- x
CHEVROLET AVEO
139 Cevap77370 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

46 Mesaj
20 Ekim 2007; 10:46:31 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

aveo nasıl?sizce aveomu alsam birazdaha fazla para verip lacetti mi alsam??

3901 Mesaj
20 Ekim 2007; 11:02:59 

hocam aveo ncap ten 1.5 yıldız almış. Bence alma bu aracı. Hadi 3-4 yıldız olsa neyse. A sütunu koyvermiş bak resme dikkat edersen. Bu hızda diğer araçlar dayanıyor.

-1

Ekteki dosya (1)

Keçi, bu sakalları boşuna ağartmadı.

558 Mesaj
20 Ekim 2007; 12:30:55 

aveo hb mi sedanmı?

http://www.otoforum.org

976 Mesaj
20 Ekim 2007; 13:09:23 

Honda city düşünülebilir.

Jetta 1,2 TSİ Trendline-Platinium Gri

2124 Mesaj
21 Ekim 2007; 1:14:10 

ben baya bi inceledim bu arac ları aveo sedan versiyonunu aslında sürüsü falan güzel geldi bana sıkıntı yoktu iç tasarımda cok güzel.dıs tasarımda güzel önden bakınca aslında ızgara falan aracı güclü gösteriyo ama bu 1.5 yıldız muhabbetini duyunca sok oldum yani o güvenli görünüs le hiç bi alaka yokmus...

0

0

0

1823 Mesaj
22 Ekim 2007; 18:03:12 

Aveo güvenlik konusunda sabıkalıdır. Amerikada bir sigorta şirketinin yaptığı araştırmada en çok can alan 20 otomobil arasında.

SONY W-110 - SONY DCR-HC 37E Huawei IDEOS X5 (U8800)

784 Mesaj
22 Ekim 2007; 18:06:40 

Aveoların fiyatı uygun ama bu yeni chevroletler eskilerin kalitesinden çok uzak. Otohaber de son okuduğum yazıda pek iyi şeyler söylememişlerdi hakkında. Özellikle sürüş özellikleri,performans ve viteslerin zor geçmesinin negatif yönleri olduğu söylenmiş.

LAGUNA III PRIVILAGE 1.5 dci

98 Mesaj
22 Ekim 2007; 19:42:41 

bunların chevrolet ile alakası yok benim gözümde...yani belki fazla kaçacak ama benim paramla 5 para etmez bunlar...

2000 model 8v vega ile 215; sizce imkansız mı ?

3591 Mesaj
22 Ekim 2007; 23:45:50 

Aveo ve Lacettinin yanından bile geçilmez. Ama Cerato alınabilir.

"Living On Earth Is Expensive, But It Does Include A Free Trip Around The Sun"

812 Mesaj
23 Ekim 2007; 1:09:41 

ncap in sitesine bir bak istersen.
pek sağlam bi araç değil.

2014 F20 1.16i Trio Techno

382 Mesaj
23 Ekim 2007; 10:57:46 

kardes bence ikisinde alma chevroletten uzak dur cok kalitesiz ve elinde kalıyor 2.eli yok satın aldıgın opel bayileri bile daha sonra geri almak istemiyor

262 Mesaj
25 Ekim 2007; 11:52:22 

aveo sedan fiyat olarak makul ancak güvenlik ve yakıt konusunda yetersiz.o fiyata daha iyi ve tutulan araçlarda almak mümkün örneğin clio sümbül.

FORD 2004 C-MAX GHİA DİZEL

2399 Mesaj
25 Ekim 2007; 13:07:32 

şekilli ama diğer konularda malumatım yok.lacetti bence daha güzel.fiyatları uygunsa alınabilir.bu aralar lacetti çok görüyorum.

1344 Mesaj
25 Ekim 2007; 16:13:14 

[font="Tahoma"]Bende HB kasası var. (bkz: İmzamdaki araç) 1 senedir kullanıyorum. Sadece periyodik bakım için servise gittim. O fiyata bulunabilecek en donanımlı araçlar. Gayette memnunum. Hemen güvenlik meselesini gündeme getirecek arkadaşlar içinde baştan yazayım da benimde sahip olduğum HB kasası EuroNcap`ten 3 yıldızlı. NHTSA (national highway traffic safety administration=amerikan ulusal karayolları trafik emniyeti idaresi)`dan ise 5 yıldızlı bir araç.

Ekstradan daha fazla bilgi isterseniz -özellikle kullanıcılarından- Diğer Markalar bölümünde "Chevrolet Kulübü"müze bekleriz.

...:::CHEVROLET KULÜBÜ:::...

