Şimdi Ara

## X38 değil Asıl Bomba X48 Yonga Seti Olacak ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yeni nesil 3 serisi yonga seti ailesinin tepe modeli olacak X38 yonga setini 9 Eylül'de resmen lanse etmeye hazırlanan Intel, X38 yonga setiyle eş zamanlı olarak çok daha gelişmiş bir model olan X48 yonga setini de lanse edeceğine dair yeni bilgiler geliyor. Elimize ulaşan son bilgilere göre, X48 yonga seti uzun süredir beklenen X38 yonga setinin çok daha performanslı özel bir varyasyonu olacağı ifade ediliyor.

Intel tarafından sadece önde gelen bazı anakart üreticilerine verilmesi beklenen X48 yonga setinin güç vereceği anakartların özellikle overclock severler tarafından çok sevilececeği de bildirilmekte. X48 yonga setine sahip ilk anakartı muhtemelen Asus hazırlayacak. Asus'un anakartı hakkında şu an için net bir bilgi yok ama firmanın şimdiye kadar yaptığı en iddialı anakart olabileceği ifade edilen X48 yonga setli anakartının eldeki veriler ışığında ROG serisine dahil kod adı Satuern olan model olabileceği de ifade ediliyor.

Eylül ayı itibariyle yüksek performanslı X38 ve X48 yonga setlerinin pazara giriş yapması özellikle P35 yonga setini kullanan anakartların fiyatlarının düşmesine yarayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 30 Ağustos 2007; 11:02:21 >

• x48 in x38 den tek artısı overclock mu yani?
  • oc içinse + bi özelliği yoksa ne diye okadar ugrasıyorlarki daha fazla donanımsal özellikli destegi isteriz
  • yaw hepsi yalan amd nin rd 790 ı çıkmaya başladıya yok x38 den daha iyide x48 i bekleyinde hepsi yalan bu intelin babalar gibi amd geliyor bakalım ondan sonra 500 ytl işlemci satabilecekmisiniz gel be rd790 gel be barcelona gelbe phenom yoksa bunların kucağına düşücez

• Alın size bekleyecek bir yonga daha.

Bekleyin bekleyebildiğiniz kadar
  • Hocam biz x38 i bekliyooruz gelsin gelsin diye bide x48 cıktı ....
  • quote:

Orjinalden alıntı: atl5102

yaw hepsi yalan amd nin rd 790 ı çıkmaya başladıya yok x38 den daha iyide x48 i bekleyinde hepsi yalan bu intelin babalar gibi amd geliyor bakalım ondan sonra 500 ytl işlemci satabilecekmisiniz gel be rd790 gel be barcelona gelbe phenom yoksa bunların kucağına düşücez

ben amd nin 1500-1700 ytl den sattığı işlemcileri daha sonra 300-400'e sattığını hatırlıyorum.şu firmaları birbirinden niye ayırırsınız anlamam hepsi fırsatını
    buldumu tüketiciyi yoluyorlar.haber de bunu destekler nitelikte x38 çıkmadan x48 haberleri daha sonra x58,x68.....vb.. amd 790,890......vb ...her yeni çıkan
    teknolojik ürüne atlamamak lazım.tabi bende para bol para harcamayı severim düyorsanız o ayrı.
    haber için teşkkürler fx57

• ben bu yonga seti olayını anlamıyorum neden değişiyor sürekli ne getiriyor .1066 dan 1033 olduysa bunun oyuna etkisi ne.

anakartlarda hdmi yok habire yonga yonga.
  • quote:

Orjinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

ben bu yonga seti olayını anlamıyorum neden değişiyor sürekli ne getiriyor .1066 dan 1033 olduysa bunun oyuna etkisi ne.

anakartlarda hdmi yok habire yonga yonga.

anakartta hdmi ne yapacan kardes ? o ekran kartından olan bi destek olmasın HDMI onbord ekran kartlarının cok cok azı destek veriyor sanırım oda chip set üreticisinin insafına kalmıs
  • quote:

Orjinalden alıntı: spiritc85

quote:

Orjinalden alıntı: atl5102

yaw hepsi yalan amd nin rd 790 ı çıkmaya başladıya yok x38 den daha iyide x48 i bekleyinde hepsi yalan bu intelin babalar gibi amd geliyor bakalım ondan sonra 500 ytl işlemci satabilecekmisiniz gel be rd790 gel be barcelona gelbe phenom yoksa bunların kucağına düşücez

ben amd nin 1500-1700 ytl den sattığı işlemcileri daha sonra 300-400'e sattığını hatırlıyorum.şu firmaları birbirinden niye ayırırsınız anlamam hepsi fırsatını
    buldumu tüketiciyi yoluyorlar.haber de bunu destekler nitelikte x38 çıkmadan x48 haberleri daha sonra x58,x68.....vb.. amd 790,890......vb ...her yeni çıkan
    teknolojik ürüne atlamamak lazım.tabi bende para bol para harcamayı severim düyorsanız o ayrı.
    haber için teşkkürler fx57

