Şimdi Ara

## AMD 790FX Yonga Setinin Logosu da Ortaya Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## AMD 790FX Yonga Setinin Logosu da Ortaya Çıktı ##

AMD'nin yeni nesil Phenom işlemcileri için hazırladığı en iddialı yonga seti olan eski adıyla RD790 yeni adıyla 790FX çip setini kullanan anakartlar arka arkaya ortaya çıkıyor. Bununla birlikte firmanın 790FX yonga seti için hazırladığı yeni logo da sonunda belirdi.

Phenom için hazırlanan 790FX yonga seti özellikle Quad-Crossfire ve PCIe 2.0 desteği ile ilgi çekeceğe benziyor. 790FX yonga setinin Intel tarafındaki karşılığı ise X38 yonga seti olacak. Tabi X48 yonga seti içinse SB700 güney köprüsü ile desteklenen yeni bir 790FX revizyonu da rakip olarak ortaya çıkabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 9 Ekim 2007; 0:23:06 >

• Bilgisayar monitöründen çekmişler.

Güzel fena değil.
  • Revizyonlu modelin farkı ne olacak yane?? güney köprüsü kwai köprüsü falan geçde türkçe konuş :)) :P
  • soketA dan s939 kadar olan platformların hepsini kullandım ama bu sefer intel toplamaya karalıydım çünkü bu platform olayı beni çok kızdırdı artık amd de.... hala da kızgınım ama ne menem birşeyse yeni çıkacak işlemcileri görmedende yapamıyorum özellikle 3 çekirdekleri fakat benim bildiğim fx790 ve nf 560 bu işlemcileri destekleyecek nf560 geleceği olmayan bir kart fx790 ise x38 e denk geliyosa pahalı bir çözüm peki ekonomik kartlar hagileri yani ortada ne işlemci ne anakart var çıkacak çıkacak çok güzel olcak falan diyolar ama hala bişey göremedik ... ama intel öyle değil çıkacak işlemcileri duyuruyor buna uygun çipset üretip kartları piyasaya sürüyor bu arada piyasaya sürdüğü kartlarda bi önceki nesil işlemcileri destekliyor çıkarcakları işlemcilerin ve çipsetlerin performans denemelerini ve özelliklerini gösteriyor yani varlığından emin oluyorsunuz ... amd gittikçe güvenimi sarsıyor

• acaba am2+ destekli anakartlar ne zaman çıkar???
  • Evet İntel son birkaç senedir LGA 775 i iyice oturttu ve stabil gidiyor.
    O konuda ben de takdir ediyorum fakat AMD olmasaydı halimiz yamandı kardeş...

Bugün dayımın oğluna bir Notebok aldım. MSI M670 Athlon64 X2 1.73 Ghz. Uçak gibi hızlı.

Amd yi hep destekledim desteklemeye de devam edeceğim.

Ekran kartı bile ATi HD2900 Pro alacağım inşallah.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rainbow6

soketA dan s939 kadar olan platformların hepsini kullandım ama bu sefer intel toplamaya karalıydım çünkü bu platform olayı beni çok kızdırdı artık amd de.... hala da kızgınım ama ne menem birşeyse yeni çıkacak işlemcileri görmedende yapamıyorum özellikle 3 çekirdekleri fakat benim bildiğim fx790 ve nf 560 bu işlemcileri destekleyecek nf560 geleceği olmayan bir kart fx790 ise x38 e denk geliyosa pahalı bir çözüm peki ekonomik kartlar hagileri yani ortada ne işlemci ne anakart var çıkacak çıkacak çok güzel olcak falan diyolar ama hala bişey göremedik ... ama intel öyle değil çıkacak işlemcileri duyuruyor buna uygun çipset üretip kartları piyasaya sürüyor bu arada piyasaya sürdüğü kartlarda bi önceki nesil işlemcileri destekliyor çıkarcakları işlemcilerin ve çipsetlerin performans denemelerini ve özelliklerini gösteriyor yani varlığından emin oluyorsunuz ... amd gittikçe güvenimi sarsıyor

Intel de yeni anakart almaya mecbur ediyor öyle deme, bkz: 1066 / 1333 MHz olayı. Soket aynı kalsa bus dan ötürü gidip anakart alıyorsun işlemciyi yükselticem derken.

• Sanırım arkadaşlar fx 790 bizi aşar bide gerk yok kim crosfire yapar 4lü. Bize fx 780 gider diye düşünüyorum öneli olan HT 3 olsun anakartta ve phenom desteği. Şahsen fx 780 bana uygun olur diye düşünüyorum. Bi çıksalar şunlar da alsak. Amd sabrımın sonundayım duy sesimizi
  • quote:

Orjinalden alıntı: taner11

Sanırım arkadaşlar fx 790 bizi aşar bide gerk yok kim crosfire yapar 4lü. Bize fx 780 gider diye düşünüyorum öneli olan HT 3 olsun anakartta ve phenom desteği. Şahsen fx 780 bana uygun olur diye düşünüyorum. Bi çıksalar şunlar da alsak. Amd sabrımın sonundayım duy sesimizi

+1

• AMD ye ne olsa yakışır
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rainbow6

soketA dan s939 kadar olan platformların hepsini kullandım ama bu sefer intel toplamaya karalıydım çünkü bu platform olayı beni çok kızdırdı artık amd de.... hala da kızgınım ama ne menem birşeyse yeni çıkacak işlemcileri görmedende yapamıyorum özellikle 3 çekirdekleri fakat benim bildiğim fx790 ve nf 560 bu işlemcileri destekleyecek nf560 geleceği olmayan bir kart fx790 ise x38 e denk geliyosa pahalı bir çözüm peki ekonomik kartlar hagileri yani ortada ne işlemci ne anakart var çıkacak çıkacak çok güzel olcak falan diyolar ama hala bişey göremedik ... ama intel öyle değil çıkacak işlemcileri duyuruyor buna uygun çipset üretip kartları piyasaya sürüyor bu arada piyasaya sürdüğü kartlarda bi önceki nesil işlemcileri destekliyor çıkarcakları işlemcilerin ve çipsetlerin performans denemelerini ve özelliklerini gösteriyor yani varlığından emin oluyorsunuz ... amd gittikçe güvenimi sarsıyor

2008 de de intel kökten değişime gidiyor.. soket yapısı değişiyor.. en azından AMD yeni soket değiştirdi belli bir süre idare eder bunlar.. ama biliyoruz ki nehalem ile ile intel değişiklik yapacak.. yani dikkat edin güvendiğiniz dağlara kar yağmasın ...

• quote:

Orjinalden alıntı: OverClocKing

Evet İntel son birkaç senedir LGA 775 i iyice oturttu ve stabil gidiyor.
    O konuda ben de takdir ediyorum fakat AMD olmasaydı halimiz yamandı kardeş...

birde bu yönden düşün

her lga775 işlemciyi her lga 775 anakartta kullanamıyorsun bunun anlamı binevi soket değişikliğinden başka birşey değil

ama her s754,s939 ve şuanda güncel olan am2 işlemcileri kendi grubundaki tüm anakartlarla çalıştırabiliyorsun

zaten anakart üreticileri mevcut am2+ anakartlarını duyurdular 2 özellik dışında yine çıkacak olan phenom serisi işlemcileri destekliyor

buda intelin tekelciliğini ortaya koyuyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.