Şimdi Ara

Usb ile ethernet arasındaki fark ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim modemim makinada usbye bağlı , ethernet kartım yok. Usb yalnız 1.1 modem de 2.0 sanırım. Bu durum bağlantı hızını etkiler mi Ethernet kartı almalı mıyım ?

• internette bir yavaşalmaya neden olmaz. ancak transfer konusunda usb ethernetten tabi ki yavaş fakat internet kullanımında bir farklılık oluşturacak değildir. zira internet o kadar hızlı olmayacaktır :)
  • hmm bir dosya indirirken etkilemez diosunuz yani
  • USB 2.0 : 480 Mbit/sn (60 MBayt/sn)
    USB 1.1 ve 1.0 : 12 Mbit/sn (1.5 MBayt/sn)
    Ethernet 10/100/1000 Mbit/sn hızlarında ulaşabilmektedir.

ADSL 8 Mbit/sn
    ADSL 2 12 Mbit/sn
    ADSL 2+ 25 Mbit/sn

Hal böyle olunca ülkemize ADSL 2+ gelen kadar usb 1.1-1.0 yada ethernet ile internet bağlantısı kurmanın hız açısından pek farkı olacağını sanmıyorum. Bağlantınız usb 2.0 ise problem yok zaten.
  • Sen bini dinle git 15YTLye bi ethernet kartı al tak makinaya. USB modem bağlantısı her zaman problem yaratır şimdi yaratmadıysa ilerde yaratır. Bi açarsın modem yok olur bi bakarsın bağlantı yok olur. Windowsun eskidikçe sorunlarla karşılaşmaya başlarsın. En sağlıklısı ethernet olur. Hızda bi fark göreceğini zannetmiyorum ama daha problemsiz kullanırsın.
  • Ethernet ile pc açılış süresi felaket uzun. Çözümü: Windows a ince ayar yapmak

Usb ile günde en az bir kez bağlantı kopuyor. Çözümü: Modem fişini çek ve tekrar tak 15 sn bekle.

Modemim us robotics 9112 adsl2+, usb+ethernet destekli. Eski bilgisayarımda ethernet kartı yok ve windows xp kullanıyordum. 2.5 yılda xp nin herşeyini öğrenmiştim. İnce ayarın dibine vurdum tabii.

Yeni bilgisayarımda ethernet olduğundan usbyi denemeden ethernet ile bağladım.İşletim sistemi pc ile gelen orjinal vista. Sonuç: Hoşgeldiniz ve ondan önceki windows logosu birer saniye durmasına rağmen microsoft corporation yazısı 15 sn kadar duruyor. Sonuçta iki pc hemen hemen aynı zamanda açılıyor.

Bazen usbye dönsem mi diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanal Bellek -- 16 Ekim 2007; 16:45:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sanal Bellek

Ethernet ile pc açılış süresi felaket uzun. Çözümü: Windows a ince ayar yapmak

Usb ile günde en az bir kez bağlantı kopuyor. Çözümü: Modem fişini çek ve tekrar tak 15 sn bekle.

Modemim us robotics 9112 adsl2+, usb+ethernet destekli. Eski bilgisayarımda ethernet kartı yok ve windows xp kullanıyordum. 2.5 yılda xp nin herşeyini öğrenmiştim. İnce ayarın dibine vurdum tabii.

Yeni bilgisayarımda ethernet olduğundan usbyi denemeden ethernet ile bağladım.İşletim sistemi pc ile gelen orjinal vista. Sonuç: Hoşgeldiniz ve ondan önceki windows logosu birer saniye durmasına rağmen microsoft corporation yazısı 15 sn kadar duruyor. Sonuçta iki pc hemen hemen aynı zamanda açılıyor.

Bazen usbye dönsem mi diyorum.

Ethernet ile bağlantılı pc nin açılış sürecinin uzaması DHCP ile otomatik ip alınması olabilir. Eğer ip atamasını elle yaparsanız açıılış süresinin kısalacağını tahmin ediyorum. Aksi takdirde ethernet ile bağlantı kurmanın açılışı geciktirmesi pek olası değil sanırım. Birde arkadaşın istediği pc nin açılış hızından çok internet bağlantı hızının etkilenip etkilenmeyeceği gibi anlaşılıyor. Onun cevabını önceki mesajımda vermiştim. Ethernet ile bağlantı her zaman için usb üzerinden bağlantıya oranla daha kolaydır. Hatta hiç bir şey yapmanıza gerek yok tak ve bağlan ama usb üzerinden bağlantılarda bir bağlantı programı kurmanız gerekir.

• quote:

Eğer ip atamasını elle yaparsanız

Vista da nasıl yapacağız. Xp de bir kez yapmıştım daha sonra windows u yeniden kurduğumda yapmak istemiş ama yapamamıştım. Otomatiğe almam gerekmişti.

Şimdi de vista da denedim olmadı otomatiğe almamla da düzelmedi ve sistem geri yükleme ile düzeltebildim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.