- x
...
1405 Cevap190017 Görüntüleme13 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

432 Mesaj
1 Ağustos 2007; 19:45:43 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

NOKİAN LASTİK

ARAÇ KURU YOLDA BILE DURMUYO PİRELLİ BİLE DAHA İYİYDİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prvn90 -- 22 Temmuz 2014; 13:29:27 >

4085 Mesaj
1 Ağustos 2007; 19:54:54 

forum kullanıcılarından alisaglam a ulaşırsanız bu konuda size ayrıntılı bilgi verecektir..

http://www.saglamotomotiv.com/

Her zaman doğruyu söyle; ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

3096 Mesaj
1 Ağustos 2007; 19:55:19 

nokian markası, bildiğimiz nokia telefonlarının bir yan markasıdır. üretimi kendilerinin yaptığını sanmıyorum büyük ihtimalle avrupalı üreticilerden birisine fason üretim yaptırıyor olabilirler ama bu nokian markasının kalitesiz olduğu anlamına gelmiyor tabii... sonuçta işin sonunda kalite kontrol yapan ve üzerine markasını basıp garantiyi veren firma nokia gibi bir kuruluş. belli kalite kriterlerinin altına düşmeleri mümkün değil ki, kendim kullanmamakla birlikte kullananların genelde şikayet ettiğini duymadım, görmedim, okumadım...

Yiğit harpte, dost dertte, olgun adam hiddette belli olur...

87 Mesaj
2 Ağustos 2007; 0:46:32 

Bir muhabbet sırasında uzun yıllardır rot-balans işiyle uğraşan bi abi çok met etti bu lastikleri. Bunun dışında herhangi bi kendi görüşüm yok.

1344 Mesaj
2 Ağustos 2007; 9:03:05 

en önemli özelliği tüm yapılan testlerde en sessiz lastik seçilmesidir. (Auto Bild, Auto Show, Oto Haber, Onno Usta...) özellikle japon otomobillerinde meydana gelen lastik ve asfalt sesi için en uygun çözümdür. gayette kaliteli bir lastiktir. özellikle NRHİ modelini tavsiye ederim.

...:::CHEVROLET KULÜBÜ:::...

2006 Chevrolet Aveo HB. 1.4 SX 16 V

3901 Mesaj
2 Ağustos 2007; 9:06:12 

en sessiz lastik seçilmiş testlerde diyolar. Benim lastik eskisin, nokian alıcam sırf bu yüzden

781 Mesaj
2 Ağustos 2007; 23:19:12 

quote:

Orjinalden alıntı: aya

nokian markası, bildiğimiz nokia telefonlarının bir yan markasıdır. üretimi kendilerinin yaptığını sanmıyorum büyük ihtimalle avrupalı üreticilerden birisine fason üretim yaptırıyor olabilirler ama bu nokian markasının kalitesiz olduğu anlamına gelmiyor tabii... sonuçta işin sonunda kalite kontrol yapan ve üzerine markasını basıp garantiyi veren firma nokia gibi bir kuruluş. belli kalite kriterlerinin altına düşmeleri mümkün değil ki, kendim kullanmamakla birlikte kullananların genelde şikayet ettiğini duymadım, görmedim, okumadım...

Öncelikle

NOKIAN, Nokia Telefonlarının yan markası değil, kurucusudur.

Nokian'ın Finlandiya-Nokia Fabrikası, Rusya-St.Petersburg Fabrikası ve Slovenya Fabrikası olmak üzere kendisine ait 3 ana teknolojik üretim tesislerinde üretim yapmaktadır.

Kış Lastikleri konusunda dünyada tek doğal ortam en uzun test pistlerine sahip kuruluşdur. Birçok bilindik lastik üreticisi, ürettikleri kış lastiklerinin testini Nokian'a yaptırır. Hatta biraz daha ileri gidelim. Bridgestone'un İskandinav ve Rusya pazarına verdiği lastiklerin üretimini Nokian yapar.

NOKIAN, Japon Sumitomo grubuna bağlı sumitomo lastiklerinin % 43, Bridgestone Co. Japan % 21 resmi ortağıdır.

Dünyada Porshe ve Masserati ye UHP (Ultra Yüksek Performans) sınıfında OEM lastik tedarik edebilen ender firmalardan biridir.

AB ye üye tüm ülkelerdeki lastik üreticilerine AB parlementosu kararı ile bir tebligat yapıldı geçen sene; 2010 yılına kadar Lastik üretiminde kullanılan yoğun kansorejen içerikli Yüksek Aromatik Yağların, lastik üretimlerinde min. seviye ye indirilmesi ve tamamen kaldırılması hususu ile ilgili.

Bunun ne manaya geldiğini şöyle anlatmaya çalışayım. Bir bina yapıyorsunuz 5 tane kolonu var ortadaki kolon en önemli taşıyıcı kolon, siz bu kolonu kaldırıyorsunuz ama bina ayakta kalmaya devam ediyo.

Nokian 2001 yılından beri ürettiği lastiklerde bu yüksek Aromatik kansorejen içerikli yağları AB normlarının da altında kullanarak üretim yapıyor. Böyle bir ARGE nin kaça mal olacağını bu maliyetin lastik fiyatlarına etkisini biraz tasavvur etmeye çalışın. Bu teknoloji şu anda sadece NOKIAN da var.

Sevgili arkadaşlar, uzun lafın kısası Lastik te NOKIAN ın teknolojisini ve arkasındaki 100 yılı aşkın tecrübe brikimini sakın yabana atmayın.

Şu anki lastik teknolojisi TIP teknolojisinin önünde ise bunun en büyük sebeplerinden biridir NOKIAN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisaglam -- 2 Ağustos 2007; 23:30:32 >

Saygılarımla
C.Ali SAĞLAM

781 Mesaj
2 Ağustos 2007; 23:26:53 

quote:

Orjinalden alıntı: desevigne

en önemli özelliği tüm yapılan testlerde en sessiz lastik seçilmesidir. (Auto Bild, Auto Show, Oto Haber, Onno Usta...) özellikle japon otomobillerinde meydana gelen lastik ve asfalt sesi için en uygun çözümdür. gayette kaliteli bir lastiktir. özellikle NRHİ modelini tavsiye ederim.

