Şimdi Ara

3G İhalesini Turkcell Kazandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "Cep telefonu kullanıcılarına yeni olanaklar sunacak Üçüncü Nesil Mobil Haberleşme Sistemi’nin (3G) kurulmasını öngören ihaleye sadece Turkcell teklif verdi. İhale Komisyonu, dört lisansa da teklif gelmesi sonrasında ihaleye geçme kararı aldı.
    Haberin devamı

İhalede lisans bedelleri bant genişliğine göre belirlendi. En yüksek hıza sahip A lisansı asgari 252 milyon Euro’dan satışa çıkarıldı. Turkcell A lisansı için KDV hariç 311 milyon Euro teklif verdi. İhale Komisyonu’nun talebi üzerine Turkcell, sözlü olarak teklifini 321 milyon Euro’ya çıkardı.

B, C ve D lisanslarının satışı ise katılımcı olmadığı için iptal edildi. İhale sonucu Telekomünikasyon Kurumu’nun onayıyla kesinlik kazanacak. Kurum, daha önce 25 Mayıs’ta yapılacağı açıklanan ihaleyi 7 Eylül’e ertelemişti.

CİLİV: İLETİŞİM HIZI 20 KAT HIZLANACAK
    İhale sonrası açıklama yapan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Civil, “En yeni teknolojileri Türkiye’ye ilk fırsatta getirmek istedik, bunun gururunu yaşıyoruz. Bu teknoloji sayesinde iletişim hızı 20 misli hızlanacak ve Türkiye’nin her yerinde hızlı bir şekilde geniş bant teknolojisiyle internete bağlanılabilecek. Görüntülü görüşme imkanı da olacak. Mobil TV gibi yeni uygulamalar da piyasaya girecek. Biz Türkiye’ye yatırım yapıyoruz ve bilgi çağında hiçbir eksiğimiz kalmasın istiyoruz” dedi.

’3 YILDIR BUNA HAZIRLANIYORUZ’
    Ciliv, ihaleye tek başına katılmalarıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Diğer firmalar hakkında yorum yapmak istemiyorum. Bazı konularda geride kaldık. Üç yıldır buna hazırlanıyoruz. Yapacak çok işimiz var; biz kendi işimize bakıyoruz. ”

’3-6 AYDA YÜRÜRLÜĞE GİRER’
    İhale bedelinin peşin ödeneceğini belirten Ciliv, onayların tamamlanmasıyla 3 ila 6 arasında yeni teknolojinin uygulamaya gireceğini kaydetti. "

Kaynak: ntvmsnbc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi James T. Kirk -- 7 Eylül 2007; 11:05:20 >

• Önce 3G ihalalerine katılacağını açıklayıp sonradan adeta "Türkiye'ye şu anki hizmet yeter de artar. Gerek yok bunlara böyle bir teknoloji vermeye, kullanamaz falan bunlar" dercesine geri çekilen Vodafone ve Avea'yı kınıyorum. Oysa 3G lisansları uzun zamandır bizlerin ilgiyle beklediği bir konuydu. Bu sayede ADSL gibi hızlı internetin verilebildiği teknolojilere alternatif çıkacaktı. Uygun fiyatlarda, uygun hizmet anlayışıyla hareket edilseydi de bu hizmetler diğer operatörler tarafından da verilseydi kendileri kazanacaklardı... Yazık oldu... Umarım kendilerine büyük bir ders olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadow_Shooter

Önce 3G ihalalerine katılacağını açıklayıp sonradan adeta "Türkiye'ye şu anki hizmet yeter de artar. Gerek yok bunlara böyle bir teknoloji vermeye, kullanamaz falan bunlar" dercesine geri çekilen Vodafone ve Avea'yı kınıyorum. Oysa 3G lisansları uzun zamandır bizlerin ilgiyle beklediği bir konuydu. Bu sayede ADSL gibi hızlı internetin verilebildiği teknolojilere alternatif çıkacaktı. Uygun fiyatlarda, uygun hizmet anlayışıyla hareket edilseydi de bu hizmetler diğer operatörler tarafından da verilseydi kendileri kazanacaklardı... Yazık oldu... Umarım kendilerine büyük bir ders olur.
    yinemi tekel, sıkıldım artık Türkiyede her hizmeti tekel bir şirketin vermesinden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: everybady

yinemi tekel, sıkıldım artık Türkiyede her hizmeti tekel bir şirketin vermesinden.

