Şimdi Ara

## MSI'dan Yeni Bir Anakart: P6NGM-FIH ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## MSI'dan Yeni Bir Anakart: P6NGM-FIH ##

Nvidia'nın Intel işlemcilere yönelik olarak hazırladığı entegre grafik işlemcili ilk yonga seti ailesi olan MCP73 kod adlı çip set serisinin ardından anakart üreticileri de bu yonga setlerini kullanan yeni modellerini hızla duurmaya devam ediyorlar. Dünyanın en büyük anakart üreticilerinden biri olan MSI da MCP73 yonga setini kullanan çözümlerini pazara sunmaya başladı. MSI'ın bu konudaki ilk ciddi adımı P6NGM-FIH.

MCP73 serisi yonga seti ailesinin en güçlü üyesi olan GeForce 7150 + nForce 630i yonga seti paketini kullanan anakart Intel'in an itibariyle satılşmakta olan Core tabanlı tüm işlemcileri ile uyumlu. Üstelik gelen bilgilere göre MCP73 ynga setini kullanan anakartlar BIOS güncellemesi ile 45nm desteği de sağlayabilecekler. Sahip olduğu enteger grafik işlemci ile hayli iddialı olan anakart doğal HDMI desteğine de sahip. Yani anakart üzerinde yerleşik olarak HDMI portu da yer almakta. Sadece bu özellikleriyle bile anakart HTPC'lere göz kırpıyor.

800MHz'e kadar DDR-2 bellek desteği sunabilen anakart mATX form faktörüne sahip. Harici ekran kartı kullanmak isteyenler için 1 adet PCIe X16 slotunun da hazır beklediği MSI'ın yeni modeli P6NGM-FIH üzerinde ayrıca 2 adet PCIe X1 ve 2 adet te PCI slotları yer almakta. Anakartın diğer özellikleri arasında gigabit ethernet ve firewire çıkışları da yer almakta. HD DVD ve Blu Ray desteğinin de olduğu ifade edilen anakart ayrıca 4 adet SATA2 konnekötrüne ve RAID 0,1,0+1,5 desteklerine de sahip.

• dvi cıkısı göremedim eksi yorum benden olsun...
  • Anakartı testi görmeden değerlendirmem
  • quote:

Orjinalden alıntı: iyiuser

dvi cıkısı göremedim eksi yorum benden olsun...

Anakart üzerinde diğer çıkışlar da yer alıyor.
  • Anakart gerçekten güzel. Sistem kurarken 2 x 1 gb bellek almak gerekiyor. Yoksa daha sonraki terfilerde 2 slot yüzünden başınız ağrıyabilir. Diğer taraftan uygun fiyatlı olacağını tahmin ediyorum. Ne de olsa Nvidia çipsete sahip
  • http://modlabs.net/index.php?location=articles&url=cebit07-daythree1

bu sitede anakart bağlantı paneli gözüküyor com girişi göremedim
  • bu kategori boardlar hiç bizaman ilgimi cekmiyo cunku hepsi cook basit bi goruntuye sahip ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: artiery

bu kategori boardlar hiç bizaman ilgimi cekmiyo cunku hepsi cook basit bi goruntuye sahip ...

+1
  • tam office için
  • Anakartın nesi güzel. Dual Channel Ram desteği dahi yok. İnsanlar yakında uyanacaklar. O zaman akıllanırlar.
  • Böyle bir anakartta gerçekten Dual Channel desteği yoksa yazık etmişler...
  • PCI slotlarını PCI-E slotunun hemen yanına koymuyorlar mı, deli oluyorum.. Madem arada bir slotluk yer boşluk bırakmayacaksınız göstermelik niye 2 PCI slotu koyuyorsunuz ki? PCI-E'nin yanındaki iptal nasıl olsa.
    Kafadan -20 puan.
  • ekran kartı kaç mb?
  • quote:

Orjinalden alıntı: silverWolf

PCI slotlarını PCI-E slotunun hemen yanına koymuyorlar mı, deli oluyorum.. Madem arada bir slotluk yer boşluk bırakmayacaksınız göstermelik niye 2 PCI slotu koyuyorsunuz ki? PCI-E'nin yanındaki iptal nasıl olsa.
    Kafadan -20 puan.

+1
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.