Şimdi Ara

## Maingear'dan AMD'nin Spider Platformunu Kullanan Bilgisayar ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Maingear'dan AMD'nin Spider Platformunu Kullanan Bilgisayar ##

Bilindiği gibi AMD'nin yeni nesil Spider platformu, Phenom serisi işlemci, 790FX yonga seti ve HD 3800 serisi ekran kartı ailesinden oluşuyor. Firmalar yavaş yavaş AMD'nin Spider platformuna da adapte olmaya başladılar. Zira Kuzey Amerika pazarı için yüksek performanslı bilgisayarlar hazırlayan Maingear firması AMD'nin Spider platformunu kullanan yeni modelini duyurdu. Firmanın yeni bilgisayarıyla birlikte kullanılmak üzere müşterilere Phenom 9500 ve 9600 işlemci alternatifi, MSI'ın 790FX yonga setini esas alan anakartı K9A2 Platinum ve HD 3800 serisi ekran kartlarından iki tanesi sistem üzerinde yer almakta. Ayrıca sistemin diğer komponenlerine baktığımızda Silverstone kasa ve 1Kw'lık Silverstone güç kaynağı ayrıca Corsair'in XMS serisinden 4GB'a kadar arttırılabilir bellek seçeneği, fizik hızlandırıcı ve su soğutma sistemi yer almakta. Sistemin fiyatı kullanılan komponentler ve konfigürasyona göre değişiyor. Detaylar için:http://maingear.com/desktops.html

• sistemm dehşet olmuş spider la uzaktan yakından alakası yok walla ama harbi dehşet diycek laf bulamıyorum

• kullandıkları kasa zaten 600-700 ytl nerden baksan 3.5~4.5 bin ytl yi bulur bunun maliyeti zenginler alır zati :)
    zenginin malı züğürdün çenesini böle yoruyo işte
  • AMD işlemçi ve ekran karttında üst seviyede olsa anlarımda!!! pek tutulaçağını sanmam.
  • çöplüğe seri gidecek bir konfigürasyon buna sadece gülünür.
  • Sisteme kötü denmesini anlamıyorum piyasaya çıkmamış bir platforma bu şekilde yorum yapmak saçma. Ama olayın diğer yanı ise biraz işten anlayan adam aynı sistemi kendi toplar hem daha ucuza gelir hemde gereken değişiklikleri yapar. Ayrıca spider platformunun risk taşıdığıda gerçek.
    Sonuç olarak tercih meselesi alana engel olmayalım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serenissimo

çöplüğe seri gidecek bir konfigürasyon buna sadece gülünür.

Yanlış hatırlamıyorsam şöyle bir söz vardı. "kedi uzanamadığı ete mundar dermiş".seninkide o hesap anla artık.
  • spider platformu ps3 tam 8 kat performanaslı olduğunu söylemişlerdi hd kalitesinde oyun oynamak için ps3 den se bu daha avantajlı gözüküyor yani deniliyor yani imaa ediliyor
  • quote:

Gülmeye devam edin hocam. Daha kullanıcı testleri bile ortalarda yokken bu kadar önyargılı olmanız niye.

Ya onu geçtim hiç birşey yapmıyorsan saygı duy.

AMD bugun burda olmsaydı evinde p4 işlemcilerine 200-300 dolar vererek önüne ne verirlerse razı bir şekilde beklemek zorunda kalcaktın..
    Bu kadarda nankör olmayın ya.

2 nedenle amd seçiyorum

1 - Bize seçim hakkı sundugu , bu platformları sağladıgı için
    2- intel alıp param israil e akmasın

• Ya bu silverston kasalara hayranım.bide bu zalmanın fatalty kasasına.bu sistemdeki kasaların bence alınabilir düzeye gelmesi lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oldmember

quote:

Gülmeye devam edin hocam. Daha kullanıcı testleri bile ortalarda yokken bu kadar önyargılı olmanız niye.