Sessizlik konusunda Nokian ın patentli teknolojisi nin teorik ve pratik sonuç değerlerine yaklaşabilen marka ve model yoktur.

NRHi-NRVi sessizliğin başladığı model, yeni model Nokian H-V da da sessizlik geliştirilmiş şekilde devam ediyor.

Saygılarımla
C.Ali SAĞLAM

2125 Mesaj
2 Ağustos 2007; 23:35:53 

nokian lastiklerinin 205 55 16 çivili kış lastiğini 5 sene kullandım. kelimenin tam anlamıyla "tık" demedi. en zorlu kış şartlarında bile beni yolda bırakmadı.

"Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz"

3901 Mesaj
2 Ağustos 2007; 23:42:31 

quote:

Orjinalden alıntı: resmonse

nokian lastiklerinin 205 55 16 çivili kış lastiğini 5 sene kullandım. kelimenin tam anlamıyla "tık" demedi. en zorlu kış şartlarında bile beni yolda bırakmadı.

hocam malum 3 ay sonra kış gelecek, kar lastiği almayı düşünüyorum. Sıradan kar lastiklerinde çivi falan yok. Havası az olduğu için yola tutunuyo falan diye duymuştum. Acaba çivili lastik nasıldır, arada ciddi bir performans farkı var mı çivisiz kış lastiği ile.
Bi de polis bişi der mi asfalta zararlı falan diye?

Keçi, bu sakalları boşuna ağartmadı.

2125 Mesaj
2 Ağustos 2007; 23:54:50 

quote:

Orjinalden alıntı: niko_jr

hocam malum 3 ay sonra kış gelecek, kar lastiği almayı düşünüyorum. Sıradan kar lastiklerinde çivi falan yok. Havası az olduğu için yola tutunuyo falan diye duymuştum. Acaba çivili lastik nasıldır, arada ciddi bir performans farkı var mı çivisiz kış lastiği ile.
Bi de polis bişi der mi asfalta zararlı falan diye?

yok merak etme polis hiiiiiç bir şey demez. bazı avrupa ülkelerinde çivili lastik yasak diye duymuştum. ama türkiye' de sorun yok. hem asfalta nasıl zarar verebilir ki? türkiye'de doğru dürüst asfalt mı var ki zarar versin?

son yıllarda çivili lastik pek satılmıyor. artık vakumlu lastikler var. çivili lastikler karsız, buzsuz zeminde çok ses yapıyor. aslında işin açıkcası ben geçen kış çiviliyi bırakıp vakumlu sastik aldım (nexen). çiviliye göre yol tutuşu daha az. lastik havasına gelince, yaz lastiğine bastığınız havanın aynısını basacaksınız. o konuda başka söze gerek yok. kış lastiklerinin havasının az ya da çok olması diye bir şey söz konusu değil.

amaaa mesela erzurum gibi bir yerde oturuyorsanız çivili lastik alın derim...

bu sıcak yaz günlerinde, kış muhabbeti içimi serinletti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resmonse -- 2 Ağustos 2007; 23:56:10 >

"Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz"

234 Mesaj
5 Ağustos 2007; 3:00:48 

Alfa 156'ımda Nokian kullanıyorum. Aldığımda üzerinde olan lastiklerdi ve arabanın abuk subuk bir tepki verdiği olmadı. Fren yapınca veya yüksek süratlerde şikayetim yok. Ama arabamı farklı marka lastikle kullanmadığım için karşılaştırma yapmam doğru olmaz. Şunu söyleyebilirim ama, lastik yenilerken tekrar aynı markayı takarım çünkü memnunum.

432 Mesaj
5 Ağustos 2007; 10:07:49 

nokian konya satıcılarının adreslerini bilen var mı

1584 Mesaj
5 Ağustos 2007; 11:08:41 

neden acaba turkiyede pek bilinmiyor bu marka arkadaslar ?

ilk defa burada forumda duydum

bende kis lastigi alacagin bu bilgiler oldukca fayadali oldu

birde fiyatlarini bilen arkadas var mi acaba

pirelliden michelinden felan pahali midir ucuzmudur

simdiden tesekkurler

Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır. Oscar Wilde

83 Mesaj
7 Ağustos 2007; 8:52:44 

peki yeni h serisinin önceki nrhi serisinden farkı nedir? eseni haricinde tabi...

2 Mesaj
3 Eylül 2007; 12:30:12 

konyada bu lastiği GENÇOĞULLARI OTO LASTİK satıyor.. 0332-2337206 telefonu..

149 Mesaj
3 Eylül 2007; 12:52:47 

Ben bu lastik markasını (şimdi tam olarak serisini hatırlamıyorum)honda civic 1.6 2002 modelinde kullanmıştım.arabayı şimdi sattım.Yeni arabamdaki lastikler eskisin ona da nokian taktıracağım.
Çok sessiz,su tahliyesi çok iyi bir lastikti.Kesinlikle tavsiye ederim.
Yurt dışında çok kullanılıyor.

http://www.akinlastik.com./lastiknokian.htm

TT

2 Mesaj
3 Eylül 2007; 13:33:37 

DOĞRU SÖYLÜYOSUN ŞUANDA KUZEY AVRUPA PAZARININ %70INE SAHİPLER VEDE YOK SATIYOR..YOUTUBE DA İZLEDIM GUİNESS REKORLAR KİTABINA GİRDİLER.BUZ ÜZERİNDE 321 KM HIZLA DUNYANIN EN HIZLI KIŞ LASTİĞİ OLDU VE DE ÇİVİLERİN HİÇBİR TANESİ DÜŞMEMİŞ..ARAŞTIRDIM YENİ ÜRÜNLERİ ÇIKMIŞ "NOKİAN H" ve "NOKİAN V" BENDE KENDİ ARABAMA ALICAM 1 AY SONRA.
ŞU GÖRÜNTÜLERİ İZLEYIN ARKADASLAR MÜTHİŞ BİR ARABA "BENTLEY GT".BİR ARKADAŞ SORMUŞ NEDEN TÜRKİYEDE BU LASTİK COK DUYULMAMIS DIYE.ACABA SOKAKTA KAÇ KİŞİ MASERATİ'Yİ YADA BENTLEY'İ TANIYOR SİZCE?
http://www.youtube.com/watch?v=8MqWn58BY4k

3768 Mesaj
3 Eylül 2007; 21:27:07 

Neden Türkiye'de Nokian çok fazla tanınmıyor? Çünkü Türkiye'de en çok reklam yapan, aldatıcı reklam yapan, test yapan kuruluşlara, oto dergilerine, gazetelere vs. en çok parayı yedirip isminden sürekli söz ettiren, özetle tüketicinin aklını bulandıran çok da ondan.

