- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey!
8889 Cevap919544 Görüntüleme73 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<     44 [46] 48 49 50 51 52 53      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3495 Mesaj
12 Eylül 2009; 8:54:59 

quote:

Orijinalden alıntı: goal9090

kirpi hocam ben şu an ilacın 7.günündeyim hocam dudaklar biraz kuruyor dille felan biraz idare ediyorum kuruluğu sürmüyorum şu anda çok kurumadığı için sizce ilerde kurur diye sürmelimiyim kremi dudaklara şimdiden ?

kuruyan dudaklarınızı kesinlikle diliniz ile yalayarak nemlendirmeye çalışmayın bu yapacağınız en büyük yanlıştır daha çok kurumasına neden olur, hemen bir lip stick edinip kullanın ve dudak için verilen kremi mutlaka kullanın

2007 S Max 2.0 TDCİ Titanium
2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3495 Mesaj
12 Eylül 2009; 8:57:10 

quote:

Orijinalden alıntı: black5423

hocam tatilden gelmeden önce yüzümde kızarıklık hiç klammamıştışimdi yüzümü normal su ile yıkasam hemen kzarıor yüzüme en ufak bişi deyse kırmızlaşıor yüzümü yıkadıntan sonra nemlenrince geçior ama en küçük bir şeyde kırmızılaşıor

tatil insanda stres falan bırakmaz o nedenli olmasın

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3495 Mesaj
12 Eylül 2009; 8:59:28 

quote:

Orijinalden alıntı: roazor

arkadaşlar ben bu ilacı 7 ay kullandım tedavim bitti çok şükür.dudak kuruluğu için neutrogena yı tavsiye ederim. bana çok iyi geldi çok rahat atlattım. 2 ya da 3. ayına gelip sivilceleri geçmeyen arkadaşlar ümitsizliğe kapılmasın benim 4. ayıma kadar sivilce artışım devam etti. 5. ayda azalmaya başladı ve şu an bir tane bile sivilcem çıkmıyor çok şükür. sabırlı olmanızı tavsiye ediyorum ümitsizliğe yer yok.

Bu şekilde tedaviyi bitiren arkadaşlarda olumlu olumsuz yorumlarını yazarlarsa ve yan etkiler için kendilerinin fayda gördüğü ürünleri yazarlarsa şu an için ilaç kullanan arkadaşlarına destek olmuş olurlar, teşekkürler roazor

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

6 Mesaj
12 Eylül 2009; 11:25:25 

quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi
Bu şekilde tedaviyi bitiren arkadaşlarda olumlu olumsuz yorumlarını yazarlarsa ve yan etkiler için kendilerinin fayda gördüğü ürünleri yazarlarsa şu an için ilaç kullanan arkadaşlarına destek olmuş olurlar, teşekkürler roazor

o zaman 3-5 cümle bi şeyler de ben yazayım ben ilaç değil de bi kaç tavsiyede bulunayım, yaşadıklarımı anlatayım
öncelikle şunu söyliyim ki bu ilaç kesinlikle sabır işi, 20 mg kullanıyordum ve 7 ay kullandım. Şu anda tedavim bitti ve yaklaşık 1 haftadır ilaç almıyorum, herşey normal, dudaklarım da normale dönmek üzere Sizi de en uyuz edecek şey dudaklarınızın çatır çatır çatlaması herkeste öyle mi bilmiyorum ama benim yüzümün kuruması bi süre sonra geçmişti, yani yine kuruyordu ama çok azdı. Yine de harbi harbi ilaçtan bezdiğim anlar oldu ama o kadar ayın zayi olmaması için sabrettim yine de ve şu anda hiç sivilcem kalmadı. Hani sivilcem kalmadı dediysem arada bir çıkıyo filan da değil HİÇ kalmadı be arkadaş Uzun süredir görüşmediğim insanlar beni gördüğünde gerçekten şaşırıyolar bu harika düzelme karşısında. Ben bu ilacı sivilceler çıkmasından uzun süre sonra kullandım ama izlerin dahi çoğu geçti, babyface kokusunu alabiliyorsunuz yani Dediğim gibi sadece sabredin ne olursa olsun, ve yine belirttiğim gibi sizi en çok zorliyacak şey dudaklarınız. Hani öyle kurur ki, yemek yerken acı çekersiniz, gülemezsiniz, ama 1001 türlü krem ilaç milaç var, burdaki "kir-pi" arkadışım tavsiyelerde bulunuyo, diğer arkadaşlar tavsiyelerde bulunuyo, kendi doktorunuz da söyler, onları göz ardı etmeyin, ve tedaviniz bittiğinde ayna karşısına geçip deli gibi gülmeye bakın Ha bi de son olarak, "kir-pi"ye bol bol teşekkür etmeyi unutmayın Şu topic'e bakıp verdiği emeği gördüğünüzde saygı duymamak mümkün değil Ona da burdan koca bi alkış Hadi Allah kolaylık versin

19 Mesaj
12 Eylül 2009; 11:50:49 

hocam galiba tretinden 2 gün kullandım çeneme azcık fazla kaçtı tahriş oldu cene bölgesi diğer yelerde hafif sızlıo hemen bıraktım çenemdeki tahrişlik geçer dimi hocam bu durum devam edermi diğer bölgelerdede :S

15 Mesaj
12 Eylül 2009; 14:03:38 

quote:

damarları bu kadar belirginleştirecek kadar cilt incelmesi yapması imkansız, dediğin kadar incelme olabilmesi için cilt altı yağ dokusunun çok azalması lazım, bu şekilde bir etki klasik yan etkiler arasıında yok, değişik yan etkiler nedeni ile sizin dikkatinizi daha çok çeker hale geldiğini düşünüyorum, bephantene krem kullanabilirsin

Cevap icin tesekkürler hocam.

Hocam bende bir aciklama bulamiyorum böyle seylerin neden oldugu konusunda.Zoretanin kullanmadan önce
hic bir sorunum yoktu,sadece yağlanma vardi.baskada hic bir sorunum yoktu.bunlarin hepsi ilaci kullanmaya basladiktan sonra olustu,tabalasma ilk15 günde falan olustu,digerleride ilac kullanimiyla zamanla olusan seyler.

3495 Mesaj
12 Eylül 2009; 14:18:47 

quote:

hocam galiba tretinden 2 gün kullandım çeneme azcık fazla kaçtı tahriş oldu cene bölgesi diğer yelerde hafif sızlıo hemen bıraktım çenemdeki tahrişlik geçer dimi hocam bu durum devam edermi diğer bölgelerdede :S

tahriş olan bölgeye 2-3 gün kadar günde 2 kez prednol krem sürersen sorunun düzelir

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

0 Mesaj
12 Eylül 2009; 15:01:46 

hocam merhaba..size tırnak izlerini sormak istiyorum. dudak çevreme yakın yanağımda çok kuruma soyulma vardı.kaşınıyordu bu yüzden.gece farkında olmadan çizik çizik yapmışım.ben tırnak izinin geçmediğini duymuştum.daha doğrusu ikiz yeğenlerim var biri birinin yüzünü tırnağıyla yaralamış ve 1 senedir iz duruyor çocukta.çevreden de tırnak izi geçmez dediler.ama onun izi içe çökük bendeki dışa kabarık.geçmez mi?yara kremi sürüyorum.(pantenol)

bir de yüzümde tek bir sivilce vardı.dokunmadım ama iz bıraktı.şu an izler için de hiçbir şey kullanmıyorum.zamana bıraktım.hatta peeling bile yaptırmayacağım.geçmezse bu kış değil gelecek kış yaptırırım.kapatıcı da çok nadir kullanıyorum.

benim ilaca olan güvenim ilk zamanlarda yoktu ama şu an gerçekten faydasını gördüm.3. ayımın bitmesi yaklaşıyor.dudak soyulması, kas-kemik ağrısı, ciltte aşırı hassaslık, ruhsal gerginlik gibi sorunların tedavi bitince geçeceğine de inanıyorum.

