Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 2900GT Yolda ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
3.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Son gelen bilgiler çerçevesinde AMD-ATi'nin Radeon X19xx serisinde takip etti model politikası Radeon HD 2000 serisinde de kendini göstereceğe benziyor. Zira son gelen bilgilere göre, Radeon HD 2900 Pro'dan sonra Radeon HD 2900GT'nin de yolda olduğu ifade ediliyor.

Elimize ulaşan yeni bilgilere göre, Radeon HD 2900 Pro için ilk çıkan habelerde ortaya atılan 160 stream işlemci sayısının aksine ekran kartı R600'de olduğu gibi 320 stream işlemcisi ile gelebilir. Bu noktada Radeon HD 2900Pro'yu Radeon HD 2900XT'den ayıran en önemli detay büyük bir ihtimalle bellek veri yolu ile ROP ve TMU ünitelerinin sayısı olacak.

Radoen HD 2900Pro'nun yanı sıra AMD-ATi daha ekonomik bir model olarak Radeon HD 2900GT üzerinde de çalılışıyor. Her iki ekran kartının hazırlıklarının Eylül ayı içerisinde bitmesi beklenirken yaygın anlamda kartların pazara sunulması Ekim ayını bulacak gibi görünüyor. Radeon HD 2900GT için ifade edilen tek bilgi ise kartın 240 adet stream işlemcisi ile gelebileceği. Kartların konumlandırılması ile ilgili de bir bilgi bulunuyor. Buna göre, Radeon HD 2900GT direk GeForce 8600GTS'in karşısına yerleştirilmesi beklenirken Radeon HD 2900 Pro ise GeForce 8600GTS ile GeForce 8800GTS 320 arasına konumlandıracak. Ayrıca AMD-ATi'nin her iki modeli de rakiplerine göre önemli fiyat avantajına ve HDMI desteği gibi teknik bazı farklılıklara sahip olacaklar. Bu arada kutu içeriğinin de DirectX 10 destekli oyunlar ile desteklenmesi de beklenebilir.

AMD-ATi'nin Radeon HD 2900Pro ve Radeon HD 2900GT modellerine ait teknik özellik bilgileri şu an için spekülasyondan ibaret ama her iki ekran kartı da şu an iş hattında ve büyük bir ihtimalle Ekim ayında kullanıcılar ile buluşacaklar.

• Amd tarafında,segmentteki boşluklara gerekli takviye yapılıyor.x19xx serisinde olduğu gibi aynen bundada aynı yolu takip ediyor,umarım fiyat olarakta x19xx deki gibi ( son yani şuanki fiyatları ) bir fiyat politikasını takip eder.Haber için teşekkürler fx57.
  • AMD nin yerinde olsam bu kartları DirectX 10.1 destekli yapardım
  • Acaba bu pro ve gt modelleri direct 10.1 desteği ile mi gelecek?
    Yoksa kullanıcılar bir hüsran daha mı yaşayacaklar.
  • DX10 nun ipini Çektiler Bunlar Hala Dx10 Desteklı Kart Uretme Cabasında
  • dx10 sahiplerine yazık oldu.
  • Benim görüşüm DX10 için bir çözüm bulunacağı yönünde.
    GT model ekran kartlarıda herzaman kullanıcıları cezbetmiştir, ismindenmidir nedir anlamadım
  • İnatla ve ısrarla dx10 sahiplerine yazık oldu diyorsunuz. Mesela ben 2900xt yi alırken sadece dx10 desteği var diye almadım. Mükemmel dx9 desteği ve performansı da en az onun kadar önemli bir faktördü. Sonuxta dx10 suz eski VGA sahipleri 3Dmark06 dan max 5-6 k civarı puan alırken ben 11-12 k puan alıyorum ve oyunlarda max çözünürlüklerde max kalite ile oyun oynayabiliyorum. DX10 kartların tek dezavantajı DX10.1 ile gelen bir kaç ufak eklentiye donanımsal olarak destek veremeyecek olmaları. (Yeni ses ASPI si gibi) Bunun yanında zaten dx10.1 destekli oyunlar geriye doğru uyumlu olmayacak diye bir şey ise kesinlikle söz konusu olamaz. Nasıl dx9 oyunları dx7 veya dx8 destekleyen ekran kartı sahibi olanlar oynayabiliyorsa bunlarda oynanacak. Haaa kişisel fikrimi soracak olursanız şu saatten sonra ben dx10 destekli kartları "sıfır" olarak almam ama 2 nci el olarak uygun fiyata bulunursa kesinlikle kaçırılmamalı. Ama şunuda unutmamak gerek dx10 çıkalı kaç ay oldu hala piyasada tam anlamı ile dx10 destekli oyun yok. Buda demektirki dx10.1 destekli oyun çıkmasına bence en az daha 1 sene var. Bu 1 sene içinde ben yeni kart aldığıma ve ödediğim paraya razıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgboy -- 11 Ağustos 2007; 10:01:53 >

• ürün çeşitliliği iyidir
  • uygun fiyatlardan çıkarsa iyi iş yaparlar.
    haber için teşekkürler fx57
  • Dx10 seçenekleri artıyor güzel.
  • 256bitlik kartların çıkması güzel haber her iki firmadanda bekliyoruz
  • iyi güzelde bunlar keşke dx10.1 olsaydı..
  • quote:

Orjinalden alıntı: BaRo55

iyi güzelde bunlar keşke dx10.1 olsaydı..

DX10 oyunları oynadın mı?
  • Biraz daha ucuzlaması lazım 200-300 doalr arası gelirse en azından HD2900gt belki DX10 a geçilerbilir yine de oyun gelmeden kart almak pek mantıklı değil.
  • Sanki piyasa directx 10 oyundan geçilmiyoda bide 10.1 çıktı başımıza
  • Önemli olan dx9 dx10 değil önemli olan optimize olmuş oyunların fazlalığı bana gidipte alan wake i jericho yu veya colin i konsoldan çevirip önüme koyuyolarsa pc bitmiş demektir mesela colinde kontroller zor denmiş tabiki zor olur çünkü konsoldan çeviri sizin hoşunuza gidiyosa bu durum buyrun oynayın ama benim hiç hoşuma gitmiyor nerde colin 2 nerde dirt.
  • 2900Pro ve 2900GT'nin çıkması nvidia cephesinde 8800GT, "belki" 8800GS, gibi kartların çıkmasını sağlayacak,
    şu an DX10 için vasat ama 150$ üzerine satılan kartların gerçek değerlerine inmesini sağlayacaktır.
  • ati cok gec kaldı yaaa hemde inanılmaz derecede gec kaldı nvidia ilk dx10 kartlarını cıkardıgından beri bir sürü zaman gecti fakat ati nin performans olarak x1950pro ve xt lere yakın 256 bit performanslı bi kart hala cıkaramaması cok kötü ve büyük bir kayıp aradan aylar gecti ama halaaaa icraat yok daha bu ati her seyi haketmiyor mu ?
  • istedikleri kadar model çıkartrsınlar çeşit yapsınlar...bunları uzun vadede kullanamayacak olduktan sonra neden alalım ki???hyr ucuza kart üretimi yapsınlar bir karta verdiğimiz parayla 2 yane alabilir düzeye gelsinler o zaman tamam her yenilemede cepten çıkan paraya bakmadan direk değiştiririz...ama oyunlar eğer bunları es geçip de direk DX10.1 destekli çıkarsa o zaman bunca anakar ne olacak direk çöpe at yenisini al...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.