Şimdi Ara

Evrende yalnız mıyız ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
1.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bi sonsuzluk içinde küçücük bir gezegendeyiz...

akıl almayacak kadar büyük sonsuz boşluk

insanlardan başka belkide 10 binlerce canlı var uzayda

belkide dünya gibi 10 larca üzerinde insan yaşayan gezegen var.

belkide dünyamız bi yerlerden çok parlak mavi görünüyor başkalarıda parmakla gösteriyor (bak ne güzel parlıyor diye)

düşündükçe işin içinden çıkamıyorum...

benim gibi düşünen varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akçalı. -- 10 Mayıs 2008; 21:42:41 >

• Ya evrende yalnızsak...
  • düşün düşün düşün
  • YA birisinin rüyasıysak
  • Ya bir strateji oyunuysak
  • evrende yanlız olmak çok saçma geliyor. kesin vardır birileri yani

sonsuz bi boşluk neden sadece biz olalım ki. neden sadece Dünyada yaşam olsun

belki milyarlarca ışık yılı uzaklarda başka insanlar vardır o insanlarda belki Bizden daha geri çağlarda yaşıyorlardır
  • Ama bilimadamları:

"Görebileceğimiz kadar uzakları araştırdık. Evrenin hiçbiryerinde şimdiye dek Dünya' nın sahip olduğu ideal koşulların yarısına bile sahip olabilecek biryer keşfedemedik henüz. Çok özel biryerde yaşıyoruz. Bir güç canlılığın düşmanı olan o muazzam koas ortamından bizi koruyor."

diyorlar.
  • Yanlız değiliz. Kesin var birileri. Ben gördüm.

Şaka değil...
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

Ama bilimadamları:

"Görebileceğimiz kadar uzakları araştırdık. Evrenin hiçbiryerinde şimdiye dek Dünya' nın sahip olduğu ideal koşulların yarısına bile sahip olabilecek biryer keşfedemedik henüz. Çok özel biryerde yaşıyoruz. Bir güç canlılığın düşmanı olan o muazzam koas ortamından bizi koruyor."

diyorlar.

peki ya göremedikleri yerler??

samanyolunun içinde milyarlarca, trilyonlarca güneş sistemi var...ve uzayda da milyarlarca samanyolu var? bu kadar çok samanyolunda bu kadar çok güneş sisteminde sadece dünyada mı hayat var...???

ve yaşabilecek tek canlı dünyadakiler mi? insanlar hayvanlar bitkiler v.s. mi?başka bi canlı başka sıcaklıklarda oksijenden farklı bi gazla belkide dünyada hiç bulunmayan bi gazla yaşayamaz mı?

belkide kullandığımız kalemin atomlarında bi uzay var? belkide biz şu an başka bi canlının kullandığı bi aracın atomlarındayız ve bu atoma uzay diyoruz? belki çok küçüğüz belki çok büyüğüz?

amma felsefe yaptım bee

• quote:

Orjinalden alıntı: ..duygusuz..

quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

Ama bilimadamları:

diyorlar.

peki ya göremedikleri yerler??

samanyolunun içinde milyarlarca, trilyonlarca güneş sistemi var...ve uzayda da milyarlarca samanyolu var? bu kadar çok samanyolunda bu kadar çok güneş sisteminde sadece dünyada mı hayat var...???

ve yaşabilecek tek canlı dünyadakiler mi? insanlar hayvanlar bitkiler v.s. mi?başka bi canlı başka sıcaklıklarda oksijenden farklı bi gazla belkide dünyada hiç bulunmayan bi gazla yaşayamaz mı?

belkide kullandığımız kalemin atomlarında bi uzay var? belkide biz şu an başka bi canlının kullandığı bi aracın atomlarındayız ve bu atoma uzay diyoruz? belki çok küçüğüz belki çok büyüğüz?

amma felsefe yaptım bee

kesin var kesin :S atom meselesini anlayamadım :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akçalı. -- 17 Kasım 2007; 22:52:34 >

• Mutlaka vardır ama o yaşam formlarıda bizimki gibi mi farklı mı bizden daha mı fazla daha mı az gelişmiş bunları bilmek imkansız gibi..
  • yaa @akçalı atom meselesi dediğim belkide bizim kullandığımız kalem varya onun atomunun birinde başka bi uzay var orda yaşayan canlılar var tabi biz bunu kanıtlayamıyoruz o bizim için sadece atom...

ve belkide bizim uzay dediğimiz sonsuz şey yani içinde yaşadığımız evrenda başka bi canlı için bi atom parçası kadar ufacık bişey?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kalemşör

Mutlaka vardır ama o yaşam formlarıda bizimki gibi mi farklı mı bizden daha mı fazla daha mı az gelişmiş bunları bilmek imkansız gibi..