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

1737 Mesaj
12 Eylül 2009; 15:04:18 

Hocam ilaç kullanıyorum diye iyice saldım kendimi spordan elimi eteğimi çektim yağlanma başladı . Body salonuna yazılsam en fazla ne gibi bir sorunla karşılaşabilirim ki ?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3495 Mesaj
12 Eylül 2009; 17:33:31 

quote:

Orijinalden alıntı: edibe

hocam merhaba..size tırnak izlerini sormak istiyorum. dudak çevreme yakın yanağımda çok kuruma soyulma vardı.kaşınıyordu bu yüzden.gece farkında olmadan çizik çizik yapmışım.ben tırnak izinin geçmediğini duymuştum.daha doğrusu ikiz yeğenlerim var biri birinin yüzünü tırnağıyla yaralamış ve 1 senedir iz duruyor çocukta.çevreden de tırnak izi geçmez dediler.ama onun izi içe çökük bendeki dışa kabarık.geçmez mi?yara kremi sürüyorum.(pantenol)

bir de yüzümde tek bir sivilce vardı.dokunmadım ama iz bıraktı.şu an izler için de hiçbir şey kullanmıyorum.zamana bıraktım.hatta peeling bile yaptırmayacağım.geçmezse bu kış değil gelecek kış yaptırırım.kapatıcı da çok nadir kullanıyorum.

benim ilaca olan güvenim ilk zamanlarda yoktu ama şu an gerçekten faydasını gördüm.3. ayımın bitmesi yaklaşıyor.dudak soyulması, kas-kemik ağrısı, ciltte aşırı hassaslık, ruhsal gerginlik gibi sorunların tedavi bitince geçeceğine de inanıyorum.

geçmeyen tırnak izleri tek derin çizik şeklinde olanlardır bunlar aslında olsukça derin izlerdir ancak çok ince olduklaarından dışarıdan pek anlaşılamazlar, sizinkiler muhtemln kaşımaya bağlı erezyon dediğimiz yüzeyel soyulmalardır bu nedenle onlarda geçicidir, pntenol sürmekle doğru yapmışsınız sık sık sürün

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3495 Mesaj
12 Eylül 2009; 17:35:58 

quote:

Orijinalden alıntı: aLCoHoL111

Hocam ilaç kullanıyorum diye iyice saldım kendimi spordan elimi eteğimi çektim yağlanma başladı . Body salonuna yazılsam en fazla ne gibi bir sorunla karşılaşabilirim ki ?

çok ağır olmamak kaydı ile spor yapabilirsin zaten, ordaki hocalar size uygun bir program çizerler durumunuzu anlattığınızda

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

1737 Mesaj
12 Eylül 2009; 18:11:14 

Hocam geçen gittiğimde sordum dermatolojiden pek anlamadıkları için sivilce hapıyla bunun ne alakası var çalışabilirsin dediler . Hocam çok ağır çalışırsam ne gibi bir sorun olur ki ? Yani günlük 2 saat felan çalışırım sanırım . Bu çok mu fazla ?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Eylül 2009; 18:33:47 

hocam merhaba öncelikle.

1.5 ayımı doldurdum zoretanin kullanıyorum. Artık sivilce çıkışı resmen durdu ben de. bazen çok minicik bir şey çıksada o da ertesi gün yok oluyor. Yüzüm pürüzsüz gibi ama resmen heidi gibi yanaklarım ve alnım mesela sabah kalkıyorum yüzüm iyi gibi pempelikler hafif kızarıklar felan oluyor. yüzümü yıkayıp kremi(ceradolin) sürdükten sonra çok hafif bir yanma hissiyle birlikte kıpkızarık oluyorum görseniz boyanmış gibi. sonra 1 saat içinde bu kızarıklık gidiyo ve normale dönüyor. hararet bastığında ya da insanın içine birden terleme hissi gelir ya o zaman tekrar kızarıyorum sanki yüzümün altında çıkmaya hazır büyük büyük lekeler var. bu his gittikten sonra yarım saat 1 sonra normale dönüyorum ancak bu sosyal hayatımda çok zorluk yaşatıyor. günümün yarısı beyaz birası pembe birazı kızarık geçiyor. bunun nedeni derimin incelmesinden ve hassaslaşmasından dolayımıdır ? normal mi yani bu ?

1737 Mesaj
12 Eylül 2009; 18:43:32 

quote:

Orijinalden alıntı: zoyatan

hocam merhaba öncelikle.

1.5 ayımı doldurdum zoretanin kullanıyorum. Artık sivilce çıkışı resmen durdu ben de. bazen çok minicik bir şey çıksada o da ertesi gün yok oluyor. Yüzüm pürüzsüz gibi ama resmen heidi gibi yanaklarım ve alnım mesela sabah kalkıyorum yüzüm iyi gibi pempelikler hafif kızarıklar felan oluyor. yüzümü yıkayıp kremi(ceradolin) sürdükten sonra çok hafif bir yanma hissiyle birlikte kıpkızarık oluyorum görseniz boyanmış gibi. sonra 1 saat içinde bu kızarıklık gidiyo ve normale dönüyor. hararet bastığında ya da insanın içine birden terleme hissi gelir ya o zaman tekrar kızarıyorum sanki yüzümün altında çıkmaya hazır büyük büyük lekeler var. bu his gittikten sonra yarım saat 1 sonra normale dönüyorum ancak bu sosyal hayatımda çok zorluk yaşatıyor. günümün yarısı beyaz birası pembe birazı kızarık geçiyor. bunun nedeni derimin incelmesinden ve hassaslaşmasından dolayımıdır ? normal mi yani bu ?

Moralini bozmak istemem ama 1.5 ayda sivilceyi tamamen kesemez bence .

2004 Mesaj
12 Eylül 2009; 19:02:53 

Bende kullandım roaccutane biteli 1 sene olucak nerdeyse saçlarımın yağlanmasından şikayetçiyim şuan prozync kullanıyorum 2 senedir ama normalde 4 günde saçlarım yağlanırken artık hergün yıkamak zorunda kalıyorum saçlarımı önerebileceğiniz böyle etkili şampuanlar varsa tavsiye edebilirmisiniz ? Teşekkürler.