AMD bugun burda olmsaydı evinde p4 işlemcilerine 200-300 dolar vererek önüne ne verirlerse razı bir şekilde beklemek zorunda kalcaktın..

2 nedenle amd seçiyorum

Tamam, rekabet açısından AMD seçmenizi anlıyorum da; İsrail nedeni ile İntele karşı olmanız ne alaka!? Sen bir Filistin nedeni ile İsraile bu kadar kinlenirken sorarım sana hangi Arap bizim herhangi bir sorunumuzda bizim arkamızda!?

Her ülke insanı önce kendi milli değerlerine sahip çıkmalıdır; dini de olsa başkalarının değil.

Örneğin bu bağlamda bir Fransız malını boykot etmeni anlardım!

• quote:

Orjinalden alıntı: engineer97s

quote:

quote:

2 nedenle amd seçiyorum

Tamam, rekabet açısından AMD seçmenizi anlıyorum da; İsrail nedeni ile İntele karşı olmanız ne alaka!? Sen bir Filistin nedeni ile İsraile bu kadar kinlenirken sorarım sana hangi Arap bizim herhangi bir sorunumuzda bizim arkamızda!?

Her ülke insanı önce kendi milli değerlerine sahip çıkmalıdır; dini de olsa başkalarının değil.

Birader araplar firmanın hepsinimi almıs , yılladır mücadelsini sürdüren bir firmadan bahsediyoruz burada, % 8i alindi diye mallarınımı almıyacam?
    Biraz para yatırsaydıda turk iş admaları % 8 i biz alsaydık yatırım amaçlı...

Ve olaya bir filistin diye bakmıyacaksın... Bugun ona yarın sana... Aldıgın her mal onlara kursun olarak yağiyor.. Araplar zaten zengin fazladan 2 kurus alsalar ne olcak?

Oyle bir dar acıyla bakıyorsunuz ki.. Anasız babasız buyuyen cocuklar evsizler, özgürlükleri kısıtlanmıs insanlar vs vs ve geçip karsıma bir filistin için diyorsun? Biraz empati yapın...

Boykotu devlet yapcak nasıl mi? Tum fransız urunlerini cekcek piyasadan , boykot böyle olur.

Neyse konudanda saptık...

Yani iyyi güzel Inteli cok seviyorsunuz anladık bunuda bari tekelciliği engelleyen bu firmayada saygı duyun , almayın etmeyin , size; zorla gidin amd alın demiyoruz silah zoruyla... Ama adamların emeklerinede boyle pervasızca yapılan yorumlar gercektende hoş olmuyor. Hayatında kaç kez bir ürün ortaya koydun , milyonlarca insana ulastında , aksam pcnin basına geçip yayıldıktan sonra " çöpe gidicek seri
    " gibi yorumlar yaparsanız?

Umarım daha iyiye gidersin AMD.

Saygılar Sevgiler...

• quote:

Orjinalden alıntı: ilkercom

Sisteme kötü denmesini anlamıyorum piyasaya çıkmamış bir platforma bu şekilde yorum yapmak saçma. Ama olayın diğer yanı ise biraz işten anlayan adam aynı sistemi kendi toplar hem daha ucuza gelir hemde gereken değişiklikleri yapar. Ayrıca spider platformunun risk taşıdığıda gerçek.
    Sonuç olarak tercih meselesi alana engel olmayalım.

+1. En azından bileşnler tek başına kalite. Silverstone gibi bir kasanın seçilmesi gibi bilgisayrın içine olduğu kadar dışına gösterildiği özeninde göstergesi. Hazır alayım uğraşmayın diyenler için toplu kasa ama tabiki her zaman tek tek toplanırsa böyle üst düzey bir paketten ciddi uygun olur.
  • içini bilemem ama kasa feciymiş
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: engineer97s

quote:

quote:

2 nedenle amd seçiyorum

Birader araplar firmanın hepsinimi almıs , yılladır mücadelsini sürdüren bir firmadan bahsediyoruz burada, % 8i alindi diye mallarınımı almıyacam?
    Biraz para yatırsaydıda turk iş admaları % 8 i biz alsaydık yatırım amaçlı...

