- x
Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey!
8704 Cevap874722 Görüntüleme71 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     80 [82] 84 85 86 87 88 89      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2476 Mesaj
10 Şubat 2011; 15:04:47 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

günlük 60mg kullanıyorum ben 4 ay kullanıcam ilacı ve 3. ayın içerisindeyim. bu ay sonunda yani 4. ayın başında peeling yaptırcam dedim doktora. 150 tl fiyat verdi. izler o kadar cok degil acaba lazerin fiyatı falan nedir? yada peeling için bu fiyat cok mudur? bilen arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim...

Krossade drömmar och brutna löften

1132 Mesaj
10 Şubat 2011; 15:19:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Hhhas
taban doz 120xkg diyorlar ama anlamadım ben bu işi.. Kilom 65..
120x65=7800..Ben 6 ay boyunca 40 mg kullancam şuan 4. ayıma az kaldı 5-6 gün gibi. Günde 40 mg den ayda 30x40=1200.. Ayda 1200 ise 6 ayda 1200x6=7200...mg hap içmiş olcam yani taban doza ulaşamıcam mı ne yapmam gerek böyle bişi var mı ?
hatta daha demin ölçüldüm 67 olmuşum..

70 kiloyum gunde 80 mg kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatarlamaca -- 10 Şubat 2011; 17:38:38 >

0 Mesaj
11 Şubat 2011; 11:42:46 

acil yardıma ihtiyacım var cevaplrsınız cok sevinicem ben zoretanın günde 30 mg kullanıyorum 5 aymdayım reglm bu ay gecikti regl agrım var ama gerçekleşmedi ilaçtan kaynaklanıyo olabilrmi? ne yapmam lazım hep düzenliydi bu gecen 2 gün içerisinde olması lazımdı ya

67 Mesaj
11 Şubat 2011; 21:49:03 

tedavimin yarısı yani 3. ay bitti (aknetrent,50 mg günlük), bugün 4. ayın haplarını aldım. Kolesterol 230 olmuş, yağı azalt dedi doktor. Burnumun içi çok kurumuştu, çok hafif de kanama oluyordu, okyanus suyu spreyi önerdi. Bunun dışında sizin yaşadıklarınız haricinde büyük bir sıkıntım yok çok şükür. Yalnız, spor yapamamaktan iyice artan vücut yağlarımdan şikayetçiyim, böyle giderse yazın sahilde şort yerine eski tip üstü de örten mayo giymek zorunda kalacağım

0 Mesaj
11 Şubat 2011; 22:28:35 

Hocam merhaba.size bir soru daha sormak istiyorum.Roaccutane'a başlamadan önce hdl kolesterolüm 35-65 olması gerekirken 89 çıktı.daha tahlile gitmedim 20 gündür günde 40 mg içiyorum.son birkaç gündür sağ elimin üstünde kırmızı döküntüler olmaya başladı ve çoğalıyor.haptan olabilir mi acaba?

87 Mesaj
11 Şubat 2011; 23:06:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Soul.

Hocam merhaba.size bir soru daha sormak istiyorum.Roaccutane'a başlamadan önce hdl kolesterolüm 35-65 olması gerekirken 89 çıktı.daha tahlile gitmedim 20 gündür günde 40 mg içiyorum.son birkaç gündür sağ elimin üstünde kırmızı döküntüler olmaya başladı ve çoğalıyor.haptan olabilir mi acaba?

bu kırmızı döküntüler alerji tarzında mı ? hani olur ya terleyince falan olur.o tarzda ise bende aşırı çok oluyor o.nemlendirici krem sürüyorum 1,2 güne geçiyor.

Dik tepelere tırmanmak için başta yavaş yürümek gerekir.

140 Mesaj
11 Şubat 2011; 23:56:37 

6 ay 20 mg kullandım 2 sene önce 60 kilo idim şimdi hicbirsey yok tertemiz sadece dudaklarım kurmustu şanslıyım galiba :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1132 Mesaj
12 Şubat 2011; 0:14:29 

quote:

aynı kırmızılıklardan bende de var . evin içindeyken -şimdi okullar da açılacak - ders çalışmadığın her boş anında nemlendirici sür çok canın yanar yoksa.

67 Mesaj
12 Şubat 2011; 1:05:20 

kuruluğun bir sonucu. elinizi sıradan sabunlarla değil kremli sıvı sabunla (ben dove kullanıyorum) yıkayın, aklınıza her geldiğinde özellikle de gece yatmadan bolca nemlendirin. bildiğim tek öare bu.

