Şimdi Ara

DIGITURK + PLUS | Genel Konu (316. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.818
Cevap
22
Favori
459.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wildermess

ben az önce tekrar konuştum.UCV marka bir cihaz vereceğiz size dediler ?
    böyle bir model kullanan varmı ?

UEC demistir. Altech oluyor o model.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERPmühendisi

quote:

Orijinalden alıntı: wildermess

ben az önce tekrar konuştum.UCV marka bir cihaz vereceğiz size dediler ?
    böyle bir model kullanan varmı ?

UEC demistir. Altech oluyor o model.

olabilir belki telefonda yanlış anlamışımdır
  • Digiturk gibi rezalet ve hirsiz bir firmanin dinanimhaber gibi bir sitede olmsdi bile can sıkicı. Nefret ediyorum arkadas , prim vermeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese merhaba,
    benim dt+ la ilgili 2 sıkıntım var, benzer sıkıntısı olan, çözüm önerisi olan varsa yardımlarını beklerim.

yeni tip plus kutu kullanıcısıyım, genel anlamda da memnunum.

sorunlarıma gelince,
    1- internet üzerinden (uzaktan) kayıt girdiğimde aynı programı 2 kez kaydettiğini görüyorum.
    eğer kayıt devam ediyorsa eve döndüğümde birini iptal ediyorum. aksi takdirde aynı program çift kayıt edilmiş oluyor. bu sorunun bildiğiniz bir çözümü var mı?

2- daha önce kaydedilmiş programları izlerken reklamları ileri sararak geçmek yerine direkt dakika yazarak geçmeyi tercih ediyorum. (örneğin reklam 46. dak da başladıysa kumandadan sırasıyla 4 ve 8 bastığımda kayıt 48. dakikaya atlıyor).
    bu işlemi ard arda 3 - 4 kez yapınca mesela birer dakika arayla reklamın bitişini yakalamaya çalıştığımda resimler donuyor ses devam ediyor.
    kaydı kapattığımda ise normal yayında hiç görüntü olmuyor. kutuyu kapatıp açmak da sorunu çözmüyor, fişi çekip bir süre beklemek ardından tekrar fişi takmak gerekiyor. ilk açılış ise bildiğiniz üzere çok uzun sürüyor.
    bahsettiğim sorunlar için bir çözüm önerisi olan var mı?
    cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: W7K2D

Digiturk gibi rezalet ve hirsiz bir firmanin dinanimhaber gibi bir sitede olmsdi bile can sıkicı. Nefret ediyorum arkadas , prim vermeyin

12 yıldır digiturk kullanıyorum.
    dt+, yan odaya ve diğer bir mekanda daha olmak üzere toplam 4 aboneliğim var.
    toplamda her ay ödediğim para bana da fazla geliyor fakat hizmet kalitesi olarak şikayetim yok.
    neden bu kadar nefret duyuyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazzeus

quote:

Orijinalden alıntı: W7K2D

Digiturk gibi rezalet ve hirsiz bir firmanin dinanimhaber gibi bir sitede olmsdi bile can sıkicı. Nefret ediyorum arkadas , prim vermeyin

12 yıldır digiturk kullanıyorum.
    dt+, yan odaya ve diğer bir mekanda daha olmak üzere toplam 4 aboneliğim var.
    toplamda her ay ödediğim para bana da fazla geliyor fakat hizmet kalitesi olarak şikayetim yok.
    neden bu kadar nefret duyuyorsunuz?

Suan yoldayim geldigimde eve aciklamami yapicam , hizmet kalitesinden yana sikintilarim mevcut kisacasi bunu diyebilirim .
  • Herkese merhaba,
    Bende 2-3 gündür bu pace markalı kutuya geçtim.ilk dea bir film kaydettim.fakat 5-6 dak. gösterdikten sonra donuyor ses geliyor fakat görüntü kalıyor 2-3 dak. sonra ses de gidiyor ama filmin süresi ilerliyor.bir türlü seyredemedim.acaba kutuyu değiştirip diğer cihazlardan mı alsam.teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyikler

Herkese merhaba,
    Bende 2-3 gündür bu pace markalı kutuya geçtim.ilk dea bir film kaydettim.fakat 5-6 dak. gösterdikten sonra donuyor ses geliyor fakat görüntü kalıyor 2-3 dak. sonra ses de gidiyor ama filmin süresi ilerliyor.bir türlü seyredemedim.acaba kutuyu değiştirip diğer cihazlardan mı alsam.teşekkür ederim.