Ve olaya bir filistin diye bakmıyacaksın... Bugun ona yarın sana... Aldıgın her mal onlara kursun olarak yağiyor.. Araplar zaten zengin fazladan 2 kurus alsalar ne olcak?

Oyle bir dar acıyla bakıyorsunuz ki.. Anasız babasız buyuyen cocuklar evsizler, özgürlükleri kısıtlanmıs insanlar vs vs ve geçip karsıma bir filistin için diyorsun? Biraz empati yapın...

Boykotu devlet yapcak nasıl mi? Tum fransız urunlerini cekcek piyasadan , boykot böyle olur.

Neyse konudanda saptık...

Yani iyyi güzel Inteli cok seviyorsunuz anladık bunuda bari tekelciliği engelleyen bu firmayada saygı duyun , almayın etmeyin , size; zorla gidin amd alın demiyoruz silah zoruyla... Ama adamların emeklerinede boyle pervasızca yapılan yorumlar gercektende hoş olmuyor. Hayatında kaç kez bir ürün ortaya koydun , milyonlarca insana ulastında , aksam pcnin basına geçip yayıldıktan sonra " çöpe gidicek seri
    " gibi yorumlar yaparsanız?

Umarım daha iyiye gidersin AMD.

Saygılar Sevgiler...

Benim iki işlemci açısından önyargılı bir tercihim yok; olamaz da. Aksine, AMD'nin başarılı olmasını istiyorum rekabet açısından.
    Ayrıca şahsen görmediğim, incelemediğim bir ürün hakkında da yorum yapmam herhalde vicdana sığmaz. O nedenle benim yorumumu AMD'ye karşı İntel cephesi yerine sadece antisemitizm'e kaçan yorumunuza bir tepki olarak düşünün. Saygılar...

• arkadaşlar aslında yeni çıkan seriler öncelikle çok çabuk gömülecekler ; çünkü intel bu konuda zaten sadece amd nin bir adım atmasını bekliyor artık attığı anda lokmasını boğazına tıkacak ;

ilave olarakta 3000 serisi amd&ati ekran kartlarının pek başarılı olamadığı bir gerçek test sonuçları bunu gösteriyor x2900 de olduğu gibi bu kartlarda epey önce piyasaya çıkan 8800 lerin performansı altında yine eziliyor , hatta 8800 GT lerin performansı bile bunların üzerinde ; tabii catalyst sürücülerdeki hataları amd de kabul etti , ve henüz düzeltemediğini de ancak 4000 serisiyle tam olarak düzelecek , tabii bu 3000 li seri ve 790 lı işlemciler hakikaten piyasayı oyalama amacına yönelik.

bu sebeple erişemediğim ciğere pis demiyorum ; fakat sistemin başarısız olacağınıda biliyorum. o yüzden bu sistemi alanın nvidia ve intelli bir sisteme karşı elde edebileceği tekşey sadece uygun fiyat olacaktır diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serenissimo -- 22 Kasım 2007; 12:23:17 >

• quote:

quote:

2 nedenle amd seçiyorum

+1 gözlerinden öpüyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: satoyama

quote:

quote:

2 nedenle amd seçiyorum

+1 gözlerinden öpüyorum

Peki size şöyle bir soru sorayım piyasadaki tüm temizlik malzemelerinde( deterjan) ama tümünün ürüteminde kullanılan ana kimyasal sadece İsrail' den dünyayaya yayılıyor.Yani sen intele para vermem diyorsun ama eşin; kardeşin ebebeynlerin zaten İsrail' e yardımda bulunuyor.

Araplara konu değinmişken bakın Türk tarihine ne zaman Osmanlı zor durumda kaldıysa Araplar herzaman arkadan vurmuştur.Müslüğman dindaşlarımız böyle yaptıktan sonra oooohohooho.

