Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (259. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir (4 Mobil) - 9 Masaüstü4 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.354.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 70 kiloyum ve ilk 2 ay 30 mg içtim sonra 40mg içtim ve şuan 4.5 ayımdayım.Ama hala sıkıntı çekiyorum

Sormak istediğim şu ? İlacı az dozda kullanmam sadece süreyi mi uzatır yoksa daha kötü bir etkiside varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdr91

Hocam 85 kiloyum doktor bana 1 gün 60mg 1 gün 50mg olarak roaccutane verdi.Yanınada bepanthen verdi günde 3-4 kez burun içi 7-8 kez dudağa sür dedi. sebamed güneş kremi verdi dışarı çıkarken sür dedi. sebamed sıvı sabun verdi her gün köpürt sür yüzüne soğuk su ile yıka 3 kere tekrar et dedi.
    çinkos krem verdi günde 2 kere izlere sür yarım saat sonra sil dedi ıslak bezle.Gözündede kuruma falan olursa göz doktoruna git göz damlası verirdedi ama çok çok nadir kuruma olur dedi gözlerde.başkada bir şey vermedi bir eksik fazlalık varmıdır sizce iyi günler iyi çalışmalar.

günde 3 kere yıkamak fazla kurutabilir, çinkos kremde pek gerekli değil gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sacred36

Hocam 26 gün ara verdim dedim yazmıstım zaten 70 kiloydum ilaç süreci içinde 7800 mg kullandım

26 gün aradan sonra kaç mg daha kullanmam gerek ?

günlük 40 mg 1 ay daha kullansan veye 20 mg 2 ay kullansan yeterli olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

kir-pi hocam merhaba size birşey danışmak istiyorum
    bir aydır bu ilacı günde 50 mg olarak kullanıyorum kullanmaya başlamadan önceki kan tahlili sonuçlarım şöyle

ALT H sonuç 58,00 U/L referans aralığı 41,00
    total kolesterol H sonuç 231,00mg/dl referans aralığı 150,00 200,00
    hdl kolesterol N sonuç 45,00mg/dl referans aralığı 35,00 75,00
    ldl kolesterol N sonuç 121,00mg/dl referans aralığı 60,00 130,00
    vldl kolesterol H sonuç 64,00mg/dl referans aralığı 5,00 34,00
    trigliserit H sonuç 323,00mg/dl referans aralığı 50,00 200,00

ilacı 1 ay kullandıkdan sonra sonuçlar aşağıdaki şekil çıktı

ALT N sonuç 32,00 U/L referans aralığı 41,00
    total kolesterol H sonuç 277,00mg/dl referans aralığı 150,00 200,00
    hdl kolesterol N sonuç 43,00mg/dl referans aralığı 35,00 75,00
    ldl kolesterol H sonuç 165,00mg/dl referans aralığı 60,00 130,00
    vldl kolesterol H sonuç 69,00mg/dl referans aralığı 5,00 34,00
    trigliserit H sonuç 345,00mg/dl referans aralığı 50,00 200,00

doktorum sonuçlara bakınca ilaca ara verelim karaciğer yağlanması yükselmiş dedi 1 ay sonra tekrar gidicem kontrole bu ilaç bana uygun değilmi acaba teşekkürler

walla bana göre karaciğer yağlanması değilde kanda yağlar yükselmiş gibi geldi bu arada diyet yapıyormuydunuz yediklerinize dikkat etmişmiydiniz , eğer yağlı yiyeceklerden uzak durmadıysanız ilaç ile birlikte bu kadar yükselme normal zaten değerleriniz yüksekmiş öncesinde de iyi bir diyet ile devam edilebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avatarlamaca

sayın kirpi hocam ,doktor artık güneşten korunman lazım dedi ve şu kremi yazdıhttp://www.bakimstore.com/cilt-bakimi/nemlendirici/babe-su-bazli-ekstra-besleyici-krem-spf-20.htm yanımda o kadar para olmadığı için almadım.

bu kremi mi alayım ? etkilimidir ? yoksa başka önereceğiniz bir krem mi satın alayım?