Alıntıları Göster
    beni ilgilendiren tek kısmı internet olayı. şuankinden 20 kat hızlı net olması güzel ama fiyatıda güzel olacaktır tabi diğer getirdiği yenilikler bana saçma geldi. PC sahibi olmayanlar için bilgiye ulaşmada çok kolaylık sağlar orası ayrı. ama cepte TV izlemek fln saçma işler ya

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Respect***

beni ilgilendiren tek kısmı internet olayı. şuankinden 20 kat hızlı net olması güzel ama fiyatıda güzel olacaktır tabi diğer getirdiği yenilikler bana saçma geldi. PC sahibi olmayanlar için bilgiye ulaşmada çok kolaylık sağlar orası ayrı. ama cepte TV izlemek fln saçma işler ya

Alıntıları Göster
    Avea ve Vodafone suçlamak çok yanlış bir hareket olur. "Türkiye'ye yatırım yapıyoruz" diyen Turkcell sadece kendi cebini düşünüyor. Dünyanın heryerinden numara taşınabilirliği varken bu konu Türkiye'de Turkcellin kararına bakıyor. Turkcelli şiddetle kınıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: danazor1

Avea ve Vodafone suçlamak çok yanlış bir hareket olur. "Türkiye'ye yatırım yapıyoruz" diyen Turkcell sadece kendi cebini düşünüyor. Dünyanın heryerinden numara taşınabilirliği varken bu konu Türkiye'de Turkcellin kararına bakıyor. Turkcelli şiddetle kınıyorum

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: danazor1

Avea veya Vodafone'u suçlamamamızın tek nedeni açıkça "Türkiye'ye yatırım yapıyoruz" deyip parmağını bile kıpırdatmaması mıdır? "Dengeleri değiştirecek" Vodafone nerede kaldı hala merak ediyorum. Telsimin eski hazır altyapısı üstüne tek bir çivi çakmadığını herkes biliyor. Turkcell'in tutumunun normal olduğunu söylemiyorum ancak bu üç operatörden birini ayrı diğerleirni ayrı keseye koymak yanlış olur. Yanacaksa hepsi aynı kazana atılmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow_Shooter -- 7 Eylül 2007; 11:44:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Shadow_Shooter

quote:

Orjinalden alıntı: danazor1

Avea veya Vodafone'u suçlamamamızın tek nedeni açıkça "Türkiye'ye yatırım yapıyoruz" deyip parmağını bile kıpırdatmaması mıdır? "Dengeleri değiştirecek" Vodafone nerede kaldı hala merak ediyorum. Telsimin eski hazır altyapısı üstüne tek bir çivi çakmadığını herkes biliyor. Turkcell'in tutumunun normal olduğunu söylemiyorum ancak bu üç operatörden birini ayrı diğerleirni ayrı keseye koymak yanlış olur. Yanacaksa hepsi aynı kazana atılmalıdır.

Alıntıları Göster
    vodafone'dan bunu hic beklemezdim hadi A lisansını gectim diger lisans turlerinin birine bile basvuru yapmamıs yaptıkları tek sey kantor fiyatlarını yukseltmek oluyor bu yılda bir degisiklik olmazsa avea'ya gecis yapacagım.hic degilse aile arasında bedava konusabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: turexx

vodafone'dan bunu hic beklemezdim hadi A lisansını gectim diger lisans turlerinin birine bile basvuru yapmamıs yaptıkları tek sey kantor fiyatlarını yukseltmek oluyor bu yılda bir degisiklik olmazsa avea'ya gecis yapacagım.hic degilse aile arasında bedava konusabilirim

Alıntıları Göster
    Bence Bu ihalede diğer operetorlerın katılmamasının tek bır mantıklı acıklaması var ihaleyi iptal etirtecekler. cunku yeterli rekabet ortamı olusmamasından dolayı bence ihale geçersiz sayılacak. Bunu yapmalarındaki tek gerekçe bana gore numara taşıma sistemine türkcell in karşı cıkması zaten abone bakımından turkcell turkiyenin en buyugu diğer operetorlerın istediği tek sey numarasından vazgecemeyen ( Ben mesela ) diğer operetor uyelerini kendilerine bağlaya bilmek. eğer numara taşıma sistemi aktif olursa umuyorumki 3g a lisansının fiyatıda en az 500 milyon euro olucakdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: fafatara