3495 Mesaj
13 Eylül 2009; 3:41:10 

quote:

Orijinalden alıntı: aLCoHoL111

Hocam geçen gittiğimde sordum dermatolojiden pek anlamadıkları için sivilce hapıyla bunun ne alakası var çalışabilirsin dediler . Hocam çok ağır çalışırsam ne gibi bir sorun olur ki ? Yani günlük 2 saat felan çalışırım sanırım . Bu çok mu fazla ?

süreden ziyade yapacağın spor önemli 2 saat boyunca yavaş yavaş kasları çalıştıran bir hareket yapmak sorun olmaz ama iki saat boyunca tüm kaslarını aşırı yoracak faaliyetler yaparsan hem kas ağrıların aşırı olur hemde karaciğer teslerin bile yükselebilir

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3495 Mesaj
13 Eylül 2009; 3:44:03 

quote:

Orijinalden alıntı: zoyatan

hocam merhaba öncelikle.

sizin kızarıklıklarınız stres veya heyecan kaynaklı da olabilir bu durumda, ayrıca ceradolin sürdükten sonra kıpkırmızı oluyorsan sana yaramıyor olabilir başka bir nemlendirici deneyebilirsin

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3495 Mesaj
13 Eylül 2009; 3:46:27 

quote:

Orijinalden alıntı: kelberTh

Bende kullandım roaccutane biteli 1 sene olucak nerdeyse saçlarımın yağlanmasından şikayetçiyim şuan prozync kullanıyorum 2 senedir ama normalde 4 günde saçlarım yağlanırken artık hergün yıkamak zorunda kalıyorum saçlarımı önerebileceğiniz böyle etkili şampuanlar varsa tavsiye edebilirmisiniz ? Teşekkürler.

Hiçbir şampuan yağlanmayı tam anlamı ile azaltıp kesemez ancak sürekli aynı şampuanı kullanmakda bazı kişilerde soruna neden oluyor birkaç yağlanma azaltıcı ve etken maddesi farklı şampuanı dönüşümlü kullansanız daha iyi olur

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

21 Mesaj
13 Eylül 2009; 5:08:33 

kirpi hocam eylül başı zerotanin tedavisine başladım burayada yazmıştım zaten doktordan 1 aylık kullanım aldım ekim başı ben memleketimde olmayacağım tam 1 ayı doldurmayacak yani 25 gün falan olup doktoruma gitsem 1 aylık süre dolmadan bana bir sürelik daha zoretanin yazabilir mi yani sölemek istediğim şu reçete 1 aylık yazılıyormuş ben öle duydum ne kadar doğru bilemem illa 1 ayı doldurduktan sonra mı reçeteyle ilaç alabiliriz sigortada böle bişi var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goal9090 -- 13 Eylül 2009; 5:08:20 >

3495 Mesaj
13 Eylül 2009; 10:55:26 

quote:

Orijinalden alıntı: goal9090

kirpi hocam eylül başı zerotanin tedavisine başladım burayada yazmıştım zaten doktordan 1 aylık kullanım aldım ekim başı ben memleketimde olmayacağım tam 1 ayı doldurmayacak yani 25 gün falan olup doktoruma gitsem 1 aylık süre dolmadan bana bir sürelik daha zoretanin yazabilir mi yani sölemek istediğim şu reçete 1 aylık yazılıyormuş ben öle duydum ne kadar doğru bilemem illa 1 ayı doldurduktan sonra mı reçeteyle ilaç alabiliriz sigortada böle bişi var mı ?

elinizde ilaç göründüğü sürece sigorta veya devlet memurunun çalıştığı kurum reçeteye ödeme yapmaz, yani diyelim ağustos'un 25 inde ilacı aldınız 30 günlük olduğuna göre ilacınız 23 eylül'de bitiyor görünecek en erken 23 eylülde yazdırırsanız ilacı tekrar alabilirisiniz, tam olarak kaç gün olduğunu bilmiyorum ama (max 3 gündür) birkaç gün öncesinde ilacınızı yazdırabiliyorsunuz, ne zaman tekara yazdırabileceğini öğrenmenin en garanti yolu eczaneye gidip baktırmaktır onlar sistemden ne zaman ilaç alabileceğinizi hangi tarihte tekrar yazdırabileceğinizi görebiliyorlar

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

0 Mesaj
13 Eylül 2009; 13:34:52 

Hocam Merhaba,

Ben de dün bir cilt doktoruna gittim ve Roaccutane a başlamam gerektiğini söyledi. Daha önce Bakton Fort ve Isotrexin tedavisi uygulamaya çalışmıştı aynı doktor ama Isotrexin'i düzgün kullanamadım. Bakton'u da yaklaşık 3 ay kullandım. Aknelerim Bakton bittikten sonra geçti ama tabii ki bu süreç geçiciydi ve aynı şekilde tekrarladı. 24 yaşındayım ve 54 kiloyum. Şimdi de doktorum Roaccutane tedavisini günde 20+20 toplam 40mg olmak üzere 5 ay sürdüreceğimizi söyledi. Ancak Roaccutane'a başladığım ilk bir ay boyunca Bakton da kullanmam gerektiğini söyledi. Bakton'u Roaccutane ile kullanmam ilk 1-2 ayda fazlalaşan akne çıkışını engelleyecekmiş. Roaccutane gibi bir ilaçla birlikte 1 ay boyunca Bakton gibi bir antibiyotik kullanmamın ağır gelip gelmeyeceğini sorduğumda bir zararı olmayacağını söyledi fakat benim bu konuda çekincelerim var. Bununla ilgili olarak yardımcı olursanız çok sevinirim.

1572 Mesaj
13 Eylül 2009; 14:04:12 

Sevgili Kirpi hocam;

Ben de bu Roaccutane'ı 120mg/kg olmak üzere yaklaşık 6 ay toplamda 10800mg=90 kg olarak kullandım ama tam doktora gittim ve tedaviyi bitirdiğimiz ay 1-2 tane daha sivilce çıktı. Bu arada izlerin geçmesi için doktorum bana isotrexin verdi ve şu an 2 haftadır onu kullanıyorum ve yüzümde tekrardan yağlanma başladı ve burun üstünde siyah noktalar tekrar oluştu.

Aynı zamanda eski sivilcelerin yerlerindeki iltahap sanki tam anlamıyla bitmiş gibi gelmedi bana, içimde yine bir huzursuzluk var bu konuda. Roaccutane'ı bırakalı 1 ayı da geçti.Tedaviye devam etmek gerekirse en baştan mı başlamam gerek yoksa bu 6 ayın üstüne devam edebilir miyim?

Maksimum kullanılabilecek mg/kg oranı nedir ve bu maksimum dozu kullandığımızda akne olayının bitme ihtimali ne kadardır?

Elbette doktora gideceğim ama gitmeden de bilgim olsun diye soruyorum.Teşekkür ederim.

NOT:Hocam şimdi yazdıklarınızı baştan okuyunca yanlış anlamadıysam Roaccutane'ın tok karnına alınması gerekiyormuş.Ben doktoruma ısrarla sorduğum halde aç/tok farketmez demişti, hatta bunun üstüne ben yine güvenmeyip internette de araştırdım,prospektüse de baktım ama tok kullanın gibi bir talimat göremedim.

