Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 2900GT'nin Detayları Ortaya Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi Radeon HD 2900GT'nin Detayları Ortaya Çıktı ##

AMD-ATi hem Radeon HD 2900Pro hemde adeon HD 2900GT modellerini hazırlıyor. İki modelden hareketle firmanın Rdeon HD 2900Pro modeli rakip Nvidia'nın GeForce 8800GTS 320MB, Radoen HD 2900GT ise GeForce 8700GTS modelinin rakibi olacak gibi gözüküyor.

Daha önce verdiğimiz Radeon HD 2900 Pro haberlerinden sonra elimize Radeon HD 2900GT modelinn teknik detayları da sonunda ulaştı. Türkiye'de ilk kez yayınlanan bu bilgileri Donanım Haber üyeleri yine herkesten önce öğrenme şansına sahip olacak. Gelin şimdi hep birlikte Radeon HD 2900GT'nin muhtemel özelliklerini birlikte inceleyelim,

- 240 adet Stream işlemcisi
    - 256-Bit bellek veri yolu
    - 600MHz GPU / 1600MHz bellek hızları
    - 256MB GDDR3 bellek
    - DVI + DVI + HDTV çıkışları
    - 9.5-inç uzunluğunda
    - 150 watt'lık güç tüketimi.

Özellikle saat hızları üreticilerin hazırlayacağı özel modellerde değişkenlik gösterebilir. AMD-ATi'nin Radeon HD 2900GT çözümü ülkemize muhtemelen ilk olarak Sapphire ile giriş yapacak. ATi Radeon HD 2900GT büyük bir olasılıkla Ekim sonu veya Kasım başında kullanıcılar ile buluşacal gibi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 17 Eylül 2007; 21:38:04 >

• vay be süper bu forum kaç tane donanim forumu takip ediyom ilk bunda çıkıyo 1-2 gün sonra ötekilerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferman3118 -- 17 Eylül 2007; 21:47:09 >
  • fiyatı uygun olursa çok iş yapar bunlar...
  • Çok uygun bir kart olucak gibi. özellikleri ati nin orta segmentini tam doldurcak biçimde.
  • piyasaya çıksada görsek şunları artık
  • valla ben 2900 pro yu almayı düşünüyorum crysis için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLAZEX! -- 17 Eylül 2007; 21:51:28 >
  • bende crysis performanslarına göre ekran kartı almayı düşünüyürum,ancak atinin linux performansı beni mecburen nvidia ya kaydırıyor.
  • bu da pci e 2. 0 desteklemeyecek galiba
  • bide gs çıkartırlar tam olur(128 bit)
  • amd-ati şaha kalktı. tam anlamıya bir orta seviye kart olacak desenize
  • dx10 desteklimi peki
  • quote:

Orjinalden alıntı: Smith&Wesson

dx10 desteklimi peki

nasıl yani x2... serisi zaten destekli
  • çıksada şöyle adam gibi fiyatlarla alsak ya hala bekliyoruz x1300 pro kulanıyorum yaw
    Şaka bi yana 2900 pro iyi iş yapacak gibi çıksın hemen Crossfire Yapıyorum...
  • yok kardeşim bu directx 8 destekliymiş artık geriye doğru gitçeklermiş directx9,8,7 falan... Tövbe tövbeee...
    quote:

Orjinalden alıntı: Smith&Wesson

dx10 desteklimi peki
  • bu kartta ilk çıktıgında umarım hd2900xt gibi driver konusunda toparlancam diye 1 - 2 ay sürünmez performas açısından
  • sırf ati nin bu iki kartı benim 8800 gts almamı engelliyor

hadi hayırlısı
  • şöyle 200 doların az üstü hatta altıda olsa karşı çıkmayız ama olmaz heralde neyse 200 doların az üstü olsa bide overclock yapılsa havamızı buluruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ıspanak

sırf ati nin bu iki kartı benim 8800 gts almamı engelliyor

hadi hayırlısı

n-vidia'nın satışları biraz engellense harbiden iyi olacak. ne kadar zaman oldu 8800 serisi çıkalı hala fiyatlarında kıpırdama yok. ilk çıktıkları fiyatla devam ediyorlar hala. ati karşısına kart çıkartamadı ki bir türlü fiyat düşsün. bu gelen kartlar fiyatları iyi olursa n-vidia indirimini de getirecekler umarım.
  • Kasımda nvidia da 9800 serisini piyasaya sürmeyi planlıyor 9800 serisi piyasaya girdiğinde 8800 ucuzlayacaktır
  • 2900XT den ne gördükte 2900GT den ne görücez bu sene Nvidia daha başarılı. Artık AMD den daha güzel kartlar görmek istiyoruz
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.