yeni uye olanlara gelen pace cihazlar eski uyelerden alınan cihazlar.. sıfır diiller.. ya bozulup revize gormus cihazlar, yada herhangi bir ndenle iade edilen cihazlar.. o yuzden pace tercih etmeyin derim. ztn goruntu kalitesi, kanal geçiş hızı olarak da altech acık ara onde.. pace in dıs gorunusunden baska artısı yok, kapalıyken bile çıkan fan sesi de cabası..
  • Pace marka digiturk plus kurulumu yapıldı evime ama kapalıyken bile gürültü yapıyor galiba ses harddiskten dolayı bunu engellemenin yolu yokmudur birde standby modundayken bile çok ısınıyor komple fişini çekmeden bu sorunlar halledebilirmiyim?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aessoydan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KoRoNiDeS

aynen fotoğrafdaki altech marka

Teşekkürler.

Forumlarda gözgezdir bayağı. Pace marka yeni plus yok sanırım, veya en azından ufak bir revize görmüş yeni denmenyecek modifiyeli kutu var olabilir.

HD Plus yeni cihaz olarak şu an Altech ve Sunny var sanırım. Gerçi Sunny hakkında da tam net bilgi bulamadım forumlarda, sanırım o da olmayabilir.

HD plus için alternatifler

1. Pace (ilk çıkan)
    2. Altech
    3. Sunny (olup olmadığı şüpheli)

Sizin digiturkte mühendis arkadaşınız varmış sorsanızya sunny veya yeni çıkacak cihazlar varmıymış.

Sordum yok dedi. Aslında bayisdeki kadına pek güvenemiyorum. kadın inatla Digiturk Plus olarak kesinlikle Altech yok dedi, hiç duymadık böyle bir şey dedi.

Altech (UEC) bağlattım sonunda. Öncelikle evdeki Vesteli HD'yi alıp servise gittim, orada imza atıp elden teslim aldım cihazı. Böylece aktivasyon ücreti olan 20 TL'yi vermemiş oldum.

Altech (UEC) ile PACE kutular vardı serviste. Ellerinde bolca PACE vardı. Zamana göre değişiyor, merkezden ne gelirse onu bağlıyoruz dediler. Kiraladığım Altech'in kutusunda Made in Turkey yazıyor. Servisin dediğine göre Sunny tarafından üretilmişler. Karton kutunun hiçbir yerinde Sunny yazısı göremedim ama Altech ve UEC yazıları yanında yazıyor.

Gelelim performansına....

1. Altech HD Plus kutunun hem HD hem de SD performansında beklentimi pek karşılamadı gibi. Sanki Vestel HD daha iyiydi.
    2. Menülerdeki yazı kalitesi Vestel HD 10 kat daha iyi. Altech'de piksel piksel görüyorsunuz, menüleri güzel durmuyor.
    3. Vestel HD sanki kanal geçişleri sanki daha hızlı. Bunu da Altech'in kayıt yapıyor olmasına bağlıyorum.
    4. Altech neredeyse hiç ses çıkarmıyor. Bir ara Pace kullandım ne ses vardı Pace'de. Altech'in hem harici adaptorum hem de 2.5" notebook hardiski kullanmaları ses ve ısı sorununu halletmiş görünüyor.

NOT : Altech'de kullanım klavuzu çıkmadı. Evde Samsung 40C650 var, kumandadan ne kodu gireceğimi bilemiyorum. Bilgisi olan varsa yardımcı olmalarını rica ederim.

• 10 yıllık üy eoldugum ıcın 12 aylık dıgıturk plus uyelıgı verdıler ucretsız, dun gelıp kurulum yaptılar, altech kutuydu sanırım, hd kanallar cok guzel , optık cıkısdan logıtech z5500 u bagladım, movımax kanlalrından dts ses aldım makıne hızlı calısıyor ben begendım bıde ucretsız olunca kaymaklı kadayıf gıbı oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

Pace marka digiturk plus kurulumu yapıldı evime ama kapalıyken bile gürültü yapıyor galiba ses harddiskten dolayı bunu engellemenin yolu yokmudur birde standby modundayken bile çok ısınıyor komple fişini çekmeden bu sorunlar halledebilirmiyim?

