Şimdi Ara

## Supox'dan 690G Yonga Setli Yeni Anakart ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Supox'dan 690G Yonga Setli Yeni Anakart ##

ATi'yi satın alması ile birlikte işlemci üreticiliğinden platform üreticiliğine terfi eden AMD, yonga seti üretimine de hızlı bir giriş yapmıştı. Zira firmanın ATi'yi alması sonucu ortaya koyduğu ilk ciddi yonga seti projesi olan 690 serisi yonga seti ailesi geçtiğimiz Şubat ayında kullanıcılara sunulmuş ve ciddi başarı yakalaşmıştı. Rakiplerine göre güçlü bir entegre grafik işlemciye sahip olan yonga setini kullanan anakartlar ayrıca HDMI desteğini de sunmaya başlayarak bu konuda önemli bir adım atmışlardı.

Geçtiğimiz aylarda Epox'un kapanmak üzere olduğunu ve firmadan ayrılan bazı mühendislerin Supox adı altında yeni bir oluşum içerisine girdiğinden de bahsetmiştik. Supox AMD'nin 690G yonga setini kullanan yeni anakartı AT690G'yi duyurdu. AMD'nin soket AM2 formundaki güncel tüm işlemcilerini destekleyen anakart, sahip olduğu 4 adet DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar DDR-2 800MHz bellek desteği sunabilmekte. Radeon X1250 entegre grafik işlemcisi ile gelen anakart harici ekran kartı kullanmak isteyenlere yönelik olarak PCIe X16 desteği de sunuyor. PCIe X16 slotunun yanı sıra 2 aet PCIe X1 ve 3 adet te PCI slotuna sahip olan anakart SB600 güney köprüsü üzerinden 4 adet SATA-II konnektörünü RAID 0 , 1, 0+1 konfigürasyonları ile destekleyebiliyor. Anakart üzerinde ayrıca gigabit lan ve yüksek tanımlı ses desteği de bulunuyor.

Anakartın fiyatı ve piyasaya giriş tarihi konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

• ilk defa duydum bu markayı..Ama kart fena değil gibi..
    4 Tane bobin olan 690G çipsetli kart ilk defa görüyorum..Overclock kapasitesi daha fazzla olacaği kesin bu kartın..Daha fazla katı kapasitör kullanılmış ayrıca..
  • quote:

Orjinalden alıntı: KYSER

ilk defa duydum bu markayı..Ama kart fena değil gibi..
    4 Tane bobin olan 690G çipsetli kart ilk defa görüyorum..Overclock kapasitesi daha fazzla olacaği kesin bu kartın..Daha fazla katı kapasitör kullanılmış ayrıca..

+1
  • Yani epox olmuş supox.
    Anakartın yeşil rengi bile eskiyi anımsatıyor.
    Güç bağlantısının yeri iyi olmamış. Diğer taraftan bu marka AMD ile çok uyumlu anakartlar üretmesiyle ünlüdür.
  • amd cpu olsa hemen alırdım bunu YANİ EPOX'U..
  • Yani bırakın onu bunu anakartın üzerindeki Ghost Bios yazısı ve markası bile aynı :))

Yaşasın Epox . Yani Supox
  • yaşasa ne olacak ölü yatırım bunlar düşük kar marjı politikası izlemezler ise patlak verir bu girişim ...adamlar ddr3 lü bordlarıda sürüylar piyasaya hey gidi hey umarım emekleri boşa gitmez
  • İşlemci soketini öne almışlar biraz daha, power kabloları da arkada kalmış, o alandaki sıkısma rahatlamıs gibi.
  • buralarda satılsa hemen alırım... supoxun bu ilk kartı olsa gerek eğer öyleyse üstünde baya emek harcanmıştır
  • Piyasada ircok yonga seti olmaya başadı hangisi lmalıyım karasız kaldım doğruu X38 Kafama yattı ama.
  • Bu anakart zaten her yönüyle epox a benziyor.Mühendisler kapanmasınımı beklemiş ne ;) kart çok iyiye benziyor
    690 serisi anakartlar gerçekten performanslı olmuş.Asusun m2a-vm sini kullandım bütün oyunları çok ama çok az kasmalarla oynuyor gayet başarılı bir kart.
  • anakartın amd ile olan uyumluluğunu biliyoruz ama bu renkleri bilerek mi seçiyor bunlar çok itici duruyor yahu
  • anakartta , pci ex slotunun pci slotlarına olan uzak mesafesi bir avantaj... ama işlemcinin ramlere olan yakınlığı dezavantaj. SONUCU FİYAT BELİRLER, AMA MSI DAN DAHA UYGUN FİYATLI OLACAĞINI SANMIYORUM.
  • acaba epoxun kalitesinde olacak mi... ayni firmalarla anlasip gidip aynisi gibi üretmeye baslamislar süper olmus ta epox kadar güzel olabilecekler mi..? epox deyince akan sular durur...
  • 24 pin + 8 pin molex girişi dikkat çekiyor birde işlemci ve ramlerin olduug bölgelere katı kapasitoru yani gerekli olan bölgelere kullanmışlar çok öz el yapılmış borda benziyor.
  • epox kartlara bayılırım supox ta güzel olur kanımca
  • epox iste. su ana kadar ilk anakartim Asus P2B idi, bir de sonuncusu gigabyte. onun haricinde hep epox kullandim, anakarttan yana hicbir derdim olmadi.
    ama "supox" ne be abi, botox gibi...
  • supow umarım epoxun başareısını ve kalitesini devam ettirebilir....
  • önümüzdeki günlerde bu yonga setinin çok yaygın kullanımına şahit olucağız bence yeni bi marka için i bi seçim olmuş
    hayırlı olsun
  • Yeni yongaseti çıkmayacak mı AMD nin ne diye hala 690G kullanılan anakartlar piyasaya sürülüyor. Bu saatten sonra alınmaz bence.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.