Bence Bu ihalede diğer operetorlerın katılmamasının tek bır mantıklı acıklaması var ihaleyi iptal etirtecekler. cunku yeterli rekabet ortamı olusmamasından dolayı bence ihale geçersiz sayılacak. Bunu yapmalarındaki tek gerekçe bana gore numara taşıma sistemine türkcell in karşı cıkması zaten abone bakımından turkcell turkiyenin en buyugu diğer operetorlerın istediği tek sey numarasından vazgecemeyen ( Ben mesela ) diğer operetor uyelerini kendilerine bağlaya bilmek. eğer numara taşıma sistemi aktif olursa umuyorumki 3g a lisansının fiyatıda en az 500 milyon euro olucakdır.

Alıntıları Göster
    Mobil internette seyir halindeyken 40 km nin üstünde data hızı düşüyor.şu anki teknikle..

• quote:

Orijinalden alıntı: computeron

Mobil internette seyir halindeyken 40 km nin üstünde data hızı düşüyor.şu anki teknikle..

Alıntıları Göster
    İhale büyük bir ihtimal iptal edilecek. Birşeyi de doğru düzgün yapsalar bari ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar.
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: fafatara

evt bencede ihale iptal edilecek gerekçe ise yeterli rekabet ortamının olmayışı bence avea ve vodafone haklı da sayılabilir. ilk başta numara taşıma sistemiyle alay edip herkes bize geçer diyen turkcell korktu galiba. iyice tekelleşme yolunda herşeyi yapar bu turkcell.

bir diğer konu ise wimax eğer ihale iptal edilirse wimax ihalesi daha da uzar gider o yüzden iptal edilsin istemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: seliner

İhale büyük bir ihtimal iptal edilecek. Birşeyi de doğru düzgün yapsalar bari ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar.

Alıntıları Göster
    niye iptal edilsin ki? numara taşıma sistemini turkcell kabul etmiyorsa, avea ya da vodafone buna bir çözüm üretsin attım gitti 250 sms mesaj hibe etmesi yeterli olmaz mı yeni abonelikler için? bence en önemlisi yukarıda yazılmış 3 yıldır hazırlanıyoruz... diye bu gayet anlamlı bir söz. 3 yıldır numara taşıma sistemine bir çözüm üretememişsin sen, ehh bir 3 yıl daha bekle o zaman.. tatminkar bir cevap oldu sanırım. 3 yıl ne yaptın sen diye sorarlar. ben yeni geldim dersen bu da makul bir cevap olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

niye iptal edilsin ki? numara taşıma sistemini turkcell kabul etmiyorsa, avea ya da vodafone buna bir çözüm üretsin attım gitti 250 sms mesaj hibe etmesi yeterli olmaz mı yeni abonelikler için? bence en önemlisi yukarıda yazılmış 3 yıldır hazırlanıyoruz... diye bu gayet anlamlı bir söz. 3 yıldır numara taşıma sistemine bir çözüm üretememişsin sen, ehh bir 3 yıl daha bekle o zaman.. tatminkar bir cevap oldu sanırım. 3 yıl ne yaptın sen diye sorarlar. ben yeni geldim dersen bu da makul bir cevap olur.

Alıntıları Göster
    sen ben 250 sms e tav olabiliriz ama mesela turkcelli olupta 7-8 senedir ayni numarayi kullanan ozellikle faturali hat sahipleri cogunlukta. onlar bu numaralarini birakip baska hatta gecemiyolar ve eminim ki turkcell bu konuda cok korkuyo. cunku numara tasinabilirligi ciksa bir cok musterisini kaybedecek. turkcell su anda en pahali operator digerlerine gore.

benimde 2 sene oncesine kadar 5 yildir kullandigim turkcell hattim vardi. ama bi sekilde kapattim avea ya gectim ve acayip memnunum. ayda bir kere 250 kontor aliyorum. 5000 sms bedava kullaniyorum. konusmak 10 dk 2 kontor. param cebimde kaliyo.

