Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (454. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.354.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 452453454455456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Roaccutane yüzdeki yağları kurutuyomuş. Zayıfta olsam kilolu da olsam benim yanaklarım hep dolgun. Şimdi benim sivilce falan derdim yok bunu öylesine sürsem yüzümdeki yağlar azalır mı ?
  • Sen çok yanlış gelmişin.Bu bir hap zayiflatici krem degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6. ayımı doldurmak üzereyim zoretanin ve aknetrend tedavimde. doktor izler için rejuvasil silikon jel kullanmamı söyledil. bilgilisi olan varmı kremle ilgili?
  • kingpac kullanıcısına yanıt
    Allah Allah bi forumda biri yüzüme sürüyorum yanağım çöktü aşağıdaki yağ tabakasını falan kurutuyor diyordu. Zayıflamaya ihtiyacım yok zaten ama acaba yüzü inceltir mi onu merak ediyorum.

Hoş pek bi sabıkası var bu ilacın ama neyse işte...
  • Arkadaşlar merhaba bundan 3 sene önce roaccutane kullanmıştım geçen sene tekrardan çıkmaya başladı bemim tedavim 5 yada 6 ay sürmüştü düşük doz kullanıyordum tam olarak bende emin değilim ve sanırım programı tamamlıyamadım.Bu sene başında doktora gittiğimde tetralet 500 mg verdi onuda 2 ay kullandım geçmişti ondan öncede kafama göre tetradox kullanıyordum 1 kutu bitiriyordum 1 ay neredeyse çıkmıyordu sonra tabi tekrardan başlıyordu.Şimdi arkadaşlar size sormak istediğim soru şu ben yazı bitirip onuda 2-3 tetradox kullanırım çıktığı zaman tekrardan sonrada roactune başlamayı düşünüyorum fakat bu ilaçtan sonra tekrarlarmı yada 2. kullanımda tamamen geçti diyen birileri varmı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • Arkadaslar bi ara bi soru sormustumda adam akilli cevaplayan olmadi doktorum bana haftada 3 kere 20 mg olmak uzere 1 yil ic sivilce kalmaz dedi kilom 60 yas 17 sizce gecermi

• Recete sart die biliorumda sisli cevahiein kaesisinda bi eczane var orda istemediler benden

• Arkadaslar ekim 2014de baslayan tedavim iki gun sonra gidecegim doktor randevumda tamamlanacak gibi gzukuyoe doktor gecen ay son aya giriyoruz demisti.iki ay 30 dort ay 40 kalan 3 ay 50 mg ictim.LAKIN suratimda sivilce izleri kirmizi olarak duruyor aylardir onlarda bi gelisme yok arti olarak son 1 haftada sigara ve gece disarida yemis olmamdan sanirim 3 4 sivilce cikti ve ciddi olarak sinirim bozuldu.SURATIM tamamen gecmedi kizarikliklar sivilce gib8 duruyor elleyince puruzsuz gibi ama kotu bi goruntu var hala.ayriyetten son çıkan sivilceler tedavimin uzayabilicegini dusunmeme neden oldu boyle bi sorun yasayan varmi hala sivilce cikan vesaire.9 ay oldu bitmedi lanet sey.

• Haftada 3 kere iciorum bu hapi 1 yil kullanicam alacagim doz 4 bin olucak kiloma gore hesaplayinca en az 8 bin oluo doktorum yuzde 90 gecicek dedi garibime gitti bukadar az dozla sivilcesi gecen insan varmi

• quote:

Orijinalden alıntı: originaladam

Haftada 3 kere iciorum bu hapi 1 yil kullanicam alacagim doz 4 bin olucak kiloma gore hesaplayinca en az 8 bin oluo doktorum yuzde 90 gecicek dedi garibime gitti bukadar az dozla sivilcesi gecen insan varmi

Toplam 2400 mg ile sağlığını kaybeden biliyorum. Ben.
    4000 neler neler yapar, hele 8000 ile tam garanti ..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cronic

quote:

Orijinalden alıntı: originaladam

Haftada 3 kere iciorum bu hapi 1 yil kullanicam alacagim doz 4 bin olucak kiloma gore hesaplayinca en az 8 bin oluo doktorum yuzde 90 gecicek dedi garibime gitti bukadar az dozla sivilcesi gecen insan varmi

Toplam 2400 mg ile sağlığını kaybeden biliyorum. Ben.
    4000 neler neler yapar, hele 8000 ile tam garanti ..

Ben suanda 9bin kusur mg ictim bu son ayim 50den dustum 20ye bitti normalde ama bu ay kkntrol amacli icicem 9600 veya 1000mg icmis olucam bi sorun yok gibi gozukuyo lakin suratim istedigim gibi degil

• quote:

Orijinalden alıntı: lynd

beyler acil cevap lazım 2 sorum var. kan vermeye gideceğim 2 saat sonra.

