Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 2900Pro'ya Adım Adım ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi Radeon HD 2900Pro'ya Adım Adım ##

Nvidia'nın orta segmente yönelik hazırladığı yeni oyuncusu GeForce 8700GTS'den sonra AMD-ATi'nin yine orta segmente yönelik olarak hazırladığı Radeon HD 2900 Pro hakkında da yeni bir bilgi var. AMD'nin özellikle Quake Wars oyunu için yayınladığı Catalyst 7.9 Hotfix içinde yer alan model tanımlamalarında aşağıdaki gibi bir ifade yer alıyor,

ATI Radeon HD 2900 PRO" = ati2mtag_R600, PCI\VEN_1002&DEV_9400&SUBSYS_30001002
    ATI Radeon HD 2900 PRO " = ati2mtag_R600, PCI\VEN_1002&DEV_9403

R600 tabanlı olacak Radeon HD 2900 Pro üzerinde benzer şekilde 320 adet stream işlemcisi olacka fakat özellikle ROP ve TMU birimleri açısından R600'ün kırpılmış bir modeli olacak gibi görünüyor. Tabi saat hızları noktasında da Radeon HD 2900 Pro'nun detayları kesinlik kazanmış değil.

AMD'nin hem GeForce 8700GTS hemde GeForce 8800GTS 320MB'a cevap olarak hazırladığı Radoen HD 2900 Pro muhtemelen GeForce 8700GTS'den daha pahalı ama GeForce 8800GTS 320MB'dan ise daha uygun fiyatlı olacağı söyleniyor. Tabi bu noktada kartların göstereceği performans da son derece önemli.

Detaylar geldikçe bildirmeye devam edeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 9 Eylül 2007; 16:25:00 >

• Bekliyoruz. 320 GTS i geride bırakır umarım
  • kasım aralık aylarında bayağa kişi bilgisayarlaarı yenileyecek hem işlemciler hem de ekran kartları atakta, bi de yeni çıkacak olan oyunlar var tabiiki....
  • catalyst içinde listelendiyse çok bekletmezler heralde ... fiyatıda uygun olsa bari ... şu dx10 tam bi muamma oldu dx 10.1 çıkacak falan deniyor bu alacağımız kartlarda bu tür genişlemeleri destekliyecek mi acaba ? birde kartların performanslarını tam olarak gösterecek düzgün bir oyun çıkamadı daha
  • quote:

Orjinalden alıntı: 007Fatih

Bekliyoruz. 320 GTS i geride bırakır umarım

biraz zor
  • evet kasım ayında tam bir cümbüş var.butun yeni donanımların cıkış zamanı kasım ve oyunlarda dahil.
    benım düşüncem bu seneyı boyle tamamlamak.2008 de fıyatlar bıraz daha ıyı konuma ınmiş olur.
    tabıkı şimdiden de başlarsak o zamana kadar finansal kaynaklarıda sağlamış oluruz..
  • Benim kartım bu

Dört gözle bekliyorum.
  • çıksada bi tadına baksak
  • 2900Pro 512 Bitmi olacak ?

Birde bellek olarak GDDR4 kullanılırmı ?
  • süper haber
  • bekleyin bekleyelim nolcak.daha ben bioshock u oynamadım.noldu? yakında oyunu alır oynarım.

ilk çıkanı oynucaz diye bişey yok ki bi bekleyelim şu oyunlar iyice biriksin bakalım o zaman oyunlara göre kart değerlendirmesi yapılır fpsleri görürüz.çünkü şu an ki oyunlar tam dx10 değil.sadece kodlarla makyajlanmış dx9 un değişik bir hali. esas performans ve detay tam dx10 olarak yazılmış oyunlarda yani crysis, allen wake , vb....
  • quote:

Orjinalden alıntı: 007Fatih

2900Pro 512 Bitmi olacak ?

Birde bellek olarak GDDR4 kullanılırmı ?

256bit olacak
  • FORZA NVIDIA..

NOT:Ama iyi kart olabilir(olacak) 2900pro
  • quote:

Orjinalden alıntı: dred

kasım aralık aylarında bayağa kişi bilgisayarlaarı yenileyecek hem işlemciler hem de ekran kartları atakta, bi de yeni çıkacak olan oyunlar var tabiiki....

tabi eğer fiyatları uygun olursa
  • quote:

Orjinalden alıntı: dred

kasım aralık aylarında bayağa kişi bilgisayarlaarı yenileyecek hem işlemciler hem de ekran kartları atakta, bi de yeni çıkacak olan oyunlar var tabiiki....

dört gözle bekliyoruz
  • 2600 ve 2400 gibi olur kanımca 8800 den ucuz ve daha az performanslı 8700 den pahalı ve performanslı
  • 8800 gtsyi geçeceğini sanmam ama umarım bu kart 8800 gts nin fiyatını aşağıya çeker..
  • quote:

Orjinalden alıntı: @h@t

8800 gtsyi geçeceğini sanmam ama umarım bu kart 8800 gts nin fiyatını aşağıya çeker..

Fiyatını aşağıya çekmesi için 8800gts ye yakın performans vermesi ve fiyatının 250$ dan aşağı olması lazım
  • onun abisi xt zor geçiyor 8800gts'yi o anca tozunu yutar gts'nin ama bu kartların çıkması çok ii olcak, 128bit dx10kartlardan bıktı insanlar artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratsen87 -- 9 Eylül 2007; 19:09:49 >
  • Ben 1950Pro gibi bir efsane bekliyorum açıkçası.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.