Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey!
8212 Cevap796718 Görüntüleme61 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     54 [56] 58 59 60 61 62 63      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2326 Mesaj
2 Aralık 2009; 18:18:15 

Ben de dün başladım. Günde 3 x 20 mg. İltihaplı akne ayda yılda bir tane çıkıyor, sadece ufak kırmızı sivilcelerim var, tüm yanağıma yayılmış şekilde. 16 yaşındayım. 1.79 63 kiloyum. Bir kaç sorum olacaktı:

İyi kötü bir etkisi ne zaman olur? ( Örneğin; dudaklarım hafiften kurumaya başladı ilk günden. Yanıyor biraz.)

Spor yapıyorum çok uzun zamandır, performansıma bir etkisi olur mu? (Kas-eklem ağrılarına çok alışığım, ağrısız zamanım pek olmadı zaten.)

İlaç kullanırken alkol kullanımı gibi bir şey mümkün müdür?

Ayrıca lenslerim için de göz damlası verdi, sadece dışarıda ve spor yaparken takacağım. Evde gözlüğe geçeceğim.

rörörörööörööröröröörörröröröröörörörörörörörör

0 Mesaj
2 Aralık 2009; 18:29:12 

mrb umut ya bende spora gidiyorum...
ya acaba spor yaparken içinde a vitamini olmayan protein tozu kullansam sakıncası olur mu ki?:S
ta

3420 Mesaj
2 Aralık 2009; 20:46:51 

quote:

Orijinalden alıntı: EmrahG.

Merhaba hocam;

Hocam elmacik kemigimin üzerinde hem solda hemde sagda kapalı komedonlar var,biraz oynayinca daha da büyüdü sagdaki,
Bunlara ne yapmam gerek hocam?Tretin veya Acnelyse gibi kremler ise yaramaz mi hocam bunlar icin?soldakiler dursun önemli degilde,sag elmacik kemigim daha büyük görünüyor,orası gecsin bana yeter.

Hocam bu arada Zoretanin,Cinko tablet ve Benexol kullanmaya devam ediyorum,kafa derim kurudu,sadece alnimin en üst kismindaki yerlerde azicik yağlanma oluyor.

Şisliklere Fucidine krem sürmeme ragmen hic bir seye yaramadi,Gittigim dermatolog,asiri yaglanmadan dolayi,Kist ve Nodüller olusmus demisti ve Fucidine krem vermisti.

Hocam bunlar icin Fucidine kremden cok daha etkili ilac yok mu?Veya gececekler mi hocam Zoretanin tedavisinin ilerleyen aylarinda.psikolojimide kötü etkiliyor hocam,etkilemesi imkansiz zaten.

Tesekkürler.

kapalı komedonlara acnelyse daha iyi olur en güçlü odur çünkü, senin şu şişliklerin geçmesi için sanırım tedvinin ilerleyen aylarını beklmek zorunda kalacaksın

2007 S Max 2.0 TDCİ Titanium
2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3420 Mesaj
2 Aralık 2009; 20:49:06 

quote:

Orijinalden alıntı: yasmin19

evet hocam çok fena bulantıydı tok karınla alayım o zaman..bir de ben tedavi sonrasında kullanmak üzere %1 salistik asit içeren bir temizleme kopügü aldım,benim akneden çok komedon problemim var çünkü ve siz bunların çevresel faktörlerden kaynaklanabilecegini söylemiştiniz ki bence çok yerinde bir tespit..ben de bu temizleyiciyi gün aşırı kullanmaya karar verdim gözeneklerin tıkanmasını engellemek için sizce yerinde bir karar mı??

tahriş etmedikten sonra sorun olmaz, glikolik asitli veya glukonolaktonlu olanlar da işe yarayabilir

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3420 Mesaj
2 Aralık 2009; 20:51:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Umut

Ben de dün başladım. Günde 3 x 20 mg. İltihaplı akne ayda yılda bir tane çıkıyor, sadece ufak kırmızı sivilcelerim var, tüm yanağıma yayılmış şekilde. 16 yaşındayım. 1.79 63 kiloyum. Bir kaç sorum olacaktı:

İyi kötü bir etkisi ne zaman olur? ( Örneğin; dudaklarım hafiften kurumaya başladı ilk günden. Yanıyor biraz.)

Spor yapıyorum çok uzun zamandır, performansıma bir etkisi olur mu? (Kas-eklem ağrılarına çok alışığım, ağrısız zamanım pek olmadı zaten.)

İlaç kullanırken alkol kullanımı gibi bir şey mümkün müdür?

Ayrıca lenslerim için de göz damlası verdi, sadece dışarıda ve spor yaparken takacağım. Evde gözlüğe geçeceğim.

