Şimdi Ara

Modeme Elektrik Kesintisi Olursa Yeniden Otomatik Bağlanama Durumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    INCA 204W wireless modem kullanıyorum
    Evde her odada aynı telefon hattına ait paralel fişler var, bende uzun zamandır sorunsuz bir şekilde Splitter kullanmadan bu fişler vasıtasıyla telefonu ve adsl modemi ayrı ayrı kullanıyordum ve hiçbir problem yaşamıyordum.

Ancak ne olduysa bir gün modeme elektrik kesintisi olursa ardından elektrik geldiğinde internete modem otomatik olarakgirmiyor, aşağıda görebileceğiniz menüden ayarlarını kontrol ediyorum herşey normal gözüküyor, ancak modem ayarlarından girip Baglantı Durumu kısmından baktıgımda BAglı Değil olarak görüyorum ve manuel bir şekilde Baglan komut vererek internete baglanıyorum,

Telekom tarafında bir sorun olabileceğini düşünerek, evimdeki diğer odada baglı olan paralel hatta sahip telefonu çıkarıp modemi tek başına kullanmayı denediğimde de sorun devam etti, yani demekki paralel hattı kullanmayla bir ilgisi yok, sizce bu tip bir durum neden olabilir, ben işletims istemindeki bir problem buna yol açabilir düşüncesiyle format bile attım ancak durum değişmedi.

Özetlemek gerekirse, modeme elektrik gelmedikten sonra açtıgımızda internete girmek için modem ayarlarına girip manuel olarak baglan komut vermedikçe nete giremiyorum.

Görüşleriniz nelerdir, aşağıda da genel ayarları görebilirsiniz..

Tşk.

Modeme Elektrik Kesintisi Olursa Yeniden Otomatik Bağlanama Durumu

• sistem olarak birşey diyemiyeceğim ama ups varsa evinde pc için modeme onu bagla onun dısında bağlantı kesildikten sonra kaç dk sonra tekrarlıyacagını falan yazan yer var mı ?
  • problem modeminden kaynaklanıyor bence
    zxyel 660r ile elektrik kesintisi oldugunda bile tekrar ayar yapmadan internete bağlanabiliyordum.
    bence başka bi modem ile dene ona gore sorunun nerde oldugunu anlarsın
    ama dedigim gibi bence problem modem
  • hakkatten olmuyor nasıl iş bu yaw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mercury -- 1 Ekim 2007; 12:33:47 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.