Şimdi Ara

hp c4280 ile ilgili sorunları olan varmı?? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
40.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Taslak şeklindeki çıktılarda genel olarak bazı bozulmalar oluyor. Yazar kafanın konumu ve zamanlama konusunda senkronizasyonu bozulabiliyor fakat yazılardaki kayma normalden fazla ise yazıcınızı daha stabil bir zemine koyabilirsiniz. 1mm'lik yatay oynama bile sonucu etkileyebiliyor.
  • yazıcı sabit masanın üzerinde sadece hızlı taslakta bozulma yaptı sonra hızlı normal de yaptığımda o bozulma olmadı zaten hzılı taslak ta pek tercih edilen yazdırma seçeneği değil sanırım. İlgilendiğiniz için teşekkürler
    bu arada kendinizmi dolduruyosunuz kartuşları
  • Kartuşlarımı kendim dolduruyorum, evet. HP C3180 kullanıcısıyım. Kendi üzerinde gelen HP 336 - HP 342 numaralı kartuşları yaklaşık 30 defadır doldurup kullanmaktayım. Yaklaşık 20 dolumdan sonra kırmızı püskürtme gözenekleri bozulmaya başladı. Aslında bu kaçınılmaz bir son ama kartuşun ömrünü uzatmak için kartuş boşalır boşalmaz doldurmakta fayda var, mürekkebin güvenilirliği de önemli tabi.
  • Çok sağol son bi sorum olacak fazla sordum ama idare et Dolum aparatlarını nasıl (nerden) temin.Kaliteli mürekkep derken hangisini önerirsin..

Saygılar...

Edit=ya imzanda varmış kusura bakma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaDoW_17 -- 17 Nisan 2008; 23:18:08 >
  • Şu hp'nin 4280 modeline binlerce kere rahmet okudum.
    Her şeyi yaptım ama bir türlü yazdıramadım...
    Bağlantı yok diyor ama windows yazıcıyı algılıyor, başka birinin bilgisayarında çalışıyor, benimkinde çalışmıyor, format da attım, en güncelinin de kurdum, komut satırından da yazdırmaya çalıştım, ne yaptıysam yazıcıya hiç bir şey gönderemedim.
    Bir daha hp alırsam iki olsun... Xerox ve Canondan şaşmam.
  • Merhaba

C4280 Hp yazıcı aldım eve gittim. hemen kurdum aa oda ne her fonksiyon çalışıyor ama tarayıcı fonksiyonu çalışmıyor. sonra oturdum okudum kitapçığı yükleme işlemi sıarsında usb kabloyu kesinlikle bağlama diyor. Programı yüklerken sırası geldiğinde usb kabloyu bağlayın diyor. Eeeeee ne olcak dedim baktım herşeyi program ekle kaldırdan sildim yüklediği ne varsa .. kabloyu çıkardım. bilsayarı ve printerı resetledim. artık printer bilgisayara usb kablo ile bağlı değildi. cd koydum tekrar sildiğim programı bilgisayar yüklemeye başladım ve bana mesaj geldi USB kabloyu bağla diye bağladım kurdum herşey bitti pirnter çalıştı. ama gene tarama yapmıyordu . Başlat bilgisayarımdan gitiim tarayıcılar deim açtım ve printer taradı ama hp kendi üstündeki tuştan tarmadı USB Kablo Hatası dedi durdu. Başka USB bağladım gene aynı hata hha sonra baktım aradım taradım. web cam, picasa programı ve TV card programı yüklemeleri HP 4280 nin tarama modunu yazılımının kafasını karıştırıyor Bu böyle biline şimdi servisi arayacağım. Bakalım USB kablomu diyecek yoksa Programlarmı. Yanlız şunu söyleyeyim priter arızalı değil çok güzel ama ya hediye verilen usb kablo yazda kullanılan yazılım berbat ..

• KONUNUN DEVAMINI YAZIYORUM.....