1 ay içinde etki örmeye başlarsın sanırım, performansı olumsuz etkilediği olabiliyor, alkol fazla olmamak kaydı ile alınabilir ama ekstradan karaciğerine yormaya neden olur, lnskullanırken çok dikkatli olmalısın çünkü gölein herzamankinden daha hassas olacak

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3420 Mesaj
2 Aralık 2009; 20:53:59 

quote:

Orijinalden alıntı: tubersus

ya acaba spor yaparken içinde a vitamini olmayan protein tozu kullansam sakıncası olur mu ki?:S
ta

protein tozları böbreklere çok yük bindirdiğinden su tüketimini arttırmalısın yinede fazla kullanmanı tavsiye etmem

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

14 Mesaj
2 Aralık 2009; 20:56:34 

quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

evet hocam çok fena bulantıydı tok karınla alayım o zaman..bir de ben tedavi sonrasında kullanmak üzere %1 salistik asit içeren bir temizleme kopügü aldım,benim akneden çok komedon problemim var çünkü ve siz bunların çevresel faktörlerden kaynaklanabilecegini söylemiştiniz ki bence çok yerinde bir tespit..ben de bu temizleyiciyi gün aşırı kullanmaya karar verdim gözeneklerin tıkanmasını engellemek için sizce yerinde bir karar mı??

tahriş etmedikten sonra sorun olmaz, glikolik asitli veya glukonolaktonlu olanlar da işe yarayabilir

hocam glikolik asit içeren de vardı %7 oranında hem de şu an fiyatı çok uygundu ama salistik asit içereni aldım ben..ama glikolik asit içeren daha uygun derseniz onu da alabilirim hzır kampanyası varken..hocam bu iki asidin farkı nedir peki ?

3420 Mesaj
2 Aralık 2009; 21:16:24 

quote:

quote:

quote:

hocam glikolik asit içeren de vardı %7 oranında hem de şu an fiyatı çok uygundu ama salistik asit içereni aldım ben..ama glikolik asit içeren daha uygun derseniz onu da alabilirim hzır kampanyası varken..hocam bu iki asidin farkı nedir peki ?

sonuçta her ikisi de soyucu özellik gösterir ama glikolik asit daha az tahriş edebilir, günlük kullanım için daha uygun olabilir

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

237 Mesaj
2 Aralık 2009; 21:25:07 

merhaba hocam 20 yasındayım 178 cm boyunda aknetrent kullanıyorum gunde 50 mg toplam aldıgım ilac 8400 mg daha ne kadar daha almam lazım 6 aydr kullanıyorum doktor bey 3 ay daha 50 mg alcaz dedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

15 Mesaj
2 Aralık 2009; 22:12:03 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EmrahG.

Merhaba hocam;

Hocam elmacik kemigimin üzerinde hem solda hemde sagda kapalı komedonlar var,biraz oynayinca daha da büyüdü sagdaki,
Bunlara ne yapmam gerek hocam?Tretin veya Acnelyse gibi kremler ise yaramaz mi hocam bunlar icin?soldakiler dursun önemli degilde,sag elmacik kemigim daha büyük görünüyor,orası gecsin bana yeter.

Hocam bu arada Zoretanin,Cinko tablet ve Benexol kullanmaya devam ediyorum,kafa derim kurudu,sadece alnimin en üst kismindaki yerlerde azicik yağlanma oluyor.

Şisliklere Fucidine krem sürmeme ragmen hic bir seye yaramadi,Gittigim dermatolog,asiri yaglanmadan dolayi,Kist ve Nodüller olusmus demisti ve Fucidine krem vermisti.

Hocam bunlar icin Fucidine kremden cok daha etkili ilac yok mu?Veya gececekler mi hocam Zoretanin tedavisinin ilerleyen aylarinda.psikolojimide kötü etkiliyor hocam,etkilemesi imkansiz zaten.

Tesekkürler.

kapalı komedonlara acnelyse daha iyi olur en güçlü odur çünkü, senin şu şişliklerin geçmesi için sanırım tedvinin ilerleyen aylarını beklmek zorunda kalacaksın

Cok tesekkürler hocam.

Umarim en yakin zamanda gecerler.

0 Mesaj
2 Aralık 2009; 22:32:07 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tubersus

ta

protein tozları böbreklere çok yük bindirdiğinden su tüketimini arttırmalısın yinede fazla kullanmanı tavsiye etmem

öncelikle cvbınız için çok teşekkürle....su tüketimini dengeledikten sonra karaciğere sorun yaratmaz sanırım öyle değilmi her ay düzenli tahlillerimi yaptırdıktan sonra...