2006 Chevrolet Aveo HB. 1.4 SX 16 V

1344 Mesaj
25 Ekim 2007; 16:15:15 

quote:

Orjinalden alıntı: oguz1

Aveo güvenlik konusunda sabıkalıdır. Amerikada bir sigorta şirketinin yaptığı araştırmada en çok can alan 20 otomobil arasında.

Evet ford focus ve toyota yarislerle beraber.

1344 Mesaj
25 Ekim 2007; 16:18:56 

quote:

Orjinalden alıntı: karadeniz2_0

bunların chevrolet ile alakası yok benim gözümde...yani belki fazla kaçacak ama benim paramla 5 para etmez bunlar...

Doğru söze ne denir. Gerçekten de 5 para etmez. Çünkü Lada Vega değil ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desevigne -- 25 Ekim 2007; 16:21:24 >

98 Mesaj
25 Ekim 2007; 20:05:53 

quote:

Orjinalden alıntı: desevigne

Doğru söze ne denir. Gerçekten de 5 para etmez. Çünkü Lada Vega değil ki.

lada vegayla 1 duvara gir 1 de ncap dan 1.5 yıldız alan 1 arabayla...o zaman ne diyeceksin bakalım...

ayırca amerikan bilmemneden de 5 yıldız almış diyosun...kim yoğurdum ekşi der... ??? euro n'cap bağımısz 1 kuruluştur beni o ilgilendirir... ayrıca aveo 24 milyar vega 17 milyar... ladanın kalina modeli 4 yıldızlı ve 19 bin ytl...
ezbere konuşmamak lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karadeniz2_0 -- 25 Ekim 2007; 20:15:24 >

98 Mesaj
25 Ekim 2007; 20:15:03 

quote:

lada vegayla 1 duvara gir 1 de ncap dan 1.5 yıldız alan 1 arabayla...o zaman ne diyeceksin bakalım...

ayırca amerikan bilmemneden de 5 yıldız almış diyosun...kim yoğurdum ekşi der... ??? euro n'cap bağımısz 1 kuruluştur beni o ilgilendirir...
ayrıca aveo 24 milyar vega 17 milyar... ladanın kalina modeli 4 yıldızlı ve 19 bin ytl...

4424 Mesaj
26 Ekim 2007; 0:18:54 

Lada, piyasadaki bi çok otomobilden kat kat sağlamdır.

Hyundai Accent Era 2009 1.4lt 16v 97ps DOHC

New Thinking. New Possibilities.

1344 Mesaj
26 Ekim 2007; 10:02:08 

quote:

ayırca amerikan bilmemneden de 5 yıldız almış diyosun...kim yoğurdum ekşi der... ??? euro n'cap bağımısz 1 kuruluştur beni o ilgilendirir... ayrıca aveo 24 milyar vega 17 milyar... ladanın kalina modeli 4 yıldızlı ve 19 bin ytl...

Eğer böyle duvara gir falan gibi çocuk muhabbeti yapacaksak ve siz arabayı duvarlara girmek için alıyorsanız leopar tankını verelim size. Gayet sağlam ve güvenli.

seni euroncap mi yoksa başka bir kuruluş mu ilgilendirip ilgilendirmediği de beni ilgilendirmez. Ben ortaya somut bilgiler koydum. (Ayrıca kendi bindiğim aracında senin çok önem verdiğin ncap`ten 3 yıldızlı olduğunu da belirttim.) Sense kendi subjektif görüşlerini belirtiyorsun. (Yok beni bu ilgilendirir, bu ilgilendirmez) Ayrıca euroncap`in bağımsızlığı da ayrı bir tartışma konusudur. Şahsen 520 BMW lere 4 yıldız bilimum fransız otolarına 5 yıldız veren kuruluşun kendi güvenilirliği sorgulamak lazım. Acaba merkezinin Fransada olması ve en büyük maddi desteği Fransız hükümetinin sağlaması bu sonuçları etkilemiş olmasın?

Küçümser bir uslupla (....5 para etmez) yazmış olduğunuz mesajdan dolayı size cevap verdim. Yoksa Vega veya Kalina için çok şey yazabilir sizin gibi küçükte görebilirim. Fakat bu forumda hiç kimsenin araçları hakkında terbiye sınırlarını zorlayıcı yorumum olmadı. Sadece şunu söyleyeyim Kalina modelinde bile "Sadece Kalina Sedan ve Hatchback modelimize takılan klima bedeli KDV dahil 2.200,11 YTL'dir." diyen bir otomobil üretim ve pazarlama zihniyetine benim bişey demem gerekmiyor. Zaten onlar herşeyi söylemiş. ABS`yi gördüğüm kadarıyla OPSİYON listesine bile almamışlar. Bu durumda isterse 10 yıldız alsın farketmez. ABS gibi aktif güvenlik elemanı olmadıktan sonra isterse araçta 50 tane hava yastığı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desevigne -- 26 Ekim 2007; 10:03:25 >

1344 Mesaj
26 Ekim 2007; 10:08:23 

@karadeniz2_0,

Ayrıca Lada KALİNA, United Test and Assembly Center (UTAC) tarafından yapılan çarpışma testlerinden 4 yıldız almıştır. O çok sevdiğin ve değer verdiğin EuroNcap`ten değil. Zaten EuroNcap`te ladanın adı bile yok.