[DH] VOLVO ARŞİVİ

3901 Mesaj
4 Eylül 2007; 22:42:27 

peki sessiz olan modelleri hangileri? Sadece marka ile olmuyor, model ismi de lazım

2056 Mesaj
4 Eylül 2007; 22:44:18 

Türkiye'de tanınmayan fakat kalitesi üst düzey olan başka bir marka daha.

Doğru zamanda doğru fren, HIZ kazandırır!!!

4085 Mesaj
4 Eylül 2007; 22:45:52 

quote:

peki sessiz olan modelleri hangileri? Sadece marka ile olmuyor, model ismi de lazım

nrvi modeli autoshow testlerinde en sessiz model seçilmişti..ama bu test diğer markalar ile yapılmıştı..nokian ın kendi modelleri arasında bir test yapıldı mı bilmiyorum..

ayrıca bana enteresan gelen bir olay yukarıda bir arkadaş alfa romeo da fabrika çıkışında bu lastikleri standart olarak aldığını söylemiş(ya da ben öyle anladım.."aldığımda bu lastikler vardı" diye yazmış)..eğer öyleyse ben ilk defa standart üretim bir araçta bu lastiklerin kullanıldığını duydum..eğer başka örnekler de varsa faydalı olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi türbülans -- 4 Eylül 2007; 22:49:36 >

Her zaman doğruyu söyle; ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

781 Mesaj
4 Eylül 2007; 22:51:08 

quote:

Orjinalden alıntı: kedhy

Nokian lastiklerini duymuştum kış lastiği konusunda iyi olduklarını da biliyordum ama genel olarak burada verilen bilgiler çok yararlı olmuş. Özellikle ali sağlam arkadaşa teşekkürler. Bi sorum olacak...
bu lastiği bursada bulma imkanım var mı....

Elbette, Bursadaki bayii meslektaşımızın nosunu 0232 449 44 81 nolu Nokian Türkiye distribütörümüzden temin edebilir siniz.

Saygılarımla
C.Ali SAĞLAM

781 Mesaj
4 Eylül 2007; 23:03:29 

quote:

Şu anda daki ürün gamı içerisinde sessizlik teknolojisinin yer aldığı modeller,

Nokian i3 (T Hız sınıfı 190 Km/s Yüksek performans) (Fiyat yüksekliği ve rekabet dezavantajı nedeni ile TR ye getirilemiyor)

Nokian H (H Hız sınıfı 210 Km/s Yüksek performans)

Nokian V (V Hız sınıfı 240 Km/s Yüksek performans)

Nokian Z (W Hız sınıfı 270 Km/s Ultra Yüksek performans)

Nokian NRY (Y Hız sınıfı 290 Km/s Ultra Yüksek performans)

Nokian Hakka C Van (S,T Hız sınıfı 180-190 Km/s Hafif Ticari araç)

Saygılarımla
C.Ali SAĞLAM

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Eylül 2007; 23:11:50 

sayın ali sağlam kar paletleri hakkında bilgi alabilirmiyiz

ben erzurumdayım kış yogun iklim sert yollar kaygan

kar paleti ile çivili lastik arasında tercihimi ne yönde kullanmalıyım

potansiyel lastik alıcısı şeklinde düşünmeyin lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altin-orfoz -- 4 Eylül 2007; 23:12:27 >

781 Mesaj
4 Eylül 2007; 23:22:01 

quote:

Orjinalden alıntı: carbotti

peki yeni h serisinin önceki nrhi serisinden farkı nedir? eseni haricinde tabi...

Nokian H ın karışımındaki teknoloji değişkenleri ve yeni bir silika bileşimi kullanılması nedeni ile ıslak zemin kaabiliyeti NRHi ye göre daha yükseltilmiştir. Ayrıca NRHi de doğmuş olan "DSI, Driving Safety Indicator" yani "GSG, Güvenli Sürüş Göstergesi" adıyla lastik üzerinde yer alan lastiğin diş derinliğini 8 den geriye doğru sayarak gösteren ve dünyada tek Nokian da bulunan gözle lastiğinizin diş derinliğini görerek ölçebildiğiniz bu sisteme H, ve V modellerinde birde "Aquaplaning" yani "Suda kızaklama" sınır göstergesi koyarak lastik diş derinliğinizin 4mm altına indiğinde bu durumu size lastiğinizin üzerinde ki bir su damlası figürü ile göstererek DİKKAT diyebilmesidir.

H ve modellerinde Nokian ın diğer bir patentli teknolojisinin yeni versiyonuda kullanılmaktadır. "Thermo Silica" yani "Isıya Duyarlı silika Bileşimi" bu ne demek son teknoloji lastiklerde günümüzde sıklıkla kullanılan bu doğa dostu topraktan ihtiva edilen Silika maddesi lastiğin ıslak zemindeki tutunma kabiliyetini yükseltmekte, Nokian bunu biraz daha ileri götürerek hava sıcaklığına göre değişken tepki verebilen bu değişikliklere göre farklı tutunma kaabiliyetleri gösterebilen bir silika bileşimini icat etmiş. Dikkatinizi özellikle çekmek isterim bu teknoloji dünyada sadece patentiyle Nokian da var ve devlet sırrı gibi korunmakta.

Diğer bir husus da NRHi rotasyon diye tabir ettiğimiz yönlü prensipde üretilmiş yani lastiği aracın neresine takacaksanız o yönde takmaya müsait bir lastikti, H ise iç-dış prensip li, lastiğin taban deseninin sol tarafı ıslak zemin, sağ tarafı kuru zemin şartlarında birbirlerini tamamlama prensibine göre üretilmiştir.

