Şimdi Ara

PS3 Proxy Yöntemini Açıklıyorum!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
2
Favori
24.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok bekledik, kâh güldük, kâh küfür etti(niz) ama benim Ankara'da olmam sebebiyle ben bir türlü bu yazıyı yazamadım. Ve şimdi ben İstanbul'dayım ve sözümü tutarak sizlere bu yöntemin nasıl olduğunu anlatacağım!

Gelelim bunun ne işe yaradığına:

Arkadaşlar, bu yöntem sayesinde ne sahte oyun oynayacaksınız, ne de kotanız gitmeyecek. "E bunun yararı nerede o zaman?" diyorsunuz, duyuyorum. Bunun yararı ise PSStore'larda bir miktar para ile edinebildiğimiz oyunları, ek paketleri bedavaya edinebiliyor ve PS3'ten indirmek esnasında oluşabilecek bir kesintiye önlem olarak bu yöntemi kullanabiliyoruz. Ayrıca bir hatırlatma daha var. Bu vereceğim bir linkte indirebileceğimiz dosyalar bulunuyor. Bunların yanındaki bölge koduna ve çalışıp, çalışmadığına dair notları dikkate alırsanız sevinirim. Çünkü yanında "NOT WORK" yazan bir dosyayı boşuna indirip de bir umutla yüklemeye çalışmayın.

Öncelikle bu yöntemi gerçekleştirebilmek için lazım olan şeyleri söylüyorum:

1-) PS3 ve PC aynı modemi görecek.
    2-) .NET Framework 1.1+ bilgisayarınızda yüklü olacak.
    3-) PS3 Proxy programı bilgisayarınızda yüklü olacak. (http://www.sendspace.com/file/j7iww1)
    4-) Ve tabii ki de bilgisayarımızda indirilmiş olan paralı full oyun, demo vs.'den olacak. (Bunların olduğu adres: Link yenilendi! --> http://www.ps3news.com/forums/ps3-online-chat/all-new-ps3-store-links-thread-64977.html)

Bu 4 özelliği de gerçekleştirdikten sonra aşağı kısmı okursanız sevinirim çünkü bazıları direkt olarak işlemi okuyup "Ohoo, çok uzunmuş, hiç uğraşamam" deyip kapatıyor.

Şimdi gelelim yönteme:

1-) Proxy programını kurduktan sonra programı açın. (Eğer yüklerken bölgeye dokunmadıysanız Program Files'ın içinde C5B43 adlı bir dosyanın içinde olacak)
    2-) IP Address bölümüne bilgisayarınızın IP adresini girin. (Eğer bilmiyorsanız Çalıştır'a "cmd" yazıp çıkan yere "ipconfig" yazın)
    3-) Port bölümünü öylece bırakın.
    4-) 'PS3 Mode' bölümünü işaretleyin.
    5-) PS3'ü açın ve Network Settings'e girin.
    6-) "Address" bölümüne gelene kadar PS3'ünüzün bağlantı türünüzü seçin.
    7-) Buradan "Custom"ı seçin devam edin.
    8-) Proxy Server ayarına gelene kadar herşeyi 'Auto' yapın, Proxy Server ayarına gelince de "Use"a basın.
    9-) Sonra PS3 Proxy Programına yazdığınız IP Adresini ve orada hazır yazılmış olan portu PS3'e geçirin.
    10-) Ayarlarınızı kaydedin ama sonra bağlantıyı test etmeyin.
    11-) Bilgisayarınızdaki Proxy Programında 3. sekmeye gelin (Adı 'Replace Files' olan yer)
    12-) 2 tane beyaz kutu göreceksiniz.
    13-) İlk beyaz kutuya Folding@Home'un indirme linkini koyacağız. Bu linkler:

NTSC (US) F@H:
    http://dus01.ps3.download.playstation.net/download/ps3/us/fah/fah.pkg

PAL (EUR) F@H:
    http://deu01.ps3.download.playstation.net/download/ps3/eu/fah/fah.pkg

ASIA (JAP) F@H:
    http://djp01.ps3.download.playstation.net/download/ps3/jp/fah/fah.pkg