kapalıyken bile çıkan sesin sebebi fanı.. engellemenin yolu malesef yok.. altech kutuya geçmeni tavsiye ederim.

kayıt yapabilen kutular içinde (2 tane var :))) en iyisi altech.

kayıt yapamayanlar içinde goruntu kalitesi daha iyi olanlar var fakat kayıt onemliyse, altechten şaşma..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerf82

quote:

Pace marka digiturk plus kurulumu yapıldı evime ama kapalıyken bile gürültü yapıyor galiba ses harddiskten dolayı bunu engellemenin yolu yokmudur birde standby modundayken bile çok ısınıyor komple fişini çekmeden bu sorunlar halledebilirmiyim?

kapalıyken bile çıkan sesin sebebi fanı.. engellemenin yolu malesef yok.. altech kutuya geçmeni tavsiye ederim.

kayıt yapamayanlar içinde goruntu kalitesi daha iyi olanlar var fakat kayıt onemliyse, altechten şaşma..

Kayıt önemli değilde görüntü kalitesi kutudan kutuya değişiklik mi gösetriyor?Digiturk'ü arayıp bana şu kutudan getirin deme hakkım var mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tanerf82

quote:

Kayıt önemli değilde görüntü kalitesi kutudan kutuya değişiklik mi gösetriyor?Digiturk'ü arayıp bana şu kutudan getirin deme hakkım var mı?

Isınıyor, kafasına göre reset atıyor falan fıstık dersin. Altech (fansız, adaptorlu olandan) olanı istiyorum dersin belki yaparlar. Ayrıca en iyisi servise gidip cihazınla git değiştir. Servis parası da ödemezsin anında değişiklik yaparlar.

• Arkadaşlar bu hafta bizim de plus kutumuz bağlanıyor. Size sormak istediğim bu seç izle(vod) ile kutuya yüklenen içerik nedir? ayrıntılı yazıcak bir arkadaş olursa sevineceğim. Ben de film yada dizi paketi yok ben plus kutu ile yüklenen filmeri izleyemeyeceğim herhalde. Bu yüklenen filmler HD mi ayrıca film paketine üye olmaya değecek bir içerik var mı? kullanan arkadaşlar bir açıklasa lütfen. Sadece film mi yükleniyor ayrıca bunları bilmiyorum
  • Pace marka kutuyu servise gidip degistirdim.Diger kutudan aldim.
    Fakat bu sefer de (i) tusu calismiyor yani bastigimda program ile ilgili bilgi gelmiyor ve ses acma tusuna bastigimda ise ses simgesi ekranda kaliyor. 3 kez yazilim yukleme ragmen sorun cozulmedi.acaba bu kutuda da sorun mu var? Tesekkurler.
  • quote:

Pace marka kutuyu servise gidip degistirdim.Diger kutudan aldim.
    Fakat bu sefer de (i) tusu calismiyor yani bastigimda program ile ilgili bilgi gelmiyor ve ses acma tusuna bastigimda ise ses simgesi ekranda kaliyor. 3 kez yazilim yukleme ragmen sorun cozulmedi.acaba bu kutuda da sorun mu var? Tesekkurler.

Hangisinden altech mi?
  • quote:

quote:

Hangisinden altech mi?

Herhangi bir servise gidip plus kutuyu degistirebiliyormuyuz. Ucretlimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: shark06

quote:

quote:

Hangisinden altech mi?

Kutu Altech,
    Valla bizim evin karsinda digiturk. Sorunlari anlattim, duzelmedigini soyledim ve mumkunse diger kurudan istedim. Bir form doldurup verdiler.
    Digiturk musteri hizmetlerini arayip servis isterseniz 20 TL aliyorlarmis.Kendiniz degistirirseniz para istemiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenix48 -- 11 Aralık 2011; 17:03:19 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shark06

quote:

quote:

Hangisinden altech mi?

Kutu Altech,
    Valla bizim evin karsinda digiturk. Sorunlari anlattim, duzelmedigini soyledim ve mumkunse diger kurudan istedim. Bir form doldurup verdiler.
    Digiturk musteri hizmetlerini arayip servis isterseniz 20 TL aliyorlarmis.Kendiniz degistirirseniz para istemiyorlar.

Altech nasıl diğer cihaz gibi büyük mü. Sizce arasında ne gibi bir fark var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.