Buradan çıkarılacak sonuç neymiş;

"BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMAMAK GEREKİRMİŞ"

1344 Mesaj
26 Ekim 2007; 10:17:58 

quote:

Orjinalden alıntı: kentaur

Sağlamlıkla güvenliği karıştırmayın.

2124 Mesaj
26 Ekim 2007; 22:54:40 

quote:

Orjinalden alıntı: vincentvega

Aveo ve Lacettinin yanından bile geçilmez. Ama Cerato alınabilir.

ceratoyla ne alaka onu anlamadım cerato tabi alınabilir bi arac cogu konu da cok ii..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Ekim 2007; 23:10:42 

Euroncap taraflı olsa , tüm firmalar o testlere girip aracını ispatlamak için büyük paralar bağışlamazlar...

Ncap te düşük alan aracını savunmak için ncap taraflı diyen adam hem fanatik hemde cahildir kusura bakmasın.

1 yıldız alan aracını Ncape sokan adam enayi, o kadar mühendisiyle birlikte giriyor teste yatırımlar yapıyor...

Kia için de diyordu bi fanatik eleman işte 3 yıldız aldı diye Ncap taraflı. Ula taraflı olsa Kia enayimi hala sokmaya devam ediyor araçlarını

Ağzı olan saçma sapan konuşuyor adamı deli ediyorlar.

Avrupalı sizin gibi dğeil, vergi kaçırsın haram para kazansın, kaçak et satsın, millete domuz eti yedirsin

321 Mesaj
27 Ekim 2007; 2:01:50 

Chevrolet Aveo Euro NCAP testinden 1,5YILDIZ alarak, piyasada aynı segmentteki rakiplerinden çok daha güzel olan o güzel dış görünümünü, ekstra donanımını ve uygun fiyatını arka planda bırakmıştır.

Trafik bu, ne olacağı belli değil. Allah korusun sen dikkatli olsan karşıdaki hatalı sollar, kaçamazsın ve kaza yaparsın. Haydi kendimi geçtim, yanında eşin dostun arkadaşın ve hatta biricik yavrun olacak. Aman diyorum, donanımı da batsın şekli şemali de.

Bu arada Chevrolet amblemi takılmış Daewoo araçları da bu kadar körü körüne savunmamak lazım. Bu arabaların hepsi Daewoo!.. Kalos' undan tutun da Captiva jipine kadar hemde!.. İngiltere' de Fransa' da hala Daewoo adıyla satılıyor aynı arabalar. Ama Türkiye gibi arabesk pazarlarda Chevrolet!.. Yerseniz tabi!..

Anlaşılan yiyen de var. Yahu NCAP' ten 1,5YILDIZ almış bir arabaya verilen paraya yazık. 3 değil, 2 bile değil...

HP EliteBook Folio 9470m | NIKON D3100 | IPHONE 5 | PANASONIC TX-P46G20 | ONKYO HT-S3200 | KIA CEE'D SW PREMIUM A/T | VW TIGUAN FUN&FUNCTION

558 Mesaj
27 Ekim 2007; 10:41:10 

Arkadaşlar Aveo Sedan 1.5 yıldız aldı ama Aveo(Kalos) HB 3 yıldız aldı lütfen karıştırmayalım...takıntı yapmaya gerek yok hangisi bütçemize uygunsa kriterleri uygunsa onu alalım...

local://upfiles/81571/8E84BDFCCBEA4C02AFF44882F94F11AA.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fizik72 -- 27 Ekim 2007; 10:44:51 >

7954 Mesaj
27 Ekim 2007; 10:45:49 

quote:

Orjinalden alıntı: niko_jr

hocam aveo ncap ten 1.5 yıldız almış. Bence alma bu aracı. Hadi 3-4 yıldız olsa neyse. A sütunu koyvermiş bak resme dikkat edersen. Bu hızda diğer araçlar dayanıyor.