50 ml lik bir ürün için bence o fiyat fazla onun yerine 200 ml nemlendirici 25 tl ye ceradolin alınabilir yanına da 150 ml lik 50 faktörlü solante acnes 60-70 tl dir sonuç olarak toplamda fazla gibi dursada elinde 350 ml lik ürün olmuş olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoobDotacı

Ben 70 kiloyum ve ilk 2 ay 30 mg içtim sonra 40mg içtim ve şuan 4.5 ayımdayım.Ama hala sıkıntı çekiyorum

Sormak istediğim şu ? İlacı az dozda kullanmam sadece süreyi mi uzatır yoksa daha kötü bir etkiside varmı ?

ilacı düşük doz kullanmak süreyi uzatır tabi iyileşme sürecinide uzatır bunun dışında çok fazla bir negatif yönü yoktur
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orijinalden alıntı: srdr91

Hocam 85 kiloyum doktor bana 1 gün 60mg 1 gün 50mg olarak roaccutane verdi.Yanınada bepanthen verdi günde 3-4 kez burun içi 7-8 kez dudağa sür dedi. sebamed güneş kremi verdi dışarı çıkarken sür dedi. sebamed sıvı sabun verdi her gün köpürt sür yüzüne soğuk su ile yıka 3 kere tekrar et dedi.
    çinkos krem verdi günde 2 kere izlere sür yarım saat sonra sil dedi ıslak bezle.Gözündede kuruma falan olursa göz doktoruna git göz damlası verirdedi ama çok çok nadir kuruma olur dedi gözlerde.başkada bir şey vermedi bir eksik fazlalık varmıdır sizce iyi günler iyi çalışmalar.

günde 3 kere yıkamak fazla kurutabilir, çinkos kremde pek gerekli değil gibi

günde 3 kere değilde bir seferde yani 3 kere köpürt yüzünü 3 kere durula dedi peşpeşe zaten sabun değil galiba üstünde sabun içermez yazıyor :D hatta cildi kurumaya karşı korur yazıyor çinkos u kullanmıyım o zaman ıslak bezle sildedi yarım saat sonra ama katran gibi çıkmıyo yüzümden köde kokuyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

kir-pi hocam merhaba size birşey danışmak istiyorum
    bir aydır bu ilacı günde 50 mg olarak kullanıyorum kullanmaya başlamadan önceki kan tahlili sonuçlarım şöyle

ALT H sonuç 58,00 U/L referans aralığı 41,00
    total kolesterol H sonuç 231,00mg/dl referans aralığı 150,00 200,00
    hdl kolesterol N sonuç 45,00mg/dl referans aralığı 35,00 75,00
    ldl kolesterol N sonuç 121,00mg/dl referans aralığı 60,00 130,00
    vldl kolesterol H sonuç 64,00mg/dl referans aralığı 5,00 34,00
    trigliserit H sonuç 323,00mg/dl referans aralığı 50,00 200,00

ilacı 1 ay kullandıkdan sonra sonuçlar aşağıdaki şekil çıktı

ALT N sonuç 32,00 U/L referans aralığı 41,00
    total kolesterol H sonuç 277,00mg/dl referans aralığı 150,00 200,00
    hdl kolesterol N sonuç 43,00mg/dl referans aralığı 35,00 75,00
    ldl kolesterol H sonuç 165,00mg/dl referans aralığı 60,00 130,00
    vldl kolesterol H sonuç 69,00mg/dl referans aralığı 5,00 34,00
    trigliserit H sonuç 345,00mg/dl referans aralığı 50,00 200,00

doktorum sonuçlara bakınca ilaca ara verelim karaciğer yağlanması yükselmiş dedi 1 ay sonra tekrar gidicem kontrole bu ilaç bana uygun değilmi acaba teşekkürler

walla bana göre karaciğer yağlanması değilde kanda yağlar yükselmiş gibi geldi bu arada diyet yapıyormuydunuz yediklerinize dikkat etmişmiydiniz , eğer yağlı yiyeceklerden uzak durmadıysanız ilaç ile birlikte bu kadar yükselme normal zaten değerleriniz yüksekmiş öncesinde de iyi bir diyet ile devam edilebilir