Dün HP teknik servisle uzun süren konuşma sonucunda bana durumu anlattılar ve güzel bir şekilde neler yapmam gerektiğini söylediler ve sonra bana bir mail atarak yeniden yazılımı kurmam gerektiği bahsedildi bende aynen uyguladım dediklerini .Sorun şu cihaz her yönünyle çalışıyor arızalı değil ama.. Cihazın üstündeki tarama tuşuna basınca tarama yapmıyor usb kablosu bağlı değil diyor . O kadar uğraştım hp servisin dediğini de yaptım ama malesef aynı sorun deavm ediyor . Kablo 3 çeşit kablo denedim kesinlikle 2 tanesi USB2.0 dı aynı sorun sonunda anladımki bu bendeki makinada yüklü olan bir programla çalklışıyor. yani yazılım sorunu var burda. ya tv kartı ya picassa. ya da web cam yazılımı bunun nedeni tek tek hepsini kaldrıp deneyeceğim bakalım ne olacak ...
  • merhaba iki hafta kadar önce bende hp C4280 aldım sizin gibi bende tarama işleminde problem yaşıyordum cihazdaki tara tuşuna bastığımda cihazda bir süre taranıyor diye yazıyordu ama yaklaşık bi 10 saniye sonra normale dönüyordu, yazılım dan tara dediğimde de ise bilgisayar ekranında çıkan ufak pencerede scaning... yazmasına rağmen taramıyordu üstelik pencere öylece kalıyordu pencereyi kapatmaya mümkün yoktu (bilgisayarı kapatma dışında) neyse dedim herhalde yanlış bişey yaptım aldım kullanma kılavuzunu tek tek okudum yanlış yok, tekrar rekrar kaldırıp kurdum ama değişen bişey yok artık iyice kafayı yemek üzereyken aldığım yere gidip bir sorayım dedim zaten çok yakındı tam o gün bilgisayarı açtıktan sonra ekranda bir mesaj çıktı ve yazılım yüklenmesi için bişeyler isiyodu neyse ileri diyip devam ettikten sonra yazılım kuruldu ve tarama sorunu çözüldü. Anladığım kadarıyla yazılım ilkinde tam olarak kurulmadı nedeni seninde belkirttiğin gib belkide başka bir yazılımla çakışması bende picassa yok ama photoshop var ama nasıl olduysa kendiliğinden sorun çözüldü.

• merhaba arkadaşlar bugün c4280 aldım yazıcının üstünde C4280 modeli diye yazıyor fakat denetim masasında model C4200 olarak gözüküyor.herkeste mi böyle acaba.
  • @ unnameddemannu ,

Bende de öyle görünüyor bi sorun yok sanırım.

Arkadaşlar benim birde belge tarama hakkında sorum olacak bi belgeyi tarayıyorum fakat kimi harfleri tuhaf görüyor zengin metin belgesi olarak taratıyorum önceden bi sıkıntı oyktu ama şimdi neden böyle yapıyor nerede