3420 Mesaj
3 Aralık 2009; 9:00:27 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet600

merhaba hocam 20 yasındayım 178 cm boyunda aknetrent kullanıyorum gunde 50 mg toplam aldıgım ilac 8400 mg daha ne kadar daha almam lazım 6 aydr kullanıyorum doktor bey 3 ay daha 50 mg alcaz dedi

ilaç dozu yaş ve boy ile değil kilo ile orantılıdır kilonuzu yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

535 Mesaj
3 Aralık 2009; 13:03:54 

hocam merhaba ben krem vs kullanmıyorum dudaklarım için, kuruyor soyuluyor sonra tekrar tekrar kuruyor çatlıyor ve soyuluyor. acaba dudakta bu durum kalıcı bir hasar oluştururmu? iz kalırmı veya zararı olurmu? teşekkürler

3420 Mesaj
3 Aralık 2009; 14:01:55 

quote:

Orijinalden alıntı: karakoyunn

hocam merhaba ben krem vs kullanmıyorum dudaklarım için, kuruyor soyuluyor sonra tekrar tekrar kuruyor çatlıyor ve soyuluyor. acaba dudakta bu durum kalıcı bir hasar oluştururmu? iz kalırmı veya zararı olurmu? teşekkürler

daha sonrasında da hassasiyetiniz kalıcı olabilir o nedenle mutlaka dudaklarınıza koruyucu bişeyler kullanın

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

535 Mesaj
3 Aralık 2009; 14:04:50 

teşekkürler hocam dikkate alacağım.

237 Mesaj
3 Aralık 2009; 14:52:10 

quote:

quote:

ilaç dozu yaş ve boy ile değil kilo ile orantılıdır kilonuzu yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım

72 kiloyum

3420 Mesaj
3 Aralık 2009; 19:44:51 

quote:

72 kiloyum

siz min 8600 mg max 11250 mg ilaç alabilirsiniz şu ana kadar 8400 aldığınızı yazdığınıza göre 2 ay daha 50 mg almanız yeterli gibi duruyor

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

1589 Mesaj
4 Aralık 2009; 0:54:57 

Hocam merhaba, benim bir sorum olacak. Uzun zamandır bazı yerlerde acno eurotabs ilacının ismini duyuyorum. Kullananlar roaccutane türevi bir ilaç olduğunu ama yan etkilerinin çok az olduğunu hatta sırttaki sivilcelerden 2-3 ay gibi bir sürede kurtulduklarını söylüyorlar. Günde de bir tablet alınıyormuş. Bu ne tür bir ilaçtır? Madem bu kadar iyi neden yaygın kullanılmıyor? Piyasaya gireli yaklaşık 1 sene olmuş.

Buyrun linki: http://www.pharmanord.c...ervlet/acnoeurotabs.htm

var böyle dönemler ve hiçbir şey inşaat ama hızlı bir şekilde çok ANKET baş bilmeniz gerekir barcelona futbol kalitesinde bir modeldir

1738 Mesaj
4 Aralık 2009; 17:21:38 

Hocam yanlar ve tepe kısmı baya inceldi . Herkes pek bi değişiklik olmadığını söylüyor ama ben farkediyorum . Resmen bunalıma girdim . Sizinn verdiğiniz şampuan ve losyonu kullanıyorum iki haftadır malesef pek bi değişiklik yok . Saçlar eski haline gelecek mi ? Yoksa ilacı kesmelimiyim ? Son 1 ayım kaldı ama saç konusunu acaip kafama taktım . Kel olacağıma sivilceli gezmeyi tercih ederim .

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Aralık 2009; 17:36:04 

İyi günler hocam.

Ben bu ilacın psikolojik etkisini görmeye başladım.Depresyon gibi.Şimdi psikoloğa gitmek istiyorum fakat büyük ihtimal ilacı bırak diyecek.Bende bırakmak istemiyorum.İlaç bitince psikolojik durumum düzelir mi
? Geçici midir?

Başka bir soru ise Allah'a şükür saçlarım dökülmüyor.17 yaşındayım belki de ondandır.Şimdi dökülmüyor fakat ileride dökülmesini tetiklermi? Yani ilaç saç dökmesini şimdi tetiklemese bile ilaç bittikten seneler sonra tetiklemesine sebep olur mu?