0 Mesaj
12 Şubat 2011; 10:53:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Avatarlamaca

aynı kırmızılıklardan bende de var . evin içindeyken -şimdi okullar da açılacak - ders çalışmadığın her boş anında nemlendirici sür çok canın yanar yoksa.

öyle nemlendirici sürcek gibi değil ki daha çok leke gibi tüm elimin üstü kırmızı noktacıklarla dolu.korkmaya da başladım.sizinkide mi böyle acaba?

0 Mesaj
12 Şubat 2011; 10:56:13 

quote:

Orijinalden alıntı: uzunsaclıkeladam

bu kırmızı döküntüler alerji tarzında mı ? hani olur ya terleyince falan olur.o tarzda ise bende aşırı çok oluyor o.nemlendirici krem sürüyorum 1,2 güne geçiyor.

hayır alerji tarzında değil benimkiler sürekli var geçmiyor.kırmızı noktacıklar şeklinde.

182 Mesaj
12 Şubat 2011; 12:01:53 

quote:

öyle nemlendirici sürcek gibi değil ki daha çok leke gibi tüm elimin üstü kırmızı noktacıklarla dolu.korkmaya da başladım.sizinkide mi böyle acaba?

Bende de oldu aynı kırmızılıklar. Eller çok soğukta kalınca ya da soğuk suyla uğraşınca oluyor sanırım. Nemlendirici sür bol bol 2 güne geçiyor.

Gamertag: Burkiburks

1951 Mesaj
12 Şubat 2011; 12:19:58 

quote:

dostum aynısından benim iki elimdede var. elimin tersinde minik koyulasmaya baslayan noktocıklar.. büyük ihtimal ilaçtandır, sonucta vucuda yabancı bir madde giriyor tepki vermesi normal. dert etme (:

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

92 Mesaj
12 Şubat 2011; 12:34:24 

3.haftaya başladım ve burnum soyuluyo sabahları aşırı rahatsızım bu durumdan bi çözümü olan var mı ?

67 Mesaj
12 Şubat 2011; 12:52:06 

kir-pi hocanın önerdiği nemlendiricilerden herhangi birini düzenli kullan. Çok soyulan bölgelere bolca sür. Azaltır ama tamamen kesilmiyor, benim de çenem sürekli soyuluyor. Ama boşver soyulsun, alttan daha düzgün bir cilt çıkıyor. Sonuçta bu ilaç böyle, onunla yaşamayı öğrenmek gerekiyor.

1132 Mesaj
12 Şubat 2011; 13:14:55 

quote:

hiç korkmana gerek yok. ilacın yan etkisi işte tedavin bitince onlar da geçmeye başlayacak. kaymak gibi bir suratın olacak

quote:

Orijinalden alıntı: thakan

kir-pi hocanın önerdiği nemlendiricilerden herhangi birini düzenli kullan. Çok soyulan bölgelere bolca sür. Azaltır ama tamamen kesilmiyor, benim de çenem sürekli soyuluyor. Ama boşver soyulsun, alttan daha düzgün bir cilt çıkıyor. Sonuçta bu ilaç böyle, onunla yaşamayı öğrenmek gerekiyor.

aynen varya ilacı günde 500mg iç deseler yine içerim hiçbirşey aknelerimi geçirmedi geride kalan 3 yılda ... bu ilaç ise mucize ya 3 haftada varya inanamıyorum niye daha önce gittiğim doktorlar bu ilacı kullandırtmadılar lanet herifler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatarlamaca -- 12 Şubat 2011; 13:22:04 >

87 Mesaj
12 Şubat 2011; 14:04:39 

quote:

aynen varya ilacı günde 500mg iç deseler yine içerim hiçbirşey aknelerimi geçirmedi geride kalan 3 yılda ... bu ilaç ise mucize ya 3 haftada varya inanamıyorum niye daha önce gittiğim doktorlar bu ilacı kullandırtmadılar lanet herifler

acele işe şeytan karışır

0 Mesaj
12 Şubat 2011; 15:46:06 

arkadaşlar bende 2,5 aydır günde 40 mg olmak üzere roaccutane kullanıyorum doktorum bu ay la roche posayın toleriane creme mousse adında temizleyicisini verdi ve effaclar h adında nemlendirici verdi ama internette araştırırken roaccutane tedavisi görenler için verdiği nemlendiricinin köpüğü varmış acaba onu mu alsam doktorun dediğini mi kullananlar varsa yardımcı olsun lütfen hocam sizde cevap verirseniz mutlu olucam

1132 Mesaj
12 Şubat 2011; 16:21:58 

quote:

acele işe şeytan karışır

ahah onun gücü yetmez buna

87 Mesaj
12 Şubat 2011; 17:52:01 

quote:

Orijinalden alıntı: liliam

arkadaşlar bende 2,5 aydır günde 40 mg olmak üzere roaccutane kullanıyorum doktorum bu ay la roche posayın toleriane creme mousse adında temizleyicisini verdi ve effaclar h adında nemlendirici verdi ama internette araştırırken roaccutane tedavisi görenler için verdiği nemlendiricinin köpüğü varmış acaba onu mu alsam doktorun dediğini mi kullananlar varsa yardımcı olsun lütfen hocam sizde cevap verirseniz mutlu olucam

ben de la roche'un yüz temizleme jelini kullanıyorum.gayet güzel.roaccutanne-zoretanin tedavisi kullananlar için veriliyormus öyle duydum.yani doktorunun verdiğine sadık kal bence.ben de kullanıyorum gayet memnunum

87 Mesaj
12 Şubat 2011; 17:54:31 

quote:

ahah onun gücü yetmez buna

diyosun

0 Mesaj
12 Şubat 2011; 20:27:24 

Mrb arkadaşlar,ben yeni kullanmaya başladım roaccutane'ı,hatta bugün 2.günüm Etrafımda herkes kullanmaya başladığımı duyunca şok oldu ve herkes yan etkilerinden zararlarından bahsedip duruyor,ama kullanan kişiler de var ve sonuçları çoğunda mükemmel olmuş.Ama şöyle de bir şey var ki bazılarında izler kalmış ve ben bu iz olayından çok kullanıyorum.Benim suratımda sivilcem fazla yok omuzlarımda var diye kullanıyorum açıkçası.Doktorum yemek konusunda pek bilgilendirmedi ve ne yiyip yemeyeceğimi bilmiyorum.Arasıra baş dönmesi gözümde bulanıklık falan oluyo nedenini çözemedim belki de psikolojiktir.Doktorum şimdilik bepanthene ve gözyaşı damlası verdı güneş koruyucu hakkında tavsiye edebileceğiniz bişey varsa önerinizi bekliyorum!!

0 Mesaj
12 Şubat 2011; 20:57:32 

Ve galiba kafamda deri dökülmesi başladı bi kaç yara da var :S elim sürekli gidiyo oynayıp duruyorum pff :( hep böyle mi olacak?

87 Mesaj
12 Şubat 2011; 21:49:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Distilla-Truant

Mrb arkadaşlar,ben yeni kullanmaya başladım roaccutane'ı,hatta bugün 2.günüm Etrafımda herkes kullanmaya başladığımı duyunca şok oldu ve herkes yan etkilerinden zararlarından bahsedip duruyor,ama kullanan kişiler de var ve sonuçları çoğunda mükemmel olmuş.Ama şöyle de bir şey var ki bazılarında izler kalmış ve ben bu iz olayından çok kullanıyorum.Benim suratımda sivilcem fazla yok omuzlarımda var diye kullanıyorum açıkçası.Doktorum yemek konusunda pek bilgilendirmedi ve ne yiyip yemeyeceğimi bilmiyorum.Arasıra baş dönmesi gözümde bulanıklık falan oluyo nedenini çözemedim belki de psikolojiktir.Doktorum şimdilik bepanthene ve gözyaşı damlası verdı güneş koruyucu hakkında tavsiye edebileceğiniz bişey varsa önerinizi bekliyorum!!