Ve ben bu 6 ay boyunca ilacı genelde aç kullandım çünkü kullanma saatlerim öğlen 12 ve gece 12 idi.Acaba aç karnına kullandığım için bende ki etkisi az olmuş olabilir mi ilacın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desci -- 13 Eylül 2009; 14:30:43 >

3495 Mesaj
13 Eylül 2009; 16:38:19 

quote:

Orijinalden alıntı: ddscm

Hocam Merhaba,

Ben de dün bir cilt doktoruna gittim ve Roaccutane a başlamam gerektiğini söyledi. Daha önce Bakton Fort ve Isotrexin tedavisi uygulamaya çalışmıştı aynı doktor ama Isotrexin'i düzgün kullanamadım. Bakton'u da yaklaşık 3 ay kullandım. Aknelerim Bakton bittikten sonra geçti ama tabii ki bu süreç geçiciydi ve aynı şekilde tekrarladı. 24 yaşındayım ve 54 kiloyum. Şimdi de doktorum Roaccutane tedavisini günde 20+20 toplam 40mg olmak üzere 5 ay sürdüreceğimizi söyledi. Ancak Roaccutane'a başladığım ilk bir ay boyunca Bakton da kullanmam gerektiğini söyledi. Bakton'u Roaccutane ile kullanmam ilk 1-2 ayda fazlalaşan akne çıkışını engelleyecekmiş. Roaccutane gibi bir ilaçla birlikte 1 ay boyunca Bakton gibi bir antibiyotik kullanmamın ağır gelip gelmeyeceğini sorduğumda bir zararı olmayacağını söyledi fakat benim bu konuda çekincelerim var. Bununla ilgili olarak yardımcı olursanız çok sevinirim.

Alevlenme olmasın diye asntibiyotik ilavesi verecektir sanırım, ben genellikle azitromisin grubu ekliyorum yanına ama gerek olduğu durumlarda her zaman değil sorun çıkmıor, bu arada başka nedenlerlede antibiyotik kullanması gereken hastalar olur onlarda da çok sorun oluşmuyor bunun tek istisnası tetrasiklinler onlarla birlikte kullanılamıyor, ama zaten bakton tetrasiklin değil

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3495 Mesaj
13 Eylül 2009; 16:51:23 

quote:

Orijinalden alıntı: desci

Sevgili Kirpi hocam;

Ben de bu Roaccutane'ı 120mg/kg olmak üzere yaklaşık 6 ay toplamda 10800mg=90 kg olarak kullandım ama tam doktora gittim ve tedaviyi bitirdiğimiz ay 1-2 tane daha sivilce çıktı. Bu arada izlerin geçmesi için doktorum bana isotrexin verdi ve şu an 2 haftadır onu kullanıyorum ve yüzümde tekrardan yağlanma başladı ve burun üstünde siyah noktalar tekrar oluştu.

Aynı zamanda eski sivilcelerin yerlerindeki iltahap sanki tam anlamıyla bitmiş gibi gelmedi bana, içimde yine bir huzursuzluk var bu konuda. Roaccutane'ı bırakalı 1 ayı da geçti.Tedaviye devam etmek gerekirse en baştan mı başlamam gerek yoksa bu 6 ayın üstüne devam edebilir miyim?

Maksimum kullanılabilecek mg/kg oranı nedir ve bu maksimum dozu kullandığımızda akne olayının bitme ihtimali ne kadardır?

Elbette doktora gideceğim ama gitmeden de bilgim olsun diye soruyorum.Teşekkür ederim.

NOT:Hocam şimdi yazdıklarınızı baştan okuyunca yanlış anlamadıysam Roaccutane'ın tok karnına alınması gerekiyormuş.Ben doktoruma ısrarla sorduğum halde aç/tok farketmez demişti, hatta bunun üstüne ben yine güvenmeyip internette de araştırdım,prospektüse de baktım ama tok kullanın gibi bir talimat göremedim.

Ve ben bu 6 ay boyunca ilacı genelde aç kullandım çünkü kullanma saatlerim öğlen 12 ve gece 12 idi.Acaba aç karnına kullandığım için bende ki etkisi az olmuş olabilir mi ilacın?

Sanırım ilacın prospektüs bilgisinde kullanım zamanı yazıyordu, yalnız son zamanlarda prospektüsü kısltmışlar belki bu nedenle kullanım zamanı bilgisinide kaldırmışlardır, ancak tok karına biyoyararlanımı daha iyi olan bir ilaçtır , ilaç kiloya max. 150 mg alınır yani sizi için max doz 13500 mg ıdr, sadece bir ay ara verdiyseniz aynı dozun üzerine sayabilirsiniz, aslında tam olarak aknenin bitme oranı %70 gibi falandır, tekaralayanların %10 civarında tekrar roaccutane kullanmaya ihtiyacı olur diğerleri daha basit yöntemler ile hallolur, siyah noktalarınız çok fazla ise ben size isotrexin veya eritretin jel tedavisinin yanında düzenli cilt bakımları (profesyonel bir merkezde ) öneririm.

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

14 Mesaj
13 Eylül 2009; 18:10:26 

hocam merhaba,
öncelikle gerçekten verdiginiz bilgiler,tavsiyeler için çok çok teşekküğrler..sizin öneriniz cildimin daha da kötüleşmesini engelledi ne kadar teşekkür etsem azdır..
isotrexin agız kebarımı çok kuturru,kullanmayı o bölgelerde bırakabilirsin demişsiniz yalnız benim deri altında olan beyaz komedonlarım da o bölgede..yani şöyle cildim pul pul,soyulunca altında o beyaz noktalar hala duruyor.bunlar içi yag ile dolu küçük kesecikler gibi ama hiç birşey olmuyor ve hala duruyorlar..acaba o bölgeye iki günde bir sürsem ve gündüzleri de panthenol sürsem eger hala kurumaya devam ederse tamamen bıraksam olur mu?çünkü isotrexin işe yaricak gibi duruyor,o soyulan bölgeler incelince birkaçı beyaz uç vermeye başladılar...ayrıca isotrexin yüzümün kızarıklıgını aldı...o kırmızı izler hafiflemeye başladı krem kullandıgımdan beri.nemlendirici olarak neutrogena kullanıyorum..
agızdan alınan antibiyotik tedavisi kırmızı izlerin geçmesinde işe yarar mi yoksa sadece iltihaplı sivilce çıkmasını mi engeller..hocam moralim o kadar bozuk ki..eger doktorum 1 ay önce antibiyotik takviyesi yapmayı akıl etseydi şu anda yüzümde olan izlerin hiçbiri olmayacaktı :( keşke sizi daha önce bulsaymışım...
neyse
herşey için çok teşekkürler...

15 Mesaj
13 Eylül 2009; 18:13:27 

Merhaba hocam;

Hocam;Yapisal olmayan yağlanmalara karsi Roaccutan/Zoretanin haricinde baska hangi tedavileri öneriyorsunuz?
Bir diger sorumda hocam,Cleocin-T saclarada sürülebilir mi?Zarari olur mu?

1 Mesaj
14 Eylül 2009; 2:37:18 

Tedavim biteli 4 ay oldu. Hala sivilcem çıkmıyor. (: Yüzüm eski haline döndü diyebilirim. Kızarıklıklar azaldı yalnız çok yakından belli oluyor ve açık pembe renkteler, çillerimin arasında kaynıyorlar. Demek istediğim o ki: Canınızı sıkıyorsunuz ama sonuç güzel oluyor. Sadece sabır...