yanlış yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Saygılar...
  • herkeste bi kablo sorunu var sanırım
  • aynı cihaz bende de var fakat tarama problemim yok,gayet güzel çalışıyor. tek şikayetim biraz yavaş olması..yani tarayıcı özelliğini daha fazla kullanmak isteyen arkadaşlar başka bir model tercih etsin bence.
    bir de her bilgisayarı açtığımda yazıcı tekrar yükleniyordu,bütün işlemler sanki baştan yapılıyormuş gibi. teknis servise sorduğumda bana da usb kablosu 2.0 model alın dediler; deneyip de faydasını gören var mı bilmiyorum :)
  • arkadaslar bugun bende gıttım bı c4280 aldım ...satıcı kızla bayagı bı problem yasayarak aldım aletı..Suratsızın tekıydı.Adana polen den aldım pesın 148 ytl dedım kredı kartıyla alıcam taksıtle ne kadar olur dıyo ben bılemem onu bankanıza sorucaksınız dedım malmısın kızım ılk defamı alısverıs yapıyoruz bılmıyosan nıye kasada oturyon gıttı sordu ogrendı geldı tabı ondan sonra suratını asmaya basladı.usb kablosu getırdı dedım bu 1.1 mı 2.0 mı dedı bunların 2 metrelıgı olmaz 1.5 yada 1.8 metren olur dedım hay allahım cattık belaya neyse aldım okudum 2.0 mıs...neyse kredı kartıyla odeme yaparken de ben gıcıklık yaptım dedı sıfrenı gır suratsız suratsız bende gırerken elımle kapadım post makınasını dedım bakmayın lutfen sıfreme tam bozuldu dedı gunde 150 kısı gelıyor buraya dedım benı ılgılendırmez bakma...neyse alısvrrıs bıttı ama benıde hareketlerıyle bayagı bır sınır ettı posete koydu dedım yalnız acıp bakmamız lazım hadı kırık cıkdı..zorsunan zorsuna acdı ıyıce tamammı dedı dedım yok posetı de acalım hadı ekranı kırık kız ıcınden bana nasıl sovuyor hıssedebılıyorum neyse ıyıce actık bakdık dedım tamam koy kutusuna...ıs bıttıkden sonra kıza dedım ıyı alısverısdı umarım hayrını gorurum urunun kızda pıs pıs guldu tabı safım ya cakmadım olayı..eve geldım dusa gırdım yemegımı yedım actım makınayı agzıman sular akarak kuramaya baslıcam oda ne adaptorun fıse takılan kısmı yok ara ara ara yok..halbukı orda kontrolde gormusdum vardı kız ıcıne koymamıs demekkı..offf offf offf...nasıl sovuyorum kıza yaa benı faka bastırdı..bıde gıdıp kızdan ıstemeye utanıyorum dıcek bana ne ıcındeydı uzerımı gıydım baska magazaya gıttım 4 ytl bayıldım 2 de yol parası anlıcanız kız bana 6 ytl takdı cok pıs gectı walla ne dıım acıyo hala...burnumdn geldı tum alet....
    neyse lafı cok uzatmım ama makına harıkaymıs arkadaslar ya ıcınden 3 tane photo kartı cıkdı bırını kullandım sonuca ınanamadım aıleme gosterdım hadı be senmı cıkartın bunu dedıler o kadar muazzem....bu arada bedava kartus olayını kacırdık 1 hafta farkla yaaa.....

neyse arkadaslar yazıcıyı aldık problemsız cok sukur sımdı yhemen kartus problemı basladı ıcındekı kartuslar demo ve cok kucukler bu kucuk kartusları dolduran kulanan arkadas varmı hangı murekepleasıl dolduryor bılgı verırse hemen bı murekkep setı almamız lazım yoksa ısımız yas

SAYGILAR EFENDIM

• bende yeni aldım gayet güzel kurulumu uğraştırdı kurulum bitiyo sonra tekrar cd istiyor bir kacdefa kaldırdım kurdum enson güvenlik duvarını kapadım bir sorun cıkardiyede acmıyorum
  • c4280 nim sorunsuz calışı yo kablo sorunumda yok herşey güzel yalnız bir eksi yönü sesi cok sanki taş kırıyor icinde. birde şunu hatırlatayım photosmart essentil 3.0 cıktı yeni versiyonu hp nin sitesinde var türkçe
  • bende cihazi bugun aldim .istanbuldan almayi düşünen arkadasşara haber vereyim dedim.reklamı sevmem alakamda yoktur sadece vatandasa hizmet bimekste bunu kampanyası var peşin116 ytl ve yanında bire siyh murekkep kartusu hediye kutudanda 3 tane resim karti cikiyor. daha kurmadim buradan okuyorum sorunları simdide bir yandan yukluyorum umarim sorun yasamam ..ha bu arada kredi kartina taksitle 130 ytl...
  • bende almayı düşünüyorum
    hatta sipariş ettim bende 109 ytl ye buldum office 1 süperstore magazalarında indirim varmıs
    gözüme carptı katalogunda fiyatıda uygun hemde hp die
    araştırdım biraz photosmart olunca acaba yazıcı olarak nasıl olur die bende yabancısıyım yazıcı konusunda ama fiyat olarak özellik olarak bundan daha iisini bulamadım ve inşallah bu CUMARTESi alacam
    kartuş olarak üstündekileri eskittikten sonra XL leri varmıs onuda taktırınca sanırım daha iisini bulamam
    die düşündüm yok yanlışsın alma dien varsa sölesin
  • ya arkadaslar yüreğime oturdu yaa..daha 10 gun oldu alalı 155 ytl ye aldım ustelık kartus fılanda yok..Bide ucuza aldım dıye sevındım baktım en uygun 150 ytlydı polen bılgısısayarda heryerde 170 kusurdu...Neyse saglık olsun zaten bende sans olsa..
  • arkadaşlar 1 hafta öncesine kadar HP C4280 i teknosa da 159 liraya aldım yanında usb bağlantı kablosu vermiolarmış. HAMA marka usb kabloyu da 5.50 ye alıp 164.50 ye bitirdim işi. Biraz fazla oldu ama napalım olan oldu bi kere...

