Şimdi Ara

Fransa'dan P2P için yeni tasarı yolda. P2P'nin sonu mu geliyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • " Bir önceki haberimizde Mark Cuban'nın internetinin yavaşlamasına bulduğu dâhiyane(!) sebep ve bir okadar inanılmaz yaratıcı(!) çözümünü sizlere aktarmıştık.

Fransa hükümeti Cuban'nın fikrini bir adım ileri götürerek yürürlüğe koymak planları yapıyor. Korsandan zarar gören şirketler tarafından desteklenen fikir kabaca İnternet Servis Sağlayıcınızın sizi sürekli denetleyip, P2P üzerinden illegal bir aktivitede bulunduğunuzda size uyarı göndermesine dayanıyor. 3 uyarı sonunda internet kullanma hakkınız elinizden alınıyor. Bu uyarıların neye verilip neye verilmeyeceği ise, bağımsız bir juri tarafından belirlenecek.

Özellikle gençler üzerinde etkili olması beklenen bu tasarıyı, Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy geleceğin medenileşmiş internet kullanıcısı toplumu adına atılmış büyük bir adım olarak yorumlamış.

Fransa'nın ilginç yasa tasarılarına biz zaten alışkınız da, bakalım dünya bu tasarıya nasıl yaklaşacak ? Haberin kalanını AnandTech'de, Sarkozy'nin açıklamasını BBC'nin haberinde bulabilirsiniz."

Kaynak :http://www.darkhardware.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=3140
    Bir önceki haber : Dolar milyonerinden açıklama: P2P kullanıcıları interneti yavaşlatıyor,hepsi engellesin!

P2P 'nin sonu mu geliyor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huhukomsu -- 24 Kasım 2007; 21:57:04 >

• böyle birşey olursa işimiz cidden zor.Bir tane armut beyinlinin lafıyla olanlara bak.dünyada herkes zengin ya.gidip orjinal alacak illa ki.param yok mübarek adam.ne yapıyım.param yok diye sosyal hayattan kopup ot mu olmak zorundayım.
  • Belki p2p olayını ilk başta zorlar ama inanıyorum ki başka bir yol bulunur. Kendi yolunu bulur p2p bir şekilde.
  • son günlerde p2p ile ilgili ile haberler arttı.inşallah bi şey olmaz p2p.
  • çok saçma
  • yani zorla rapid üyesi yapcaklar bizi
  • P2P ölmez ,vatan bölünmez
  • iss nasıl ne indirdigimi gorebilir ki? bw mi sonuna kadar kullanmam dısında bir seyi goruyorsa telefonumu dinlemekten bir farkı yoktur Bu da ozel hayatın gizliliğine saldırı olur ki dunyanın her yerinde suctur..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sumak

iss nasıl ne indirdigimi gorebilir ki? bw mi sonuna kadar kullanmam dısında bir seyi goruyorsa telefonumu dinlemekten bir farkı yoktur Bu da ozel hayatın gizliliğine saldırı olur ki dunyanın her yerinde suctur..

Paketlerin yapısına göre hız ayarlaması genelde yapılıyor. Dünyada P2P trafiğini frenleyen bir çok ISP var..
  • Bununda ilacını bulurlar. Demokraside çareler tükenmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiLir.Kisi -- 25 Kasım 2007; 0:13:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ketenhelva

quote:

iss nasıl ne indirdigimi gorebilir ki? bw mi sonuna kadar kullanmam dısında bir seyi goruyorsa telefonumu dinlemekten bir farkı yoktur Bu da ozel hayatın gizliliğine saldırı olur ki dunyanın her yerinde suctur..

Paketlerin yapısına göre hız ayarlaması genelde yapılıyor. Dünyada P2P trafiğini frenleyen bir çok ISP var..

İsteseler kimin P2P yaptığını çok rahatlıkla bulabilirler.
    Ama kimin neyi indirdiğini görmek, beraberinde farklı tartışmaları da getirebilir.

İlginç gelişmeler oluyor cidden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huhukomsu -- 25 Kasım 2007; 1:48:30 >
  • valla olursa ayvayı yedim desenize internet elden gitti demektir france
  • benim ne indirdiğimi takip etmesi benim özelimdir.o bana karşı dava açarsa bende özelimi takip ettiği için karşı tarafa dava açarım.herşeyin yasal usülü vardır habersiz olarak bunu yaparlarsa kendimizi savunmak en doğal hakkımızdır bunu da unutmamak lazım.
  • bi ara napster vardı bilmem hatırlayan kullanan var mı aranızda?
    kullandığım ilk p2p programı idi....
    sonra Kazaa geldi...
    arkasından eDonkey gönüllerde yer edindi...
    sonra devamında emule denen mucize ile tanıştım...
    daha sonra torrent kendini gösterdi...
    derken rapid ile tanıştık...
    bu liste senelerce, sayısız örnek eklenerek uzar gider...
    o yüzden kafamıza takıp da üzülmeye gerek yok bence...
    onlar birini kapatır, bizler yenisini açarız

EDİT:O da olmadı evden eve cross kablo çekeriz, yemeyiz içmeyiz, masraftan çekinmeyiz, yine de paylaşırız biz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi penkala -- 25 Kasım 2007; 3:01:32 >
  • Eee tamam p2p kapasinlar Rapid ne gune duruyor tek basina yeter.Linkini bulman yeter
  • quote:

Orjinalden alıntı: ketenhelva

quote:

Tamam bu sekilde sadece bişeyler indirip indirmedigimi anlarlar. Benim soylediğim bu değildi :) Bu arada onu engelleyecek bir yapı da bulunabilir zira yazılımdan bahsediyoruz.
  • fransa havada bulut sen bu hayali unut
  • quote:

Orjinalden alıntı: emreee85

yani zorla rapid üyesi yapcaklar bizi

• P2P işini bitirme kararı verdilerse söylesinler bende millete port nasıl açılır diye siteler yapmaktan kurtulayım ;)
    Belki biz paylaşımcıların P2P yerine geliştireceği XYZabcP2P programında port açmaya gerek kalmaz ;)

İşlem Tamam ;)

Meret ;)
  • Bu durumun Almanya'da da yapıldığını duymuştum. P2P giderse üzülürüm. Hayatım p2p olmuş neredeyse :) Umarım böylesi saçma bir karar dünyaya dikte edilmez...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.