Şimdi Ara

## Gigabyte'ın X38 Yonga Setli İlk Anakartı Uygun Fiyatlı Olacak ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Gigabyte'ın X38 Yonga Setli İlk Anakartı Uygun Fiyatlı Olacak ##

Intel'in X38 yonga seti hakkında hemen her türlü detayı sizler ile paylaşmıştık. Firmanın 3 serisi yeni yonga seti ailesinin amiral gemisi olacak X38 yonga seti Intel'in su an satılmakta olan mevcut tüm işlemcilerinin yanı sıra yılın son çeyreğine çıkmaya başlaması beklenen 45nm üretim teknolojisine sahip Penryn işlemcilerine de tam destek verecek.

Intel'in Core 2 serisi işlemcileri ile birlikte hazırladığı 965 serisi yonga setlerini kullanan anakartları ile adeta ikinci baharını yaşayan ve Intel platformunda en çok anakart satan üreticilerden biri haline gelen Gigabyte, beklenenin aksine X38 yonga setini kullanan ilk anakartı kabul edilebilir fiyat seviyesinde olacağı ifade ediliyor. Bilindiği X38 yonga setini kullanan anakartların ki özellikle iddialı modellerin fiyatlarının 250-300$ arasında olması bekleniyor.

Gigabyte'ın hazırladığı ve ürün kodu GA-5BXWV-RH olan X38 yonga setini esas alan yeni anakartı ise fiyatı ile kullanıcıları şaşırtmaya hazırlanıyor. Firmanın diğer ankartlarına göre daha sade bir yapıda olan anakartın kuzey köprüsü pasif olarak soğutulurken Gigabyte, güney köprüsü için herhangi bir soğutma kullanmaya gereksinim duymamış. Uzun süre katı kapasitör bakımından ilk defa bu kadar fakir bir modelini gördüğümüz Gigabyte GA-5BXWV-RH üzerinde X38 yonga setinin sunduğu gerçek Crossfire desteğinin aksine tek bir PCIe X16 slotu yer alıyor. 4 adet PCI slotu ile gelen anakart bu açıdan bakıldığına son dönemde gördüğümüz en zengin çözüm.

## Gigabyte'ın X38 Yonga Setli İlk Anakartı Uygun Fiyatlı Olacak ##

ICH9R güney köprüsü ile gelen anakart üzerinde yüksek tanımlı ses ve gigabit ethernet desteği de yer alıyor. 4 adet DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar DDR-2 800/667MHz bellek desteği sunan anakart üzerinde çok sayıda SATA-II ve USB 2.0 konnektörü de yer alıyor. Bu arada anakart üzerinde 4 fazlı işlemci voltaj modüllerinin olduğunu da ifade edelim.

Gigabyte'ın fiyatı ile şaşırtması beklenen X38 yonga setli yeni anakartı GA-5BXWV-RH'nin Eylül ayı içerisinde pazara sunulması bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 21 Ağustos 2007; 13:15:49 >

• bizde x38 deyince şöle 5 kg bakır sogutucu bekliyorduk gigabyte'dan özellikle p35 deki soğutucu çok iyi işyapıyordu ama büyük hava soğutmayı engelliyordu bakalım bu seferki nasıl olacak sağol fx

edit birde bu ultra durable bile deyil sadece x38 im vardiye hava atmaya yarar bunu alacagıma p35 ve 965-dq6 alırım daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atl5102 -- 21 Ağustos 2007; 10:37:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: atl5102

bizde x38 deyince şöle 5 kg bakır sogutucu bekliyorduk gigabyte'dan özellikle p35 deki soğutucu çok iyi işyapıyordu ama büyük hava soğutmayı engelliyordu bakalım bu seferki nasıl olacak sağol fx

edit birde bu ultra durable bile deyil sadece x38 im vardiye hava atmaya yarar bunu alacagıma p35 ve 965-dq6 alırım daha iyi

Ya benim bilmediğim bişey mi var? Adamlar koca firma bi soğutucu hesabı yapmayı bilmiyorlar mı? Demek ki yeterli ki koymuşlar.
    Bilmediğim birşey varsa söyleyin
  • Anakart çok sade olmuş,soğutucusu yetersiz kalmaz umarım.Fiyatının düşük göstermek için özel soğutucu kullanılmadı galiba.
  • Traş bi anakart
  • ya hepiniz şekile bakıyo işleve bak . adamlar msi gibi lunapark soğutma yapsın demek ki anakart ne olursa olsun satar bu yani fiyat olarak çok iddalı olduğuna göre kendi 965 kartımı değiştiririm valla hiç acımam.
  • Ya yetersiz bir soğutucu takılacağını gerçekten düşünüyor musunuz?

Demek ki yeterli ki koymuşlar. Yanacak hali yok ya.
  • gnye köprüsü sıcaktan erimesin bide.bende asus güney köprüsünde fan var ama genede ellediiğimde baya sıcak oluo. fansız olsa bilgisayar açılmıcak heralde.
  • daha bunu slı lısı cıkacak...
    wifi lisi cıkacak....
    crossfıre detekleyenı cıkacak...
    cıkacak oglu cıkacak...

bekleyın daha cok seyler cıkacak
  • ya anakart fiyatıyla şaşırtacakmış ama fiyat nerde göremedim. başlık "zengin donanım içerikli anakart" olsaymış daha iyi olmaz mıydı.

hatta şimdi bidaha okudum ama fiyatını göremedim, FX fiyatını mı yazmayı unuttun? bana bi akıl fikir ver sistemimi upgrade yaparsam bekleyeyim mi?
  • yani pciex 2.0 desteklemiyor mu bu anakart?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Elmedin

ya anakart fiyatıyla şaşırtacakmış ama fiyat nerde göremedim. başlık "zengin donanım içerikli anakart" olsaymış daha iyi olmaz mıydı.

hatta şimdi bidaha okudum ama fiyatını göremedim, FX fiyatını mı yazmayı unuttun? bana bi akıl fikir ver sistemimi upgrade yaparsam bekleyeyim mi?

