Şimdi Ara

## Gigabyte'dan Yeni Bir Anakart: GA-P31-DS3L ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
5.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Gigabyte'dan Yeni Bir Anakart: GA-P31-DS3L ##

Yeni anakart modelleri duyurma konusunda son dönemin en hızlı firmalarından biri olan Gigabyte, GA-P31-DS3L modelini duyurdu. Intel'in 3 serisi yeni yonga seti ailesinin entegre grafik işlemciye sahip olmayan giriş modeli olan G31 yonga setini kullanan anakart üzerinde güney köprüsü olaraksa doğal olarak ICH7 yer alıyor.

Pasif soğutmaya sahip olan ve katı kapasitörler ile gelen Gigabyte'ın yeni anakartı kullandığı yonga seti itibariyle Intel'in şu an satılmakta olan Core 2, Pentium E ve Celeron 400 serisi işlemciler başta olmak üzere yakında çıkaması beklenen 45nm üretim teknolojisine sahip işlemcilere de destek veriyor.

Sahip oluduğu 4 ade DIMM slotu üzerinden 4GB'a kadar DDR-2 1066/800/667MHz bellek desteği sunan anakart üzerinde 1 adet PCIe X16 slotunun yanı sıra 3 adet PCIe X1 ve 3 adet te tipik PCI slotu yer alıyor. 8 kanal yüksek tanımlı ses özelliğin yanı sıra gigabit ethernet desteğine de sahip olan anakart 4 adet SATA-II ve 1 adet IDE desteğini de yine kullanıcılarına sunuyor.

Gigabyte GA-P31-DS3L'nin fiyatının yaklaşık 120$ olması bekleniyor.

• gayet güzel kart.ayrıca gigabyte albeniyi biliyo kardeşim bak ne güzel rengarenk.asus mübarek bişey rengi gibi
  • Giriş seviyesi için güzel bir tercih, yeni nesil anakartların aksine 3adet PCIe X1 slotunun bulunması da artısı. Bilgilendirme için teşekkürler
  • tercih edilebilecek bir kart yanlız kafamda bir soru işareti var p31 yongası p35 kadar performanslımı
  • DS3L ile DS3 arasında ne fark olacak acaba
  • Anakartın sisteme hız konusunda ne gibi etkisi oluyor. Bilen varsa cevap lütfen...
  • Anakart güzel gerçektende o fiyata olmaz yanlız...Fiyatı çok abartmışlar...
    118$a Abit p35 var..120$ a mantıklımı şimdi bu p31 anakart..Tamamen katı kapasitörleri olsa bile Herkez sadece işlemci etrafındaki kapasitörleri katı olan P35 leri tercih edecektir..
    Ben kaç zamandır bu kartı çipsetin sayesinde ucuz olacak diye bekliyordum..109$ a XFX in 650iULTRA sı var ve anakart gerçekten çook yüksek overclock kapasitesine sahip..Üstelik Zannedersem Bios güncellemesiyle 45nm işlemcilerde desteklenecek..
  • quote:

Orjinalden alıntı: tiger cage

tercih edilebilecek bir kart yanlız kafamda bir soru işareti var p31 yongası p35 kadar performanslımı
    Hızaşırtma etmenini devreden çıkarırsak arada pek bir fark yoktur herhalde. Araya hızaşırtma girince kesinlikle P35 daha üstün olur.
  • fiyatı çok fazla bence eski güney köprülerini bunlara koyup değerlendiriyorlar işte
  • oc performansı p35 ler kadar değilse bir c2d ile bu anakartı kullanmak yanlış olur gibime geliyo.. elinizde yüksek oc potansiyeli olan bir işlemci olacak ama maalesef oc yapamayacaksınız.. galiba en alt limit çipsette p35 gibi duruyor..
  • ich7 yüzünden oc çok sınırlı olacak sanırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: s3k0

ich7 yüzünden oc çok sınırlı olacak sanırım
    Güney köprüsü hızaşırtmayı etkilemez. Bütün olay kuzey köprüsünde ve anakartın kendisinde.

Ayrıca herkes hızaşırtma yapacak diye bir kural yok. Hızaşırtma yapmayan biri gidip te P35 yerine P31 alarak ekonomi yapabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nForcer -- 28 Ağustos 2007; 19:05:36 >
  • 120 dolarlık bir anakart pek de ekonomik bir anakart değildir ki açıkçası P31 çipsetli bir anakarta da 120 dolar verebileceğimi hiç sanmıyorum...bu fiyatın yurt dışı fiyatı olacağını hesaba katarak alınabilecek diğer seçeneklere örnek sunmak istedim...

ASUS P5K-VM LGA 775 Intel G33 uATX Intel Motherboard - Retail
    MSI P35 Neo2-FR LGA 775 Intel P35 ATX Intel Motherboard - Retail

bu ikisinin yurt dışı fiyatları 119.99$ olduğunu düşünürseniz bu anakartın alınıp alınmayacağına siz daha rahat karar verirsin...
  • Beyler bu kartı alan yokmu nedir overclock performansı?
  • Bunun yerine 50$ daha verip p35 ds3 almak her zaman daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 24 Eylül 2007; 14:54:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: p4ozgur

Beyler bu kartı alan yokmu nedir overclock performansı?

valla dün arkadaşa aldık aynı anakarttan exa dan güç kaynağı dandik olduğu için fazla bişey deneyemedik ama e2160 ı 2,9ghz de hiç bir parçaya voltaj vermeden stabil bir şekilde çalıştırdık sonrasını güç kaynağı dandik olduğu için denemedik
  • kısa süre içerisinde fiyatı daha da makul olacaktır. bütçesi kısıtlı olanlar için iyi bir seçenek olur. gigabyte bence anakart konusunda çok çok iyi.
  • Valla 965p ds almaktansa bu iyidir heralde 135ytl gibi makul bir fiyatı var.
  • ben aldım, fsb 266dan 290a rahat çıktı, sonrası 400 watt güç kaynağı yüzünden sanırım olmadı.
  • Bu kartta bios tan kaynaklanan sorunlar var.

1- Creative Audigy 2 ZS Platinum pro ses kartım var. Bunu gerçek performansıyla kullanamıyom. Ses aygıtlarında değil diğer aygıtlarda görüyor.
    2- 2 GB üstü ram desteklemiyor. En son bios u yüklediğim halde üstelik. Vista yükledikten sonra Crysis ta 2 GB yetmedi ek yapıyım dedim. Nanay. Önce pc yi kitledi sonra ısrarlarıma dayanamayıp açtı ama 2 GB dan bi adım yukarı atmıyor.
    3- Ramlerin hepsi aynı marka kingston 1x4 800 mhz 16 chip ama yinede görmüyor.
    4- Anakart üzerindeki pasif soğutuculu chipe fan takmadan rahat edemedim. Elimi yakıyordu çünkü.
    5- Sistemimin en dandik parçası diyebilirim. PCI slotlara taktığınız kartlar sata çıkışlarını kapatıyor. Saç baş yolduruyor.
    6- Yeni bir anakarta eski güney köprüleri eklenerek çakma bir kart yapmışlar.
    7- Eski Abit anakartım rüyalarıma giriyor. Pişmanım.....

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.