Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (409. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (3 Mobil) - 6 Masaüstü3 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.354.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 407408409410411
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şaka gibi la... 7 ay kullandım ve ilacı bitirmemin üzerinden 11 gün geçti. Bu kadar az zaman geçmesine rağmen sivilceler yine hortladı. Dünden beri 4 sivilce çıktı yüzümde.

Giden paralara mı yanayım, sağlığımdan olduğuma mı yanayım, göz altı morluklarımı iyice belirginleştirmesine mi yanayım, yan etkileri yüzünden spor yapmayı bırakıp kondüsyondan düştüğüme mi yanayım bilemedim.

Demek ki 16 yaşındayken kullanılmaması gerekiyormuş.
  • Hocam boy ve kiloma göre hesap yapıldı bünyeme göre 11-12 ay süreceği söylendi bende bıktım valla şimdiden iyice zombi gibi dolaşıyorum ortada.Pekte değişim göremedim cildimde zaten bayağı bir iz problemim var hayırlısı olsun.

@Nicktheir dostum sanada geçmiş olsun üzüldüm gerçekten tedavinin bitmesinin hemen ardından böyle olması can sıkıcı.Umarım böyle devam etmez.
  • Nicktheir kullanıcısına yanıt
    Ne kadar süre kullandığın değil toplam aldığın doz önemli, kolon ile 150 yi çarparak Total dozunu bulabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @darknes1905 Hocam boy ve kilo oranıma göre kullanmam gereken gerekli total doz miktarını aştım bile, o konuda sıkıntımız yok.

Neyse sağlık olsun ya ne diyelim. En azından eskisine oranla daha az miktardalar bu da bir şeydir...

@tolgasubasi Sağolasın usta eksik olma.
  • of anam of son 1 haftadır aşırı şidettli baş ağrısı yapıyor
    ağrı kesici kullanmadan duramıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgasubasi

Tedavinin 5. ayındayım ve resmen ölüyorum.Her yerim ağrıyor bacaklarımda bir dermansızlık falan. 7 ay daha tedavim sürecek bünyeme göre hesapladık malesef daha yolum uzun :D

ben gunde 60mg kullanıorm ve haftada 5 gun bodye gıdıyorum hocam kosuyorum edıyorum agırlık kaldırıyorum bendekı agrıyı sen düşün
  • Arkadaşlar merhaba 3 haftadır Roaccutane kullanıyorum, son 1 haftada 3 kere burnum kanadı. hem de damla damla kan akıyor burun deliklerimden 1 tanesinden. Burnumun içi kuruduğu için mi kanıyor acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::Banner:::

Arkadaşlar merhaba 3 haftadır Roaccutane kullanıyorum, son 1 haftada 3 kere burnum kanadı. hem de damla damla kan akıyor burun deliklerimden 1 tanesinden. Burnumun içi kuruduğu için mi kanıyor acaba?

Alkol alıyorsanız ertesi gün kanama oluyor.Yani bende durum buydu.40 gün filan alkol almadım hiç kanamadı.Ondan sonra 2 3 sefer daha aldım fakat kanama olmadı.Zamanla geçiyor galiba.

• quote:

Arkadaşlar merhaba 3 haftadır Roaccutane kullanıyorum, son 1 haftada 3 kere burnum kanadı. hem de damla damla kan akıyor burun deliklerimden 1 tanesinden. Burnumun içi kuruduğu için mi kanıyor acaba?

Evet. Doktorunun dudağın için verdiği nemlendiriciyi burun içine de sürersen kanamaları önleyebilirsin. Kulak temizliği için kullanılan pamuk çubukları ile derinlere kolayca sürersin.
  • Yüzümde tek tuk ara sıra sivilceler çıkıyordu 33 yaşında kullanmaya karar verdim bu ilacı, o kadar okudum yan etkileri şöyle böyle diye , hiç korkmayın arkadaşlar bu yaşıma kadar kullanmadığıma çok pişmanım. az biraz dudağınız çatlıycak o kadar o da bir krem sürüyorsunuz geçiyor , ilacı kullanırken alkolde kullandım sürekli, o da yetmezmiş gibi kışın ortasında kalktım güneşin tam tebened vurduğu tropikal bi ülkeye gidip tatil yaptım denize girdim çıktım sadece plaja indiğim zamanlarda güneş kremi kullandım ve türkiyede kış aylarında güneş kremi bile sürmedim. 2-3 TANE SİVİLCENİZ BİLE ÇIKIP DURUYORSA HİÇ DÜŞÜNMEYİN DİREK KULLANIN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UmursamazMAN

quote:

