Şimdi Ara

## Hitachi'den Düşük Güç Tüketimine Sahip Hard Diskler ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Hitachi'den Düşük Güç Tüketimine Sahip Hard Diskler ##

Hard disk dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Hitachi, düşük güç tüketimine sahip Deskstar P7K500 serisini duyurdu. Firmanın yeni seri hard diskleri bir önceki jenerasyona göre hem bekleme hemde yük altında %40 daha az güç tüketiyorlar. 7200rpm dönüş hızına sahip olan yeni serinin 250, 320, 400 ve 500GB'lık modelleri olacak. 8 ve 16MB'lık ön bellekle gelecek olan Hitachi'nin Deskstar P7K500 serisinin hem PATA hemde SATA versiyonları olacak. Örnek olarak bekleme anında 250GB'lık modelin sadece 3 watt güç çektiği ifade edilirken fiyat konusunda şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 22 Ekim 2007; 13:24:55 >

• bu %40 güç tasarufu kaç dakika pil ömrü saglar bilen varmı?
  • Desenize artık hitachiler üzerinde yumurta pişiremiycez
  • Düşük güç tüketimi yanında düşük hız olmaz umarım
  • 3 watt bekleme gücü dediklerine göre bu harddiskler 3.5 inch. Yani masaüstü bilgisayarlar için. Dolayısı ile pil ömrü ile alakası yok.

Notebook harddiskleri zaten bu değerin çok daha altında bir güç ile çalışıyorlar.
  • Bundan sonra alacağım harddisk kesinlikle hitachi olacak. Tabi ssd ler ucuzlamazsa..
  • Bende seagate in 11. serisini bekliyorum bayağı bir süredir onlarda çok iddialılar ama daha çıkmadı zannedersem...
  • Güzel haber
  • geçen hafta 3 tane 500 lük aldım gerçi ne zaman çıkacakları belli değil ama seagate ten daha performanslı
  • seagate varken hitachi almam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KYSER

Bende seagate in 11. serisini bekliyorum bayağı bir süredir onlarda çok iddialılar ama daha çıkmadı zannedersem...

dediğin harddisk çıkalı çok oluyuor hatta ben aldım bile resimlerini koydum testlerini koydum Allah'ın bi kulu bile yorum yapmadı işde linki

http://forum.donanimhaber.com/m_18471242/tm.htm
  • bu diskler biraz daha az enerji çekerse, sadece usbden enerji alarak çalışan harici 3.5" diskler çıkar inşallah
  • uzun süre açık bilgisayarlar için biçilmiş kaftan.
  • Güç tüketiminin düşünülmesi çok güzel. Ama genelde bunun performans kaybıyla birlikte gelmesi kötü.
  • +1
    quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

seagate varken hitachi almam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.