Şimdi Ara

## 2.4GHz'lik Phenom Gelecek Yıla Kaldı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## 2.4GHz'lik Phenom Gelecek Yıla Kaldı ##

AMD bugün itibariyle uzun süredir beklenen yeni nesil Phenom işlemcilerini kullanıma sunuyor. Firmanın ilk etapta iki işlemci lanse edeceği öğrenildi. Gelen bilgilere göre bugün itibariyle 2.2GHz'de çalışan Phenom X4 9500 ve 2.3GHz'de çalışan Phenom X4 9600 modelleri anons edilecek. Yaşanan bazı sorunlardan dolayı 2.4GHz'lik Phenom X4 9600 modeli ise gelecek yılın başında anons edilecek gibi gözüküyor. Phenom X4 9500 ve 9600 modelleri saat hızları haricinde genel özellikleri itibariyle son derece benzler. Zira her iki işlemci üzerinde de 2MB'lık seviye 2 ve 2MB'lık seviye 3 bellek yer almakta. Her iki işlemcinin güç tüketimi de 95 watt olarak belirlenmiş durumda. Tabi işlemcilerin doğal 4 çekirdekli yapıya sahip olduklarını ve soket AM2+ formunda hazırlandıklarını da ifade edelim. AMD, muhtemelen 2.3GHz üstü saat hızlarına sahip işlemcilerini B3 revizyonu çekirdek üzerine kurgulayacak ve gelecek senenin ilk çeyreği içerisinde anons edecek. Phenom 9500'ün yurt dışı satış fiyatının 239$, Phenom 9600'ün ise 269$ civarında olduğu ifade ediliyor.

• Bunlar geçiş dönemi işlemcilerine benziyor eski anakartlarlada uyumlu olduğuna göre.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Loren Soth

Bunlar geçiş dönemi işlemcilerine benziyor eski anakartlarlada uyumlu olduğuna göre.

Haklısın arkadaşım biraz optimize edilmiş gibi. AMD nin işlemcileri geciktirmesindeki sebebin sadece üretim hacminden ve saat hızlarını arttırma isteğinden olduğunu düşünmüyorum.
  • quote:

Bunlar geçiş dönemi işlemcilerine benziyor eski anakartlarlada uyumlu olduğuna göre.

AM2 eski , AM2+ yeni phenom için değil miydi ya
  • Bunlar piyasayı törpilemek için çıkarılan kartlar ama fiyatları o kadarda uygun değil gibime geldi ama en azından kullanıcılara düşsünde gerçek testleri görelim.
  • Phenom u normal Am 2 soketine de takabiliyorsun ama,ht3 desteğinden yoksun olarak kullanıyorsun
  • Phenom için gelecek seneyi beklemek yerinde olacaktır.Tşk FX57...
  • Ayrıca artık düşük fiyata uygun işlemci dönemine giriyoruz gibi artık teknolojik olarak yüksek atlamalar yaşamıyacağız gibi geliyor.Sadece daha yüksek mhz fsb.Ekran kartında da AMD bunu uygulamaya başladı zaten.2900xt yi cilaladı bir tek dx 10.1 ekledi 3800 diye paketledi.
    quote:

Orjinalden alıntı: Albatros83

quote:

Haklısın arkadaşım biraz optimize edilmiş gibi. AMD nin işlemcileri geciktirmesindeki sebebin sadece üretim hacminden ve saat hızlarını arttırma isteğinden olduğunu düşünmüyorum.
  • quote:

Eski Pentium serisi anakartlarda da Core mimarili işlemciler çalışıyor.

Yani buradan direkt sonuç çıkaramayız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: forious

Phenom u normal Am 2 soketine de takabiliyorsun ama,ht3 desteğinden yoksun olarak kullanıyorsun

Geçici bir süre için kullanıp sonradan anakart alacaklar için iyi birşey ama sürekli kullanım için öyle bir işlemci alıp HT3.0 olmadan kullanmak gereksiz yani...
  • Bence 4000+ veya 4400+ işlemciden buna geçmek gereksiz. Zaten mevcut işlemciler herşeye yeter artar bile sadece ekran kartına biraz daha bütçe ayrılabilir
  • Phenom 2,3ghz, Intel'in QX6700'un 2,3ghz'e dusurulmus islemcisi ile yaklasik degerler veriyor.. ayni degerler degil..
    QX6700 degil ama, q6700'un 600$ gibi bir fiyata satildigini hatirlatmak istiyorum...

Phenom 9600................283$
    Phenom 9500................251$
    AMD'nin kendi sitesinden..

bunlar 1000 adet satimda tane basina dusen fiyatlardir..
    bu fiyatlara %40 ekleyerek Turkiye'de yaklasik satis fiyatini bulabilirsiniz..
    %40= gumruk + vergi + nakliye + sigorta + tedarikci kari + satici kari

saygilar sevgiler..
  • amd nedense bizi şaşırtamadı ertelemelerine alıştık acaba istediği verimi alamadı bunları geçici sürüp piyasayı oyalayalım biraz daha çalışallımmı dediler
  • Bence bu Amd ile ilgili çok fazla haber çıktığını düşünüyorum. Intel gibi uygulamaya geçse bence daha güzel olur. Çünkü Cpu bölümüne bakarsanız her 2 konudan bir tanesi Amd haber.

Ürün piyasaya çıktığı zaman haber verilse bence yeri. Yok batıyor satıyor fabrika açıyor vs. Gereksiz diye düşünüyorum. Ya da bir haber bölümü açılsa bu haberleri orada iletilse daha iyi..

Ayrıca bu haberler ileri geri kullanıcıları ve alıcıları olumlu olumsuz etkiliyor.
  • iyiki 5 sene sonraya ertelenmemiş.

amd=erteleme
  • quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

Phenom 2,3ghz, Intel'in QX6700'un 2,3ghz'e dusurulmus islemcisi ile yaklasik degerler veriyor.. ayni degerler degil..
    QX6700 degil ama, q6700'un 600$ gibi bir fiyata satildigini hatirlatmak istiyorum...

Phenom 9600................283$
    Phenom 9500................251$
    AMD'nin kendi sitesinden..

bunlar 1000 adet satimda tane basina dusen fiyatlardir..
    bu fiyatlara %40 ekleyerek Turkiye'de yaklasik satis fiyatini bulabilirsiniz..
    %40= gumruk + vergi + nakliye + sigorta + tedarikci kari + satici kari

saygilar sevgiler..

qx6700 performansı dusurulerek aynı puanı veriyor amd phenomla
    ozaman qx6850 yi 1.6ghz e dusurelim x2 4000 i 3ghz e cıkaralım kapıstıralım biri 1milyar biri 100ytl diye konusalım

• Eğer bahsettiğin core lar D800 vd D900 ise onlar zaten geçiş dönemi işlemcisi idi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.