Orijinalden alıntı: tolgasubasi

Tedavinin 5. ayındayım ve resmen ölüyorum.Her yerim ağrıyor bacaklarımda bir dermansızlık falan. 7 ay daha tedavim sürecek bünyeme göre hesapladık malesef daha yolum uzun :D

ben gunde 60mg kullanıorm ve haftada 5 gun bodye gıdıyorum hocam kosuyorum edıyorum agırlık kaldırıyorum bendekı agrıyı sen düşün

Bu ilacı kullanırken vücut çalışmak zararlı diye biliyorum. Hatta prospektüste de bu konuyla ilgili bir paragraf okudum gibime geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doğuştannicksiz

quote:

Alkol alıyorsanız ertesi gün kanama oluyor.Yani bende durum buydu.40 gün filan alkol almadım hiç kanamadı.Ondan sonra 2 3 sefer daha aldım fakat kanama olmadı.Zamanla geçiyor galiba.

Evet alkol almıştım, onunla alakası olabilir mi gerçekten?undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::Banner::: -- 14 Nisan 2014; 22:32:51 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: doğuştannicksiz

quote:

Evet alkol almıştım, onunla alakası olabilir mi gerçekten?undefined

Yaklaşık 9 10 gece bunu yaşadım.Surekli alkol aldığımın ertesi günü kanadı.İlgisi var mı bilmiyorum belki de tesadüftür ama bizzat yaşadım bu durumu.

• Arkadaslar 3 ay 15 gundur kullanıyorum. Suratımda çok siyah nokta ve kistik sivilce vardı. Gözükmüyordu hiç çenemin altında falan çıkıyordu çok değildi ama beni rahatsız etti. Yüzümde de biraz sivilcelenme olan bir dönem(sanırım dönemseldi biraz) doktora gittim. Doktor bu ilaxı yazdı ben de tertemiz olur diye başladım. Şu an 3. Aydayım ve cildim berbat. Hayatımda görmedigim kadar sivilce çıkarttı. 30 sivilce bile gordugum oldu 2. Ayda. Çıkanlar çok ağrılı çok apseli oluyor kıpkırmızı. Gercekten suratıma bakamıyorum. İlk iki ay 20 kullandım şimdi 40 kullanıyorum. İlk aylar az kullanmamdan dolayı mı boyle oldu bilmiyorum ama 3. Ayda biraz iyileşme bekliyordum. 15. Gunundeyim ama hala çok çok kötü. Geçmeyecek gibi hissediyorum ve başladığımda şu anki halinden çok daha iyiydi neredeyse hiç izim yoktu. Aranızda iyileşmesi uzun sürmüş arkadaşlar var mı merak ediyorum. Acaba ne zaman iyileşmeye başlarım? Yoksa ilacın başarısız olduğu kısımda mıyım..

• quote:

Orijinalden alıntı: Lalilax

Arkadaslar 3 ay 15 gundur kullanıyorum. Suratımda çok siyah nokta ve kistik sivilce vardı. Gözükmüyordu hiç çenemin altında falan çıkıyordu çok değildi ama beni rahatsız etti. Yüzümde de biraz sivilcelenme olan bir dönem(sanırım dönemseldi biraz) doktora gittim. Doktor bu ilaxı yazdı ben de tertemiz olur diye başladım. Şu an 3. Aydayım ve cildim berbat. Hayatımda görmedigim kadar sivilce çıkarttı. 30 sivilce bile gordugum oldu 2. Ayda. Çıkanlar çok ağrılı çok apseli oluyor kıpkırmızı. Gercekten suratıma bakamıyorum. İlk iki ay 20 kullandım şimdi 40 kullanıyorum. İlk aylar az kullanmamdan dolayı mı boyle oldu bilmiyorum ama 3. Ayda biraz iyileşme bekliyordum. 15. Gunundeyim ama hala çok çok kötü. Geçmeyecek gibi hissediyorum ve başladığımda şu anki halinden çok daha iyiydi neredeyse hiç izim yoktu. Aranızda iyileşmesi uzun sürmüş arkadaşlar var mı merak ediyorum. Acaba ne zaman iyileşmeye başlarım? Yoksa ilacın başarısız olduğu kısımda mıyım..

