Şimdi Ara

-------> kobÈ ßr¥åNt fAn cLµß <-------

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
1
Favori
18.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR BAKTIM BAKTIM YOK ŞOK OLDUM DEDİM DH'DE NASIL KOBE BRYANT FAN CLUBÜ OLMAZ DEDİM VE Bİ TANE AÇMAYA KARAR VERDİM
    KOBE BRYANT

Gerçek ismi: Kobe Bean Bryant
    Pozisyon : Şutör gard
    Lakap : Kara Mamba, KB24
    Boy : 6 ft 6 in (1.98 m)
    Ağırlık : 220 lb (100 kg)
    Takımı :Los Angeles Lakers
    Doğum : 23 Ağustos 1978 Pennsylvania, Phiadelphia
    Draft : 13. sıra, 1996 New Orleans/Oklahoma City/Charlotte Hornets
    Aktif Olduğu Yıllar 1996–>devam ediyor

REKORLARI ve BAŞARILARI

* Lisesini tarihini ilk eyalet şampiyonluğuna taşımıştır.
    * Philadelphia tarihinin en çok sayı üreten lise oyuncusudur (2.883).
    * Bir All-Star .maçında ilk beş başlayan en genç oyuncudur.
    * Bir smaç şampiyonası kazanan en genç oyuncu ve smaç şampiyonası kazanan ilk ve tek Los Angeles Lakers oyuncusudur.
    * 10.000, 14.000, 15.000, 16.000, 19.000 sayı barajlarını geçen en genç oyuncudur.
    * Bir maçta en fazla üç sayılık basket isabeti rekoru (12, Donyell Marshall ile ortaktır).
    * 2002-2003 sezonunda ardı ardına oynadığı 9 maçta 40 ve 12 maçta 35 sayı barajını geçen 3. oyuncu olmuştur (1. Wilt Chamberlain, 2. Michael Jordan).
    * Dallas'a karşı 33 dakikada 62 sayı kaydetmiştir.
    * Utah Jazz ve Dallas Mavericks takımlarına üçüncü çeyrekte attığı 30 sayı kulüp rekorudur.
    * 24-saniye şut süresi kuralı uygulanmaya başlatığından beri üçüncü periyot sonunda rakibi sayı bazında geride bırakan tek oyuncudur (üçüncü çeyrek sonunda 62 sayısı varken Dallas Mavericks 61 sayıda kalmıştır).
    * Toronto Raptors karşısında attığı 81 sayı, bir NBA maçında atılmış olan en yüksek ikinci sayıdır (1. 100 sayı ile Wilt Chamberlain'dir).
    * 81 sayı kulüp rekorudur ve NBA tarihinde 70 sayı barajını geçen 5 oyuncudan biridir.
    * Bir maçta takımının 122 sayısının 81 ini kaydederek %66.4 le en yüksek yüzdeyi tutturan oyuncu olmuştur.
    * Bir sezonda 27 kez 40 sayı barajını geçerek kulüp rekorunu kırmıştır.
    * Bir sezonda atılan en yüksek sayıda 7. sıradadır (2.832).
    * 2005-2006 sezonunda 35.4 sayı ortalama ile sayı kralı olmuştur.
    * NBA tarihinde bir sezonda hem 2.800 sayı atıp hem de 180 üçlük isabeti bulan tek oyuncudur.
    * Üst üste 50 sayı ve üzerine arka arkaya maçlarda 4 kez ile en fazla çıkan ikinci oyuncudur. (Birinci Wilt Chamberlain)
    * 2007 yılında 31 sayı, 6 asist, 6 top çalma ve 5 ribaundla NBA All-Star MVP ödülünü 2. kez (ilki 2002'de) kazanmıştır.
    * Bir sezonda 10 kez 50 sayı barajını geçmeyi başaran 2.oyuncudur (birinci wilt)

HAYATI

Kobe Bryant, Philadelphia'da doğdu. Babası da bir NBA basketbolcusu olan Kobe, ismini annesinin bir Çin lokantasında yediği kobe usulü biftekten almıştır. Kobe 5 yaşına geldiğinde yaşamında büyük bir etkisi olacak İtalya'ya taşınmışlardı. Kobe, babasının maçlarını izlerken basketbola alışmıştı. Fakat İtalya'da yaşayıp da futboldan etkilenmemek mümkün değildi. Kobe de futbola en az basketbola duyduğu kadar ilgi duymakta idi. Ama zamanla bütün ilgisi basketbola kaydı. Çünkü Amerika'ya geri dönmüşlerdi ve boyu gitgide uzamakta idi. Kobe burada basketbolunu geliştirdi ve 13 yaşına geldiğinde babasını yenebilir hale geldi.