3495 Mesaj
14 Eylül 2009; 8:44:39 

quote:

Orijinalden alıntı: yasmin19

hocam merhaba,
öncelikle gerçekten verdiginiz bilgiler,tavsiyeler için çok çok teşekküğrler..sizin öneriniz cildimin daha da kötüleşmesini engelledi ne kadar teşekkür etsem azdır..
isotrexin agız kebarımı çok kuturru,kullanmayı o bölgelerde bırakabilirsin demişsiniz yalnız benim deri altında olan beyaz komedonlarım da o bölgede..yani şöyle cildim pul pul,soyulunca altında o beyaz noktalar hala duruyor.bunlar içi yag ile dolu küçük kesecikler gibi ama hiç birşey olmuyor ve hala duruyorlar..acaba o bölgeye iki günde bir sürsem ve gündüzleri de panthenol sürsem eger hala kurumaya devam ederse tamamen bıraksam olur mu?çünkü isotrexin işe yaricak gibi duruyor,o soyulan bölgeler incelince birkaçı beyaz uç vermeye başladılar...ayrıca isotrexin yüzümün kızarıklıgını aldı...o kırmızı izler hafiflemeye başladı krem kullandıgımdan beri.nemlendirici olarak neutrogena kullanıyorum..
agızdan alınan antibiyotik tedavisi kırmızı izlerin geçmesinde işe yarar mi yoksa sadece iltihaplı sivilce çıkmasını mi engeller..hocam moralim o kadar bozuk ki..eger doktorum 1 ay önce antibiyotik takviyesi yapmayı akıl etseydi şu anda yüzümde olan izlerin hiçbiri olmayacaktı :( keşke sizi daha önce bulsaymışım...
neyse
herşey için çok teşekkürler...

isotrexin tahriş etmayecek sıklıkta (günaşırı veya 3 günde bir) kullanabilirsin, antibiyotikler sadece iltihaplı sivilceler içindir kırmızı izlere yararı olmaz

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3495 Mesaj
14 Eylül 2009; 8:49:09 

quote:

Orijinalden alıntı: EmrahG.

Merhaba hocam;

Hocam;Yapisal olmayan yağlanmalara karsi Roaccutan/Zoretanin haricinde baska hangi tedavileri öneriyorsunuz?
Bir diger sorumda hocam,Cleocin-T saclarada sürülebilir mi?Zarari olur mu?

yağlı cilteler için bir çok firmanın ürünleri var onlar kullanılabilir, mesela biodermanın sebium serisi, avene nin cleanance serisi, DCL nin yağlı ciltler için olan ürünleri kullanılabilir, birde medobiotin adlı bir ilaç var o denenebilir, cleocin T saçlı deri içinde kullanılabilecek bir ürün, herhangi bir zararı olmaz

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

0 Mesaj
14 Eylül 2009; 14:11:46 

Hocam benimde sorum olacak... Yaklaşık 2 sene önce roaccutane kullanmaya başladım..Ve 6 7 ayda tedavim bitti.Fakat bu süreç içinde ara ara yüzümde alevlenmeler meydana geldi..BU arada da 10 mg'lık 1'er kutu kullandım 2 seferliğine.Şu anda yüzümde eski hiç ilaç almadığım gibi olmamasına rağmen bir alevlenme var ve geçenki alevlenmelerden farklı olduğunu düşnüyorum.Sanki yüzüm eski haline dönecek gibi duruyor.Çıkan akneler dışarıya beyaz iltihabı bir süre sonra veriyorlar fakat endişeliyim.Acaba yeniden roaccutane kürü kullanmama gerek var mı? İlacı ilk kullanmaya başladığımda 63 kiloydum.Şİmdi ise 76 kilo.Acaba bu bir sıkıntı mıdır? Birde birşey daha sorucam.İlacı ilk aldığımız 1 ay içerisinde meydana gelen alevlenmeyi engellemek için yüksek dozda başlanılması gerekiyor gibi birşey okudum bir yerlerde.Doğruluğu nedir öğrenmek isterim.? Bir de ben bu ilacı kullanırken hiçbir şekilde dudak kuruluğu dışında yan etkisni görmedim.Tahlillerim bile doz artımında çok değişmedi......Şimdiden teşekkür ederim...

15 Mesaj
14 Eylül 2009; 14:13:11 

quote:

yağlı cilteler için bir çok firmanın ürünleri var onlar kullanılabilir, mesela biodermanın sebium serisi, avene nin cleanance serisi, DCL nin yağlı ciltler için olan ürünleri kullanılabilir, birde medobiotin adlı bir ilaç var o denenebilir, cleocin T saçlı deri içinde kullanılabilecek bir ürün, herhangi bir zararı olmaz

Öncelikle cevap icin cok tesekkürler hocam.

Hocam bu Medobiotin Matilek Medobiotin degil mi?arastirdim da bir o medobiotin var.

Hocam daha önce söyledigim gibi yanlis ilac kullanimi nedeniyle bende asiri yağlanma oldu.size de sormustum,
sizde yapisal olmayan yağlanma icin 3 ay zoretanin yeter de artar demistiniz.Hocam ben simdi yağlanmanin
tekrarlanma riskini en aza indirmek icin bir ürün kullanmayi düsünüyorum,Bepantene krem kullaniyorum,
Sampuanimda Konazol sampuan.

Bunlardan baska bir sey kullanmiyorum,Avene Cleanence serisindeki tüm ürünleri mi almaliyim?siyah nokta azaltici kremde var,benimde siyah noktam yok,1 tane bile.yoksa sadece Avène Cleanance Gel Nettoyante mi almaliyim?

3495 Mesaj
14 Eylül 2009; 15:19:54 

quote:

Orijinalden alıntı: terezz

Hocam benimde sorum olacak... Yaklaşık 2 sene önce roaccutane kullanmaya başladım..Ve 6 7 ayda tedavim bitti.Fakat bu süreç içinde ara ara yüzümde alevlenmeler meydana geldi..BU arada da 10 mg'lık 1'er kutu kullandım 2 seferliğine.Şu anda yüzümde eski hiç ilaç almadığım gibi olmamasına rağmen bir alevlenme var ve geçenki alevlenmelerden farklı olduğunu düşnüyorum.Sanki yüzüm eski haline dönecek gibi duruyor.Çıkan akneler dışarıya beyaz iltihabı bir süre sonra veriyorlar fakat endişeliyim.Acaba yeniden roaccutane kürü kullanmama gerek var mı? İlacı ilk kullanmaya başladığımda 63 kiloydum.Şİmdi ise 76 kilo.Acaba bu bir sıkıntı mıdır? Birde birşey daha sorucam.İlacı ilk aldığımız 1 ay içerisinde meydana gelen alevlenmeyi engellemek için yüksek dozda başlanılması gerekiyor gibi birşey okudum bir yerlerde.Doğruluğu nedir öğrenmek isterim.? Bir de ben bu ilacı kullanırken hiçbir şekilde dudak kuruluğu dışında yan etkisni görmedim.Tahlillerim bile doz artımında çok değişmedi......Şimdiden teşekkür ederim...

eğer eski şiddetinde tekrarlarsa yeni bir tam kür tedavi gerekir, tedaviden sonraki kilo artışınız önemli değildir, tedaviye başlandığında olan alevlenme eğer doz yüksek olursa daha çok olur düşük dozlarda alevlenme riski daha düşüktür

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3495 Mesaj
14 Eylül 2009; 15:22:24 

quote:

Orijinalden alıntı: EmrahG.

Öncelikle cevap icin cok tesekkürler hocam.

