Şimdi Ara

Bad Sectorlu Disk Düzelirmi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elime 40 gb disk geçti ve bunun 4mb ı bad li.Yani bu bad li kısımlar düzelirmi veya ne yapmak lazım ?

• dosya scandisk yaptır az bişi olsa da işe yarıyor ben de bi kaç tane bozuk hdd var onları öle hallettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FauL -- 11 Ocak 2005, 21:06:13 >
  • şimdi scandisk ten sonra bu bozuk 4mb ortadan kalkarmı ? Benim amacım formatta belli olmasın gerisi hikaye...
  • düşük format diye bişey var onu densen
  • o nasıl birşey ki ?
  • low level format ı dıyo arkadas..onu bı dene..o kesın cozumdurama bad sector fızıksel se cozumu yok
  • fiziksel olup olmadığını nasıl anlarız ? Birde low level format nasıl yapılır ?
  • O diskin şaftı hafiften kaymış

Ancak badli kısımları bazı programlarla işaretliyorsun.Yada diskin başında veya sonundaysa o kısımdan 100 mblık bir partıtıton yarat.Ve onu kullanım dışı bırak.Böylece hem bad yayılmaz hem de geri kalanı mis gibi kullanırsın.
  • badler diskin heryerinde ufak ufak mevcut
  • valla öne c ye xp yükle yemezse tekrar d sürücüsüne format atıp xp yüklersin fakat bad sektör her seferinde alanın içine denk gelirse sanırım durum kötü demektir......
    ama önce arkadasların dedigi gibi bir scan birlestir islemi filan yapsan birde öle dene bizi bilgilendir daha sonra basarılar
  • Ms Dos tan scandisk yaptırsan iyi ederdin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FauL -- 11 Ocak 2005, 21:05:54 >
  • Diskte, özellikle fiziksel bad sector varsa yapılacak her türlü tedavi bozuk kısmın teşhisi ve o bölgeye veri yazılmaması şeklindedir. Yani disk sakatlanmıştır, tek çözümü hatalı plakanın değiştirilmesidir.

Bu da olamayacağına göre o diskin düzeltilmesi mümkün değildir. Değiştirilmelidir, Önemli bilgiler emanet edilmemelidir.

.oO°oo.
  • ama sonucta bazı firmalar bad sektörlü hdd larında sorunu cözebiliyor fakat bu tuzlu oldugu için sadece recovery yani kurtarma olarak kullanıyorlar..
  • low level format yap belki düzelir...
  • Bios'tan yapacaksın low level formatı. Ama kesin sonuç bekleme. Belki bir kısmı, belki hepsi düzelir.
  • system mechanic ile yavas bir defragmenting yaptir..
    benimde aletin yuzde 26 li badli idi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: m1cf

system mechanic ile yavas bir defragmenting yaptir..
    benimde aletin yuzde 26 li badli idi..

hocam senin hdd düzeldimi ? O programı nerden bulabilirim
  • low level formatı nasıl atılıyor bende öğrenmek istiyorum biosa girip ne yapacağız detaylı bi anlatın lütfen..
  • bad sevüctorlu discke sistem kurma 1 ay kullanırsın sonra windows hata wereir kullancaksan ikiinci haedisk olarak kullan
  • BENDE DE BAD Lİ BİR 80GB VARDI...

DISKIN KENDI SITESINDE O AMAÇLA HAZIRLANMIŞ PROGRAM VARDIR..

BEN BENIM DISKIN SITESINDEN INDIRDIM,GECE SABAHA KADAR SÜRDÜ AMA PROBLEM KALMADI...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.