Lise yıllarında müthiş iş ahlakıyla herkesin gözüne giren Kobe, her gün salona erken gelip geç çıkmanın faydasını gördü; her ne kadar ilk senesinde takımına bişey kazandıramasa da sonraki üç sezonda 90 maçta 77 galibiyet ve 13 mağlubiyetle lisesini şampiyonluğa taşıdı. Son senesinde; maç başına 30.8 sayı,12 ribaunt,6.5 asist,4 top çalma,3.8 blok ortalamaları tutturmuştu. Lise kariyeri sona erdiğinde Philadelphia'nın tüm zamanlarda en çok sayı kaydeden lise oyuncusu idi (aynı listede Wilt Chamberlain üçüncüdür). Böyle görkemli bir lise kariyerinin de ona getirileri büyük oldu: USA Today yılın lise oyuncusu, Naismith yılın oyuncusu ödüllerini kazandı ve McDonald's All American takımında yer aldı.

1996 NBA Draftı'na kolej okumadan, lise mezunu olarak giren Kobe; 13. sıradan Charlotte Hornets tarafından seçildi ve drafttan hemen sonra da zamanın üst düzey pivotlarından Vlade Divac karşılığında Los Angeles Lakers'a takas oldu.Bu takas o dönemde çok eleştirildi, çünkü kolej okumamış, NBA'de nasıl oynayacağı belli olmayan bir oyuncu için ligin üst düzey pivotlarından birinin verilmesi kafalarda soru işareti yarattı.

Kobe Bryant, çaylak sezonunu bekleyerek ve öğenerek geçirdi. Sezonun ikinci maçında Minnesota Timberwolves karşısında oyuna giren Kobe; 18 yıl, 2 ay ve 11 gün ile NBA tarihinde en küçük yaşta forma giyen oyuncu oldu. Ligdeki ilk sayısını bir sonraki maçta New York Knicks'e karşı bulan Kobe, 4. maçında Toronto Raptors karşısında 10 sayı üreterek kariyerindeki ilk çift haneli rakama ulaştı. Kobe ilk kez bir maça ilk beşte başladığında, takvimler 28 Ocak 1997'yi gösteriyordu. 12 sayı attığı bu maçla birlikte, 18yıl, 5 ay ve 5 günle NBA tarihinde bir maça ilk beşte başlayan en genç oyuncu oldu.

İlk sezonunda All-Star haftasonu onun için gayet keyifli geçti. Çaylak maçında yer alan Kobe, kaydettiği 31 sayıyla maçın en skorer ismi oldu. Birkaç saat sonra bu kez smaç yarışmasında yarışan Kobe, son hakkında havada topu bacaklarının arasından geçirerek yaptığı smaçla 49 puan aldı ve bu yarışmanın en genç şampiyonu oldu. Ayrıca bu bir Lakers oyuncusunun kazandığı ilk (ve şu ana kadar tek) smaç şampiyonluğudur. Aynı sene Play-off'larda ilk ciddi kötü anılarıyla tanışan Kobe, maçı kazandırabilecek son şutu kaçırdı. Uzatmada da iki airball atan ve iyice çöken Kobe, çaylak sezonuna noktayı böyle kötü bir şekilde koymuş oldu.

97-98 sezonuna çok iyi bir başlangıç yapan Lakers'ta çok iyi oynayan bir Kobe vardı.Önünde Van Exel,Eddie Jones gibi oyuncular olmasına ve maç başına 26 dakika oynamasına rağmen elde ettiği 15.4 sayı ortalaması ve spektaküler smaçları kamuoyunu o kadar etkiliyordu ki, 1998 All-Star maçına halk oylamasıyla çoğu ünlü oyuncunun önünde ilk beşte başlıyor ve bir All-Star maçına ilk beşte başlayan en genç oyuncu oluyordu.Bu maçta batı takımının en yüksek rakamları olan 18 sayı ve 6 ribaunt üreten Kobe, idolü majesteleri Michael Jordan karşısında iyi bir maç sergiledi.