Hocam bu Medobiotin Matilek Medobiotin degil mi?arastirdim da bir o medobiotin var.

Hocam daha önce söyledigim gibi yanlis ilac kullanimi nedeniyle bende asiri yağlanma oldu.size de sormustum,
sizde yapisal olmayan yağlanma icin 3 ay zoretanin yeter de artar demistiniz.Hocam ben simdi yağlanmanin
tekrarlanma riskini en aza indirmek icin bir ürün kullanmayi düsünüyorum,Bepantene krem kullaniyorum,
Sampuanimda Konazol sampuan.

Bunlardan baska bir sey kullanmiyorum,Avene Cleanence serisindeki tüm ürünleri mi almaliyim?siyah nokta azaltici kremde var,benimde siyah noktam yok,1 tane bile.yoksa sadece Avène Cleanance Gel Nettoyante mi almaliyim?

evet dediğiniz gibi medobiotin tek bir firmanın olması lazım, yağlanmayı önlemek için sadece temizleyiciler yeterli olur tüm seriye gerek yok

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

0 Mesaj
14 Eylül 2009; 15:33:13 

quote:

eğer eski şiddetinde tekrarlarsa yeni bir tam kür tedavi gerekir, tedaviden sonraki kilo artışınız önemli değildir, tedaviye başlandığında olan alevlenme eğer doz yüksek olursa daha çok olur düşük dozlarda alevlenme riski daha düşüktür

Hocam bir soru daha sorucam eğer ben yeni bir küre başlarsam ilk aylarda tekrar alevlenme olur mu sizce?Çünkü vücutta belli bir do depolanmış duruyor gibi?

15 Mesaj
14 Eylül 2009; 15:37:18 

Cevap icin tesekkürler hocam.

Medobiotini 2 aydir kullaniyorum zaten.Galiba Avenein temizliyecesini alacagim.Tekrar Tesekkürler.

3495 Mesaj
14 Eylül 2009; 17:27:10 

quote:

Orijinalden alıntı: terezz

Hocam bir soru daha sorucam eğer ben yeni bir küre başlarsam ilk aylarda tekrar alevlenme olur mu sizce?Çünkü vücutta belli bir do depolanmış duruyor gibi?

her yeni kür tekrar alevlenme riski taşır, çünkü sizin ne kanınızda ne de vücunuzda depolanmış bir ilaç yoktur, kandan 15 günde tamamen temizlenen bir ilaçtır

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

40 Mesaj
14 Eylül 2009; 17:41:05 

İyi akşamlar hocam. Ben üstteki soruya devam gibi bir soru sorucam. O zaman tedavimiz bitince, almamız gereken dozu aldıktan sonra ilacı bırakmasak, çok düşük dozda devam etsek hatta madem 15 günde vücuttan atılıyor haftada 1 kezde olsa düşük dozda alsak, herhangi bir zararı olur mu vücudumuza, birde bu sayede sivilce çıkmasını tekrar önleyebilir miyiz? Teşekkür ederim.

0 Mesaj
14 Eylül 2009; 20:04:53 

hocam tırnak izi geçti.cevabınıza teşekkür ederim.. ben de arkadaşlarıma benzer bir soru soracağım.ilacı tek kür 7200 mg kullanmak yetmez mi?bir de ilaca 1 ay falan ara verildiğinde tedavi sekteye uğramaz mı?bunun bir süresi yok mu yani kopuk kopuk zamanlarda da tedavi olur mu?tayinden dolayı şu an hastaneye gidemiyorum sevk alamadım.ilacım bitecek endişeleniyorum bu yüzden.1 hafta bile ara vermek istemiyorum.çünkü korkuyorum yeniden sivilce çıkmasından.

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

325 Mesaj
14 Eylül 2009; 21:09:10 

Kir-pi hocam benim tetradoxun 4 kutusu bitti.Yani 2 ay doldu.Dudak kuruluğu dışında ve azıcık mide yanması dışında bir yan etkisini görmedim.Yüzümde hiç sivilce ve kızarıklık kalmadı çok şükür. İlacı kullanmayı bıraktım eğer tekrar çıkarsalar tekrar kullanayım mı.? Uzun vadede kalıcı bir rahatsızlık yaratmasından korkuyorum.

19 Mesaj
14 Eylül 2009; 21:38:04 

hocam bulutlu havalardada güneş koruyucu sürelimmi avene 50 spf güneş koruyucu bitmek üzere evde hamilton 30 spf var geçen seneden onu kullanayımmı yenisini alayımmı istanbulda zaten güneş açmıor bile 25 drece felan hava sıcaklıgı ama siz ne dersiniz ?

3495 Mesaj
14 Eylül 2009; 21:56:28 

quote:

Orijinalden alıntı: maidonisse

İyi akşamlar hocam. Ben üstteki soruya devam gibi bir soru sorucam. O zaman tedavimiz bitince, almamız gereken dozu aldıktan sonra ilacı bırakmasak, çok düşük dozda devam etsek hatta madem 15 günde vücuttan atılıyor haftada 1 kezde olsa düşük dozda alsak, herhangi bir zararı olur mu vücudumuza, birde bu sayede sivilce çıkmasını tekrar önleyebilir miyiz? Teşekkür ederim.

buna gerek yok, kimde tekrarlayıp kimde tekrarlamayacağını bilmemiz pek mümkün değil bu nedenle boşu boşuna vücuduma kimyasal bir madde almış oluruz

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3495 Mesaj
14 Eylül 2009; 21:58:36 

quote:

Orijinalden alıntı: edibe

hocam tırnak izi geçti.cevabınıza teşekkür ederim.. ben de arkadaşlarıma benzer bir soru soracağım.ilacı tek kür 7200 mg kullanmak yetmez mi?bir de ilaca 1 ay falan ara verildiğinde tedavi sekteye uğramaz mı?bunun bir süresi yok mu yani kopuk kopuk zamanlarda da tedavi olur mu?tayinden dolayı şu an hastaneye gidemiyorum sevk alamadım.ilacım bitecek endişeleniyorum bu yüzden.1 hafta bile ara vermek istemiyorum.çünkü korkuyorum yeniden sivilce çıkmasından.

1 hafta veya 1 ay gibi aralar çok önemli olmasa da sürekli ara vererek kullanmak ilacın başarı ihtimalini düşürür, ama elinizde olmayan nedenlerle 1 hafta 10 gün gibi bir ara vermeniz çokda önemli değildir

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3495 Mesaj
14 Eylül 2009; 22:00:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Lightandwithlove

Kir-pi hocam benim tetradoxun 4 kutusu bitti.Yani 2 ay doldu.Dudak kuruluğu dışında ve azıcık mide yanması dışında bir yan etkisini görmedim.Yüzümde hiç sivilce ve kızarıklık kalmadı çok şükür. İlacı kullanmayı bıraktım eğer tekrar çıkarsalar tekrar kullanayım mı.? Uzun vadede kalıcı bir rahatsızlık yaratmasından korkuyorum.

tetradox nasıl olduda dudak kuruluğu yaptı anlamadım klasik bir yan etkisi değil çünkü, sivilceler tamamen geçti ise bir müddet de lokal bir akne ilacı ile tedaviye devam etmeniz tekarlamasını geciktirmek açısından faydalı olur

