Şimdi Ara

LG 42PC51 Plazma Tv Aldım (Resimli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
0
Favori
13.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet dostlar sonunda karar vererek LG 42PC51 PLAZMA televizyonumun siparişini estore'dan verdim,
    2.797,17 YTL (adapazarı kargo dahil + 12 taksit) sizlerle paylaşmak istedim. Artık benden " şunumu alayım bunumu alayım? lcd mi plazmamı alayım?" gibi soruları duymayacaksınız inşallah
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• hayırlı olsun
  • hayirli olsun. benimde sali günü elimde olacak TV.
  • teşekkürler dostlar doktor x sanada hayırlı olsun benimki nezaman gelir bilemiyorum malum yarında bayram ama herhalde hafta sonuna kadar gelir inşallah..
  • Hayırlı olsun.İzlenimlerinizi bekliyoruz...
  • Hayırlı olsun. Tv ve Estore hakkındaki yorumlarını bekleriz
  • quote:

Orjinalden alıntı: yusuftaner

Evet dostlar sonunda karar vererek LG 42PC51 PLAZMA televizyonumun siparişini estore'dan verdim,
    2.797,17 YTL (adapazarı kargo dahil + 12 taksit) sizlerle paylaşmak istedim. Artık benden " şunumu alayım bunumu alayım? lcd mi plazmamı alayım?" gibi soruları duymayacaksınız inşallah

Öncelikle hayırlı olsun. İyi günlerde sorunsuz kullanırsınız umarım. Benim bu plasmada merak ettiğim 2 kullanıcı yorumu var. İlki; gece sessizliğinde plasmada rahatsız edici vızıltı sesi var mı? LG'de en sıkıntılı sorun budur. Yalnız yanına yaklaşıp kulağınızı dayamayın. Her plasmada biraz çalışma sesi olur. Sadece kısık volume'de gece izlerken dikkatiniz dağıtıyor mu?
    İkincisi ise 100 Hz 50 Hz açıp kapandığında belirgin fark yaratıyor mu?
    Kanımca sağ üst tarafında(ekran ve çerçevede) fazlaca ısınma olacak bir de buna bakın.

• inşallah dostlar, TV gelsin dediğiniz hususları test ederim, resimde eklemeye çalışırım (gerçi resimler gerçekci sonuç veremiyor ama en azından konu şenlenir...) hemen dedim altıuçlu scart kablo araştırayım lazım olursa en azından alternatifler belli olsun, şöyle orta hallilerden, vivanco var, philips var 25- 30 ytl arası...
  • iyi günlerde kullanın
  • quote:

inşallah dostlar, TV gelsin dediğiniz hususları test ederim, resimde eklemeye çalışırım (gerçi resimler gerçekci sonuç veremiyor ama en azından konu şenlenir...) hemen dedim altıuçlu scart kablo araştırayım lazım olursa en azından alternatifler belli olsun, şöyle orta hallilerden, vivanco var, philips var 25- 30 ytl arası...

hayırlı olsun öncelikle.
    merak ettiğim konu samsung, panasonic, philips ve LG plazma markalarından araştırmalarınız sonucu niçin LG ye karar verdiniz? ana sebep neydi? merak ediyorum çünkü bende daha karar veremedim.
  • Hayırlı olsun Allah bana da nasip etsin
  • HAYIRLI OLSUN

LÜTFEN ALDIGINIZDA LG HANGİ ÜLKE CIKISLI OLDUGUNU YAZARMISINIZ LG DİGER MARKADLAR GİBİ GENELLİKLE Çin, Malezya vs. üretiyor insallah malezyadır ,genellikle lg nin pc parcalarında arızalananlar çin cıkıslı oluyor ,teknik servislerdeli elemanlarda bu konuyu cok tartısıyorlar ,hatta uyaran dahi olustu lg alırsan çin üretimli olmamasına özen göster diye

İSTANBULDA SONY PLAZMA SATAN Bİ FİRMADAKİ YAKINIM SONY PLAZMALARIN üstündeki çin etiketini söküp müsteriye japon diye yani çinde üretilen çoğu sony lerin orjinal kutusunda made in japon yazıyorsatıyor ama günrüge gelince mecburen kutulara made in çin etiketi yapıstırılıyor
    ,çin işi ile japonun kalite farkı en basitinden plastigindne belli oluyor

inşallah güle güle kullanırsınız

çindede üretilse lg yinede iyi tercih

• quote:

inşallah dostlar, TV gelsin dediğiniz hususları test ederim, resimde eklemeye çalışırım (gerçi resimler gerçekci sonuç veremiyor ama en azından konu şenlenir...) hemen dedim altıuçlu scart kablo araştırayım lazım olursa en azından alternatifler belli olsun, şöyle orta hallilerden, vivanco var, philips var 25- 30 ytl arası...