dostum öncelikle selamlar.
ben de zoretanin kullanıyorum(roaccutane ile aynı ilaç).Ben de bu ilaca başlarken senin gibiydim.Korkuyordum.Etrafında bu ilaç ile ilgili kulaktan dolma bilgileri olanlar(aslında hiçbirşey bilmezler) sana bu ilacı sanki bir dermatoloji hekimiymiş gibi anlatırlar.bilmişlik yaparlar.Halbuki bu ilacı hiç kullanmamışlardır.yani sana diyeceğim onları pek kaale almamandır.Yani ilacı içtiğin günü bile sayma.Zaman öyle bir geçiyor ki.ben ilacı saydığım günlerimi hatırlıyorum.8.gün 9.gün derken şuan 5.aydayım.Gerçekten mutluyum.Yüzümde 1.aydan itibaren sivilce çıkmadı.Hiç yok suratımda.Ancak o iz diye tabir edilen kırmızılıklar var.Kir-pi nickli hocamız aslında onların iz olmadığını tedaviden sonra kendiliğinden geçeceğini belirtmişti forumu okuduysan.Ancak bir de gerçekten iz olan çukurlar,çöküklükler var.Bu ilaç iz tedavisi için kullanılmaz.Sadece ilerde çıkacak sivilcelerin çıkmasını önleyerek iz bırakmamalarını sağlar.Tedavi sürecinde veya tedavi sonrası doktorun izler için soyucu kremler (tretin vb.) kremler önerebilir.ya da kimyasal peeling uygulanabiliyor.Başka bir yöntem ise lazer.Yani izler çok ileri düzeyde değilse büyük ölçüde verim alınıyor bu işlemlerden.Yemek konusunda şuanda pek birşey yapman gerekmez BENCE.daha yeni başlamışsın ilaca.Ancak ilerde çok yağlı,fast food yiyeceklere yüklenirsen kolesterolun yükselebilir.doktorun diyet verebilir.ama dediğim gibi şuanda pek dikkat etmen gerekmez BENCE.Baş dönmesi,gözde bulanıklık gibi şeylere çok takılma.Sanırım ilacın prospektüsünü fazla okumuşsun.Herşeyi bu ilaca bağlama.Daha çok yeni kullanıcısın.Böyle bir etki yapacağını düşünmüyorum.Psikolojiktir.Şimdiden bepanthen kullanmana gerek yok.Boşuna uğraşma yani değmez.Gözyaşı damlası hakkında pek bir bilgim yok açıkcası.Ancak 1 ay sonra falan arada burnunun içine kulak temizleme çöpüyle bepanthen sürersen iyi olur.Burnunun kurumasını büyük ölçüde azaltır.Güneş koruyucu ile ilgili pek birşey söylemeyeceğim.Hangi şehirde yaşadığını bilmiyorum ancak İstanbul'da pek güneş yok.Güneş koruyucu kullanmama da gerek yok şuanlık.Ama güneş olan bir şehirdeysen doktoruna danışmanı öneririm o konuda.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.Bu konuyu okursan çok daha bilgilenebilirsin.

27 Mesaj
12 Şubat 2011; 22:08:24 

0 Mesaj
12 Şubat 2011; 23:21:10 

teşekkür ederim arkadaşlar yardımcı olduğunuz için :)

0 Mesaj
12 Şubat 2011; 23:58:57 

son ayıma girdim 6 aydır içiyorum. ama tek tük nadir cıkıyor. kızarıklar var. dudaklarım mahvoldu kediler gibi yalanıp duruyorum.ama memnunum sizce daha kullanmalımıyım? doktor 6aylık tedavi dedi. ilacı şimdi bıraksam tekrar cıkarmı ve duduklarım eski haline kaç günde geri gelir.?
Teşekkür ederim

1132 Mesaj
13 Şubat 2011; 0:41:06 

quote:

Orijinalden alıntı: eses260

son ayıma girdim 6 aydır içiyorum. ama tek tük nadir cıkıyor. kızarıklar var. dudaklarım mahvoldu kediler gibi yalanıp duruyorum.ama memnunum sizce daha kullanmalımıyım? doktor 6aylık tedavi dedi. ilacı şimdi bıraksam tekrar cıkarmı ve duduklarım eski haline kaç günde geri gelir.?
Teşekkür ederim

bunu doktoruna sor. nasıl geçtimi aknelerin memnun musun yeni cildinden ?

3475 Mesaj
13 Şubat 2011; 15:32:07 

quote:

Teşekkür ederim

sürekli yalamak dudakları daha çok kurutur bu nedenle yalamayı hemen kesmelisin, ilacın kullanım süresi değilde total doz daha önemli olduğundan total doza ulaştıysan tabi ki tedaviyi bırakılabilir ama total dozu almadan tedaviyi bırakırsan tekrarlama ihtimalini arttırırsın

87 Mesaj
13 Şubat 2011; 15:48:31 

kir-pi hocam zoretanin kullanıyorum.5.ayın içerisindeyim.bugün kan tahlil sonuçlarımı aldım.sizin de yorumunuzu almak istedim.

kolesterol:164
trigliserid:163
ALT(SGPT):16
AST(SGOT):17

bir tek trigliserid sınırı geçmiş durumda.sınır 150 iken benimki 163 çıkmış.bu değer çok mu anormal bir değer.ne anlama gelir ? yapmam gerekenler nelerdir.yardımcı olursanız sevinirim.