14-) Sağ taraftaki kutuya da yükleyeceğimiz demoyu vs. koyacağız. İndirdiğimiz demonun adı garip bir ad olup uzantısı da'.pkg' olacak. Onun o garip adını "fah" ile değiştirin ve dosya adını "fah.pkg" haline getirin.
    15-) İkinci kutunun yanında bir nokta var. Ona basın ve adını "fah.pkg" olarak değiştirdiğimiz dosyayı seçin.
    16-) İlk bölmeye geri dönün ve "START"a basın.
    17-) PS3'ünüze dönün.
    18-) Eğer Folding@Home'u daha önceden yükledi iseniz, üzerine gelip üçgene basın ve programı kaldırın.
    19-) Kaldırdıktan sonra Folding@Home ikonuna basın ve indirmeye başlayın. Şimdi "E madem yükleyecektik, niye sildirdin?" diyebilirsiniz. Biz bu proxy programını çalıştırdıktan sonra Folding@Home'u indirme işlemine soktuğumuzda aslında F@H'ı indirmiyoruz, yaptığımız işlem o Proxy'e soktuğumuz demo vs.'yi PS3'e aktarıyoruz.
    20-) Aktarım işlemi bittikten sonra eğer aktardığımız şey video ise izleyin, demo ve paralı full oyun ise yükleyin ve oyunun tadına varın.

Sonuçları söylemeyi unutmayın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi therev -- 4 Şubat 2008; 22:58:33 >

• Evet işe yarıyor...

Da ps3 ayarlarında birşeyi değiştirmiyormuyduk? Ben öyle yapmıştım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sos05 -- 2 Ağustos 2007; 15:59:14 >
  • ayar olarak bişi yapmıorsunda baglantıyı kurarken proxy yı aktıf edıosun oraya bilgileri fln giriorsun

ayrıca burda iilakide folding home un kullanmanız gerekmez psn de her hangı bı dosyaya ındırme işlemini başladıgınıda ps3proxy programınnı log kısmında o nun uzantısını görürüsünüz onu alıp rplace kısmındakı sol tarafta kutucaga koyup sag tarafa da ıstedıgınız osyayı çekerekde kullanabilirsniz

ayrıca bu proxy kullanarak ps3 u update etmeden psn e girebilir ve online oyuun oynayabilirsiniz

burda arkadasımız güzelce anlatmıs

http://forum.donanimhaber.com/m_13105414/mpage_1/key_ps3//tm.htm#13105414

• Benim tek sıkıntım bu proxyserver programının bende çalışmaması. Surf bu yüzden format atacağım mecburen. Tüm bağlantı ayarlarım doğru fakat bu program bir kez hata verirse hep aynı hatayı veriyor ne kadar doğru yapsam da. Şimdi verdiğin linktekini akşam tekrar deneyeceğim. Yazdıklarını da tekrar gözden geçireceğim teşekkür ederim @mad_skillz. Bu forumda bu işle günlerce uğraşıp sonuç alamayan tek adamım sanırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: mad skillz

Evet, sevgili yurttaşlarım!

Çok bekledik, kâh güldük, kâh küfür etti(niz) ama benim Ankara'da olmam sebebiyle ben bir türlü bu yazıyı yazamadım. Ve şimdi ben İstanbul'dayım ve sözümü tutarak sizlere bu yöntemin nasıl olduğunu anlatacağım!

Gelelim bunun ne işe yaradığına:

Arkadaşlar, bu yöntem sayesinde ne sahte oyun oynayacaksınız, ne de kotanız gitmeyecek. "E bunun yararı nerede o zaman?" diyorsunuz, duyuyorum. Bunun yararı ise PSStore'larda bir miktar para ile edinebildiğimiz oyunları, ek paketleri bedavaya edinebiliyor ve PS3'ten indirmek esnasında oluşabilecek bir kesintiye önlem olarak bu yöntemi kullanabiliyoruz. Ayrıca bir hatırlatma daha var. Bu vereceğim bir linkte indirebileceğimiz dosyalar bulunuyor. Bunların yanındaki bölge koduna ve çalışıp, çalışmadığına dair notları dikkate alırsanız sevinirim. Çünkü yanında "NOT WORK" yazan bir dosyayı boşuna indirip de bir umutla yüklemeye çalışmayın.