-1

fena girmiş araç
az daha girse kalmıcakmış araba diye bişi zaten

Badass Nova

3901 Mesaj
27 Ekim 2007; 11:32:45 

quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Avrupalı sizin gibi dğeil, vergi kaçırsın haram para kazansın, kaçak et satsın, millete domuz eti yedirsin

evet bizde malesef insanlar müslüman geçinir ama iş ticarete gelince ufak tefek de olsa pislik yapmaktan geri durmaz. Avrupada oturmuş bir iş ahlakı var. Eğer rüşvet yersen misli ile çıkartırlar senden.
Euroncap de saklı birşey yokki, adam filme çekip herkese gösteriyor. Fransızlara almanlara falan kıyak geçtiği yok.

5794 Mesaj
27 Ekim 2007; 13:55:46 

bilmem biliyormusunuz arabanın markası chevrolet ama kendisi cchevrolet degil DAEWOO chevroletin ismini kiraladi o arabalar aboşu boşuna para vermeyin yazık günahtır

Heidelberg, Manroland, PolarMohr

1864 Mesaj
27 Ekim 2007; 14:53:16 

Pejo ile Chevrolet aynı katogoride araçlar. Sigorta eksperlerinin söylediğine göre ne Pejo nede çakma chevy kazalarından sağ çıkan yokmuş.

1 Mesaj
1 Şubat 2008; 17:40:22 

ark larbn aveo hb kullanıcısıyım arabam cekiş yönndnbgüzelnherkes glişi gütık yoktu sadece tanponda küçük bi catlak arabayıheryönden beyeniyorum biras fazlayakıyo ama olsun ha bide bagaj handikapı var bagaj küçük yane arabamdan ckzelkonusmus hatta önden hiç kaza yapmadım ama arkadanbüyükn b darbe aldı araba birara ama arabada

onurkan

6949 Mesaj
1 Şubat 2008; 19:04:17 

Ya önce Türkçe konuşmayı öğrenin de ondan sonra bişeyler yazın.Ayrıca niye HORT?
quote:

Orjinalden alıntı: onurkan67

ark larbn aveo hb kullanıcısıyım arabam cekiş yönndnbgüzelnherkes glişi gütık yoktu sadece tanponda küçük bi catlak arabayıheryönden beyeniyorum biras fazlayakıyo ama olsun ha bide bagaj handikapı var bagaj küçük yane arabamdan ckzelkonusmus hatta önden hiç kaza yapmadım ama arkadanbüyükn b darbe aldı araba birara ama arabada

2010 Golf 1.4 TSI Highline Manuel 160hp. Fırtına Grisi

136 Mesaj
1 Şubat 2008; 21:34:18 

quote:

Orjinalden alıntı: enoman

Ya önce Türkçe konuşmayı öğrenin de ondan sonra bişeyler yazın.Ayrıca niye HORT?

Evet arkadaşım biraz daha özenli olun yazıları yazarken ya

--2004 Vw Bora Pacific--

236 Mesaj
1 Şubat 2008; 22:22:23 

hakkatten konu hortlaması , bu başlıgı nerden bulmuş bu arkadaş ben hiç görmedim bende o tarihlerde bu aracı araştırıyordum görmedin bunu yüzeye cıkarmış entresan , neyse belki ilk başta konuyu açan arkadaş belki halen araştırıyorsa ben aveo sedan aldım 1 ay oldu şimdilik memnunun güzeel araç araç yeni oldugundan yakıt tüketim normal degerlerinde degil şimdilik bütün sıfır araçlar için geçerli tabi , kesin ölçümleri yaptıgım da yazarım, aveo sedan

2008CHEVROLET AVEO SEDAN 1.4SE BRC , HP dv6172 ıntcore2 1.66 ram512 nıvıdıa7400

2124 Mesaj
2 Şubat 2008; 23:45:21 

quote:

Orjinalden alıntı: onurkan67

bu nece bi yazı???

2414 Mesaj
3 Şubat 2008; 0:38:55 

quote:

Orjinalden alıntı: kentaur

[font="Tahoma"]
efendim ?[/font]
-1

Hayattayken yaşayalım...

334 Mesaj
3 Şubat 2008; 15:28:33 

ALLAH KİMSEYE KAZA BELA VERMESİN ARKADAŞLAR FARIM DA AÇIK YOLUM DA...