Fiyatı tam olarak net değil ama anakartın özellikleri, görüntüsü ve gelen yorumlar çerçevesinde anakartın fiyatının uygun olacağı hatta bugün satılan P35 yonga setli bazı anakartlardan bile daha uygun fiyatlı olacak. Sistemin güncelleyip güncellemen konusunda ise,

- X38 yonga setli anakartlar Eylül ayında 45nm işlemciler ise yılın son çeyreğinde gelecek.
    - AMD tarafında son kullanıcıları hedef alan Phenom işlemcileri de yılın son çeyreğinde piyasaya giriş yapacak.

Intel tarafında firma gelecek yılın ikinci yarısında Nehalem mimarisine geçecek ve soket yapısı değişecek. Ama Nehalem tabanlı işlemcilerin yaygınlaşması ve alınabilir konuma gelmesi muhtemelen 2009 yılını bulackatır tabi bu arada Intel, LGA775 formunda ve Core mimarisini kullanan işlemciler üretmeye de devam edecektir.

Bugün alınacak X38 yonga setli anakart en kötü ihtimalle 1 sene daha sorunsuzca kullanıcıları götürecektir. AMD tarafında ise şu an kullanılan soketAM2 anakartlar yeni nesil AM2+ formundaki işlemcileri destekleyecek ama HT3 yerine HT1 kullanılacak olması kötü. Zira HT3 ile gelecek yüksek bant genişliği AMD'nin yeni mimarisinin kilit noktalarından birisi.

Elindeki mevcut donanımlara, bütçene, almak istediğin sistemi en az ne kadar kullanmak istediğin gibi kriterlere göre bir iş planı yapop byuna göre sistemini güncellemende fayda var.

• hbr için şk ürde şimdi şöğle bir bakın ama başlığa fiyat şaşırtacak rakam ne kadar denildiğinde henüz belli değil
  • Herşeyden önce alette COM ve LPT çıkışı var yaa yeni anakartlarda bu çıkışları bulmak çok zor bir olay tebrik ederim gigabyte'ı
  • Asus fiyatıyla bizleri bol bol şaşırtıyor umarım Gigabyte'nin tarzı da bu yönde olmaz.
  • bence hiç alınası bir kart değil sadece x38 i çıkarmak için çıkartılmış bir kart türkiyeye gelme bile gelmez
  • pcı 2.0 yok ddr3 yok msi daha iyi en azından ddr2 ile ddr3 kullanıyo..
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Orjinalden alıntı: Elmedin

ya anakart fiyatıyla şaşırtacakmış ama fiyat nerde göremedim. başlık "zengin donanım içerikli anakart" olsaymış daha iyi olmaz mıydı.

Fiyatı tam olarak net değil ama anakartın özellikleri, görüntüsü ve gelen yorumlar çerçevesinde anakartın fiyatının uygun olacağı hatta bugün satılan P35 yonga setli bazı anakartlardan bile daha uygun fiyatlı olacak. Sistemin güncelleyip güncellemen konusunda ise,

- X38 yonga setli anakartlar Eylül ayında 45nm işlemciler ise yılın son çeyreğinde gelecek.
    - AMD tarafında son kullanıcıları hedef alan Phenom işlemcileri de yılın son çeyreğinde piyasaya giriş yapacak.

Intel tarafında firma gelecek yılın ikinci yarısında Nehalem mimarisine geçecek ve soket yapısı değişecek. Ama Nehalem tabanlı işlemcilerin yaygınlaşması ve alınabilir konuma gelmesi muhtemelen 2009 yılını bulackatır tabi bu arada Intel, LGA775 formunda ve Core mimarisini kullanan işlemciler üretmeye de devam edecektir.

Bugün alınacak X38 yonga setli anakart en kötü ihtimalle 1 sene daha sorunsuzca kullanıcıları götürecektir. AMD tarafında ise şu an kullanılan soketAM2 anakartlar yeni nesil AM2+ formundaki işlemcileri destekleyecek ama HT3 yerine HT1 kullanılacak olması kötü. Zira HT3 ile gelecek yüksek bant genişliği AMD'nin yeni mimarisinin kilit noktalarından birisi.

Elindeki mevcut donanımlara, bütçene, almak istediğin sistemi en az ne kadar kullanmak istediğin gibi kriterlere göre bir iş planı yapop byuna göre sistemini güncellemende fayda var.

hmm durum kritik o zaman, bugün yeni alacağımız birşey çok uzun süreli olmayacak, gerçi amd'nin soket yapısı konusunda daha ümitliyim, hiç değilse yeni işlemcileri desteklemeye devam edecek. iyisimi ben eski sistemle devam edeyim, amd askerlik arkadaşım olur aynı zamanda, bi anakart işlemci yollar artık o da bana

• gigabyte kaliteyi düsürmüs anlasılan...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.