Şimdi Ara

## GeForce 8800GT'de DirectX 10.1 Desteği Yok ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## GeForce 8800GT'de DirectX 10.1 Desteği Yok ##

Daha önce verdiğimiz haberlerimizde Nvidia'nın yeni grafik çözümü GeForce 8800GT'nin DirectX 10.1 desteğine sahip olmayacağını ifade etmiştik. Elimize son ulaşan bilgiler de daha önce verdiğimiz haberleri doğrular nitelikte. Nvidia'nın GeForce 8800GT'ye güç katan 65nm üretim teknolojisine sahip G92 gpu'su DirectX 10.1 desteğine sahip değil. Ayrıca GeForce 8800GT üretici firma Nvidia'nın Tri-SLI teknolojisini de desteklemiyor. Bilindiği gibi AMD-ATi'nin Quad-Crossfire teknolojisine karşı Nvidia da Tri-SLI adını verdiği 3 kartlı SLI teknolojisini geliştirmişti. Fakat yine daha önce belirttiğimiz gibi GeForce 8800GT malesef Tri-SLI teknolojisini de desteklemiyor. An itibariyle Tri-SLI teknolojisi GeForce 8800GTX ve GeForce 8800 Ultra tarafından desteklenecek. Tabi Tri-SLI platformunu oluşturabilmek için nForce 680i SLI veya nForce 780i/780a SLI yonga setli anakarta da gerek duyulacak.

Nvidia'nın aksine AMD-ATi, hazırladığı 55nm üretim teknolojisine sahip RV620, RV635 ve RV670 gpu'ları ile giriş orta ve orta-üst segmentlerde DirectX 10.1 desteği sunmaya başlayacak. Tabi R680'nin çıkması ile birlikte performans segmentinde de DirectX 10.1 desteği sunulmaya başlanacak. Bunlara ek olarak firmanın geliştirdiği 4 ekran kartının kullanımına olanak tanıyan Quad-Crossfire teknolojisi ise Nvidia'nın aksine herhangi bir model zorunluluğu bulunmuyor. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı Quad-Crossfire için 790FX yonga setli bir anakart ve tek slot soğutma kullanan 4 ekran kartına sahip oma zorunluluğudur. Son derece hareketli geçecek olan Kasım ayını merakla bekliyoruz.

Not: DirectX 10.1, Microsoft tarafından Windos Vista SP1 ile kullanıma sunulacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 23 Ekim 2007; 9:28:12 >

• Acil kart lazım değilse dx 10.1 den başka kart alınmaz artık. Hernekadar farkın çok az olduğu söylensede en azından satarken iyi olur.
  • kasım 15 e kadar bekleyip 2950 pro almak mantıklı olan
  • bunu bi süredir merak ediyordum doğrusu illa ki bi şeyi eksik yapacaklar neyse palit'e devam
  • 8800 GT nin 10.1 desteği olmaması iyi değil. Tamam 10 ile 10.1 arasında fazla fark yok sadece ses dosyaları desteği ve SM versiyonu yüksek.Ama yine de yenilik yeniliktir ve AMD-ATI bu duruma çabuk uymasıyla bir adım önde.
    Katılımcılar gibi ben de aynı fikirdeyim, HD3000 serisi çıkmışken bekleyip onu almaktan başka seçenek yok şu anda. Artı UVD nin daha da gelişmiş versiyonu kullanılacak.Bu da önemli bir avantaj,benim için.

Saygılar...
  • yazık olmuş 8800gt'ye, geçmiş olsun fanatik nvidia'cılara
  • Directx10.1 i sadece güncelleme görsel anlamda farklılık sunmuyor çok da önemli değil bence sm5 deselerdi ancak o zaman bu kartın directx10.1 desteği vermesini isterdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 23 Ekim 2007; 10:03:31 >
  • Haber için teşekkürler fx57. Ati bir adım önde 10 ile 10.1 arasında ne fark arkadaşlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: strikeforce

Directx10.1 i sadece güncelleme görsel anlamda farklılık sunmuyor çok da önemli değil bence sm5 deselerdi ancak o zaman bu kartın directx10.1 desteği vermesini isterdim

• Belki yeni 256bitlik 65nm lik 8800gts lerde nvidia dx10.1 destegi verir.
  • Dx10 ile DX9 arasında da çok büyük farklar yok ama her yeni kart alacak arrtık DX10 bakıyor. Burada da durum farklı olmayacaktır.
  • Burada ki fark daha da az directx10.1 i takıntı yapmaya hiç gerek
  • Ya 10.1 hava bir olay,bu yüzden nvidia bu kartına sokmadı 10.1'i,tam oturması bekleyip o zamana kadar dx10'dan satacak,yada ATi dx10'da ki geri performansını 10.1 ile kapayacak.
  • bencede nvidia mantıklı olanı yaptı
  • DX10.1 oyuncular için kaygı verici gelişmeler getirmiyor. Teknik olarak birkaç yenilik var mevcut 16 bit FP filtreleme 32-bit e dönüyor. Şimdilik DX10 yeterli gibi, fakat Nvidia en kısa sürede bu açığı kapatmalı.
  • peki acaba pci-express 2.0 desteği var mı?
  • quote:

peki acaba pci-express 2.0 desteği var mı?

belli degil diye biliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cyrix120

quote:

peki acaba pci-express 2.0 desteği var mı?

belli degil diye biliyorum.

Var...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.