yazıcı gerçekten güzel. Şık ve güzel bir tasarımı war. Tarayıcı ve yazıcı ve Fotokopi özellikleri gayet iyi çalışıyor. Az önce bilgisayar bağlantısı olmadan (usb kablo takılı olması gerekiyor ama pc açık değildi) tarayıcı kısmına fotografı koydum ve en alttaki yesil düğmeye bastım. 2 dakika içinde hem taradı hem de yazdırdı. Güzel de yazdı aslında. :)

makine şuan için güzel duruyor. Tarayıcı özelliği için almıştım ben o da geyet hoşuma gitti. Daha kart okuyusunu deneyemedim ama kartuşları can yakacak gibi duruyor şimdiden. Bi kere doldurturuz baktık olmadı yenisini alırız mecburen ama oldukca pahalı olduğu da bi gerçek...

ŞİMDİ SİZLERE HP C4280 İLE İLGİLİ BİRKAÇ İPUCU VERİCEM...

1- Cihaz 2 kartuşu olmadan da işlem yapmıyor. Yani bir kartuş biterken diğeri bitmese bile ya doldurtmak yada yeni kartuş almak zorundasınız. Yoksa işleriniz yarım kalabilir...

2- Cihazı tanıtamadım diyenler war... Masaüstü bilgisayarıma aynen içinden çıktığı kağıttaki gibi yaptım sorunsuz kuruldu. Ama dizüstü bilgsayarıma cd sinden kurulum yapmadan işin kolayına kaçmak istedim ve onda da aynı sonucu aldım. Nedir o derseniz...?

*USB kabloyu dizüstüme bağladım. (Cihaz kapalı konumda)

*CD yi laptopa taktım. Hemen kuruluma girişti. İptal ettim ve cd nin içindeki şu dizindeki (F:\drivers) dot4 ve scanner klasörlerini alt klasörleriyle
    beraber komple kopyalıyıp yeni bir klasöre yapıştırdım.

*Cihazı açtım.

*1-2 dakika sonra "Yeni Donanım Bulundu Sihirbazı" çıktı ve bu sihirbaza klasörün yerini gösterdim ve kendisi yükleme yaparak driverını 2-3 dakika
    içinde kurdu ve şuan sorunsuz kullanıyorum.

Bu işlemi yapmamın nedeni dizüstü bilgisayarımda performans açısından pc yi kasacak yazılımlar olmasını istemiyorum. Sonuçta ben bunu arasıra kullanacağım masaüstü pc den de işimi halledebilirim. O yüzden ben bu yolu seçtim. Sizin full cd yi yüklemenizi tavsiye ederim. Ama uzun sürüyor. Ve bu da işinizi fazlasıyla görüyor.

3- NASIL TARAMA YAPILIR...?
    Tarama yapmak için resmi yada metni yerleştirdiğimde ve tara düğmesine bastığımda işlem yapmasına rağmen hata veriyor ve tarama işlemi
    yapmıyordu. bunun için şu yolu izledim ve bence en garantilisi de bu...

*"BİLGİSAYARIM" a girin.

*"TARAYICILAR ve KAMERALAR" dan "HP C4280" e sağ tıklayın ve "TARA" deyin.

*"MICROSOFT TARAYICI ve KAMERA SİHİRBAZI" seçili iken "Bu eylem için her zaman bu programı kullan" ı işaretleyin tamam deyin.

*Daha sonra "İLERİ" diyerek tarama işlemini gerçekleştirelim.

elimden geldiğince yardımcı olamaya çalıştım. Forumda pek dolaşamıyorum sorunlarınıza yardımcı olmaya çalışırım özel msj da atabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dfdtmh -- 1 Temmuz 2008; 15:03:49 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.