Öncelikle bu yöntemi gerçekleştirebilmek için lazım olan şeyleri söylüyorum:

1-) PS3 ve PC aynı modemi görecek.
    2-) .NET Framework 1.1+ bilgisayarınızda yüklü olacak.
    3-) PS3 Proxy programı bilgisayarınızda yüklü olacak. (http://www.sendspace.com/file/j7iww1)
    4-) Ve tabii ki de bilgisayarımızda indirilmiş olan paralı full oyun, demo vs.'den olacak. (Bunların olduğu adres: http://www.ps3news.com/forums/playstation-3-chat/ps3-usa-eur-jap-store-game-links-thread-64977.html)

Bu 4 özelliği de gerçekleştirdikten sonra aşağı kısmı okursanız sevinirim çünkü bazıları direkt olarak işlemi okuyup "Ohoo, çok uzunmuş, hiç uğraşamam" deyip kapatıyor.

Şimdi gelelim yönteme:

1-) Proxy programını kurduktan sonra programı açın. (Eğer yüklerken bölgeye dokunmadıysanız Program Files'ın içinde C5B43 adlı bir dosyanın içinde olacak)
    2-) IP Address bölümüne bilgisayarınızın IP adresini girin. (Eğer bilmiyorsanız Çalıştır'a "cmd" yazıp çıkan yere "ipconfig" yazın)
    3-) Port bölümünü öylece bırakın.
    4-) 'PS3 Mode' bölümünü işaretleyin.
    5-) PS3'ü açın ve Network Settings'e girin.
    6-) "Address" bölümüne gelene kadar PS3'ünüzün bağlantı türünüzü seçin.
    7-) Buradan "Custom"ı seçin devam edin.
    8-) Proxy Server ayarına gelene kadar herşeyi 'Auto' yapın, Proxy Server ayarına gelince de "Use"a basın.
    9-) Sonra PS3 Proxy Programına yazdığınız IP Adresini ve orada hazır yazılmış olan portu PS3'e geçirin.
    10-) Ayarlarınızı kaydedin ama sonra bağlantıyı test etmeyin.
    11-) Bilgisayarınızdaki Proxy Programında 3. sekmeye gelin (Adı 'Replace Files' olan yer)
    12-) 2 tane beyaz kutu göreceksiniz.
    13-) İlk beyaz kutuya Folding@Home'un indirme linkini koyacağız. Bu linkler:

NTSC (US) F@H:
    http://dus01.ps3.download.playstation.net/download/ps3/us/fah/fah.pkg

PAL (EUR) F@H:
    http://deu01.ps3.download.playstation.net/download/ps3/eu/fah/fah.pkg

ASIA (JAP) F@H:
    http://djp01.ps3.download.playstation.net/download/ps3/jp/fah/fah.pkg

14-) Sağ taraftaki kutuya da yükleyeceğimiz demoyu vs. koyacağız. İndirdiğimiz demonun adı garip bir ad olup uzantısı da'.pkg' olacak. Onun o garip adını "fah" ile değiştirin ve dosya adını "fah.pkg" haline getirin.
    15-) İkinci kutunun yanında bir nokta var. Ona basın ve adını "fah.pkg" olarak değiştirdiğimiz dosyayı seçin.
    16-) İlk bölmeye geri dönün ve "START"a basın.
    17-) PS3'ünüze dönün.
    18-) Eğer Folding@Home'u daha önceden yükledi iseniz, üzerine gelip üçgene basın ve programı kaldırın.
    19-) Kaldırdıktan sonra Folding@Home ikonuna basın ve indirmeye başlayın. Şimdi "E madem yükleyecektik, niye sildirdin?" diyebilirsiniz. Biz bu proxy programını çalıştırdıktan sonra Folding@Home'u indirme işlemine soktuğumuzda aslında F@H'ı indirmiyoruz, yaptığımız işlem o Proxy'e soktuğumuz demo vs.'yi PS3'e aktarıyoruz.
    20-) Aktarım işlemi bittikten sonra eğer aktardığımız şey video ise izleyin, demo ve paralı full oyun ise yükleyin ve oyunun tadına varın.

Sonuçları söylemeyi unutmayın!

bu işlemleri yapmamızın amacı nedir bize ne gibi kolaylıklar sağlıyor ?