3475 Mesaj
13 Şubat 2011; 15:56:49 

yoğunluğum nedeni ile yaklaşık 1 haftadır forumu takip edemiyordum bu nedenle soruları güncel olanlar tekrar sorarlarsa cevaplayabilirim

1 Mesaj
13 Şubat 2011; 17:42:18 

Hocam 69 kiloyum 7 ayımı 4 gün sonra bitiricem toplam 7800 mg kullanmış olacağım....Sorulaırm;

1.ayak baş parmağında iltihaplanma oldu 3 ay önceki hala gecmedi doktorlardan fucidin aldım ama yararını görmediim ne yapabilirim ...
2.Yazılarınızdan etkilenerek dove sabun ve diacnel aldım evet etkisini görüyorum şimdiden 1 hafta olmadı kullanalı...Sağolun ^^
3.hocam 15 20 günde bir sivilce çıkıyor fakat bu aralar burundaki siyah noktalar sivilce olup dısarı cıkıyor ki 4 gün sonra ilaç bitecek mg eksikliği mi var ? 7800 mg tamamlamama 250-300 mg var...
4. 480 mg az kullanacagım ama dermanım kalmadı hocam :) Dudaklarımı özledim...

87 Mesaj
13 Şubat 2011; 17:44:03 

Güncel soru ;
kir-pi hocam zoretanin kullanıyorum.5.ayın içerisindeyim.bugün kan tahlil sonuçlarımı aldım.sizin de yorumunuzu almak istedim.

bir tek trigliserid sınırı geçmiş durumda.sınır 150 iken benimki 163 çıkmış.bu değer çok mu anormal bir değer.ne anlama gelir ? yapmam gerekenler nelerdir.yardımcı olursanız sevinirim.

0 Mesaj
13 Şubat 2011; 20:51:57 

quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

sürekli yalamak dudakları daha çok kurutur bu nedenle yalamayı hemen kesmelisin, ilacın kullanım süresi değilde total doz daha önemli olduğundan total doza ulaştıysan tabi ki tedaviyi bırakılabilir ama total dozu almadan tedaviyi bırakırsan tekrarlama ihtimalini arttırırsın

Total doz nasıl oluyor yani.? benim tam 5ay 1hafta oldu ama.

0 Mesaj
13 Şubat 2011; 21:02:08 

quote:

sabah20mg akşam 20mg içiyorumm?

469 Mesaj
13 Şubat 2011; 21:07:50 

Hocam 15 gündür sabah 10 mg akşam 20 mg olmak üzere acnegen yutuyorum.1 haftadan sonra dudak kurulukları başladı lip sticklerle falan idare ettim önemsemedim dünden itibarende burun kanamaları başladı günde en az 6-7 kere kanıyor.Burnumun içine bir krem sürmelimiyim sürersem hangisini süreyim bide doktor hametan 30 g pomad diye mavi kablı bi krem mi merhem mi ne verdi bunu yüzüme kullanıcam galiba burnumada kullansam olur mu ve burnumun içine arko krem sürebilir miyim.Yardımlarınızı bekliyorum hocam.

67 Mesaj
14 Şubat 2011; 0:01:57 

kir-pi hocam.4. aya başladım. Forumu hergün takip ettiğimden sorunlarımın tüm çözümlerini ezberledim sayenizde. Hemen giderebiliyorum sorunlarımı (yaş itibariyle kolesterolü düşüremedim bir tek). Yanıt bulamadığım bir sorum var. Piyasada "ozon yağı" adıyla satılan ve mucizeler yarattığı iddia edilen bir ürün var. Bu ürün hakkındaki görüşleriniz nedir? Burun içi ve dudak kuruluğunda kullanabilir miyim? teşekkürler. Herkese bol sabırlı günler...

87 Mesaj
14 Şubat 2011; 8:25:28 

quote:

kir-pi hocam.4. aya başladım. Forumu hergün takip ettiğimden sorunlarımın tüm çözümlerini ezberledim sayenizde. Hemen giderebiliyorum sorunlarımı (yaş itibariyle kolesterolü düşüremedim bir tek). Yanıt bulamadığım bir sorum var. Piyasada "ozon yağı" adıyla satılan ve mucizeler yarattığı iddia edilen bir ürün var. Bu ürün hakkındaki görüşleriniz nedir? Burun içi ve dudak kuruluğunda kullanabilir miyim? teşekkürler. Herkese bol sabırlı günler...

ben de ozon yağını duymuştum.hatta benim çok yakından tanıdığım bir insan direk ozon tedavisi olmuştu.birçok hastalığa çaresi varmış.ancak bir ara televizyonda zararlı olduğunu da söylüyorlardı.bilginize

2476 Mesaj
14 Şubat 2011; 13:47:37 

quote:

Orijinalden alıntı: ThieF

günlük 60mg kullanıyorum ben 4 ay kullanıcam ilacı ve 3. ayın içerisindeyim. bu ay sonunda yani 4. ayın başında peeling yaptırcam dedim doktora. 150 tl fiyat verdi. izler o kadar cok degil acaba lazerin fiyatı falan nedir? yada peeling için bu fiyat cok mudur? bilen arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim...

kir-pi hocam yanıtlar mısınız?