Saygılarımla
C.Ali SAĞLAM

781 Mesaj
4 Eylül 2007; 23:39:39 

quote:

Orjinalden alıntı: altin-orfoz

sayın ali sağlam kar paletleri hakkında bilgi alabilirmiyiz

ben erzurumdayım kış yogun iklim sert yollar kaygan

kar paleti ile çivili lastik arasında tercihimi ne yönde kullanmalıyım

potansiyel lastik alıcısı şeklinde düşünmeyin lütfen

Ben bu foruma kimseyi potansiyel müşteri gözüyle bakarak yazmıyorum. Son 2 senedir sadece takip ediyordum son 2 aydır artık sabrım kalmadığından burda yazılan birçok bilginin ya yetersiz yada kulak dolmalara ilaveten yorumlarla çeşitlendirilmesine tahammülüm kalmadığından (bazı, sayıları 2 yi 3 ü geçmeyeck bilgi dahilinde yazan üyeleri tenzii ederek)yazıyorum. 8 yaşından beri bu işin içinde olan 36 yaşında 3. kuşak birisi olarak bu zaman zarfında gerek fabrikalarda gerek merkezlerde edindiğim DOĞRU teknik bilgileri insanlara anlayabilecekleri dilde aktarma gayreti içindeyim.

Sanırım sizin bu öğrenme isteğinizi muhtelif kereler suistimal etmişlerki "Potansiyel hazır müşteri" gibi bir alıngan ifade kullandınız.

sorunuza gelince,

Kar Paleti, adı üzerinde sadece karlı zeminlerde ve kar kalınlığı en az 15 cm olan zeminlerde max. performans verir, dezavantajı ise max. 50-60 km/s sürate izin verir. ayrıca kuru asfalta her çıktığınız da çıkar çıkmaz derhal paletleri çıkarmanız gerekmektedir. Çıkarmazsanız asfaltta paletler güzel kırılır. İyi bir kar paleti bugün nerden baksanız lastik ebadına göre ortalama 300 Euro gibi bir fiyata satılır

Çivili lastik ise (Nokian için konuşuyorum) Orjinal fabrikasyon üretim olduğundan (çivi delikli kış lastiğine sonradan çakmak usulu ile çivili hale gelmiş olan değil) ve mevcut hareketli çivi sistemine sahip olduğundan karlı ve buzlu zeminlerde kar paletine göre daha konforlu, süratli ve kaabiliyetli sürüş sağlar.

Kuru asfalt zeminlerde de fabrikasyon üretim olması ve çivilerinin farklı Nokian a has teknolojik formasyona sahip olması nedeni ile ağır patinaj yada ağır frenaj haricinde çakma çivili lastikler gibi sağa sola çivi fırlatmaz yada kopma yaşanmaz. Ancak adı üzerinde çivili lastik olduğundan biz yinede kusu asfalt zeminlerde 120 Km/s hızın geçilmemesini özellikle tavsiye ediyoruz. ama zemin karlı yada buzluysa heleki kürenmiş karlı zemin ise şöforlüğünüzde iyi ise 190 Km/s hız sınırı olan bu lastiklerinizi limitlerine kadar kullanabilir siniz. Sadece kış sezonlarında kullanmak kaydı ile de 5 sezon kullanan müşterilerimiz de var.

Saygılarımla
C.Ali SAĞLAM

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Eylül 2007; 23:41:50 

quote:

Orjinalden alıntı: alisaglam

Ben bu foruma kimseyi potansiyel müşteri gözüyle bakarak yazmıyorum. Son 2 senedir sadece takip ediyordum son 2 aydır artık sabrım kalmadığından burda yazılan birçok bilginin ya yetersiz yada kulak dolmalara ilaveten yorumlarla çeşitlendirilmesine tahammülüm kalmadığından (bazı, sayıları 2 yi 3 ü geçmeyeck bilgi dahilinde yazan üyeleri tenzii ederek)yazıyorum. 8 yaşından beri bu işin içinde olan 36 yaşında 3. kuşak birisi olarak bu zaman zarfında gerek fabrikalarda gerek merkezlerde edindiğim DOĞRU teknik bilgileri insanlara anlayabilecekleri dilde aktarma gayreti içindeyim.

Sanırım sizin bu öğrenme isteğinizi muhtelif kereler suistimal etmişlerki "Potansiyel hazır müşteri" gibi bir alıngan ifade kullandınız.

sorunuza gelince,

Kar Paleti, adı üzerinde sadece karlı zeminlerde ve kar kalınlığı en az 15 cm olan zeminlerde max. performans verir, dezavantajı ise max. 50-60 km/s sürate izin verir. ayrıca kuru asfalta her çıktığınız da çıkar çıkmaz derhal paletleri çıkarmanız gerekmektedir. Çıkarmazsanız asfaltta paletler güzel kırılır. İyi bir kar paleti bugün nerden baksanız lastik ebadına göre ortalama 300 Euro gibi bir fiyata satılır

Çivili lastik ise (Nokian için konuşuyorum) Orjinal fabrikasyon üretim olduğundan (çivi delikli kış lastiğine sonradan çakmak usulu ile çivili hale gelmiş olan değil) ve mevcut hareketli çivi sistemine sahip olduğundan karlı ve buzlu zeminlerde kar paletine göre daha konforlu, süratli ve kaabiliyetli sürüş sağlar.

Kuru asfalt zeminlerde de fabrikasyon üretim olması ve çivilerinin farklı Nokian a has teknolojik formasyona sahip olması nedeni ile ağır patinaj yada ağır frenaj haricinde çakma çivili lastikler gibi sağa sola çivi fırlatmaz yada kopma yaşanmaz. Ancak adı üzerinde çivili lastik olduğundan biz yinede kusu asfalt zeminlerde 120 Km/s hızın geçilmemesini özellikle tavsiye ediyoruz. ama zemin karlı yada buzluysa heleki kürenmiş karlı zemin ise şöforlüğünüzde iyi ise 190 Km/s hız sınırı olan bu lastiklerinizi limitlerine kadar kullanabilir siniz. Sadece kış sezonlarında kullanmak kaydı ile de 5 sezon kullanan müşterilerimiz de var.

teşekkurler

3901 Mesaj
4 Eylül 2007; 23:53:48 

teşekkürler doyurucu bilgiler için

1210 Mesaj
5 Eylül 2007; 0:23:34 

nokian satan bir lastikçi öve öve bitirememişti, sanırım G. Koreli, birkaç arkadaş daha çok övmüştü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VEDAT_06 -- 5 Eylül 2007; 0:34:59 >

İMZA VA

321 Mesaj
5 Eylül 2007; 0:44:47 

quote:

Orjinalden alıntı: VEDAT_06

nokian satan bir lastikçi öve öve bitirememişti, sanırım G. Koreli,
biz yine de güvenip nokian almamıştık araçlara, lastikçideki tanınmış başka lastikden almıştık.