Vivanco'nun Philips'e göre iyi sonuç verebildiğini düşünmüyorum. Benim önerim; Philips'e alternatif olarak 2m.lik Monster scartı 26 YTL'den alıp kullanmanızdır. Teknosa'larda var. Memnun kalacağınıza eminim.
    Yalnız plasmada ve uydu alıcıda RGB destekleyen scart giriş-çıkışına takın. Uydu alıcıda menüden bağlantı şeklini scart-RGB olarak işaretleyin.
    Bu konuda çok fazla yorum yaptım.

• Hayırlı olsun iyi günlerde kullan yusuftaner,
    Keyifli seyirler, selamlar...
  • hepinize tekrar teşekkür ederim. kablo için Monster önerinizi unutmayacağım sayın sserin. niye LG ? aslında fiyat uygun geldi, bütçeme uygun modeller arasında aralarında aman aman da bir fark göremedim , aslında TV lerin performanslarını tam manasıyla uydu yayınları için müşaade edebildim desem yalan olur açıkcası yani çok net bir sebebi yok inşallah pişman olmam. forumda kullanan bir kaç arkadaşın görüşleri karar vermemde yardımcı oldu. Teknosada LG'yle beraber c91 i falanda gördüm açıkcası çok bir fark sezemedim zaten hepsi DVD ye bağlıydı çok profesyonelde bakmadım mağazadakilere çünkü evdeki performansın (uyduda) farklı olacağının farkındayım. LG nin teorik değerleri iyi geldi 15000 kontrast, 100hz (farkı olurmu bilmiyorum), görüntü iyileştirme software ları falan iyi işte... bence kesinlikle evdeki uydu sisteminin kalitesi (sinyal kalitesi, sinyal seviyesi, connection point kayıpları, bağlantı ekipman kalitesi...vs) çok önemli sisteminiz kaliteliyle hemen hemen eşdeğer kalitede bir sonuç alacağımı umut ediyorum. sayın sserin RGB ile ilgili tavsiyenizede dikkat edecem teşekkürler. İnşallah cümle Alem TV konusunda gönlündeki aslanı bulur ve kararından memnun olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuftaner -- 29 Ekim 2007; 12:05:04 >

• hayırlı olsun güle güle kullan ve seyret darısı biz olmayanların başına az kaldı az bi aksilik olmaz ise önümüzdeki ay
  • hayırlı olsun.iyigünlerde kullanın.
  • hadi bekliyoruz yorumları
  • hayırlı olsun iyi günlerde kullan
  • estore da LCD ve PLAZMALAR ile ilgilenen bir arkadaş var Lokman Bey, tez canlılığımdan kendisine kafama takılan bazı sorular vardı onları yönelttim giden ve gelen maili aynen yazıyorum,

Gönderdiğim mail;

1- TV DIGICOM GARANTİSİ ALTINDAMI?
    2- TV ÇİN MALIMI MALEZYA MALIMI ?(MÜMKÜNSE MALEZYA VEYA ÇİN MALI
    OLMAYAN TERCİH SEBEBİDİR)
    3- TV NİN STOK DURUMU VE TESLİM SÜRESİ NEDİR?
    4- TV MAĞAZA TEŞHİR/RAF ÜRÜNÜ DEĞİL DEĞİLMİ? EĞER BÖYLEYSE SİPARİŞİMİ
    İPTAL EDEBİLİRİM. (SIFIR KUTUSUNDA İLK AÇAN BEN OLMAYI TERCİH EDERİM)"

Gelen cevap Maili: (31.10.07)

Merhaba Yusuf Bey,

1- Digicom garantilidir.
    2- Kore malıdır.
    3- Stoklarımızda mevcut. Bugün ya da en geç yarın kargoya verilecektir.
    4- Ürün açılmamış şekilde, orijinal ambalajında size teslim edilecektir.

Saygılarımla,

Lokman Korkudan

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.