Krossade drömmar och brutna löften

119 Mesaj
14 Şubat 2011; 16:08:50 

Hocam merhaba,
188cm boy ve 76 kilodayım. Günlük sabah 30 ve akşam 30 olmak üzere 60mg kullanım uygun mudur?(Zoretanin)

Doktrum ayrıca yan etikeler için de, bephanten krem, refresh göz damlası, fucidin krem(burun içi için), bioderma atoderm(kozmetik-dudak için) verdi. Bunları da yorumlayabilirseniz sevinirim.

teşekkürler.

1704 Mesaj
14 Şubat 2011; 20:11:12 

Hocam Merhabalar yeniden ,

ben 17 yaşını yeni bitirdim ve 3,5 aydır kullanıyorum ilacı.70kiloyum ve 40mg kullanıyorum.

annem doktor ve Çok tedirgin her fırsatta bıraktırmaya çalışıyor.Normal yan etkileri önemli değil ,bi dudak sticki ve göz damlasıyla halloluyor ama annemin dediğine göre çok A vitamini kanser yapıyormuş.Ve ilaçta da aşırı miktarda var.Açıkçası beni de korkuttu ama ilacı da bırakamam :(

Doğrumu acaba ?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3475 Mesaj
14 Şubat 2011; 21:27:23 

quote:

Orijinalden alıntı: sacred36

Hocam 69 kiloyum 7 ayımı 4 gün sonra bitiricem toplam 7800 mg kullanmış olacağım....Sorulaırm;

1.ayak baş parmağında iltihaplanma oldu 3 ay önceki hala gecmedi doktorlardan fucidin aldım ama yararını görmediim ne yapabilirim ...
2.Yazılarınızdan etkilenerek dove sabun ve diacnel aldım evet etkisini görüyorum şimdiden 1 hafta olmadı kullanalı...Sağolun ^^
3.hocam 15 20 günde bir sivilce çıkıyor fakat bu aralar burundaki siyah noktalar sivilce olup dısarı cıkıyor ki 4 gün sonra ilaç bitecek mg eksikliği mi var ? 7800 mg tamamlamama 250-300 mg var...
4. 480 mg az kullanacagım ama dermanım kalmadı hocam :) Dudaklarımı özledim...

1. muhtemelen ilaca bağlı paronişia (dolama) olmuştur ilaç bitince kendiliğinden geçer yinde fucidine devam et
2.
3.bence o siyah noktalar için cilt bakımı iyi gider ama diacneali o bölgelerede sürebilirisn ve faydasınıda görürsün
4. biraz daha sabredip bir ay daha tedaviye devam etsen sanki daha iyi olacakmış gibi duruyor

3475 Mesaj
14 Şubat 2011; 21:29:26 

quote:

Güncel soru ;

150 yerine 163 fazla yüksek bir değer değil birz daha yağlı yiceceklere dikkat etsen bir sorun kalmaz

3475 Mesaj
14 Şubat 2011; 21:31:30 

quote:

total doz kilox120 veya 150 şeklinde hesap ediliyor kullanılan günlük doza bağlı olarak tedavi süresi değişken olmasına rağmen total doz 120 yi bulanlar ve cevabıda iyi olanlarda tekrarlama riski azalır

3475 Mesaj
14 Şubat 2011; 21:33:37 

quote:

Orijinalden alıntı: yekilord

Hocam 15 gündür sabah 10 mg akşam 20 mg olmak üzere acnegen yutuyorum.1 haftadan sonra dudak kurulukları başladı lip sticklerle falan idare ettim önemsemedim dünden itibarende burun kanamaları başladı günde en az 6-7 kere kanıyor.Burnumun içine bir krem sürmelimiyim sürersem hangisini süreyim bide doktor hametan 30 g pomad diye mavi kablı bi krem mi merhem mi ne verdi bunu yüzüme kullanıcam galiba burnumada kullansam olur mu ve burnumun içine arko krem sürebilir miyim.Yardımlarınızı bekliyorum hocam.

burun kanaması için en iyisi fucidine krem hem kullanımı kolay hem o bölgedeki bakterilerede etkilidir, hametanı dudakların için vermişitir

3475 Mesaj
14 Şubat 2011; 21:37:52 

quote:

ozon kararsız bir moleküldür herhangi bir maddeye karıştırıp şişde durmasını beklemek pek akıl karı değildir ayrıca ozon tedavisi mucize gibi gösterilsede hiçte öyle bişey değildir, ozon aynı zamanda serbest bişr radikaldir ve serbest radikaller vücuda aslında zararlıdır bakmayıon siz ozonculara onlar herşeyi ozonla tedavi ettikleirni söyleselerde aslında denildiği gibi etkisi yoktur o ozon yağının sadece yağ etkisi olabilir ozonu bir işe yaramaz