Nokian G.Kore falan değil, Finlandiya markasıdır. Dünyaca meşhur elektronik devi Nokia firmasının sahibi olan grubun üretimidir.

Bilindiği üzere Finlandiya ağır kış şartlarının yaşandığı bir ülkedir be Nokian lastikleri bu ülke koşullarında, en zor şartlarda geliştirilmektedir. Kış lastikleri konusunda tartışmasız dünyanın en iyi firmasıdır.

Özellikle kuzey ve orta Avrupa' da, Michelin, Pirelli, Goodyear, Bridgestone gibi o bilindik markalar Nokian ile başedemez durumdadır. Diğer pazarlarda ise, son dönemde geliştirdiği ve ''Dünyanın En Sessiz Lastikleri'' olarak bir çok saygın test kuruluşunca tescillenmiş ürün serileriyle, hızla piyasa liderliğine koşmaktadırlar.

Bu arada dikkate değer bir özellikleri vardır; firma ürünlerini diğerlerinden farklı kılan tüm özellikleri, kendi araştırma-geliştirme departmanlarının ürünü, dünyada tek ve patentli olan teknolojilerdir. Teknoloji geliştirmek yerine reklama ve tanıtıma milyonlar harcayan o ünlü firmalar yıllardır kış lastiği ve sessizlik konularında Nokian' ın yanına bile yaklaşamamaktadır.

Bir Nokian, bir de Yokohama' dan başka lastik tanımam şahsen. Michelin vs. hepsi hikaye...

HP EliteBook Folio 9470m | NIKON D3100 | IPHONE 5 | PANASONIC TX-P46G20 | ONKYO HT-S3200 | KIA CEE'D SW PREMIUM A/T | VW TIGUAN FUN&FUNCTION

16682 Mesaj
5 Eylül 2007; 0:46:43 

bunun haricindede bilinmis markalardan daha iyi olan lastikler var

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

2 Mesaj
5 Eylül 2007; 17:35:48 

evet bu lastikten daha iyi bir lastik biliyorum ben galiba ismi oda nokiandı yanlış hatırlamıyorsam kendinden başka rakibi yok sanırım....

90 Mesaj
12 Eylül 2007; 9:54:04 

http://www.akinlastik.c...n%20fiyat%20listesi.htm

bu fiyatlar çok yüksek değilmi?

piyasadaki en pahalı lastikden 3 kat pahalı gibi geldi!

2 Mesaj
12 Eylül 2007; 10:16:17 

bu lastik normal lastiklerin yaptığı kilometreyi yaklaşık iki ye katlıyor bunun içinde aldığınız nokian marka lastik size yarı fiyatına gelecek hem lastik konforunu ve güvenliğini hemde size uygun fiyata gelmiş oluyor.. nokian lastikler gibi karbon karışımla üretilmediği için fiyatıda biraz pahalı olması gayet normaldir unutmayın ki ucuzdan pahalısı olmaz.
Vehbi KOÇ bir konuşmasında ucuz mal alacak kadar zengin bir insan değilim demiştir saygılar....

4450 Mesaj
14 Eylül 2007; 11:54:01 

Ali bey,bir arkadaşım hareketli çivi özelliğinden dolayı almayı düşünüyor ve de bu lastik hakkında bu sistem dışında bir bilgimiz yok,duyduğumuz kadarıyla bu çiviler kuru zeminde içeri çekiliyor kar ve buzda da kendiliğinden faalliyete geçiyormuş bu doğru mu? Nokianın bütün serilerinde çivili lastik mi kullanılıyor ve bahsettiğiniz H serisinde bu özellik var mı? Kış boyunca kuru,yağmurlu ya da buzlu her zemin şartında güvenli bir şekilde kullanabilir miyiz?Arkadaşta yeni Meganlardan var ne tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

1 Mesaj
14 Eylül 2007; 13:23:31 

ali bey,
Ankara'da Nokian nerelerden temin edile biliyor?
tesekkurler

6 Mesaj
15 Eylül 2007; 0:02:51 

nokıan lastikleri cok guzel ben ıkı sene sattım yenımahhalledekı dukkanımda ama teksorun her zaman temın edılememesı sıze yokohama lastıklerını denemenızı onerıyorum 2 yıl garantılı pıyasadakı tek lastık ayrıca japon malı ve fıyatları cok uygun bılgı edınmek ıcın akca oto balgat no: 0312 286 61 71 yenımahalle no: 0312 343 59 91

4 Mesaj
15 Eylül 2007; 20:48:28 

ARKADAŞLAR;

BEN BUGÜN İZMİT'TEN KALKIP İSTANBUL'A KADAR GİDEREK ARACIMA "NOKİAN H" LARDAN 4 ADET TAKTIRDIM (AKIN LASTIK/BOSTANCI)
İNTERNETTEKİ FORUMLARDAN OKUDUKLARIM VE AKIN LASTİKTEN ALDIĞIM BİLGİLERLE TANIMADIĞIM BİR MARKAYA, MICHELİN (MALUM FRANSIZ LASTIGI UZAK DURMAK LAZIM) PARASINI VEREREK ALDIM LASTİKLERİ..İLK İZLENİMLERİMİ BENİM GİBİ LASTİK ALACAKLARA YARDIMCI OLACAĞINI UMARAK AKTARMAK İSTİYORUM..