Ben de Roaccutane tedavisine başlıcam ve sizinki gibi olmasından çok korkuyorum. Çünkü galiba beyaz nokta denilen şeyler çok var bende yüzüm pütür pütür gibi. Muhtemelen bunların hepsini atmaya çalışacak e okulum falan var nasıl insan içine çıkcam. Off belki de kullanmasam daha iyi olur

• Evet beyaz noktalar kapalı komedon. Bende de çok var. Bazıları geçti direkt ama bazıları önce siyah noktaya dönüştü sonra iltihaplı sivilceye. Bu komedonlar için özel tedaviler varmış cildiyeciler temizliyormuş. Yalnız cilt bakım uzmanları degil normal doktorlar yapıyor bunu tedavi cünkü. İsterseniz onu deneyin önce sonra bu ilaca başlayın başka sivilceniz varsa. Kullanın ya da kullanmayın diyemiyorum cünkü iyilestirme etkisini henüz görmedim yalnızca kötü taraflarına maruz kaldım ben de okula giderken dışarı çıkarken çok zorlanıyorum çünkü felaket oldu. Bu suratla ilaca baslasaydım sorun yoktu ama 2 3 sivilceyle başlayınca.. Bu noktaya gelmek insanın psikolojisini cok bozuyor.

• mmerhaba roaccutan kullanmaya bugün başladım. Ne kadar zorlu bi dönem geçireceğimi az çok biliyorum lys sınavına da hazırlanıyorum inşallah sınavı olumsuz etkilemez. Birkaç sorum olacak yüzümde şu an çok sivilce var, garnierın bb kremi ve oriflame fondöten var kullansam sorun olur tedavi süresine? Yardımcı olur musunuz lütfen

• Selam aleyküm arkadaşlar. Ben de yarın başlayacağım. Gunde 30 mg Zoretanin.
    Bir sorum olacaktı prospektuste rastlamadim. Dozlar arasi sure en az ne kadar olmali? Gunde 2 doz benimki.
    Insallah tedavimizi en az yan etkiyle ve basariyla atlatir, temiz ve puruzsuz bir cilde sahip oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ekobella282

Selam aleyküm arkadaşlar. Ben de yarın başlayacağım. Gunde 30 mg Zoretanin.
    Bir sorum olacaktı prospektuste rastlamadim. Dozlar arasi sure en az ne kadar olmali? Gunde 2 doz benimki.
    Insallah tedavimizi en az yan etkiyle ve basariyla atlatir, temiz ve puruzsuz bir cilde sahip oluruz.

Çoğu doktor süre çok önemli demez günde iki dozu alında nasıl alırsanız diye bakabilirler ancak siz iki doz alacaksanız.Sabah 10 akşam 20 yada sabah 20 akşam 10 şeklinde alın.Önemli olan ilacı istikrarlı şekilde doktor kontrolünde kullanman hocam,geçmiş olsun.
  • Arkadaşlar bende yakında bu ilaca başlamaya düşünüyorum artık çare kalmadı tek çözüm bu gibi duruyor.Yüzümde,ensemde,sırtımda,göğüs kısmında sivilcelerim oldukça var ve bunlar yaklaşık 5 yıldır var ve artık bıkkınlık geldi hiç bir krem etki etmiyor.Biraz bu konu hakkında araştırma yaptım fakat tek endişelendiğim nokta karaciğere olan etkisi.Bazı yerlerde 10 yıl sonra karaciğer iflas eder gibi yazılar okudum ve endişelendim bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 407408409410411
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.