28 Mesaj
4 Aralık 2009; 18:42:47 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maestro_of_world

hocam ben forumu yeni keşfettim öncelikle size tesekkür ediyorum burdan bizlere yardımcı olduğun için..
adım yunus emre. 1.84boy 78 kg 18 yaş ben zoretanin kullanıyorum 4. günüm(40mg) hafif dudak kuruluğum oldu bepanten ve nivea ruj ile sorunum çözülüyorr..
fakat hafif sakalım var çenede çok var fakat yanaklarda çok az var ve jiletle traş olup gürleştirmek istiyorum fakat bi zararı olurmu veya makine ile mi almalıyım ??
birde sakallarım çıksın istiyorum ne yapmalıyımm??

henüz 18 yaşındaymışsın sakalların ileride zaten çıkacak bu ilacı kullanırken cildin kuruyacağı için sık traş olmanı önermem, aslında zaten bilinenin aksine traş olmak sakalları veya kılları güçlendirmez, bir kişide sakalların sıklığı ve kalınlığı tamamen genetik yapı ile alakalıdır ve traş olup olmamak kılların kalınlığı ve sıklığını etkilemez, o nedenle bu olayı kafana takma

hocam bugun 6 gün bitti ve dudaklarım çok kurudu catladı soyuluyor bepanten kullanıyorum ama pek etkisini göremedim sizin tavsiye edeceğiniz bi ilaç veya solüsyon varmı ??
hocam sakal işine gelince traş olmak sakal çıkmasını etkilemez demşsiniz sakal işine çok takmış durumdayım hiç çıkmasa sorun değil ama çenede var diğer yerlerde yok kötü duruyor pekii ne yapılabilir sakal için ?

1738 Mesaj
4 Aralık 2009; 23:37:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Kahn !

İyi günler hocam.

Ben bu ilacın psikolojik etkisini görmeye başladım.Depresyon gibi.Şimdi psikoloğa gitmek istiyorum fakat büyük ihtimal ilacı bırak diyecek.Bende bırakmak istemiyorum.İlaç bitince psikolojik durumum düzelir mi
? Geçici midir?

Başka bir soru ise Allah'a şükür saçlarım dökülmüyor.17 yaşındayım belki de ondandır.Şimdi dökülmüyor fakat ileride dökülmesini tetiklermi? Yani ilaç saç dökmesini şimdi tetiklemese bile ilaç bittikten seneler sonra tetiklemesine sebep olur mu?

Dostum bende 17 yaşındayım . Senin saçlarla ilgili yazdığın son şeyi aynen bende düşünüyorum sürekli .

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6158 Mesaj
5 Aralık 2009; 17:10:09 

Bende bugün doktora gittim ilacı verdi.Polene alerjim olduğundan ek olarak polen içinde bir ilaç verdi 10 gün her akşam kullan dedi.Roaccutane'ı da sabah ve akşam kullan dedi.Hangi saatlerde kullanacağımızın bir önemi var mı?

3420 Mesaj
5 Aralık 2009; 17:28:03 

quote:

Orijinalden alıntı: CellaTurcica

Hocam merhaba, benim bir sorum olacak. Uzun zamandır bazı yerlerde acno eurotabs ilacının ismini duyuyorum. Kullananlar roaccutane türevi bir ilaç olduğunu ama yan etkilerinin çok az olduğunu hatta sırttaki sivilcelerden 2-3 ay gibi bir sürede kurtulduklarını söylüyorlar. Günde de bir tablet alınıyormuş. Bu ne tür bir ilaçtır? Madem bu kadar iyi neden yaygın kullanılmıyor? Piyasaya gireli yaklaşık 1 sene olmuş.

Buyrun linki: http://www.pharmanord.c...ervlet/acnoeurotabs.htm

İlacın içinde beta karoten çinko e vitamini selenyum vb var sonuçta oda asıl olarak a vitamini içeren bir ürün piyasada roaccutane yokken a vitamini önerileimiz oluyordu ancak hiçbir zaman roaccutane kadar etkili olduğunu görmedim bunun içinde selnym çinko e vitamini de var o yüzden etkisi daha fazla olabilir, ancak bu ilaç olarak ruhsatlandırılmış bir ürün değil dikkat ederseniz muhtelen piyasada bolca bulunan diğer multivitamin mineraller gibi ruhsatlandırılmış bir üründür bu nedenle ücretini kendiniz ödeyerek satın alabilirsiniz buda kullanınımı kısıtlayan bir faktördür ben hiç denemediğim için bu 1-2 ayda sivilcelerden kurtulunuyor kısmını Alo-OMO-Ariel reklamlarından farklı olarak değerlendiremem şu anda çükü piyasaya çok iddialı ürünler ile girilip umut tacirliği yapmak çok kolay hiçbir yaptırımıda yok

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3420 Mesaj
5 Aralık 2009; 17:30:19 

quote:

Orijinalden alıntı: aLCoHoL111

Hocam yanlar ve tepe kısmı baya inceldi . Herkes pek bi değişiklik olmadığını söylüyor ama ben farkediyorum . Resmen bunalıma girdim . Sizinn verdiğiniz şampuan ve losyonu kullanıyorum iki haftadır malesef pek bi değişiklik yok . Saçlar eski haline gelecek mi ? Yoksa ilacı kesmelimiyim ? Son 1 ayım kaldı ama saç konusunu acaip kafama taktım . Kel olacağıma sivilceli gezmeyi tercih ederim .