İSTANBULA GİDERKEN ARABAMIN ALTINDA DUNLOP( 2004 ASTRA-G ORJINAL LASTIKLARI SPORT 2020E) VARDI, ASLINDA 3 YILDIR SORUNSUZ KULLANDIM ONLARADA HUZURLARINIZDA TESEKKUR EDIYORUM , AMA NOKIAN H LAR ILE TANISTIKTAN SONRA DUNLOPLARI CABUK UNUTTUM INSALLAH NOKIANLARDA UZUN SURE SIKINTI YASATMAZ ; NOKIAN H LASTIKLER OLDUKCA SESSIZ VE BIR OKADARDA IYI YOLA YAPISIYOR IZLENIMI VERIYOR, ASILDIM FRENLERE FILAN GUZEL BENCE ..ASTRA KULLANAN BILIR OLDUKCA SERT ARACTIR VALLA ARABA YUMUSADI SANKI HAMUR UZERINDE GIDER GIBI BIR HIS VERIYOR,KÖPRÜ BIRLESIM YERLERI VE YOLUN TRASLANMIS KESIMLERINDE OZELLIKLE SESE DIKKAT ETMEYE CALISTIM ESKI LASTIKLERIMDEKI CARPMA HISSI NOKIANLARDA YAPISARAK GECME SEKLINE GELDI..KOTU TARAFI KABINE MOTOR SESI GELMEYE BASLADI DEMEKKI ESKI LASTIKLERIMIN GURULTUSUNDEN MOTORUN SESINI ISITMIYORMUSUM ..TARIF EDILMEZ YASANIR DIYORUM...EGER LASTIKLERINIZDEN KONFOR BEKLIYORSANIZ 100 KM KULLANIMIM SONUCU OLARAK SIZLERE TAVSIYE EDEBILIRIM...OMUR VE PERFORMANS DERSENIZ BIR SURE SONRA ANCAK GORUSLERIMI AKTARABILIRIM....HEPINIZE KAZASIZ SURUSLER DILIYORUM...

BU ARADA LASTIĞIN TANESI : 130 YTL..

NOT: ARASTIRDIGIM INTERNET SITELERINDE LASTIKLERE 80.000 KM GARANTI VERILIYOR.
http://www.nokiantires....nrhi.aspx?season=summer
SİTEDE NOKIAN H NRHİ İÇİN VERİLEN GARANTİ

TÜRKİYE'DE LASTIKLER IKI YIL GARANTILI BILGINIZE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starakci -- 15 Eylül 2007; 20:54:46 >

191 Mesaj
17 Eylül 2007; 0:01:21 

Sayın Ali Sağlam ve konuyla ilgili bilgisi olan diğer arkadaşlar

Bu lastikleri Bursa da kim satıyor internette ulaşamadım herhangi bir adrese yetkili satıcılar listesi falan da yok

Yardımlarınızı bekliyoruz.

191 Mesaj
20 Eylül 2007; 8:48:17 

ARKADAŞLAR BU KONU AÇILMIŞ AMA KONUYLA İLGİLİ KİMSENİN SORULARA CEVAP VERDİĞİ YOK

962 Mesaj
20 Eylül 2007; 21:35:48 

Evet haklısın ben de NOKİAN lastiği satan bi yer daha bulamadım..

781 Mesaj
22 Eylül 2007; 1:25:10 

quote:

Orjinalden alıntı: iakalinli

Ali bey,bir arkadaşım hareketli çivi özelliğinden dolayı almayı düşünüyor ve de bu lastik hakkında bu sistem dışında bir bilgimiz yok,duyduğumuz kadarıyla bu çiviler kuru zeminde içeri çekiliyor kar ve buzda da kendiliğinden faalliyete geçiyormuş bu doğru mu? Nokianın bütün serilerinde çivili lastik mi kullanılıyor ve bahsettiğiniz H serisinde bu özellik var mı? Kış boyunca kuru,yağmurlu ya da buzlu her zemin şartında güvenli bir şekilde kullanabilir miyiz?Arkadaşta yeni Meganlardan var ne tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

Nokian ın çivili lastikleri ile ilgili temel bilgiyi bu makale nin 4.paragrafı itibari ile edinebilir siniz.

H modeli kış lastiği değildir. Yaz lastiğidir.

Saygılarımla
C.Ali SAĞLAM

781 Mesaj
22 Eylül 2007; 1:27:40 

quote:

Orjinalden alıntı: 1999 Siena 16 16V

Evet haklısın ben de NOKİAN lastiği satan bi yer daha bulamadım..

Google da TR den sayfalar da Nokian diye aratırsanız hem distribütörümüz hem de biz dahil birçok melekdaşımızın internet adresine dolayısıyla da telefonlarına ulabilir siniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisaglam -- 22 Eylül 2007; 1:42:09 >

Saygılarımla
C.Ali SAĞLAM

191 Mesaj
22 Eylül 2007; 13:48:04 

Teşekkürler @kedhy

quote:

Orjinalden alıntı: kedhy

Bursa
ceylan otomotiv nilüfer bölgesinde
tel 0 224 247 33 66
mehmet ceylan

163 Mesaj
25 Eylül 2007; 16:35:32 

Alisağlam bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ford forumundada yazdım ama burada görünce ve sizin bu konunun içinde olduğunuzuda öğrenince sizede sormak istedim bilgilendirirseniz sevinirim; focus1 HB aracımın üstünde fabrika çıkışlı 195 60 R15 88V Continantal lastik bulunmakta birkaç ay sonra değiştirmek istiyorum bu forumlardan aldığım olumlu bilgiler sonucunda Nokian almaya karar verdim sorum şu web sayfasındaki bilgide Nokian H 210 km ve Nokian V 240 km olarak geçiyor benim aracımın üstündeki V olduğuna göre böylemi almalıyım yoksa hiçbir zaman 240km'ye çıkmayacak biri olarak H serisi almam yeterlimi aradaki fark nedir acaba diğer kafama takılanda continantal V ile Nokian V son sürat performansı eşit olmaya bilirmi yani markaya göre farklılık gösterirmi şimdiden teşekkürler

335 Mesaj
25 Eylül 2007; 20:26:52 

quote:

Orjinalden alıntı: akcaotomotiv

nokıan lastikleri cok guzel ben ıkı sene sattım yenımahhalledekı dukkanımda ama teksorun her zaman temın edılememesı sıze yokohama lastıklerını denemenızı onerıyorum 2 yıl garantılı pıyasadakı tek lastık ayrıca japon malı ve fıyatları cok uygun bılgı edınmek ıcın akca oto balgat no: 0312 286 61 71 yenımahalle no: 0312 343 59 91

2 yıl garantili satılan tek lastik değil iyi araştırma yapmak lazım ayrıca garanti kapsamları da biraz farklıdır lastiklerin

--------------
Sx1
Twinmos 512 mb Rs-Mmc

781 Mesaj
29 Eylül 2007; 23:46:13 

quote:

Orjinalden alıntı: kermo

Alisağlam bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ford forumundada yazdım ama burada görünce ve sizin bu konunun içinde olduğunuzuda öğrenince sizede sormak istedim bilgilendirirseniz sevinirim; focus1 HB aracımın üstünde fabrika çıkışlı 195 60 R15 88V Continantal lastik bulunmakta birkaç ay sonra değiştirmek istiyorum bu forumlardan aldığım olumlu bilgiler sonucunda Nokian almaya karar verdim sorum şu web sayfasındaki bilgide Nokian H 210 km ve Nokian V 240 km olarak geçiyor benim aracımın üstündeki V olduğuna göre böylemi almalıyım yoksa hiçbir zaman 240km'ye çıkmayacak biri olarak H serisi almam yeterlimi aradaki fark nedir acaba diğer kafama takılanda continantal V ile Nokian V son sürat performansı eşit olmaya bilirmi yani markaya göre farklılık gösterirmi şimdiden teşekkürler

Hız sınıfları uluslararası standartlardır. A yada B markası arasında sadece Hız sınıfı hususunda üretimsel olarak bir ayırım olamayacağından fark da yoktur ancak, herhangi bir markanın herhangi bir modeli için hız sınıfı konusundan özellikle belirttiği bir husus yok ise...

Örnek olarak Porsche yada Ferrari gibi araçların lastik hız sınıfları yoktur. Bu lastikler "N rated" olarak ifade edilir ve toplam 3 sınıfa ayrılır gibi...

Diğer sorunuza gelince Nokian H, Nokian V den öncelikli hız sınıfında farklıdır. Nokian H 210 Km/s, Nokian V ise 240 Km/s hıza muakvim modellerdir.

Nokian V nin teknik bültenin de karışımdaki bir farkdan bahsediliyor ancak bu farkın düşük ısılarda ıslak zemindeki etkilerinden % 1-2 puanlık + avantajlardan bahsedilmekte. Bu % 1-2 puan Finlandiya koşullarında çok şey ifade edebiliyor ancak benim Nokian baş mühendisiyle olan yazışmalarımda belirttiğim bu husus la ilgili olarak TR koşullarında bu farkı hissedemezsiniz gibi bir söylem ifade edildi.

Bu nedenle Hız konusunda 210 Km/s sizin için yeterince kafidir sanırım.

Yalnız bir sorunumuz var 195/60R15 ebadında lastiğimiz yok 2 aydır bekliyoruz gelen 3 sevkiyatta hatalı gönderimden dolayı bu ebatta mal çıkmadı. Ekim in ilk haftası beklediğimiz mal var inşallah onun içinde çıkar sadece bizim 8 müşterimiz 195/60R15 ebatlı Nokian H bekliyor 2 aydır.

Saygılarımla
C.Ali SAĞLAM

781 Mesaj
30 Eylül 2007; 0:17:56 

quote:

Orjinalden alıntı: remote

2 yıl garantili satılan tek lastik değil iyi araştırma yapmak lazım ayrıca garanti kapsamları da biraz farklıdır lastiklerin

Lastiklerin garanti kapsamları hususu burda açılmış iken sıklıkla karşılaştığımız bazı hususları izninizle ifade etmek isterim.

Birçok tüketici garanti süreicini sadece lastik için değil birçok ürün de herhangi bir sorun arıza yada benzer bir sıkıntı olduğunda hemen yenisiyle değişilmesi gerektiğiyle ilgili bir kanıya sahip ki bu YANLIŞ!!!

T.C. Ticaret Kanunları ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı hükümleri çerçevesinde lastik garantileri hususunda genel kanun gereği garanti şartları geçerli olsada sektör üreticilerine bu genel kurallarda bazı esneklikler tanınmış bu esneslikleri yanlış anlamayalım lütfen tüketici odaklı uygulamalardır.

Herşeyden evvel şunu çok iyi bilmek gerek. TR de satılan yerli üretim yada ithal edilen tüm lastikler (E) normlu yani avrupa Birliği şartlarında üretildiği ve ithal edildiğinden Sanayi ve Ticaret Bakanlığı hükümleri çerçevesinde 2 yıl garantilidir.

Bu 2 yıl garanti lastiğin fabrikasyon üretim hatalarını kapsayan bir garantidir. Kullanıcı kaynaklı meydana gelen arızaları kapsamaz.

Lastik üreticileri ürettikleri her modeller ile ilgili olarak bir "HATA KOD BÜLTENİ/LİSTESİ" hazırlarlar yani üretimden kaynaklanabilecek hataları, arızaları öncedenbilebilmek gibi teknolojik imkana sahipler.

Yeni almış olduğunuz bir lastikte mutlaka Fatura ve garanti belgenizi detayları doldurulmuş belirtilmiş şekilde lastiği aldığınız yerden mutlaka isteyin.

Bazı ithal lastiklerde ithalatçıların garanti belgesini matbuu olarak bastırmayıp bayiilerine dağıtmadıkları doğru bir uygulama olmamasına rağmen kanundaki diğer bir madde almış olacağınız Faturanın garanti belgesi yerine geçmesine imkan tanımakta.

Garanti sürecinin doğru işleyebilmesi için garanti başvururlarınız da mutlaka;
1- Arıza Tespit tutanağı
2- Fatura Kopyanız
3- Varsa Garanti Belgesi Kopyanız
4- Araç ruhsat kopyanız

olmalıdır.

Yeni almış olduğunuz bir lastikte ilk 30 gün dahilinde meydana gelebilecek garanti şartları na haiz bir arızayı lastiğinizi birebir değiştirmek imkanına sahip olursunuz.

Ancak bu 30 gün sonrasında meydana gelen bir arızada Lastiğinizi TR de üretim yapan bir markadan seçmiş iseniz lastiğinizi yetkili dışında bir bayiiden dahi almış olsanız o markanın yetkili bir bayiine başvurarak garanti sürecinizi başlatınız. Bu size ciddi zaman kazandıracaktır.

İthal bir lastik almışsanız mümkünse ithalatçısına değilse lastiği aldığınız yer vasıtası ile ithalatçısına yukarıda bahsettiğim evraklar ve prosedürle başvurmanız gerekmekte.

Garanti süreci sonunda üretici yada ithalatçı size garanti süreci ve yaptığı inceleme ile ilgili yazılı bir rapor vermekle yükümlü.