201 Mesaj
8 Şubat 2008; 18:36:12 

quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

bilmem biliyormusunuz arabanın markası chevrolet ama kendisi cchevrolet degil DAEWOO chevroletin ismini kiraladi o arabalar aboşu boşuna para vermeyin yazık günahtır

+1

Arkadaşım aracın markasını Chevrolet Aveo değilde Daewoo Aveo olarak bir kere daha düşün ve öyle karar ver

236 Mesaj
8 Şubat 2008; 19:06:49 

quote:

Orjinalden alıntı: MaGNeS

+1

Arkadaşım aracın markasını Chevrolet Aveo değilde Daewoo Aveo olarak bir kere daha düşün ve öyle karar ver

arkadaşlar anlamamAkta ne kadar ısrar ediyorsunuz anlamış degilim , chevrolet markası dünyanın en büyük küresel şirketlerinden general motor firmasının ,CHEVROLETin dışında DAEWOO , GMC, CADİLLAC, PONTIAC,HUMMER,BUICK, OPEL ,SAAP markalarıda bu GM firmasına ait , brezilya chevrolete bakarsanız bugünün opel markalarının hepsinin chevrolet amblemiyle satıldıgını görürsünüz , ayrıca aveo sedan ların yine amerika kıtasında bazı ülkelerde PONTIAC markası amblemiyle satıldıgını görürsünüz , yine aveo nun kore de daewoo olarak satıldıgını görürsünüz , Genaral motor küresel bir sirkettir ülkeye göre marka satış uygulaması denebilir buna ,daewoo markasının iflası üzerine satın alınmış bazı chevrolet modeller bu fabrikada korede üretilmektedir , aveo larda opel işbirligi ile geliştirilen etech2 motor kullnılmaktadır , şimdi bu aracı almayın daewoo demek ne kadar saçma oluyor çünkü bu araç başka ülkede ünlü marka olan PONTIAC olarak satıldıgını duyunca bu aracı alın bu araç PONTIAC mı demeli?? bende aveo sedan alalı 1.5 ay oldu bende cok araştırma yaptım aracı kulanmayan bilmeyenler hep kaaraladı ben kullnıcısını buladum sordum soruşturdum aldım cok ta memnunun , o nedenle BİLMEMEK DEGİL ÖGRENMEMEK AYIPTIR daha da araç hakkında bilgi alamk isteyen varsa bilgi verelebilirim

2008CHEVROLET AVEO SEDAN 1.4SE BRC , HP dv6172 ıntcore2 1.66 ram512 nıvıdıa7400

1829 Mesaj
10 Şubat 2008; 21:06:11 

Ya şu yazıları smslerden kalma bir alışkanlık heralde kısaltmıyorlar mı okumaya çalışırken ölüyoruz. Okuma geçsen o da olmuyor belki de güzel birşey yazmıştır ama güzel mi değil mi yorum yapabilmek için önce okuyabilmek gerekiyor...
Chevroletin daewoo olduğu doğru ama türk insanı tofaşlardan toroslardan gelen millettir. Kalosun da karoser sağlamlığı onlardan daha iyidir heralde. Tamam güvenlik önemli ama ncapten 5 yıldız alan arabaların da çoğu güvenlik paketli en az 6 airbagli modeller. o yüzden çok aldatıcı olabiliyorlar. Fiyatı uygun tipi de güzel bu kadar kötülememek lazım. çok yakıyor diyorlar vw nin polosu da onun kadar yakıyor (BENzinlisi). Her arabada büyük kaza yapınca allah korusun insanlar zarar görür. Neyse çok uzadı 2005 model olup da 12000'e bulunabilen hem de motor teknolojisi gm in desteklediği çok da kötü olmayan, iç mekanı nispeten kullanışlı bir araç olan kalos veya aveo alınmaz diye birşey yok.

2011 Ford focus 1.6 comfort hb. + BRC
Bir yengece asla düz yürümeyi öğretemezsin!!!

1984 Mesaj
12 Şubat 2008; 17:02:54 

Yazan arkadaşlar güvenlik diyip durunca aklıma susurluk kazası geldi. Hatırlarsanız deve gibi mercedes kamyona toslamış, 1 kişi yaralı diğerleri ölmüştü. Uzun lafın kısası sen ne yaparsan yap istersen S serisine bin adam gibi kullanma ve ya kullan biri gelir çarpar ölür gidersin. Maksimum güvenlik için ben de tank tavsiye ediyorum. Hem euro ncap tanda kesin 5 yıldız alır

558 Mesaj
17 Şubat 2008; 18:33:43 

aveo/kalos sınıfına ve donanımına göre parasının karşılığını veren bir araç,ne olursa olsun sonuçta bu aracı 35-40 milyara almıyorsunuz,para varsa zaten aveo almayın bir sürü seçenek var acizane yorumum budur...(ayrıca aynı sınıfta da bir çok seçenek var logan,albea,symbol.....)

1984 Mesaj
18 Şubat 2008; 13:38:19 

Aynen arkadaşa katılıyorum, kimseye zorla bu aracı satmıyorlar. Almazsın olur biter, alanlarında midesini bulandırıp durmayın lütfen. Ne alırsanız alın fiyatına göre değerlendirin, yoksa o ürüne haksızlık edersiniz. Şirket olduğumuz için envai çeşit araç gelir gider bize. Bu araçlar dan en sorunsuzları Tofaş ve Chevrolet (2 lacetti, 2 aveo). Şans mıdır bizdekilerin sorun çıkarmaması derseniz bilinmez, belki de şanstır.