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3495 Mesaj
14 Eylül 2009; 22:04:24 

quote:

hocam bulutlu havalardada güneş koruyucu sürelimmi avene 50 spf güneş koruyucu bitmek üzere evde hamilton 30 spf var geçen seneden onu kullanayımmı yenisini alayımmı istanbulda zaten güneş açmıor bile 25 drece felan hava sıcaklıgı ama siz ne dersiniz ?

kapalı havalarda da ultraviyole A ışını bolmiktarda bulunur, sizde hangi ışına duyarlılık olduğunu bilemeyeceğimizden bunu test etmeden bişey söylemek mümkün değil bir gün kullanmayın bir deneyin duyarlılık oluşmuyorsa demek ki sizde bu havalarda güneş koruyucu kullanmak gerekli değildir sonucunu çıkarabiliriz

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

Uzaklaştırılmış
15 Eylül 2009; 2:02:05 

Arkadaşlar merhaba.1.ayımı bitirmeme az kaldı.Yan etki olarak hafif depresyon var evet.Ama sakın korkmayın,gelip geçiçi.Yani mesela çok mutlusunuz,gülüyorsunuz fakat yarın mutsuz oluyorsunuz.Biraz göreceli oluyor.Bazen çok durgunlaşıyor,konuşmak istemiyor,sadece uyumak istiyorsunuz ama bunlar haftada en fazla 1-2 kez oluyor.Saolsun arkadaşlarım çok yardımcı oluyorlar.Bilgisayarı bayadır açmıyorum ve baya sosyalleştim.Ve bu sayede olayın depresyon tarafı bana pek koymuyor gibi

Bel ağrısı biraz çekiyorum,gözlerim acayip kurudu.

Kir-pi hocam size bir sorum olacak.Okuduğum yazılara göre herkezin ilk ay aşırı artıyormuş.Ama bende böyle bir durum olmadı.Aksine ilaç yüzümü kuruttu.Elimi yüzüme sürdüğümde artık yüzümün yağlı olduğunu hissetmiyorum.Aksine kupkuru.Ve ilk ay olmasına rağmen Maaşallah baya yarar gösterdi.Sizce neden böyle oldu tedavi normal seyrinde devam etmiyor mu acaba? Bi terslik falan yok değil mi

325 Mesaj
15 Eylül 2009; 2:52:04 

quote:

tetradox nasıl olduda dudak kuruluğu yaptı anlamadım klasik bir yan etkisi değil çünkü, sivilceler tamamen geçti ise bir müddet de lokal bir akne ilacı ile tedaviye devam etmeniz tekarlamasını geciktirmek açısından faydalı olur

Hocam normalde 3-4 saatte yağlanan cildim şimdi hiç yağlanmıyor.2 günde aşırı yağlanan saçım 4-5 günde ancak biraz yağlanıyor.Dudak kuruluğu da öyle çatlak filan değil.Çok hafif bir kuruluk.Dışardan da belli olmuyor zaten. Keşke çok daha önce kullansaymışım diyorum.Demek ki ilaçtan tam verimini alıcak bir durumdaydım ki etkisi böyle iyi oldu diye düşünüyorum.

Hocam bence bu tetradox normal sivilcelerden çok böyle cilt fazla yağlandığında ortaya çıkan , sabah aynaya baktığımızda gördüğümüz o küçük beyaz sivilceler için ideal.Tabi siz daha iyi bilirsiniz

4 Mesaj
15 Eylül 2009; 4:02:33 

Öncelikle yardımlarınız için teşekkürler. Umarım benim de kafamdaki problemlere bir çözüm bulabilirsiniz.

22 yaşında bir öğrenciyim. Bugüne kadar ciddi denebilecek bir sivilce problemim olmamıştı. Ama son 1 kaç aydır yüzümde kist şeklinde sivilceler oluştu.Dokunduğumda çok daha derinlerde olduğunu hissedebiliyorumdum. Bunun sebebi son 3 ayı Belçika'da geçirmiş olmam olabilir diye düşünüyorumdum. Yemekleri ne yazık ki inanılmaz yağlı ve kızartmalar mutfaklarının büyük bir bölümünü oluşturuyor. Türkiye'ye döner dönmez bugün doktora gittim. Testlerde trigliserid 221 çıktı. Diğer tüm değerler normal değerler içerisinde. Doktor test sonuçlarına göre sabah(20 mg) + akşam (20mg) kullanılmak üzere Zoretanin adlı ilacı yazdı. Nemlendirici krem olarak Nadixa, dudaklarımdaki kuruluğu gidermek için de Pantenol kullanmamı söyledi. Benim kafama takılan şey trigliserid oranının bu kadar yüksek olduğu bir durumda bu ilacı kullanmak ne kadar doğrudur?

İkinci olarak sakal ve sivilce ilişkisini sormak istiyorum. Lise yıllarımda düzenli olarak traş oluyordum ve hiç sivilce problemi yaşamamıştım. Üniversiteye başladıktan sonra sakallarımı daha az sıklıkla kesmeye başladım. Bir süre sonra da tamamen jiletle traş olmayı bırakıp, makineyle 2 haftada 1 sakallarımı kısaltmaya başladım. Bununla beraber yüzümde sivilce görünme oranı arttı. Belçika'ya gittikten sonra da traş olma sıklığım iyice azaldı ve sakallarımı kessem bile oldukça uzun bırakıyordum. Kist şeklinde oldukça derinlere inen sivilcelerle de burada karşılaşmaya başladım. Acaba gerçekten bu ikisi arasında bir ilişki var mı bunu nerak ediyorum aslında.

Son olarak da doktor bir sabun kullanmamı söylemedi ama burada yazılanları okuduktan sonra kullanmam daha doğru galiba. Bu konuda sizin düşünceniz nedir?

http://www.mumtazdemirci.com/

3495 Mesaj
15 Eylül 2009; 8:59:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Kahn !

Arkadaşlar merhaba.1.ayımı bitirmeme az kaldı.Yan etki olarak hafif depresyon var evet.Ama sakın korkmayın,gelip geçiçi.Yani mesela çok mutlusunuz,gülüyorsunuz fakat yarın mutsuz oluyorsunuz.Biraz göreceli oluyor.Bazen çok durgunlaşıyor,konuşmak istemiyor,sadece uyumak istiyorsunuz ama bunlar haftada en fazla 1-2 kez oluyor.Saolsun arkadaşlarım çok yardımcı oluyorlar.Bilgisayarı bayadır açmıyorum ve baya sosyalleştim.Ve bu sayede olayın depresyon tarafı bana pek koymuyor gibi

Bel ağrısı biraz çekiyorum,gözlerim acayip kurudu.

Kir-pi hocam size bir sorum olacak.Okuduğum yazılara göre herkezin ilk ay aşırı artıyormuş.Ama bende böyle bir durum olmadı.Aksine ilaç yüzümü kuruttu.Elimi yüzüme sürdüğümde artık yüzümün yağlı olduğunu hissetmiyorum.Aksine kupkuru.Ve ilk ay olmasına rağmen Maaşallah baya yarar gösterdi.Sizce neden böyle oldu tedavi normal seyrinde devam etmiyor mu acaba? Bi terslik falan yok değil mi

Merak etme bir terslik yok, herkesde ilk ay artacak diye bir durum söz konusu değil, ne güzel işte problem çıkmadan dirk etki etmiş

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

3495 Mesaj
15 Eylül 2009; 9:05:04 

quote:

Orijinalden alıntı: bloodrayne11

Öncelikle yardımlarınız için teşekkürler. Umarım benim de kafamdaki problemlere bir çözüm bulabilirsiniz.