geçen aya göre bir bucuk kiloya yakın kilo verdim öyle fazla yağlı yiyeceklerdende uzak durdum tabi bir aydır bu böyle daha öncesi yağlı falan kırmızı et götürüyordum yani ama geçen aya göre değerler yükselmiş karşılaştırınca
  • quote:

quote:

sayın kirpi hocam ,doktor artık güneşten korunman lazım dedi ve şu kremi yazdıhttp://www.bakimstore.com/cilt-bakimi/nemlendirici/babe-su-bazli-ekstra-besleyici-krem-spf-20.htm yanımda o kadar para olmadığı için almadım.

bu kremi mi alayım ? etkilimidir ? yoksa başka önereceğiniz bir krem mi satın alayım?

50 ml lik bir ürün için bence o fiyat fazla onun yerine 200 ml nemlendirici 25 tl ye ceradolin alınabilir yanına da 150 ml lik 50 faktörlü solante acnes 60-70 tl dir sonuç olarak toplamda fazla gibi dursada elinde 350 ml lik ürün olmuş olur

sizin dediğiniz ürünleri alacağım hocam. evdeyken caredolin nemlendirici , güneşe çıktığımda ise yani dışarı çıkarken solante acnes kremi süreceğim dimi ?

bir de hocam benim günde 80 mg kullanmam fazla değil mi . sayfaları okudum da 60 tan fazla kullanan yok. tedavimin temmuza girmeden bitmesi için mi doktor böyle yapıyor acaba ? günde 80mg kullanıp tedavim 4 ayda bitecek. 40 mg içip 8 ayda bitse yine aynı sonuç mu alınır yoksa bi değişiklik olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatarlamaca -- 19 Mart 2011; 13:05:08 >
  • quote:

quote:

quote:

sizin dediğiniz ürünleri alacağım hocam. evdeyken caredolin nemlendirici , güneşe çıktığımda ise yani dışarı çıkarken solante acnes kremi süreceğim dimi ?

bir de hocam benim günde 80 mg kullanmam fazla değil mi . sayfaları okudum da 60 tan fazla kullanan yok. tedavimin temmuza girmeden bitmesi için mi doktor böyle yapıyor acaba ? günde 80mg kullanıp tedavim 4 ayda bitecek. 40 mg içip 8 ayda bitse yine aynı sonuç mu alınır yoksa bi değişiklik olur mu ?

Tedavi eğer bir yan etki yoksa ve hasta dayanabiliyorsa ne kadar erken biterse o kadar iyidir, nemlendiriciyi ihtiyacın oldukça güneşten koruyucuyu ise sabah 1 kez ayrıca dışarı çıkmadan 15 dk önce sürersen daha etkili olur
  • -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatarlamaca -- 23 Mart 2011; 15:47:13 >
  • 5 ayı bitirdim biraz geçti ama hala epeyi kırmızı iz var. Sivilce kalmadı ama iz epeyi var. İnşallah kalıcı olmaz. 5 ay sonunda yan etkileri başladı diye doktor ilacı yazmadı. Onun yerine clindoxyl diye bir krem verdi geceleri sürmek için. İzlerin geçmesinde faydalı olur mu bu krem?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cane®

5 ayı bitirdim biraz geçti ama hala epeyi kırmızı iz var. Sivilce kalmadı ama iz epeyi var. İnşallah kalıcı olmaz. 5 ay sonunda yan etkileri başladı diye doktor ilacı yazmadı. Onun yerine clindoxyl diye bir krem verdi geceleri sürmek için. İzlerin geçmesinde faydalı olur mu bu krem?