Kobe, 1999-2000 sezonuna sakat başladı. Fakat sakatlığını atlattıktan sonra Lakers, ligde fırtına gibi eserek müthiş serilere imza attı. İlk önce 16, daha sonra da 19 maçlık galibiyet serileri yakalayan Lakers, sezon bitimine gelinirken son 31 maçın 30 unu kazanmıştı. Kobe'ninde bu takıma katkısı oldukça büyük oldu. Maç başına 22.5 sayı,6.3 ribaunt,4.9 asist,1.6 top çalma istatistikleri yakalayan Kobe kariyerindeki ilk NBA şampiyonluğunu yaşadı.

2000-2001 sezonu şampiyonluk yaşanılmasına rağmen gerilim dolu bir sezon oldu. Shaquille O'neal'la arasındaki "başarıyı kendisine mal etme tartışmaları" iyice kızışmakta idi.[kaynak belirtilmeli] Şampiyonluklarla örtbas edilen bu gerginlik en sonunda patlak verdi: 2003-2004 sezonunda müthiş bir takım kuran Lakers (kadrosunda Gary Payton, Kobe Bryant, Karl Malone, Shaquille O'neal gibi yıldızlar bulunuyordu) buna rağmen finalde Detroit Pistons'a elendi ve böylece tartışmalar yeniden alevlenmeye başladı. 2004-2005 sezonunda Shaquille O'neal, Miami Heat'e takas edildi. Kobe, bu sezon pek varlık gösterememesine rağmen iyi maçlar çıkardı, fakat kadro kalitesi düşük olduğu için başarıyı yakalayamadı.

2005-2006 sezonunda Kobe müthiş bir çıkış yakaladı. Yazın çalışmasının meyvelerini toplayan Kobe kilo vermiş ve bu mücadeleye hazır bir şekilde sezona başlıyordu. Müthiş maçlar çıkaran Kobe, takımını tek başına taşıyor ve inanılmaz rekorlara imza atıyordu. Kobe, ilk önce Dallas Mavericks karşısında ilk üç çeyrekte 62 sayı üretti. Oyundan çıktığında Dallas takım halinde 61 sayıdaydı. Bu, o güne dek görülmemiş bir şeydi. Hemen sonraki haftalarda NBA tarihinin en yüksek ikinci skoru olan 81 sayıyı Toronto Raptors'a karşı bulan Kobe Bryant ayrıca takımını da Play-off'a sokmayı başardı. Playoff'un ilk turunda Phoenix Suns ile karşılaşan Lakers, Kobe'nin müthiş oyunu ve son saniye basketleriyle seriyi 3-1'e getirmeyi başardı, fakat sonraki üç maçı da kaybetti ve serîyi 3-4 kaybederek müthiş bir sezonu noktalamış oldu.

Kobe 2003 yılında kendisine açılan bir tecavüz davasıyla ilgilenmek zorunda kaldı. Çok zor günler geçiren Kobe maçlara ucu ucuna yetişiyor, bütün reklam anlaşmaları iptal ediliyordu. Deplasmanlarda aleyhine sloganlar atılan Kobe, davacı kadının bir yıl sonra ısrarından vazgeçmesi sonucu kurtuldu.

ARKADAŞLAR BENDEN ŞİMDİLİK BU KADAR BİLGİ
    SİZİN BİLGİLERİNİZİ VE DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM
    İMZA HALA TASARLANMAKTADIR
    SAYGILARIMLA ...AHMET

arkadaşlar artık imzamızda hazırdır
    önizlemesi :
     -------> kobÈ ßr¥åNt fAn cLµß <-------

bu kodu direk imza panelinize kopyala yapıştır yapın
    alternatif imzalar kabulümüzdür

[center][image]https://store.donanimhaber.com/e4/03/d1/e403d1885703e50d33ede68b4050c112.jpg[/image][/center] 
    [center][b][color=red][link=http://forum.donanimhaber.com/m_16351403/mpage_1/key_//tm.htm#16351403]----- -----k O b E B r Y a N t f A n c L u B ----- -----[/link][/color][/b][/center]

KOBECİLER

zasermon
    xmen
    rebo8kobe
    batuhanbb
    EvilPhoenix
    TheDodO
    K®ATOS
    Hertz+
    kobe_bryant_24
    BayBryant
    foreverkobe
    Cqr24
    TechesT
    THaTS GREAT!!!!
    livingdeads
    squall666
    bjkliali
    propesyonel
    j.r.duke
    justwritingmyname
    bah@
    OrhunKobe
    evaporates.
    demircibaris
    Theode
    xxxbatmanxxx
    QbLaY!!!
    power_viper
    Kobe #24
    seytan41
    kb92
    Lloyd banks
    Dwayne Carter
    Phoneix TUR
    _H_S_N_
    HyperioИ
    koobee24
    artdzy