Kel olmazsın merek etme bence başkaları değişiklik farketmiyor sadece sen farkediyorsan bu takıntı derecesinde bu iş ile ilgilenmenden olabilir son bir ayın kalmış artık ilacını bitir bence

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3420 Mesaj
5 Aralık 2009; 17:33:05 

quote:

İyi günler hocam.

? Geçici midir?

İlla ilacı bırakmana gerek yok hafif bir antidepresan takviyesi iyi gelebilir, ilacı bıraktıktan sonrada zaten bu durular düzeliyor, ilacı kulanırken ve kullandıktan sonraki 6 ay içinde dökülme olmazsa ilaca bağlı ekstra bir dökülme olmaz zaten bu nedenle ilerisi için kesin bişey denemesede (kimin saçının ne zaman dökülmye başlyacağı bilinemez) seneler sonra dökülmeyi tetiklme gibi bir durum söz konusu olmaz

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3420 Mesaj
5 Aralık 2009; 17:35:08 

quote:

Orijinalden alıntı: maestro_of_world

hocam bugun 6 gün bitti ve dudaklarım çok kurudu catladı soyuluyor bepanten kullanıyorum ama pek etkisini göremedim sizin tavsiye edeceğiniz bi ilaç veya solüsyon varmı ??
hocam sakal işine gelince traş olmak sakal çıkmasını etkilemez demşsiniz sakal işine çok takmış durumdayım hiç çıkmasa sorun değil ama çenede var diğer yerlerde yok kötü duruyor pekii ne yapılabilir sakal için ?

hametan kullanabilirisin, sakal için şimdilik beklemen yeterli diye düşünüyorum

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3420 Mesaj
5 Aralık 2009; 17:38:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Darth Nihilus

Bende bugün doktora gittim ilacı verdi.Polene alerjim olduğundan ek olarak polen içinde bir ilaç verdi 10 gün her akşam kullan dedi.Roaccutane'ı da sabah ve akşam kullan dedi.Hangi saatlerde kullanacağımızın bir önemi var mı?

hangi saatlerde kullanıldığının önemi yok ama tok almak daha iyi olur

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

6158 Mesaj
5 Aralık 2009; 20:49:23 

Yediklerimize dikkat etmek gerekiyor mu?Doktor bununla ilgili birşey söylemedi ama?

3420 Mesaj
5 Aralık 2009; 21:01:11 

quote:

Yediklerimize dikkat etmek gerekiyor mu?Doktor bununla ilgili birşey söylemedi ama?

Çok önemli değil ama aşırı enerji veriyici yiyecekler +aşırı yağ iyi olmaz

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

Uzaklaştırılmış
5 Aralık 2009; 21:59:44 

quote:

quote:

İyi günler hocam.

? Geçici midir?

İlla ilacı bırakmana gerek yok hafif bir antidepresan takviyesi iyi gelebilir, ilacı bıraktıktan sonrada zaten bu durular düzeliyor, ilacı kulanırken ve kullandıktan sonraki 6 ay içinde dökülme olmazsa ilaca bağlı ekstra bir dökülme olmaz zaten bu nedenle ilerisi için kesin bişey denemesede (kimin saçının ne zaman dökülmye başlyacağı bilinemez) seneler sonra dökülmeyi tetiklme gibi bir durum söz konusu olmaz

Allah razı olsun hocam senden Çok çok teşekkür ediyorum.

1738 Mesaj
5 Aralık 2009; 23:07:53 

quote:

quote:

Kel olmazsın merek etme bence başkaları değişiklik farketmiyor sadece sen farkediyorsan bu takıntı derecesinde bu iş ile ilgilenmenden olabilir son bir ayın kalmış artık ilacını bitir bence

Cevap için teşekkürler hocam . Bir de etrafa soruyorum bu aralar dökülmesi normal mevsim değişikliğinden dolayı diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum .

3420 Mesaj
6 Aralık 2009; 10:11:08 

quote:

Cevap için teşekkürler hocam . Bir de etrafa soruyorum bu aralar dökülmesi normal mevsim değişikliğinden dolayı diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum .

saç dökülmesi bazen mevsimsel olabilir ayrıca stresinde çok etkisi olabiliyor, benim oğlan sürekli saçım dökülüyor diyip duruyordu ve bişey yapmıyorsun diye bana kızıyordu 2 gün atarax alınca dökülmem durdu demeye başladı

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

19 Mesaj
6 Aralık 2009; 10:23:15 

hocam 2. hafta oldu biteli azaldı yan etkiler tam kaybolunca hangi sabunu felan kullnayım çok kurutmayacak sivilce çıkartmayacak şekilde

76 Mesaj
6 Aralık 2009; 15:10:08 

merhabalar hocam.belki hatırlarsınız 2 ay önceye kadar size bactrim ile ilgili sorular sormuştum.etkisi kullanımı vs.
şuan 1 ayımı doldurdum ama ekkisini göremedim sırtımdaki sivilceler azaldı biraz o kadar. acaba çok erken mi konuşuyorum yoksa ilaç işe yaramadı mı?
doktorum zaten roacuttane a geçmeden önceki son ilacın demişti.sizce ne yapmalıyım. 1 aylık süre bactrim için yeterli midir?
teşşkrler

1738 Mesaj
6 Aralık 2009; 19:33:10 

quote:

quote:

İyi günler hocam.

? Geçici midir?

Hocam şimdi dökülmüyorsa ilerde tetiklemez yazmışsınız arkadaşa . Benim şimdi dökülüyor ileride tetikleme yapıcak mı ?

3420 Mesaj
7 Aralık 2009; 14:48:37 

quote:

Orijinalden alıntı: black5423

hocam 2. hafta oldu biteli azaldı yan etkiler tam kaybolunca hangi sabunu felan kullnayım çok kurutmayacak sivilce çıkartmayacak şekilde

İmex veya nilera olabilir

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3420 Mesaj
7 Aralık 2009; 15:25:18 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet4fb

merhabalar hocam.belki hatırlarsınız 2 ay önceye kadar size bactrim ile ilgili sorular sormuştum.etkisi kullanımı vs.
şuan 1 ayımı doldurdum ama ekkisini göremedim sırtımdaki sivilceler azaldı biraz o kadar. acaba çok erken mi konuşuyorum yoksa ilaç işe yaramadı mı?
doktorum zaten roacuttane a geçmeden önceki son ilacın demişti.sizce ne yapmalıyım. 1 aylık süre bactrim için yeterli midir?
teşşkrler

bactrim max 2 ay kullanılabilecek bir ilaç 2 ayı tamamladıktan sonra geçmiyorsa başka alternatif yok maalesef

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3420 Mesaj
7 Aralık 2009; 15:27:39 

quote:

Hocam şimdi dökülmüyorsa ilerde tetiklemez yazmışsınız arkadaşa . Benim şimdi dökülüyor ileride tetikleme yapıcak mı ?

ilaca bağlı dökülme genellikle ilaç bittikten sonraki 6-9 ay içinde normale döner çok az hastada saçlar eski haline gelemez, tetikleme açısından bişey söylemek zor eğer böyle bişey olacaksa zaten şu an dökülen saçlarının geri gelmemesi şeklinde olur ama bu ihtimal çok çok düşüktür

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3316 Mesaj
7 Aralık 2009; 17:53:11 

saç dökülme ihtimali fazla mı ? dudak kurulugundan feci bişey ya geçen sene azro felan kullanmıştım şimdi gittiğimde başka bi doktora direkt roaccutane dedi, bir de geriye döndürülemeyecek yan etkileri varmış bilgilendirir misiniz biraz ?
spor konusunda kreatin kullanmamız sakıncalı olur mu ? yoksa 3-4 lt su ile sorun olmaz mı ? nitrik oksit ürünleri felan

bir de karaciğerdeki yan etkileri azaltmak için milk thistle kullanmanın bir yararı olur mu

524 Mesaj
7 Aralık 2009; 18:21:59 

bana bu ilaçları verdi doktor:

http://img21.imageshack...g21/6236/resim005nz.jpg

ama bu ilaçları verirken kesinlikle hiç bir test yapmadı yüzümde büyük iltihap tarzı başsız sizivilce çıkıyor.tabi sık sık değil 2 tane çıkıyor onlar yanık izi gibi kahverengi bir iz bırakıp 1 ayda gidiyor arkasından 3 tane çıkıyor vs. böyle devam ediyor.3 farklı cildiyeciye gittim basit sivilce ilaçları verdiler son belirttiğim hastahene özel oda herhangi bir kan testi yada karaciğer testi yapmadan sorun ne dedi 1 yıldır bunlar çıkıyor yaşım 22 dedim ışığın altında baktı ve yazdı dudakların biraz kuruyacak dedi şimdi ne yapmam lazım.acil önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.
bu arada kilom 80 bir üstü yada altı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ammocihe -- 7 Aralık 2009; 18:35:10 >

suçlular iktidarda kahramanlar sürgünde ölür...