• TEKKEN DARK RESURRECTION (FULL - NOT WORK) [554MB]
    not work derken???Haybeye indirmeyelim???
  • not work se indirme balon olursun
  • quote:

Orjinalden alıntı: cancanax

TEKKEN DARK RESURRECTION (FULL - NOT WORK) [554MB]
    not work derken???Haybeye indirmeyelim???

Aynı bu şekilde Mortal Kombat II'de var ama o da Tekken gibi çalışmıyor. Not Work derkende demek istediği oyun çalışmıyormuş proxy'den PS3'e atarken indirme yani.
  • ya ne sorcam benim makine japon ve japon bölgesinde mortal kombat yok..diğerinden indirsem çalışmaz dimii??
  • Benim PS3'de NTSC-J japon yani ama USA hesabımdan indirdiğim Mortal Kombat II sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
  • peki bü şekilde ps3 e resim/mp3 fln yolluya biliyormuyuz?
  • Orjinalden alıntı: mustafa982

Bu şekilde yani F@H yöntemi ile çalışanlar belli de, çalışmayan birkaç şeyi bir kezde ben yazayım dedim burda;
    Nucleus açılıyor fakat sadece demo bölümler çalışıyor. Aktivasyon olmadı.
    Resistance ın ek haritasını da install ediyor ancak oyunda hala "satın almalısın" diyor.
    Ps3News.com daki ps store linklerinde görünen "Mortal Kombat Full (Working)" yazısı da yalan. Çünkü bu link MK 2 nin ta kendisi. İkisi de 250mb. Mk2 de zaten çalışmıyor.
    Herkese kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa982 -- 2 Ağustos 2007; 20:58:56 >
  • Tekken oynayamıcaz yani...Ulan paramız var alamıyoz utanın be......
  • Arkadaşım ellerine sağlık.Foh yöntemi ile indirmek isterseniz ps3ü pcye direk bağlayabilirsiniz.Pcdeki bağlantıya gelip ipye 192.168.0.2 verip ps3de settingsde "use proxy"e o ipyi yazarsanız olay biter.Arkadaşın verdiği yöntem de budur.Modem üzerinden yapılan bağlantıda her seferinde ipconfig yapılmasının sebebi modem pcye her zaman dinamik bir ağ ipsi atar bu genelde 10.0.0.x , 192.168.0.x , 192.168.1.x gibidir.Direk bağlantıda buna gerek yoktur çünkü siz pcdeki ağ bağlantısına birkere ip verirsiniz ve o ip kalır.Pcde ipden başka birşey yapmanız gerekmez.
  • PC'de programın hata vermesi olayını belki buradaki programla çözerim dedim ama yine işe yaramadı. Format atmadan olmayacak bu iş sanırım. Programı yapanlara hatayı mail atıp bilgi mi alsam acaba..
  • quote:

Orjinalden alıntı: cancanax

Tekken oynayamıcaz yani...Ulan paramız var alamıyoz utanın be......

Kredi kartın varsa PS Store'dan almayı deneyebilirsin.

quote:

Orjinalden alıntı: GoldenShoot

PC'de programın hata vermesi olayını belki buradaki programla çözerim dedim ama yine işe yaramadı. Format atmadan olmayacak bu iş sanırım. Programı yapanlara hatayı mail atıp bilgi mi alsam acaba..

Olduuuu gözlerim dolduuuu çokta cevap verecekler sana...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cyrax

Verecekler tabi Onlar bizim sayemizde var. Onları biz yarattık
  • madskillz ellerine sağlık . yazmışsın sonunda gerekli rehebri . vaktim yok die ben yazamamıştım . ama şu ps3 ve pc aynı modemi görecek yerini iyice bi açıklarmısın . ben ancak ps3ile pcyi direk ethernetle bağlayarak başarabiliyorum bu yöntemi . mesela modemde bi ethernet bi usb çıkışı var hem ps3 hem pc nasıl bağlıyacaz aynı modeme ? bi açıklık getirirsen sevinirim ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: GoldenShoot

quote:

Orjinalden alıntı: Cyrax

Verecekler tabi Onlar bizim sayemizde var. Onları biz yarattık

Öyle diyorsan öyledir kovboy.

• güzel çalışma emeğine sağlık
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.