1 Mesaj
28 Ekim 2008; 2:39:26 

Sabıkalı çarpışma testleri Aveo'nun 2006 yılı modellerine aittir.
Başarısız test sonuçları neticesinde sonraki araçtaki güvenlik seviyesi artırılmıştır.
Örnek: Katlanabilir direksiyon mili

Chevrolet Aveo Sedan SX 2008 1.4 16V 4AB ABS ECC City Gray

399 Mesaj
28 Ekim 2008; 9:19:04 

Şimdi arkadaşlar öncelikle belirtmek isterimki burda sadece AVEO laf etmeyin eski arabalar yeni araçlardan daha sağlam güvenli değil ama sağlam.... Neden diye derseniz yeni araçların kaporta yapısı bazı yerleri hariç değiş plastik gibi bir maddeden yapıyorlar... Bu çarpışma testleri bu yüzden böyle yeni ((((([yerli]))))) araç statüsünde satılan araçlar hep böyle darbeyi resmen emiyorlar güvenlikleri iyi ama sağlamlık yok.... Şimdi bişe söyleyecem clio cu arkadaşlar kızacak... bu en yeni kasaların bi eski kasası clio görüdm servisde inanırmısınız çamurluklarını resmen plastikten yapmışlar tesmen böyle biri tutum kırmış gibi . araç kaza yapmıştı kafadan çarpışmış çamurlukları resmen plastik... Ha burda clio laf etmiyorum şimdiden kusura bakmayın ülkemizde ((((YERLİ)))) araçlar sağlam değil güvenli ama sağlam değil......

By-Sepidi

57 Mesaj
28 Ekim 2008; 22:12:00 

arkadaşlar ben 4 yıldır 1.2 hb kalos kullanıyorum ve ncapten 3 yıldız almıştır yeni çıkan aveo ise 1,5 yıldız almıştır sonuç ortda kalite düşmüş.
arabamda hiçbir ciddi sorun yaşamadım şuan 36.000 kmde zamanında yagını ve filtrelerini değiştirirsen seni üzmeyecek bi araç . yakıt ise şuan s.i:30 ykr ş.d:22 ykr yakıyor. pedala fazla basan biri değilimdir.
performans ortalamadır neticede 1.2 motr. 1.4 ü daha iyi bir tercih olabilir.
aracı kullanmayanlar ööle hariçten gazel okumasın. şöyle kötü böyle rezil demek yanlıştır.
sınıfına göre fiyatına karşılaştırılacak araçlar var ben bunu tercih ettim. ve de memnunum keşke 1.4 ünü alsaydım ama olmadı.
Lacetti düşünenlere sunu diyeyim .geçenlerde servise bakıma gittim (opel) kaloslardan hiç motor arızası oldumu diye sordum motor sorunu hiç gelmediğini söyledi usta ancak aynı sürede 4 tane lacetti motor arızası ile gelmiş. bilginize:)

3721 Mesaj
28 Ekim 2008; 22:15:43 

Euro NCAP'tan 1.5 yıldız arabadan ne beklersin ki, Uzak dur derim.

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
AutoCAD Çizimi Yapılır (Her Türlü Proje, Plan, Kesit vb.. Çizilir)
Not : Üniversiteli ve Meslek Yüksek Okullu Arkadaşlar AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com

1984 Mesaj
29 Ekim 2008; 7:33:02 

Bizde 4 adet lacetti var 2 si otomatik, 1 kalos ve 1 aveo var. Çok şükür çok ufak tefek şeyler dışında maşallah hiç sorun çıkarmadılar. 70.000 binde olan var (lacetti) tık demedi.

643 Mesaj
6 Nisan 2009; 19:10:31 

SELAMLAR KESİNLİKLE KALOS VEYA AVEO 1 SENEDİR 1 KURUŞ MASRAF ETMEDİM, BİRSÜRÜ ARABAYA BİNDİM KALOSUN DIŞINDA AMA KALOSUN YERİ APAYRI ÇOK SEVİYORUM KULLANIMI VE SORUNSUZ OLMASI BENİ DAHADA ÇOK BAĞLADI KENDİNE, 206 PEJO DAN FORD FİESTA FORD KA MEGANE COUPE WW POLO DA KULLANDIM...... AMA 1 KERE KALOS LA YOLDA KALMADIM TAMİRCİ YÜZÜ GÖRMEDİM ALLAH BİLİYOR....ATIP TUTANLAR EMİNİM 1 KERE BİLE KULLANMAMIŞ İNSANLARDIR DAEWOO DİYİP DURUYORSUNUZ DAEWOO KORE MALI DİYOSUNUZ HYUNDAİ DE KORE MALI :) AMA HYUNDAİ ACCENT ERA ŞUAN PAZAR PAYI EN YÜKSEK ARABA...KORE MALI DEMEK Kİ KÖTÜ DEĞİLMİŞ..... AYRICA BİNDİĞİNİZ OPEL ARAÇLARDA İSPANYOL ARACI VAUXHALL MARKASI ORJİNALİNİN ?AYRICA CHEVROLET KALOS/AVEO SADECE TÜRKİYEDE CHEVROLET DEĞİL BÜTÜN DÜNYADA ŞUAN CHEVROLET ADI ALTINDA GM GÜVENCESİ İLE SATILIYOR SADECE KOREDE DAEWOO.AVRUPA DA VE AMERİKADA CHEVROLET TİR