Bu noktada hangi iürün benim cebimdeki paraya daha iyi performans verirse onu alırım ben.Amd yada Intel ,Cyrix , Asus , Ati, Nvidia , Gigabyte falan farketmez.

Birde son zamanlarda rekabet rekabet denip duruyor.Amd olmasa şöyle olur böyle olur diye.Hiçbirşey olmaz.Amd olmasa mutlaka bu sektöre birileri daha girer.Bu IBM olur o olur bu olurAMD benim amcaoğllum değil.İyi ürün yapmıyorlarsa batacaklar.Piyasa böyle.İyiyi ucuza yapan kazanır.Tekstil sekötürndeyim hiçbiriniz tekstil öldü çine gitti millet demiyorsunuz.Sonra elin AMd' si açın aman batmasın deniyor.Yok böyle birşey.Beceremiyorsan iyiyi ucuza ruhuna fatiha.

• quote:

Peki size şöyle bir soru sorayım piyasadaki tüm temizlik malzemelerinde( deterjan) ama tümünün ürüteminde kullanılan ana kimyasal sadece İsrail' den dünyayaya yayılıyor.Yani sen intele para vermem diyorsun ama eşin; kardeşin ebebeynlerin zaten İsrail' e yardımda bulunuyor.

Araplara konu değinmişken bakın Türk tarihine ne zaman Osmanlı zor durumda kaldıysa Araplar herzaman arkadan vurmuştur.Müslüğman dindaşlarımız böyle yaptıktan sonra oooohohooho.

Bu noktada hangi iürün benim cebimdeki paraya daha iyi performans verirse onu alırım ben.Amd yada Intel ,Cyrix , Asus , Ati, Nvidia , Gigabyte falan farketmez.

Birde son zamanlarda rekabet rekabet denip duruyor.Amd olmasa şöyle olur böyle olur diye.Hiçbirşey olmaz.Amd olmasa mutlaka bu sektöre birileri daha girer.Bu IBM olur o olur bu olurAMD benim amcaoğllum değil.İyi ürün yapmıyorlarsa batacaklar.Piyasa böyle.İyiyi ucuza yapan kazanır.Tekstil sekötürndeyim hiçbiriniz tekstil öldü çine gitti millet demiyorsunuz.Sonra elin AMd' si açın aman batmasın deniyor.Yok böyle birşey.Beceremiyorsan iyiyi ucuza ruhuna fatiha.

Hocam o zaman petrolde alma sen , otobuse binme , araba kullanma , taxiye binme vs vs petrol nerden geliyor? Araplardan.. Tek zenginlik kaynakları bu. SU son zmnda araplar % 8 likl bir alım yapmasa ne diyecektiniz merak ediyorum.

IBM cıkardı bilmem kim cıkardı demişssin, cıkmaya niyetleri olsaydı bu zamana 40 kez cıkarlardı . Evet dogru amd olmasaydı önüne verilen p4 ler ile hasır neşir oluyordun suan. k8 mimariyle kim piyasayi alt üst etti , 64 bit olayını x2 olayını kim cıkardı... Bunlar intelin haritasında bile yoktu sonra mecburen onlarda girdiler...

Yani tek intel kalsa hepiniz mutlu mesut olcaksınız.

Ben yazımda da belirttim , size zorla amd alın edin demiyoruz isterseniz 10 ar 10 ar intel malı alın ama saygı duyun en azından yaw.
    İki kıstas belirlemişler super pi ve oc.. ne ala memleket...

Bazen belki % 10 performans az alırım belki ama elimden gelebilecek , maddi imkanım dahilinde ürünlerini alarak katkımı yaparım.

Siz kendine savunma mekanizmasi olusturursunuz zaten hemen.. Neyse..

Emeğe saygı diyorum. Bu kadar.

Umarım daha iyiye AMD.

• Spider modeli amd yi ihya edebilecek bir proje bence. Benim merak ettiğim olay, spider üçlüsünü perakande olarak ne zaman piyasaya sürecekler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.