294 Mesaj
7 Aralık 2009; 23:40:13 

hocam aknetrent tedavisinde ilaç kullanımını bitirikten ne kadar sonra spor yapmaya başlayabilirim? vücut geliştirmeye başlayacağım tedavi bitiminden sonra da belli bir süresi var mı yoksa hemen başlanılabilir mi?

3420 Mesaj
8 Aralık 2009; 10:12:31 

quote:

Orijinalden alıntı: LimonKolonyasi

saç dökülme ihtimali fazla mı ? dudak kurulugundan feci bişey ya geçen sene azro felan kullanmıştım şimdi gittiğimde başka bi doktora direkt roaccutane dedi, bir de geriye döndürülemeyecek yan etkileri varmış bilgilendirir misiniz biraz ?
spor konusunda kreatin kullanmamız sakıncalı olur mu ? yoksa 3-4 lt su ile sorun olmaz mı ? nitrik oksit ürünleri felan

bir de karaciğerdeki yan etkileri azaltmak için milk thistle kullanmanın bir yararı olur mu

geçici saç dökülmesi sık sayılabilecek kadar görülüyor ama kalıcı olma durumu çok nadir, spor yaparken aldığınız ekstra ürünler ve aşırı spor karaciğerinizin aşırı yorulmasına neden olabilir

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3420 Mesaj
8 Aralık 2009; 10:22:37 

quote:

Orijinalden alıntı: ammocihe

ama bu ilaçları verirken kesinlikle hiç bir test yapmadı yüzümde büyük iltihap tarzı başsız sizivilce çıkıyor.tabi sık sık değil 2 tane çıkıyor onlar yanık izi gibi kahverengi bir iz bırakıp 1 ayda gidiyor arkasından 3 tane çıkıyor vs. böyle devam ediyor.3 farklı cildiyeciye gittim basit sivilce ilaçları verdiler son belirttiğim hastahene özel oda herhangi bir kan testi yada karaciğer testi yapmadan sorun ne dedi 1 yıldır bunlar çıkıyor yaşım 22 dedim ışığın altında baktı ve yazdı dudakların biraz kuruyacak dedi şimdi ne yapmam lazım.acil önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

genellikle ilaca başlanmadan önce karaciğer testlerine bakılır, ancak bazı arkadaşlarımız ilacı verdikten 1 ay sonrasında kontrol edebiliyor, ben başlangıç tahlili olmadan ilaca kesinlikle başlamıyorum

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3420 Mesaj
8 Aralık 2009; 10:26:54 

quote:

Orijinalden alıntı: totti44

hocam aknetrent tedavisinde ilaç kullanımını bitirikten ne kadar sonra spor yapmaya başlayabilirim? vücut geliştirmeye başlayacağım tedavi bitiminden sonra da belli bir süresi var mı yoksa hemen başlanılabilir mi?

15 gün kadar sonra kanda ilaç kalmıyor ilacı bıraktıktan 1 hafta sonra yavaş yavaş başlarsan daha iyi olur

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

19 Mesaj
8 Aralık 2009; 12:50:48 

hocam 2.5 hafta oldu biteli tedavi kullanırken aks ağrısı felan çekmedim ama bu 2 gündür kaslarım ağrıyor 1 gün önce kemiklerim ağrıdıodu ilaçtan olabilimi daha kullanmıyorum ama belki vicut atamamışsa boğazlarımda ağrıyor yoksa başka hastalık belirtisimidir hocam şimdiden teşekkürler.

524 Mesaj
8 Aralık 2009; 14:52:13 

quote:

quote:

genellikle ilaca başlanmadan önce karaciğer testlerine bakılır, ancak bazı arkadaşlarımız ilacı verdikten 1 ay sonrasında kontrol edebiliyor, ben başlangıç tahlili olmadan ilaca kesinlikle başlamıyorum

hocam ilacın miligramı az(sabah 20 akşam 10) şeklinde ama benim gidip te yinede test istememe en mantıklısıdır değil mi_?

suçlular iktidarda kahramanlar sürgünde ölür...

3420 Mesaj
8 Aralık 2009; 16:54:04 

quote:

Orijinalden alıntı: black5423

hocam 2.5 hafta oldu biteli tedavi kullanırken aks ağrısı felan çekmedim ama bu 2 gündür kaslarım ağrıyor 1 gün önce kemiklerim ağrıdıodu ilaçtan olabilimi daha kullanmıyorum ama belki vicut atamamışsa boğazlarımda ağrıyor yoksa başka hastalık belirtisimidir hocam şimdiden teşekkürler.

artık ilaca bağlı olma ihtimali hemen hiç yok grip gibi bişey olabilirsin

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3420 Mesaj
8 Aralık 2009; 17:39:08 

quote:

hocam ilacın miligramı az(sabah 20 akşam 10) şeklinde ama benim gidip te yinede test istememe en mantıklısıdır değil mi_?

