Şimdi Ara

''α'' SONY ALFA DSLR Fotoğraf ve Bilgi Paylaşım Alanı ''α'' (220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.937
Cevap
38
Favori
356.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.ebay.com/itm/360436561937?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 bu vatandaştan almıştım
  • Minolta 100mm

''α'' SONY ALFA DSLR Fotoğraf ve Bilgi Paylaşım Alanı ''α''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi branta -- 21 Mart 2012; 13:11:30 >
  • Güzel çalışma branta
  • Arasıra sony’de dslr’lerin devamına yönelik söylentiler çıkıyor. Bunlardan bir tanesi, a580 yerine gelebilecek a600. Aslında sony dslr olayını bırakmasa daha iyi yapacak. Özellikle full frame’de EVF istemeyip OVF tercih edecek çok kişi var. Bu kişileri kaçırmamak için sony eski sisteme de devam etmeli.

http://photographic-central.blogspot.com/2012/02/sony-alpha-a600-coming.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamboree

Güzel çalışma branta

teşekkürler :)
  • arkadaşlar sizlere çok yakında bir sürprizim olacak, umarım beğenirsiniz
  • branta, tekrardan hayırlı olsun.. güzel çalışma olmuş

ben de gitar aldım bu arada aslında elektro gitar almak için ayrı bir bütçem vardı ama borçlarımı onla kapatmak istemiyordum, annemler destek çıkarız deyince rahatladım. minolta 100 den gelen paraya da akustik gitar aldım işte, kardeşime alıcaktık aslında gitarı ama çok beğenince kendime aldım bundan sonra da elektro alıcaz heralde.. bunu çok seversem a57 de alabilirim, bakıcaz

• quote:

Orijinalden alıntı: M@rvelous

branta, tekrardan hayırlı olsun.. güzel çalışma olmuş

ben de gitar aldım bu arada aslında elektro gitar almak için ayrı bir bütçem vardı ama borçlarımı onla kapatmak istemiyordum, annemler destek çıkarız deyince rahatladım. minolta 100 den gelen paraya da akustik gitar aldım işte, kardeşime alıcaktık aslında gitarı ama çok beğenince kendime aldım bundan sonra da elektro alıcaz heralde.. bunu çok seversem a57 de alabilirim, bakıcaz

a57 de alabilirim derken? suan a65 mi dusunuyorsun?
    bu arada a57 nin iso performansina hayran oldum

• yok şu anda bir şey düşünmüyorum makina olarak dediğim gibi çok az dışarı çıkabiliyorum, ne çekecek ortam var ne de zaman.. ama alırsam a65 yerine a57 alırım, 200 dolar iyi para çünkü benim için
  • Branta bu minolta 100mm 1:1 makro mu ?
  • Teşekkürler M@rvelous, senin gitar da hayırlı olsun..

@delirendeli; evet minolta 1:1, aslında diğer makro da birebirdi ama 1:2 den 1:1 e geçmesi için ucuna bir adaptör takmak gerekiyordu ondan dolayı bir de minoltayı deniyeyim dedim..

Bu arada a57 ye kafayı takacak gibiyim bende eşimin şirketinde dışarı giden gelen birleri oluyor getirtsem diyeceğim de, bi gelsin bakalım Türkiye piyasasındaki durumu ne olacak..

TUZZ..Minolta 100mm ve 3600flash ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi branta -- 22 Mart 2012; 18:07:02 >
  • Bende sabırsızkılka a57 nin çıkmasını bekliyorum. kit lens ile yurtdışında 800 dolar olacak ama tr de ne kadar olacak acaba? a55 ve a65 in tr fiyatını göz önünde bulundurduğumda tahminim 2000 tl civarı olur...

Uzun polama denemesi, Bolu dan bir gece manzarası...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twona77 -- 22 Mart 2012; 18:25:25 >
  • Tuz çok ilginç çıkış ben boncuk gibi bişey sandım . Lensten memnun sun sanırım. Peki tamronla kıyaslarsak fikirlerin ne olur tamron 90mm makro ile
  • Tanıyan var mıdır Hasanı bilmiyorum. Haydarpaşa gar çevresinde herkes tanır. Ben neredeyse 30 senedir tanıyorum

Kuşsuz olmaz :)

Yetim kalan Haydarpaşanın boş rayları

Çaylar şirketten, arkadaki kim?

• quote:

Orijinalden alıntı: delirendeli

Tuz çok ilginç çıkış ben boncuk gibi bişey sandım . Lensten memnun sun sanırım. Peki tamronla kıyaslarsak fikirlerin ne olur tamron 90mm makro ile

Hocam valla lensi sevdim :) tamron 90 kullanmadan yorum yapmam yanlış olur ama dyxum vs. de baktım minolta optik olarak az bi farkla daha başarılı deniyor genelde. Tamronda 1:1 için minoltadan daha fazla yaklaşmak gerekiyor (tamron 29cm, minolta 35cm) Tamronda Af motoru lenste Minolta gövdeden alıyor, dolayısı tamronun af her makinada sabit fakat minoltayı a200 gibi makinaya takarsan yavaş lakin a77 ye falan takarsan canavar olur :)

3 aşağı 5 yukarı yakındırlar diye tahmin ediyorum ama macro ayrı bir keyif şöyle bir de kocaman vizör olsa :)

Edit: http://www.youtube.com/watch?v=wRGucDCJbig böyle bişey gördüm bittim, @jamboree izmire gelirsen benim makroyu senin A77 ye takmak istiyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi branta -- 22 Mart 2012; 21:26:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: branta

quote:

Orijinalden alıntı: delirendeli

Tuz çok ilginç çıkış ben boncuk gibi bişey sandım . Lensten memnun sun sanırım. Peki tamronla kıyaslarsak fikirlerin ne olur tamron 90mm makro ile

Hocam valla lensi sevdim :) tamron 90 kullanmadan yorum yapmam yanlış olur ama dyxum vs. de baktım minolta optik olarak az bi farkla daha başarılı deniyor genelde. Tamronda 1:1 için minoltadan daha fazla yaklaşmak gerekiyor (tamron 29cm, minolta 35cm) Tamronda Af motoru lenste Minolta gövdeden alıyor, dolayısı tamronun af her makinada sabit fakat minoltayı a200 gibi makinaya takarsan yavaş lakin a77 ye falan takarsan canavar olur :)

3 aşağı 5 yukarı yakındırlar diye tahmin ediyorum ama macro ayrı bir keyif şöyle bir de kocaman vizör olsa :)

Edit: http://www.youtube.com/watch?v=wRGucDCJbig böyle bişey gördüm bittim, @jamboree izmire gelirsen benim makroyu senin A77 ye takmak istiyorum :)

yukarıdaki kuşları beercan ile çektim

• Güzel fotoğraflar denizhoca.

@branta, bu sıralar izmir planım yok ama ileride olabilir, haber veririm.
  • Hocam ben de izmirdeyim. Uygun bir zaman görüşelim şu lensleri deneyelim ne dersin ben de 75-300 minolta cz 16-80 ve tmaron 90 mm var.
  • sony 30mm makro lens almak istiyorum. 1:1 büyütme oranına sahip ve en ucuz makro lensi. 100mm çok avantajlı ama 3 katıda fiyatı var. 400 tl ye sıfır 30mm f 2.8 makro sizce nasıl. geniş açı olduğu için gündelik kullanım içinde uygun diye düşünüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twona77 -- 23 Mart 2012; 13:40:11 >
  • 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.