ewet bende onu diyorum işte biri birşey çıkarttımmı ötekide hemen başka birşey çıkartıyo ama arada sevinende biz oluyoruz özülende olan bize oluyor o senin 1500-1700 e sattıgı işlemciler fx serisi işlemcileriydi ki hala öyle satılıyor türkiyede dışarıda belki 300 400 ytl olabilir ama intel her zaman yüksek satıyor intelin sunucu işlemcilerine babarsanız görürsünüz hala 700 800 usd den aşşagıya sunucu işlemcisi yok ama amd nin sunucu işlemcilerini 250 ytl ye bile alıp evde de kullanabilirsiniz herşey marka değil bizim ve bizim gibi birçok millet daha amd nin adını bile bilmiyor hep intel hep intel amd olmasaydı şimdi p4 3,0 2,8 işlemcilerini 500 ytl ye alıyor olucaktık he aynışey amd içinde geçerli belki amd rekabet için bu kadar düşük fiyata yüksek performanlı işlemcileri satıyo ama senin dediğide doğru misal intel olmasaydı bi şuan 3800 x2 leri 300-400 usd lere alıcaktık

edit: yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atl5102 -- 30 Ağustos 2007; 11:50:48 >

• beyler az kaldı p35 x38 x48 sıradan gazıklıcaklar haberiniz olsun
  • bu nasıl bir satış stratejisi..adamlar x38 almayın x48 alın diyor resmen..
  • Yav ben bu bunların satış stratejisine tüküreyim.Soydular milleti hala birşeylerin peşindeler.Arkadaşlar ne olacak bizim bu halimiz.PC'yi seviyoruz diye katlanıyoruz.Adamlar ".ok" unu çıkardılar.
  • bu ne yaaa x38 i bekliyenler biraz daha beklesin....bunlarda iyice cıvıttı böle saçmalıkmı olu her hafta yeni yonga oyuncak yaptılar.
  • x58 isteriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRQX -- 30 Ağustos 2007; 13:31:01 >
  • Ya kardeşim biz demedik mi boşuna beklemeyin bu bekleyişin sonu yok diye.

Bel aldım rahatım valla. DX10.1 diyorlar. Sanki 1 i eksik o9lana oyun çıktı da birlisine iki günde çıkacak.

Yok PCI ex 2.0. Ya işte bildiğimiz AGP4x-8X geçişi. Ayrıca o zamanki gibi de olmayacaktır. Heee derseniz CF yapacağım o zaman siz bilirsiniz ki o kadar parası olana da 2 ay sonra eski anakartın üstüne 100$ ekleyip anakart almak koymayacaktır.

Bekleyen derviş muradına eremeden gebermiş. Tamam beklenecek zamanlar vardır ve olur. Ama bu X48 asla beklenecek bir şey değildir.

Millet diyor yok şu su var bu su var. Cep telefonuna çevirdiler işi iyicene. Adam iki kameralı telefon alıyor. Sanki görüntülü konuşacak.

O anakartın tam verimini alabilecek misiniz? Yani en fazla OC yaparsınız bunun dışında gerisi boş oluyor.

Tabi kullanacaklara laf yok. Ama lütfen önce ihtiyaçlarımızı iyi belirleyelim.

• X38 waiting diyen bir arkadaş vardı hep anakart önerili mesajlara.
  • Arkadaşlar,

X38 de X48 da eşzamanlı çıkacak.Beklemek dediğiniz 2 hafta olur ancak aynı ay içinde oda.Eylül ayı'içinde X38 mi X48 mi karar verilip alınacaktır.Yoksa beklemenin sonu yok mezara kadar gider bu iş.Ama şuan eylül aynıda girdik sayılır.Beklemek mantıklı 2 hafta kadar...
    He birde P35 alacak olanlarda bekler çünkü onlarında fiyatları aşağıya düşecektir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcan911 -- 30 Ağustos 2007; 14:51:53 >
  • Intel KKopsunu biraz modifiye edecek, Asus da allı pullu bir sogutucu koyup iki katı fiyata satacaklar. Sanırım x38'in özel versiyonu zaten.
  • Ben x68 'i beklemeyi düşünüyorum . Duyduğuma göre daha performanslıymış. Yoksa x78 'i mi beklesem.

Yok yok hazır beklemişken x88 ' bekleyim . Ama x 98 ondan daha performaslı olur

Daha perforsmanlı daha performanlı lı........ Bir bakmışsın ki ömür bitmiş

Siz siz olun herhangi bir parça beklemeyin sakın. Uzunca bir zamandırda değiştirmeyin ki adamlar DAHA GEÇ ZENGİN OLSUN

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.