ASlında yapılsa iyi olur

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

197 Mesaj
8 Aralık 2009; 17:56:43 

hocam dayım doktor ona bi sordum bana kullanma senin çok yok başka ilaclar kullanırız dedi ama bu kafama yattı .illegal yollara başcurcam

KKK

0 Mesaj
8 Aralık 2009; 22:52:51 

hocam zoretaninde 4çu aya yeni girdim bildiyiniz üzere kolesterol yukseltiriyor ben spor yapıyorum haftanın hergunu koşuyorum ve yüzüyorum sizce bişey olurmu

3420 Mesaj
9 Aralık 2009; 9:07:41 

quote:

Orijinalden alıntı: kskrapir

hocam zoretaninde 4çu aya yeni girdim bildiyiniz üzere kolesterol yukseltiriyor ben spor yapıyorum haftanın hergunu koşuyorum ve yüzüyorum sizce bişey olurmu

tahlillerin yapılıyordur nasıl olsa yüksek çıkmıyorsa sorun olmaz

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

237 Mesaj
9 Aralık 2009; 10:45:11 

merhaba hocam 72 kiloyum aknetrent gunde 40 mg kullanıyorum 6 ay bitmek üzere yüzümde sivilceye benzer bişeyler çıkıyor gittikçe çogalıyor yag bezesi gibi sıkılmıyorda onlarında izi kalırmı ve heycanlandıgım zaman yüzüm asırı derecede kızarıyo sivilce izleri daha net belli oluyor bu iz ve cukurlardan kurtulabilirmym ve kızarıklık için bi tane ilaç önerebilirmisiniz. Şimdiden Teşekkür Ederim

6158 Mesaj
9 Aralık 2009; 14:20:01 

Merhaba hocam.Bir kaç gündür öksürük başladı bende acaba ilaçla bir ilgilsi varmıdır?

294 Mesaj
10 Aralık 2009; 0:58:06 

quote:

Merhaba hocam.Bir kaç gündür öksürük başladı bende acaba ilaçla bir ilgilsi varmıdır?

arkadaşlar paranoyak olmayın gözünüzü seviyim öksürün fln hiç alakası yok ilaçla

6158 Mesaj
10 Aralık 2009; 14:15:42 

quote:

Orijinalden alıntı: totti44

quote:

arkadaşlar paranoyak olmayın gözünüzü seviyim öksürün fln hiç alakası yok ilaçla

Karaciğere filan etkisi olduğunu okudum o yüzden aklıma takıldı.

3420 Mesaj
10 Aralık 2009; 15:09:57 

quote:

Öksürük çok değişik nedenlerden kaynaklanabilir ama bu ilçla ilgikli olma ihtimali yok denecek kadar azdır, solunum yollarındaki kuruluk tahrişe buda öksürğe neden olabilir ama zor bir olay

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3420 Mesaj
10 Aralık 2009; 16:19:23 

quote:

merhaba hocam 72 kiloyum aknetrent gunde 40 mg kullanıyorum 6 ay bitmek üzere yüzümde sivilceye benzer bişeyler çıkıyor gittikçe çogalıyor yag bezesi gibi sıkılmıyorda onlarında izi kalırmı ve heycanlandıgım zaman yüzüm asırı derecede kızarıyo sivilce izleri daha net belli oluyor bu iz ve cukurlardan kurtulabilirmym ve kızarıklık için bi tane ilaç önerebilirmisiniz. Şimdiden Teşekkür Ederim

sivilce benzeri ve sıkılamayan lezyonlarınız milia dediğimiz keratin kistleri olabilir bunlardan lokla olarak retinoik asitler kullanılarak kurtulunabilir, ilaç kullanmıyor olsaydınız peelinglerinde faydasını görürdünüz ancak bu ilaç ile beraber peeling önerilmiyor

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

Uzaklaştırılmış
10 Aralık 2009; 22:56:46 

Hocam ilacı bırakalı 24 gün oldu. Eskisi gibi olmasada dudaklarım hala kuruyor. İlacın etkileri tam olarak ne zaman bitecek vücudumda ? max süre nedir ?

0 Mesaj
11 Aralık 2009; 12:19:33 

1 ay 10 gun oldu zoretanın 20 mg. 59 kıloyum. yuzumde genel bir duzelme var ama bu aralar hiç olmadığı kadar sivilcem cıktı iltihaplı değil ama cok agrılı sivilceler normal mı bu.tam olarak düzelmeyı ne zaman görebilirim.siyah noktalar ve pütürtülerde yok olacak mı tedeavi sonucunda?