3475 Mesaj
14 Şubat 2011; 21:40:15 

quote:

Orijinalden alıntı: ThieF

kir-pi hocam yanıtlar mısınız?

walla bu durum için konuşmak çok doğru değil çünkü ile ve gidilen yere göre fiyatlar çok değişir ben bizim fiyatlarımızı sana PM ile atayım en iyisi

3475 Mesaj
14 Şubat 2011; 21:47:20 

quote:

Orijinalden alıntı: zugurt

Hocam merhaba,
188cm boy ve 76 kilodayım. Günlük sabah 30 ve akşam 30 olmak üzere 60mg kullanım uygun mudur?(Zoretanin)

Doktrum ayrıca yan etikeler için de, bephanten krem, refresh göz damlası, fucidin krem(burun içi için), bioderma atoderm(kozmetik-dudak için) verdi. Bunları da yorumlayabilirseniz sevinirim.

teşekkürler.

76 kilo için 60 mg güzel bir dozdur sorun olmazsa 80 mg a çıkılabilir, yan etkiler için olan kremler hemen birçok dematoloğun kullandığı ürünler ben mümkün oldukça ucuz ürünleri tercih ettiğimden dudak için pahalı sayılabilecek atodermi önermiyorum sadece ama gerekli olursa kullanılabilecek bir üründür

3475 Mesaj
14 Şubat 2011; 21:51:12 

quote:

Orijinalden alıntı: NoobDotacı

Hocam Merhabalar yeniden ,

ben 17 yaşını yeni bitirdim ve 3,5 aydır kullanıyorum ilacı.70kiloyum ve 40mg kullanıyorum.

annem doktor ve Çok tedirgin her fırsatta bıraktırmaya çalışıyor.Normal yan etkileri önemli değil ,bi dudak sticki ve göz damlasıyla halloluyor ama annemin dediğine göre çok A vitamini kanser yapıyormuş.Ve ilaçta da aşırı miktarda var.Açıkçası beni de korkuttu ama ilacı da bırakamam :(

Doğrumu acaba ?

ne derler pilavdan dönenin kaşığı kırılsın , şaka bir yana korkulacak bir ürün değil ve bu kanser olayı spekülasyondan başka bişey değil a vitamini asitlerinin bir kısmı kanser tedavisinde bile kullanılıyor ona bakarsan ayrıca cildin kronik yaşlanmasına bağlı deri kanserlerinin önüne a vitamini ile geçebiliyorsun o nedenle çok kafaya takmamak lazım her denileni, bu kadar ilaç almışsın boşa gitmesin tedavin bence devam et

0 Mesaj
14 Şubat 2011; 22:51:19 

quote:

total doz kilox120 veya 150 şeklinde hesap ediliyor kullanılan günlük doza bağlı olarak tedavi süresi değişken olmasına rağmen total doz 120 yi bulanlar ve cevabıda iyi olanlarda tekrarlama riski azalır

55kiloyumm 120ile carptıgımda =6600 cıkıyor yetrmi bu kdr:)

6 Mesaj
15 Şubat 2011; 12:56:22 

öneriniz üzerine ceradolin krem aldım nemlendirmek için.. Ama altında birkaç tane bişi yazıyo bitanesindede doğal shea yağı yazıyo sorun olur mU ?

kremde bu = http://www.eczaonline.c...BCms%C3%BCz-40-ml..html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hhhas -- 15 Şubat 2011; 16:02:23 >

67 Mesaj
15 Şubat 2011; 19:28:52 

Yüz içinse ben ceradolin hydro losyon kullanıyorum, krem olanını değil değil. kir-pi hoca hep bunu öneriyordu, önceki mesajlarda bulabilirsin.Ama en doğrusunu yine doktor bilir.

1951 Mesaj
15 Şubat 2011; 23:09:56 

yüz için bir şey diyemem ama dudaklar için,

blistex med plus inanılmaz bir şey. bir gramı bile dudagınıza değse okalüptüs ile nefesinizi bile açıyor, mucizevi bir krem. ama ufacık kutusu bile 8 lira.

2. ay bitti sayılır,

yaş 23, 68 kiloyum günde 50mg kullanıyorum düzenli olarak cebimden blistexi çıkarıp sürdüğüm için dudaklarım gayet normal insanlar gibi hiç kurumuyor.

kemikleri gerçekten yoruyor, sırt ağrısı mevcut, göz kuruluğu mevcut. fakat yüzde bariz düzelme var.

ha gayret..