• quote:

Orijinalden alıntı: wapcep_scrol

sen ben 250 sms e tav olabiliriz ama mesela turkcelli olupta 7-8 senedir ayni numarayi kullanan ozellikle faturali hat sahipleri cogunlukta. onlar bu numaralarini birakip baska hatta gecemiyolar ve eminim ki turkcell bu konuda cok korkuyo. cunku numara tasinabilirligi ciksa bir cok musterisini kaybedecek. turkcell su anda en pahali operator digerlerine gore.

benimde 2 sene oncesine kadar 5 yildir kullandigim turkcell hattim vardi. ama bi sekilde kapattim avea ya gectim ve acayip memnunum. ayda bir kere 250 kontor aliyorum. 5000 sms bedava kullaniyorum. konusmak 10 dk 2 kontor. param cebimde kaliyo.

Alıntıları Göster
    evet az bile yazdım ama ben örnekleme yaptım. rakibin bunu kabul etmiyorsa başka yolardan karşısına çıkıp gerekiyorsa daha az kar ile ayağına çelme takacakasın. bu da müşterinin kazanmasına anlamına geliyor di mi. ben şaşırdım açıkcası ihaleye tek firma giriyorsa kesin maddi sebeplerden dolayı giriyordur. ya da müşterisi için pek iyi niyetli şeyler düşünmüyor olsa gerek. bu da nedir? kim kullanacak, kim ne kadar masraf yapacak ki bu sisteme de ben de yatırdığım parayı bilmem şu kadar sürede amorti edeceğim.. ehh lisansı sen al, rakibine de sat lisansı di mi yani? bence hazırlıksız yakalandılar. o yüzden iptal edilmez. ya da lisans olayını türkcell' den almak daha çok işlerine gelecek olabilir? bu da tartışılır hepsi, ayar kitap işi. bütçe nedir ne diyor bu konuda çalışmak lazım..

• quote:

evet az bile yazdım ama ben örnekleme yaptım. rakibin bunu kabul etmiyorsa başka yolardan karşısına çıkıp gerekiyorsa daha az kar ile ayağına çelme takacakasın. bu da müşterinin kazanmasına anlamına geliyor di mi. ben şaşırdım açıkcası ihaleye tek firma giriyorsa kesin maddi sebeplerden dolayı giriyordur. ya da müşterisi için pek iyi niyetli şeyler düşünmüyor olsa gerek. bu da nedir? kim kullanacak, kim ne kadar masraf yapacak ki bu sisteme de ben de yatırdığım parayı bilmem şu kadar sürede amorti edeceğim.. ehh lisansı sen al, rakibine de sat lisansı di mi yani? bence hazırlıksız yakalandılar. o yüzden iptal edilmez. ya da lisans olayını türkcell' den almak daha çok işlerine gelecek olabilir? bu da tartışılır hepsi, ayar kitap işi. bütçe nedir ne diyor bu konuda çalışmak lazım..

Alıntıları Göster
    veya tam tersi diyeceğim ama vodafone var. daha ucuza bu lisansı ülkemize getirmek için de bir politika olabilir mi diyesim gelmedi açıkcası.

hatta ve hatta, lisans olayını turkcell' in alması sonrasında kimbilir belki de bu numara taşıma sistemi faaliyete geçer.? ticaret işi biraz karmaşık olsa gerek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The souls migration -- 7 Eylül 2007; 14:33:22 >

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ask all your friends

250 sms mi? Benim gibi mesaj yazmaktan tiksinen insanları unutmayalım..

Şaka bir yana bir çok insan numarasını değiştirmek istemiyor. Bana 1000 ytl hibe etse değiştirmem mesela numaramı. 10 yıldır kullanıyorum ayda 10-20 ytl fark için neden değiştireyim? Numara taşınabilirliği Turkcell'in karlılığının ve tekelinin çöküşü olur.

Unutmayalım, Vodafone 10 yıl zarar yazmak pahasına geldi Türkiye'ye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ketenhelva -- 7 Eylül 2007; 15:06:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ketenhelva

quote:

Orjinalden alıntı: ask all your friends

250 sms mi? Benim gibi mesaj yazmaktan tiksinen insanları unutmayalım..