istanbul

643 Mesaj
6 Nisan 2009; 19:17:51 

BU ARADA BAŞKA SİTEDEN CHEVROLET YORUMLARINI İYİ OKUYUN HERKES ARACINDAN MEMNUN LÜTFEN KÖTÜLEMEYİN BİNMEDEN BAKIN SİZE Bİ KAÇ YORUM ........

Arada bir foruma bakıyorum yeni astra 1.3 alanlar falan oluyor, sıkıntılarını yazıyorlar. okurken cidden üzülüyorum.

Ben arabayı alalı 3 sene oldu. ilk hevesim geçti artık. kabul edelim beyler, 1.3 astralar seri ve güçlü arabalar değiller, sadece 2. vitesteki o torkun gücüne tav olmadık mı hepimiz? gerisi bomboş. 3 sene önce astramı aldığım fiyatın 3'te birine yani 13.000 ytl'ye geçen hafta, eşime 2006 chevrolet kalos 1.2 aldım. yemin ediyorum kalostaki sürüş keyfi benim astramda yok. koltuğum çok rahat diyen var mı? ya da cep telefonunu veya elindeki malzemeyi zorla bi yerlere sokuşturmayan var mı? direksiyona abanmadan korna çalabilen var mı? ya da klima açıkken kırmızı ışıkta stop ettirmeyeniniz var mı? arka koltukta rahat eden yolcunuz oldu mu hiç?

Ne olursa olsun, dışarıdan yakışıklı arabalar bu astralar ama şimdi bütün markalar çok güzel bi çizgi yakalamışlar gidiyorlar. mazda, citroen, honda, ford.. hepsinin kasası birbirinden güzel. astra'nın o eski havası kalmadı artık bence. dünyanın parasını saydık alırken ama bence o paraya daha kıyak arabalar alınabilirmiş. dizel dedik, hesaplı dedik, ama artık hesaplı falan gelmiyor bu araba bana. ben eskiden toz kondurmazdım arabama ama 3 kuruşluk Kalos'un bile daha keyifli sürüşü var, daha az yakıyor, belki seri bi araba diil ama fiyatına bakıpta tek kelime eleştri yapmam, gözüm açıldı artık.

istanbul

2399 Mesaj
6 Nisan 2009; 19:24:54 

bende 11 yıldır daewoo lanos kullanıyorum... Maşallahı var... bana ekstradan tek kuruş masraf çıkarmadı, kaportasında en ufak curuk bile yok onca senedir... ayrıca konforuda guzel... daewoo yu chevrole yi begenmeyenler... opel de almasin o zaman... bide ben su mantigi anlamiyorum 5 para etmez, herkes para basmıyor ya bütçen neye yeterse en uygununa binmeye çalışıyorsun... begenileri, zevkleri küçümserken biraz daha dikkatli olalım... paramın aldığı hangisi ise en iyisi o dur...

1179 Mesaj
6 Nisan 2009; 19:52:18 

Aveo alma bence.Güven vermiyor.fiyatı ıuygun diyede araba alınmaz.Lacetti daha iyi ama bence onu da alma.Başka arabalara bak istersene istersen kia ceed ede bir bak

MEVLAM GÖRELİM NEYLER..NEYLERSE GÜZEL EYLER....