yan etkiler başladı diye ilacı mı kesti ? ne tür yan etkiler bunlar ? İzler derken kastınız;kırmızılıklar ise onlar tedavinin bitiminden sonra birkaç ay içinde kaybolacaktır.ancak izden kastınız çökükler ya da çukurlar ise onlar için soyucu kremler,kimyasal peeling veya lazer tedavileri kullanılıyor.
    Clindoxyl aktif aknelere etkili bir ilaçtır.Ancak bana da doktorum vermişti zoretanin tedavisiyle birlikte.Clindoxyl'in yüzü tahriş edici yönü dolayısıyla yüzün soyulacağını bununda kırmızılıklara iyi geleceğini söylemişti.Ancak ne derece doğrudur bilemiyorum
  • quote:

5 ayı bitirdim biraz geçti ama hala epeyi kırmızı iz var. Sivilce kalmadı ama iz epeyi var. İnşallah kalıcı olmaz. 5 ay sonunda yan etkileri başladı diye doktor ilacı yazmadı. Onun yerine clindoxyl diye bir krem verdi geceleri sürmek için. İzlerin geçmesinde faydalı olur mu bu krem?

clindoxyl in izleri faydası yoktur, ne gibi bir yan etki oluştuda ilacı bırakma zorunda kaldınız?
  • quote:

quote:

clindoxyl in izleri faydası yoktur, ne gibi bir yan etki oluştuda ilacı bırakma zorunda kaldınız?

+1 Ne gibi sorunlar ? Kan tahlili vsde mi çıktı?
  • hocam , 6.ayın yarısındayım tedavi harika gidio son 1 aydır 3-5 sivilce çıktı onlarda hemen geçti yüzüm pürüzsüz harika bişi bu ya insanın yüzüne dokununca dümdüz olması ancak gel gelelim kırmızılıklar bunları napcam bilmiorum kalıcı gibi gelio çok endişeliyim.. küçük benekler halinde hayli fazlalar.. nolcak bunlar ????
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeRHaTT__

hocam , 6.ayın yarısındayım tedavi harika gidio son 1 aydır 3-5 sivilce çıktı onlarda hemen geçti yüzüm pürüzsüz harika bişi bu ya insanın yüzüne dokununca dümdüz olması ancak gel gelelim kırmızılıklar bunları napcam bilmiorum kalıcı gibi gelio çok endişeliyim.. küçük benekler halinde hayli fazlalar.. nolcak bunlar ????

sadece sabır sabır sabır , onlar kendiliğiden geçerler tedavi bittikten sonra
  • Hocam ilk 4 ay 60 mg 5. ay 40 mg ve şuan 6. ayıma 40 mg başladım. Depresyondayım şuan. sanırım bu ilaç yüzünden ama ne yapmam lazım bıraksam bir şey olur mu ? Evdekiler bırak diyor onlardan habersiz kullanıyorum. Birde dün kocaman sivilce çıktı yüzümde 5. ayda normal mi bu kadar büyük sivilcenin çıkması ? Birde ilacı bırakırsam depresif etki sona erer mi ?
  • hocam maksimum dozu aşmanın bir zararı olur mu ? tavsiye ettiğiniz kremleri aldım. ceradolini sürünce suratımda hafif bir yanma hissettim . hipokort (pomad şeklinde olanı) sürdüğümde böyle bir yanma hissetmiyordum. teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatarlamaca -- 23 Mart 2011; 17:34:56 >
  • Avatarlamaca @ Güneş kremi su bazlı ise bir zararını olacağını zannetmiyorum.

KeepOut @ Bu ilaç kesinlikle depresyon yapıyor. En azından duygu yoğunluğu ama zamanlı yüzündeki sivilceler geçince moralin süper oluyor. Kesinlikle tedaviyi tamamla. 5. ayda bir tane sivilce çıkmış bunun nedenini bilmiyorum ama bence beslenme nedeni iledir.Sonuçta normal insanlardada çok yağlı ve düzensiz beslendiklerinde 1000 de 1 tane sivilce çıkar abartma bu kadar kafana takma. (bende eskiden takardım ama tedavinin başarılı olduğunu görünce çok güzel oluyor özgüvenin yerine geliyor.)

SeRHaTT__ @Kırmızılıklar geçicek zaten vücudun çok hassas oluyor bu ilaç ile birlikte. (bir yüre yüzüne sürt ellerini hemen kızarıyor vs vs.)
  • 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.