Şimdi Ara

## Anakart Üreticileri X38'in Kısa Ömürlü Olmasından Korkuyorlar ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anakart üreticileri Intel'in Bearlake kod adlı 3 serisi yonga seti ailesinin yeni amiral gemisi olan X38 yonga setinin kısa ömürlü olmasından korkuyorlar.

Yüksek performanslı anakartlar için hazırlanan X38 yonga setinin anakart üreticilerine maliyeti azımsanacak bir rakam değil. Zira X38'in yonga başına maliyetinin yaklaşık 50$ olduğu ifade edilmekte. Zaten X38 temelli anakartlar da yer aldıkları fiyat segmenti ile durumu özetlemekteler.

Durumu bu şekilde ilerlerken Intel'in X48 yonga setini duyurması ve A0 revizyonlu yonga seti örneklerini anakart üreticilerine yollaması işin rengini bir anda değiştirdi. Yıl sonu veya gelecek yıl başında X48 yonga setini resmen kullanıma sunmayı planlayan Intel, anakart üreticilerini endişelendirmeyi başardı.

Henüz pek çok anakart üreticisi üzerinde çalıştıkları X38 temelli anakartlarını piyasaya bile sürememişken Intel'in bu adımı anakart üreticilerinin tedirginliğini arttırmayı başardı doğrusu. Zira X38 temelli anakartların üreticilere maliyeti son derece yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 16 Ekim 2007; 13:53:11 >

• Inteli bu yüzden sevmiyorum işte. Ama kullandıgım islemci PD 915
  • Hakikaten yaptıkları şey çok ayıp.

Yani madem hemen ardından x48 yapacaktın neden o zaman x38 sürüyorsun piyasaya?

Neyse artık zaten x38 ler dahi olsa bile şuan ddr3 ramler çok pahalı biz daha o safaya geçene kadar ne X ler gelir gider...

Saygılar.Haber için teşekkürler fx57
  • Kısacası x38 koca bir balon.Birazdan patlayacak.
  • İntel bunu hep yapıyor hiç sevemedim bu inteli kullanmama rağmen.
  • artık sadece kullanıcılar değil üreticilerde rahatsız olmaya , zarar etmeye başladı intelden
  • DDR3 de balon. En azından önümüzde ki 2 yıl için.
  • o zaman ne diyoruz

yaşasın nvidia yaşasın amd
  • Dayatmalar, dayatmalar, dayatmalar. Bu intel adam olmaz yahu.
  • hergecen gun yenı bırsey cıkarsa tabı kısa omurlu olur
  • aslında yani bişi cıkmıyor bi buluşu yeniliği keşfedip adım adım tatırıyorlar eskiden misal pastayı 6 ya kesip verirlerken şimdi 10-20ye kesip yenilik diye sunuyolar
  • ben kac aydır x38lerı beklyıorum sımdı 2008le beraber x48ler gelıyor denildi
    bunların yaptıgına bişey denio ama neyse ...
  • Intelden korkulur Anakart üreticileri de mecburen bu farkı fiyat olarak ortaya koyacaktır (bana göre ; yoksa x38ler ellerinde patlayabilir )

Belkide X38 serisi fazla uğraşmazlar diyeceğim ama Neyse şu kartlar yaygınlaşsın(yani X48'lerde çıksın) hepbirlikte ne olacağını görürürüz.

• Intel üst seviyeyi AMD'ye kaptırmamak için iyi çalışıyor.Daha çıkmayan yongaları eskidi bile.İlerde haberi bize ulaşmadan eskiyen yongalar gelecek.Prestijimi koruyayım derken Intel hafif uçuyor galiba.
  • Balon malon değil. Yanlış düşünüyorsunuz. X48 de DDR2 desteği yok. DDR3 ler 400 - 500 $
    Göreceksiniz ki X38 , X48 den daha çok tutacak.

X38 alacak müşterilerden birisi de benim. Sadece DFI ı bekliyorum. Gelsin alacağım inşallah...
  • bılgısayar alemı böyle herkes bırseyler konusur..intel cebi doldurur doldurur...................................!
  • Bence intel 790 fx ve 780 fx çipsetinden tokat yiyeceğini anladığı için x 48 i çıkartmak istiyo

• x38'den canı yanan anakart üreticileri sonra x48 veya başka modellerde bizi yakmasınlar
  • Birkez İntelden vazgeçtim.Bir daha dönmeyede niyetim yok.
  • DFI daha P35 serisini yeni çıkardı sayılır, böyle giderse söz konusu haberin içeriğine dayanarak DFI ın X38 i atlayarak direk X48 yonga setine geçeceği kanısına varılabilir kanımca. Garip bir cümle oldu farkındayım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.