Şaka bir yana bir çok insan numarasını değiştirmek istemiyor. Bana 1000 ytl hibe etse değiştirmem mesela numaramı. 10 yıldır kullanıyorum ayda 10-20 ytl fark için neden değiştireyim? Numara taşınabilirliği Turkcell'in karlılığının ve tekelinin çöküşü olur.

Unutmayalım, Vodafone 10 yıl zarar yazmak pahasına geldi Türkiye'ye.

Alıntıları Göster
    ya şimdi benim anlamadım artık adsl dışında yeni internet bağlantı seçeneklerimi gelecek telekom dışında biz pc kulanıcıları için.... yoksa bu olay sadece cep internet içinmi eğer öyleyse hiç bi işe yaramaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: NOAGANOSİE

ya şimdi benim anlamadım artık adsl dışında yeni internet bağlantı seçeneklerimi gelecek telekom dışında biz pc kulanıcıları için.... yoksa bu olay sadece cep internet içinmi eğer öyleyse hiç bi işe yaramaz...

Alıntıları Göster
    Simdi soyle birsey var bana 250 değil 1000 sms de verse numaramı degistiremem 8 yıldır aynı numarayı kullanıyorum zaten turkcell de bundan korkuyor eger numara taşıma başlarsa ben bana en iyi hızmetı en ıyı fıyata verene kendı numaramla geçecegımden rakabet etmek zorunda kalacaklar o zaman insanlar işlerine hangi operator gelirse ona geçecekler.. ikincisi de turkcellin yetkiliside acıklamasında aynı seyı soledı bız bu 3g ye yatırım yaparken normal yapdıgımız yatırımdan cok fazla bır fark olmıyacak zaten yatırım yapıyoruz eskı teknolojiye degilde yeni teknoloji ye yapmıs olacaz dedi. yani anlıyacagınız normalde bu işi yapması gereken vodofone dur. adamlar zaten turkıyedekı eski telsimden kalan alt yapıyı ıyılesdırmek icin cok buyuk yatırımlar yapmak zorunda.Bence kesinlikle bu bir maliyetten kaçma degil tekele karşı bır harekettır.

• quote:

Simdi soyle birsey var bana 250 değil 1000 sms de verse numaramı degistiremem 8 yıldır aynı numarayı kullanıyorum zaten turkcell de bundan korkuyor eger numara taşıma başlarsa ben bana en iyi hızmetı en ıyı fıyata verene kendı numaramla geçecegımden rakabet etmek zorunda kalacaklar o zaman insanlar işlerine hangi operator gelirse ona geçecekler.. ikincisi de turkcellin yetkiliside acıklamasında aynı seyı soledı bız bu 3g ye yatırım yaparken normal yapdıgımız yatırımdan cok fazla bır fark olmıyacak zaten yatırım yapıyoruz eskı teknolojiye degilde yeni teknoloji ye yapmıs olacaz dedi. yani anlıyacagınız normalde bu işi yapması gereken vodofone dur. adamlar zaten turkıyedekı eski telsimden kalan alt yapıyı ıyılesdırmek icin cok buyuk yatırımlar yapmak zorunda.Bence kesinlikle bu bir maliyetten kaçma degil tekele karşı bır harekettır.

Alıntıları Göster
    Bırakın şu Turkcell'i, batsada kurtulsak artık, tek amaçları; sömürmek sömürmek ve gene sömürmek.
    Nedense başında "Türk" olan her kurum bizi sömürüyor, hadi hayırlısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gny*

Bırakın şu Turkcell'i, batsada kurtulsak artık, tek amaçları; sömürmek sömürmek ve gene sömürmek.
    Nedense başında "Türk" olan her kurum bizi sömürüyor, hadi hayırlısı.

Alıntıları Göster
    adam hizmet yapıyor karşılıgında para kazanıyor 3g Turkcell alamasa kim alcaktı saçma saçma konuşuyorsunuz
    bedava hizmeti kim yapmışki Turkcell yapsın vodafonu ingilizler almış türkiyeye yatırımmı yapacaklar gülerim yurt dışı şukadar ucuz farkettinmi gibi abuk sabuk reklamalar sanki her haftasonu parise gidiyorumda negüzel ..
    Turkcell hayırlı olsun

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.