1) ilacı kullanmak için su içmek gerekiyormuş. sahurda ve iftar içsem yeterli olur mu?
    2) veli imzası lazımmış 18den küçükler için tam 18 olmama 2 ay kaldı bu orun olur mu?

1. Cahil olma, bu ilaçla oruç moruç olmaz. Şakası yok, zaten karaciğeri zorlayan bir ilaç, bir de su içmeden bu sıcakta accutane kullanmak tam delilik.
    2. İnsan içine çıkamayacak kadar kötü aknen varsa son çare kullan, yoksa ergenlik sivilcelerin için bu yaşta kullanma. Bu ilaç kemoterapi ilacı, bunu unutma..

• Cronic kullanıcısına yanıt
    Sen ne zaman fetva makamı oldun güzel kardeşim? Günlük 70 mg içen birisi olarak gayette güzel orucumu tutuyorum. İftardan sonra bolca su içiyorum. Oruca neden engel olsun ki? Kafana göre fetva verip vabele girme!
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingpac

Arkadaslar ekim 2014de baslayan tedavim iki gun sonra gidecegim doktor randevumda tamamlanacak gibi gzukuyoe doktor gecen ay son aya giriyoruz demisti.iki ay 30 dort ay 40 kalan 3 ay 50 mg ictim.LAKIN suratimda sivilce izleri kirmizi olarak duruyor aylardir onlarda bi gelisme yok arti olarak son 1 haftada sigara ve gece disarida yemis olmamdan sanirim 3 4 sivilce cikti ve ciddi olarak sinirim bozuldu.SURATIM tamamen gecmedi kizarikliklar sivilce gib8 duruyor elleyince puruzsuz gibi ama kotu bi goruntu var hala.ayriyetten son çıkan sivilceler tedavimin uzayabilicegini dusunmeme neden oldu boyle bi sorun yasayan varmi hala sivilce cikan vesaire.9 ay oldu bitmedi lanet sey.

Tedavimin bittiği gün 2 tane sivilce çıktı. Moralim çok bozuldu. Doktordan randevu aldım yeniden gideceğim :(
  • Az önce kan tahlilini verdim.Öğleden sonra bende basliyacam. Oruç konusunda da şakaya gelmez bol bol su içmeyi düşünüyorum.

• Bende bugün bu ilacı kullanmaya başladım , umarım çok fazla yan etkisini görmeden amacımıza ulaşırız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cronic

quote:

Orijinalden alıntı: s.p86

Sen ne zaman fetva makamı oldun güzel kardeşim? Günlük 70 mg içen birisi olarak gayette güzel orucumu tutuyorum. İftardan sonra bolca su içiyorum. Oruca neden engel olsun ki? Kafana göre fetva verip vabele girme!

Offf of, laf anlatmaktan bıktım. Geberene kadar iç sen accutane'ını.
    Bu ilaç karaciğer düşmanı bir ilaç. Bu yüzden her ay kan tahlili isterler. Karaciğeri zorlayan bir ilaç içerken, su içmemenin nasıl bir zararı olmaz. Akıl var mantık var. Valla bıktım anlatmaktan.

Sen fetva makamı mısın? günlük 1.5 2 litre su içersen sıkıntı olmaz. İftar ile sahur arasında daha fazlası içilebiliyor. Fetva verip milletin vebaline girme! Hiçbir ilaç dinden önemli değildir. Oruç tutmaya engel bir durum yok. Sadece oruç tutarsan ileri derece de hastalığa sebebiyet verecek durumlarda oruç tutmazsın. Ya bu ilacı 10 yıl önce içen arkadaşım bile var. Kadın erkek çok kişi var. Hiçbir yan etki kalıcı değil. Kadınlarda da erkekte de çocuğu olan var. Ha belki nüksetme olasılığı var ama garanti sonuç yüzde 75 lerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hmenn

Az önce kan tahlilini verdim.Öğleden sonra bende basliyacam. Oruç konusunda da şakaya gelmez bol bol su içmeyi düşünüyorum.

Esas oruç şakaya gelmez. Sen orucunu tut kardeşim. Ben 70 mg ile tuttum. Oruca hiçbir engeli yok.
  • Arkadaşlar yüzümde sivilce yok ama aşırı yağlı. Yani abartmıyorum yağla ilgili bir hastalık olduğunu bile düşünmüyor değilim. Evde iken 3 saatte bir yüzümü kükürtlu sabun ile yıkıyorum. Sabah kalktığımda burun etrafım vıcık vıcık kalkıyorum resmen. Evde iken problem olmuyor ama okuldayken filan ders aralarında yüzümü yıkamaya gidiyorum bildiğiniz.

Kilo fazlam da yok 1.78 boya 74 kiloyum.

Sırf şu yağdan dolayı bu ilacı kullanmak istiyorum ama bir çok kişi sivilcen yoksa kullanma diyor. Ne yapacağımı şaşırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 1 Temmuz 2015; 3:41:21 >
  • 
Sayfa: önceki 452453454455456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.