. . .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zasermon -- 9 Haziran 2009; 13:14:13 >

• kodu
    [center][image]https://store.donanimhaber.com/e4/03/d1/e403d1885703e50d33ede68b4050c112.jpg[/image][/center] 
    [center][b][color=red][link=http://forum.donanimhaber.com/m_16351403/mpage_1/key_//tm.htm#16351403]----- -----k O b E B r Y a N t f U n c L u B ----- -----[/link][/color][/b][/center]
  • Benide ekle.İmzamada ekledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayalbaz93 -- 2 Ağustos 2007; 18:53:50 >
  • Tüm Dünya Kobe'nin fanı zaten.

Sevmeyenler de Kobe'nin krallığını kabullenemeyenler...
  • @xmen eklendin

@EvilPhoenix ekliyeyimmi senide?
  • ben de kobe ciyim
    beni de alın kobe hastasıyım ben
  • hocam bu kod dediğiniz resmin kodu mu
  • benide ekleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhanbb -- 2 Ağustos 2007; 20:33:41 >
  • http://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memid=237620

ekle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EvilPhoenix -- 2 Ağustos 2007; 20:33:08 >
  • eminmisin olmadıgına her hafta düzenli olarak açılır kobe fan kulup..
  • @EvilPhoenix
    Niye illa Kobe'yi sevmek zorundamıyız yada her sevmeyen onu çekemiyomu oluyo? Şahsen Kobe'nin başarılarının yada başarısızlıklarının bana en ufak katkısı yok ama sevmiyorum ve oynadığı basketbolu hiç sevmiyorum. Şimdi ben Kobe'yi çekemiyomu oluyorum?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ße®k

Niye illa Kobe'yi sevmek zorundamıyız yada her sevmeyen onu çekemiyomu oluyo? Şahsen Kobe'nin başarılarının yada başarısızlıklarının bana en ufak katkısı yok ama sevmiyorum ve oynadığı basketbolu hiç sevmiyorum. Şimdi ben Kobe'yi çekemiyomu oluyorum?

evet
  • HocAm forumdaki en deli kobe manyaklarından olaraktan beni de eklemeni rica ediyorm..suan evimde değilim.gidince bircok kobe resmi ve en iyi mixleri ekleyecegim buraya

• quote:

@EvilPhoenix

Sevmek zorunda olmakla ne alaka? Ben sadece genelleme yaptım, tabiiki onu kastetmedim. Kobe'yi sevmeyenlerin çoğu Kobe düşmanı da o yüzden söyledim. Bu arada sadece Kobe'nin değil hiç bir oyuncunun başarısının sana bir yararı yok. Kişiliğini sevmeyebilirsin, kendini sevdirmeyecek şeyler yapıyor evet doğru. Ama Kobe Bryant aktif oyuncular arasında en iyi basketbolcudur. Oynadığı basketbolu sevmiyormuşsun, eğer gerçekten oynadığı basketbol stilini sevmiyorsan onun gibi oynayan hiçbir oyuncuyu sevmezsin. Ha sen dersen sade Kobe'ninkini beğenmiyorum, o zaman anti Kobe'cisindir sende.

• quote:

@EvilPhoenix

evet cok haklisin berk bende sevmiyorum ya KOBE yi
    yani $imdi onu cekemiyorum mu oluyor
    herkes istedigini sever istedigini sevmez
  • herkes eklendi

ama bence çekemionus yani
    adamı sevmemeniz için bi neden göremiyorum ben fıstık gibi basketbol oynamıomu oynuo karizmatik mi karizmatik daha ne eksii war bilmem yani
  • bende kobeciyim hemde çok büyükkobeci ama imzamda var benide ekle ama resimi koyamam...
  • quote:

Orjinalden alıntı: zasermon

herkes eklendi

adamı sevmemeniz için bi neden göremiyorum ben fıstık gibi basketbol oynamıomu oynuo karizmatik mi karizmatik daha ne eksii war bilmem yani

En buyuk eksisi kisiligidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: LeBron_ James_

quote:

Orjinalden alıntı: zasermon

herkes eklendi

En buyuk eksisi kisiligidir.

walla ben basketboluyla ilgileniorm kişiliiyle diil
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.