22 yaşında bir öğrenciyim. Bugüne kadar ciddi denebilecek bir sivilce problemim olmamıştı. Ama son 1 kaç aydır yüzümde kist şeklinde sivilceler oluştu.Dokunduğumda çok daha derinlerde olduğunu hissedebiliyorumdum. Bunun sebebi son 3 ayı Belçika'da geçirmiş olmam olabilir diye düşünüyorumdum. Yemekleri ne yazık ki inanılmaz yağlı ve kızartmalar mutfaklarının büyük bir bölümünü oluşturuyor. Türkiye'ye döner dönmez bugün doktora gittim. Testlerde trigliserid 221 çıktı. Diğer tüm değerler normal değerler içerisinde. Doktor test sonuçlarına göre sabah(20 mg) + akşam (20mg) kullanılmak üzere Zoretanin adlı ilacı yazdı. Nemlendirici krem olarak Nadixa, dudaklarımdaki kuruluğu gidermek için de Pantenol kullanmamı söyledi. Benim kafama takılan şey trigliserid oranının bu kadar yüksek olduğu bir durumda bu ilacı kullanmak ne kadar doğrudur?

İkinci olarak sakal ve sivilce ilişkisini sormak istiyorum. Lise yıllarımda düzenli olarak traş oluyordum ve hiç sivilce problemi yaşamamıştım. Üniversiteye başladıktan sonra sakallarımı daha az sıklıkla kesmeye başladım. Bir süre sonra da tamamen jiletle traş olmayı bırakıp, makineyle 2 haftada 1 sakallarımı kısaltmaya başladım. Bununla beraber yüzümde sivilce görünme oranı arttı. Belçika'ya gittikten sonra da traş olma sıklığım iyice azaldı ve sakallarımı kessem bile oldukça uzun bırakıyordum. Kist şeklinde oldukça derinlere inen sivilcelerle de burada karşılaşmaya başladım. Acaba gerçekten bu ikisi arasında bir ilişki var mı bunu nerak ediyorum aslında.

Son olarak da doktor bir sabun kullanmamı söylemedi ama burada yazılanları okuduktan sonra kullanmam daha doğru galiba. Bu konuda sizin düşünceniz nedir?

Öncelikle trigliserid oranınız çok yüksek değil, bu nedenle ilaca başlanmasında bir sorun yok, ikinci olarak bazı kişilerde traş şekli ile akne arasında bağlantı olabiliyor, bazen makine ile traş akneleri arttırabiliyor, ama hiç traş olmamakla akne arasında direk bir ilişki kurmak çok zor çünkü o zaman sakalı olan herkesde böyle bir problem beklenirdi, sadece sizin akneye yatkın cildinizde traş olmamak sivilceleri arttırıyor olabilir, ilaç cildi zeten kuruttuğu için genellikle ek lokla tedavi önermiyorum ama illaki bir sabun derseniz nileranın sivilceli ciltler için olan tipini deneyebilirsiniz

2004 Yaris 1.0 Terra MMT

4 Mesaj
15 Eylül 2009; 11:32:57 

quote:

Öncelikle trigliserid oranınız çok yüksek değil, bu nedenle ilaca başlanmasında bir sorun yok, ikinci olarak bazı kişilerde traş şekli ile akne arasında bağlantı olabiliyor, bazen makine ile traş akneleri arttırabiliyor, ama hiç traş olmamakla akne arasında direk bir ilişki kurmak çok zor çünkü o zaman sakalı olan herkesde böyle bir problem beklenirdi, sadece sizin akneye yatkın cildinizde traş olmamak sivilceleri arttırıyor olabilir, ilaç cildi zeten kuruttuğu için genellikle ek lokla tedavi önermiyorum ama illaki bir sabun derseniz nileranın sivilceli ciltler için olan tipini deneyebilirsiniz

Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

http://www.mumtazdemirci.com/

Uzaklaştırılmış
15 Eylül 2009; 14:33:16 

quote:

Merak etme bir terslik yok, herkesde ilk ay artacak diye bir durum söz konusu değil, ne güzel işte problem çıkmadan dirk etki etmiş

Saolun hocam
Bi de hocam bi şeyden daha korkuyorum.Şimdi biliyorsunuz geçen günlerde yağmur yağdığı için hava gölgeli ve serindi.Bende bunu fırsat bilerek arkadaşlarımla gezdim.Dediğinize göre ultraviole ışınları gölgeli havalarda da oluyormuş.Şimdi eğer yüzüm tahriş olduysa nasıl anlayabilirim? Işınlara maruz kalıp kalmadığımızı anlayabiliyor muyuz? Yüzümüz de bir belirtisi oluyor mu?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kahn ! -- 15 Eylül 2009; 14:33:54 >

0 Mesaj
15 Eylül 2009; 15:30:06 

Hocam Merhabalar Size Bir sorum olcak. Ben 1 haftadır Alweyna kil maskesi ve Erica salyongoz özlü krem kullanıyorum. kremi sürdükten itibaren sivilceler üstünde bir kaşınma oluyor ve iyileşme habercisi olarak ümit ediyorum.bugün doktora gittim ve tahliller sonucu bana AKNETRENT ve yanında kurumayı önleyici pomat verdi. ben Aknetrentle birlikte Salyangoz kremi ve kil maskesini kullanabilirmiyim?? Zararı olurmu..

14 Mesaj
15 Eylül 2009; 17:04:33 

hocam merhaba...
isotrexini daha ince sürmeye başladım ve dün ara verdim..oluşan o kuruluk düzeldi yine.hocam benim cildim hala dogru düzgün kurumuyor.yani neredeyse 3 aydır zoretanin kullanıyorum 40 mg üstüne 2 haftadır isotrexin sürüyorum hala kuruma yok.sadece çookkk ufak bir bölüm kurumuştu o da geçti şimdi.hala çogu gün nemlendirici dahi kullanmama gerek kalmıyor.acaba bu sebepten çok iz oluşmuş olabilir mi?veya bu tedaviyi olumsuz etkileyen bir durum mu?yani ilacın etki etmedigini gösteriyor olabilir mi?ben la roche possay effeclar jel kullanıyorum temizleyici olarak günde 1 kez yıkıyorum..bu kurumama ters giden birşeyin gösterebilir mi?bir de bugün 6 tane sivilcem çıktı minikler ama.bir de hocam 3 tane kist oluşmuştu 1 ay önce hala geçmediler,beyazlaşmadılar sadece kırmızı ve şişler ve etraflarında 4-5 tane çukur kırmızı izler oluştu ama sivilce çıkmadı hiç...bu neden olabilir?
teşekkürler kusura bakmayın sizi soru bombardımanına tuttum
size hayırlı günlerrr

14 Mesaj
15 Eylül 2009; 17:36:14 

hocam bir de ben hiçbir makyaj malzemesi kullanmıyorum kapatıcı olarak ama imex kullansam sivilce izlerini ve sivilceleri kapatmak için olur mu?sivilce izleriminin oldugu yerde herhnagi bir tahriş kuruluk vs yok..

0 Mesaj
15 Eylül 2009; 20:02:48