643 Mesaj
7 Nisan 2009; 0:05:43 

SAMİLTO......güven vermiyo dediğin kalos/aveo araçlar güvensiz araçlar değiller merak ediyorum sen hiç kullandın mı? chevrolet? veya kazamı yaptın adam hesaplı araba soruyo arıyo ki aveo mu laceetimi diyo sende yeni çıkmış kia ceed diyosun verdiğin örnege bak çok komikleşmişsin:) 30milyar nerde 18 19 milyar nerde arkadaş..kalos/aveo güvensiz diyenler size kapak olsun bundan 1, 2 ay önce ışıklarda durdum ve arkamdan hızla bitane ford transtit minübüs çarpttı öyle bir sarsıldım ki arabanın içinde dedim ki eyvahhh arabamın arkası gitti komple içeri girdi samimi söylüyorum bi indim kalosun tamponunda ufacık bir çizik dışında en ufak bişey yok direk eve geldim babama anlattım. sacı ince görünebilir ama hondalarında sac ları ince ve esnek artık daha yorum yapmıcam...bu arada param çıkışmıyo bana para verirsen yarın gidip kia ceed alırım samilto bu işler farklı markalar sunmakla olmuyo eminim araban bile yokttur neyse alıcak arkadaşlar chevrolet i hiç düşünmeden alın masraftan kurtulun

istanbul

1179 Mesaj
7 Nisan 2009; 11:10:18 

Yorumlar için teşekkürler.Karganın yavrusu misalı herkes arabasını överse.Gerçekleri atlamayın.TAbii parası olmayan alacak o arayı ama başka hesaplı arabalara bakmak daha mantıklı.Trafikte kaç tane bu arabalardan var.İnsanların tutumuda önemli.Piyasada olmayan araba alınmaz.İster ucuz ister pahalı olsun.

MEVLAM GÖRELİM NEYLER..NEYLERSE GÜZEL EYLER....

643 Mesaj
8 Nisan 2009; 12:56:41 

:) çok komiksin piyasada olmayan dediğin araç istanbul yollarında dolu her sokakta mutlaka 2 3 tane chevrolet görebilirsin ve yollardada oto ilan sitelerine bakarsanda ne kadar çok oldugunu görürsün ben arabamı karganın yavrusunu şahin gördüğü gibi görmüyorum malesef verdiğim parayı hakkediyo ben 1 senedir biniyorum bak müslümansan anlarsın allah biliyor 1kuruş daha masraf çıkarmadı bana ne servis yüzü gördüm ne de tamirciayrıca babamdada sedan ı vardı hemen sattık şirkette nakite ihtiyacımız oldugu için ilan verdik 3 günde satıldı ve benim kullandıgım kalos çok temiz sigara içilmemiş oturdugum semtte 3 4 tane daha var ve semtten biri satarsanız ben alim diyomuş gerisini sen düşün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeRaT_chevy -- 8 Nisan 2009; 13:04:12 >

istanbul

643 Mesaj
8 Nisan 2009; 12:59:53 

EMNİYET KEMERİ

ABD’nin en çok satan otomobili KALOS

LEVENT ÇEZİK
levent.cezik@tercuman.com.tr

--------------------------------------------------------------------------------

Avrupa’da Chevrolet satışlarının yaklaşık %42’sini oluşturan ve ilk kez iki yıl önce lansmanı yapılan Kalos, Chevrolet’nin en çok satan modeli oldu. Kalos özellikle ABD’de kendi sınıfında liderlik konumuna yerleşti (geçen yıl ABD’de bu model, Chevrolet Aveo olarak piyasaya çıktı.). Kalos Hatcback modeli 1.2 ve 1.4 litre benzinli motor ve 1.2 de S ve SE, 1.4 motor seçeneğinde ise SX donanımı ile sunuluyor. 1.4 SX modelinde otomatik vites opsiyonu da mevcut. Dört kapılı Kalos Notchback modeli ise sadece 1.4 litre benzinli motor seçeneği ile birlikte SE ve SX donanımları ile sunuluyor. Kalos modelinin başarılı sonuçlar elde etmesinde en önemli faktörün, ünlü İtalyan tasarım şirketi Italdesign tarafından tasarlanması ve bu tasarımın ortaya çıkardığı mükemmel iç hacime sahip olması belirtildi.

UMARIM NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLAMIŞSINDIR

istanbul

113 Mesaj
9 Nisan 2009; 12:21:09 

Arkadaşlar yeni çıkan Chevy Cruze'un güvenlik testinden kaç yıldız aldığını bilen var mı?

438 Mesaj
18 Nisan 2009; 20:21:49 

ya abi bu aveo sedan kalostan dahamı çürük ??? almak gibi bi niyetim var ama 1.5 yıldız falan diyince soğudum ya.. kalos kullanıyorum şu an ama öyle abartılan kadar güvensiz bi araba değil arkadaşlar geçen gün tempranın biri kafadan daldı benim arabaya çıkan sese ve açılan hava yastığına baksam perte çıkarmak gerekirdi ama kaza yaptığı bile anlaşılmadı arabanın. kaputun sivri köşe hafif eğildi ve tampon alt ızgarası kırıldıydı tamponu değiştik. hepsi o.. yani oda 1.5 yıldız aldıysa ncap ten hemen alırım aveoyu.