1132 Mesaj
16 Şubat 2011; 15:36:05 

sayın kirpi hocam, yarın sabah erken kalkıp aç karna tahlil yaptırmaya gideceğim. bu akşam almam gereken 40 mg hapı ilaçlarım bittiği için kullanamayacağım. tedavimde bir gecikme olur mu ?

ayrıca günde 80 mg kullanıyorum ellerimin üstü çok kızardı, yanık gibi duruyor . sizce doktor dozda azalmaya gider mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatarlamaca -- 16 Şubat 2011; 15:40:24 >

1 Mesaj
16 Şubat 2011; 16:46:20 

quote:

1. muhtemelen ilaca bağlı paronişia (dolama) olmuştur ilaç bitince kendiliğinden geçer yinde fucidine devam et
2.
3.bence o siyah noktalar için cilt bakımı iyi gider ama diacneali o bölgelerede sürebilirisn ve faydasınıda görürsün
4. biraz daha sabredip bir ay daha tedaviye devam etsen sanki daha iyi olacakmış gibi duruyor

Hocam doktor ilacı kesmişti madem istmiyorsun deyip İSOTREXİN verdi birde ayağım için POMAD... Sizin yazınızı okudum... Ki bu günlerde nedense 2 3 gün kala bitmesine yanakta 3 tane cıktı ki burundakilerde cabası '' yalnzı bhurundaki son siyah şişliklerin hepsi cıktı birşey kalmayacak bundan sonra''...normalde 15 20 günde cıkardı 1 tane nedense son günlerde böyle... Nedeni dozumun 60 a yükseltmem , bugünlerde ev taşıdık 5 gündür banyo etmiyorum aşırı pasaklı dolaştım ee buda sinir stres getiriyor.. Nedeni bu olaiblir mi ? Dedikten sonra doktora gene gittim yazdırdım ilacıda dediğim gibi kac mg daha kullamalıyım sizce ? olabildiğince az kullanmak istiyorum acil cevap yazarsanız sevinirim...Yok burak isotrexinle devam et derseniz öyle giderimn...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sacred36 -- 16 Şubat 2011; 16:49:50 >

349 Mesaj
16 Şubat 2011; 18:08:31 

Hocam benim yanağımda çıkmıştı bayagı cilt bakımında sıktırdım ellediğim zaman hiç bir sey yok gıbı gelıyor ama hala kızarıklıklarını koruyorlar ayrıca yeni bırkaçtane daha rahatsız edıcı sey çıktı.Ama benim bunlar her kış tekrarlanır.Daha sonra baharda cogunlukla kaybolurlar.
Ama gözenek sorunumda var

Sizce Zerotanin yada roaccutane kullanmalımıyım çok az bir süre ?
Vede bu ilaçlar gözenek sıklaşmasında etkilimidir ?

1132 Mesaj
16 Şubat 2011; 21:01:12 

quote:

Orijinalden alıntı: sacred36

Hocam doktor ilacı kesmişti madem istmiyorsun deyip İSOTREXİN verdi birde ayağım için POMAD... Sizin yazınızı okudum... Ki bu günlerde nedense 2 3 gün kala bitmesine yanakta 3 tane cıktı ki burundakilerde cabası '' yalnzı bhurundaki son siyah şişliklerin hepsi cıktı birşey kalmayacak bundan sonra''...normalde 15 20 günde cıkardı 1 tane nedense son günlerde böyle... Nedeni dozumun 60 a yükseltmem , bugünlerde ev taşıdık 5 gündür banyo etmiyorum aşırı pasaklı dolaştım ee buda sinir stres getiriyor.. Nedeni bu olaiblir mi ? Dedikten sonra doktora gene gittim yazdırdım ilacıda dediğim gibi kac mg daha kullamalıyım sizce ? olabildiğince az kullanmak istiyorum acil cevap yazarsanız sevinirim...Yok burak isotrexinle devam et derseniz öyle giderimn...

tabikide kirpi hocamız daha iyi bilir fakat söylediğin ilacı (isotrexin) 6 ayı aşkın bir süre kullandım. hiçbir faydasını görmedim bünyeden bünyeye değişiklik gösterir fikrimi söyleyeyim dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatarlamaca -- 16 Şubat 2011; 21:03:20 >

3475 Mesaj
16 Şubat 2011; 23:14:56 

quote:

55kiloyumm 120ile carptıgımda =6600 cıkıyor yetrmi bu kdr:)

55 kilo isen ve hep 40 mg aldıysan 5,5 ay yeterli bir dozdur tabiki aknelerde geçtiyse

3475 Mesaj
16 Şubat 2011; 23:17:11