Evet.
    Göremediğimiz bir dünyanın canlıları onlar.
  • biz ne kadar dusunursek dusunelim gunumuz teknolojisi ile hic bi yere varamayız belki 3000 4000 yıl sonrakiler ışık hızı mızı bulurlarsa o zaman belki bulurlar bi kac canlı oda insan olmaz 3000 4000 yıl icinde dunyanın sonuda ne olur orasıda malum bizim dusuncelerimizde buralarda cıkıp yok olmus olur xD beni hatırlamazlar bile bn oyle geldim gittim olacam bana kalırsa

ama hayal lere dalarsam genelde cıkıs yolunun kara delikler olduguna inanıyom uzaydan belki baska bi boyuta orada ulasabiliriz diye dusunuyom xD
  • Bence insan ıkrının gelişimi bir yere kadar olur ondan sonra geriler.Sonuçta dünyanın kaynakları sınırsız değil
  • bir düşünürün "evren sadece insanların yaşaması için çok büyük" diye bir sözü vardır. bence gayet doğru. çünkü şu anda içinde bulunduğumuz evren gerçekten çok çok büyük. peki sırf 180 santimlik 6 milyar insan için mi tüm bu kainat yaratıldı. şu anda bize 1 güneş bi de dünya yetiyor. diğer gök cisimlerine toplam muhtaciyetimiz %0.000001 kadar anca. yani bir nevi onlar olmadan da pek ala yaşayabiliriz. peki neden var? tüm kainatı tamamen Allah yarattı diye düşünürsek. bu kadar gezegene ne gerek vardı acaba? neden onca gök cismini de yarattı? Allah kullarını sınamak için yaratmıştır düşüncesi vardır. peki biz samanyolu galaksisinde bir dünya adlı gezegende "sınanıyorsak" Allah öte galakside başka canlıları da sınıyor olamaz mı? belki onlara da peygamber gönderiyordur.

bilimsel açıdan bakarsak da, evren bir patlama ile oluştu ve her yere gökcisimleri saçıldı. biz rasgele bir gezegende rasgele bir biçimde oluştuysak belki de bir x gezegende bizim gibi oluşmuş canlılar olabilir. ha belki bugün soyları tükenmiş olabilir ama 2 milyon yıl önce belki yaşıyorlardır. veya henüz sadece gezegen toprağı altında tek boyutlu canlı halindelerdir, bir kaç milyon yıl sonra evrim ile omurgalı hale gelecek olabilirler. olamaz mı?

bence başka gezegenlerde canlılar yaşamıştır. ama geçmişte, ama günümüzde, ama gelecekte.
    yalnız değiliz...

• quote:

Orjinalden alıntı: kahve
    şu anda bize 1 güneş bi de dünya yetiyor. diğer gök cisimlerine toplam muhtaciyetimiz %0.000001 kadar anca. yani bir nevi onlar olmadan da pek ala yaşayabiliriz.

Bu düşüncenin yanlış olduğunu hergün belgeseller anlatıyor:

Mesela ay olmasa Dünya göktaşı bombardımanına uğrardı.
    Jupiter olmasa Güneş sistemi dışından gelen muazzam kütleli kayalar Dünya' ya çarpıp onu yok ederdi.

Evrenin sonsuz denebilecek muazzam büyüklüklerinde bile kütle çekim kuvvetini hissederiz. Milyonlarca ışık yılı uzaklıkta ki bir yıldızın kütle çekim kuvveti Dünya' nın dönüşünde 0.000001sn lik bir gecikmeye sebep olabilir. Çok küçük önemsiz bir ayrıntı dediğimiz olayların aslında büyük kaoslara neden olduğu Quantum Fiziği tarafından ispatlandı. İşte bu yüzden fizikçiler:

"Japonyada bir kelebeğin kanat çırpışları USA de kasırgaya neden olabilir"

derler.

• Evrenin gerçek olduğunu sanmıyorum. Bir yansıma olabilir.
  • lisedeyken bir hocam şöyle demişti...
    uzaylılar zaman makinasıyla geçmiş zamanda yolculuk yapıyorlar
    bizde onların geçmişteki halleriyiz onların geçmiş halini yaşıyoruz diye..
    ilginç gelmişti
  • bence de !
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.