4 ay sonra arızalı bir lastik için yapmış olduğunuz bir başvurunun sonucu olumlu dahi olsa birebir değişim LASTİK sektöründe söz konusu değildir. Lastikteki kullanım, aşınma, yıpranma payı düşülür lastiğin piyasa maaliyet değeri üzerinden bir "prorata" hesabıyla lastik sahibine bir ödeme çıkar. Ancak bu para nakden ödenmez, yerine alacağınız lastik ücretinden mahsup edilmek suretiyle ödenir.

Saygılarımla
C.Ali SAĞLAM

50 Mesaj
7 Ekim 2007; 0:45:57 

Lastik sesinden bıkanlar için kesinlikle Nokian tavsiye ederim. Asfalt sesini kesinlikle almıyor, yol tutuşu iyi, ıslak zeminlerde oldukça emniyetli. Aracınızda sadece motorv erüzgar sesini duyacaksınız. Lastik sesine veda edebilirsiniz.

Kesinlikle NOKIAN...

616 Mesaj
10 Ekim 2007; 1:18:17 

Alisağlam bey;
205/55/16 lastiklerde 91v serisini göremedim.Onun yerine 94W yi mi almak lazım ?

Good drivers just drive !...

781 Mesaj
11 Ekim 2007; 13:32:59 

quote:

Orjinalden alıntı: salatan

Alisağlam bey;
205/55/16 lastiklerde 91v serisini göremedim.Onun yerine 94W yi mi almak lazım ?

205/55R16 ebatlı V hız sınıfında Nokian'ın

"Nokian V" modeli vardır.

Nokian H ve V modelleri taban deseni olarak birbirlerinin aynıdır. W hız sınıfında ise "Nokian Z" modeli vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisaglam -- 11 Ekim 2007; 13:35:39 >

Saygılarımla
C.Ali SAĞLAM

2270 Mesaj
11 Ekim 2007; 15:58:29 

nokia nın cep telefonu icat edilmeden önce uğraştığı lastik işinde kullandığı markadır.

464 Mesaj
21 Ekim 2007; 4:07:23 

Ali Bey
malum kis geliyor ve bende kis lastigi almayi dusunuyorum
215-55-16 WR ve WRG2 nokianların fiyatını ogrenebilirmiyim...

664 Mesaj
21 Ekim 2007; 20:00:08 

Ali Bey merhabalar
forumda okuduğum kadarıyla bende nokian lastik almaya karar verdim. ben elazıgda bir dağ köyünde oturuyorum ve kar buz çok burda. hergün 40km yol gidiyorum burada. bu yüzden kış lastiği almayı düşünüyorum. araştırdım ama elazığda nokian lastik satan bir yer bulamadım. sizden ricam elazığ veya malatyada bayisi varsa numarasını vermeniz. yada sizden alsam elazığa gönderebilirmisiniz?
ben çivili lastiğin daha iyi olacağını düşünüyorum tabi siz bu konuda daha bilgilisiniz o yüzden tavsiyenizide bilmek isterim. benim almak istediğim aşağıda yazacağım modellerlen birisi. hangisi bana uyar bilgi verirseniz sevinirim. birde 2 tanemi yoksa 4 tanemi almalıyım. yada önlere çivili arkalara vakumlu almamın sakıncası varmı?
HOKKAPELIITA 4
HOKKEPELIITA 2
WRG2
WR
W
bu modellerin 175/65/R14 e göre olanların fiyatlarını verebilirmisiniz?
teşekkürler

[ Today Tomorrow TOYOTA ]
Toyota Avensis 1.6 Elegant Extra

781 Mesaj
22 Ekim 2007; 0:10:21 

quote:

Orjinalden alıntı: blacklegend

Ali Bey
malum kis geliyor ve bende kis lastigi almayi dusunuyorum
215-55-16 WR ve WRG2 nokianların fiyatını ogrenebilirmiyim...

Size PM yolladım

Saygılarımla
C.Ali SAĞLAM

781 Mesaj
22 Ekim 2007; 0:48:00 

quote:

Orjinalden alıntı: rdursun01

Ali Bey merhabalar
forumda okuduğum kadarıyla bende nokian lastik almaya karar verdim. ben elazıgda bir dağ köyünde oturuyorum ve kar buz çok burda. hergün 40km yol gidiyorum burada. bu yüzden kış lastiği almayı düşünüyorum. araştırdım ama elazığda nokian lastik satan bir yer bulamadım. sizden ricam elazığ veya malatyada bayisi varsa numarasını vermeniz. yada sizden alsam elazığa gönderebilirmisiniz?
ben çivili lastiğin daha iyi olacağını düşünüyorum tabi siz bu konuda daha bilgilisiniz o yüzden tavsiyenizide bilmek isterim. benim almak istediğim aşağıda yazacağım modellerlen birisi. hangisi bana uyar bilgi verirseniz sevinirim. birde 2 tanemi yoksa 4 tanemi almalıyım. yada önlere çivili arkalara vakumlu almamın sakıncası varmı?
HOKKAPELIITA 4
HOKKEPELIITA 2
WRG2
WR
W
bu modellerin 175/65/R14 e göre olanların fiyatlarını verebilirmisiniz?
teşekkürler

Size PM yolladım

Saygılarımla
C.Ali SAĞLAM

15 Mesaj
26 Ekim 2007; 1:44:46 

ali bey nokian h serisi (205/55/16) için fiyat verebilir misiniz?

10 Mesaj
27 Ekim 2007; 0:12:40 

Nokian lastiklerinin reklamının az olduğu dile getirilmiş.
Elbette her nimetin bir külfeti olacaktır. Katılıyorum, Nokian lastikler iyi bir lastik olsa gerek. Hele Nokian Hakkapeliitta 2 ve 4'leri kış lastiği için iyi bir nimet. Kullananları gördüm, buzda patinaj ettirmeye çalışıyorlar, başaramıyorlar. G2/WR'lerin daha da iyi olduğunu düşünüyorum. Ancak Nokian lastiğinin Türkiye'deki satıcıları bu külfeti daha da artırmışlar gibi.
Aracıma 185/60R15 ölçülerinde 4 adet Nokian Hakkapeliitta 2 almaya karar verdim. Yaşadığım yerde sadece bir kişi satıyordu. (yani tek tabanca) Lastiği gördüm, aradığım lastikti. Fiyatı ise uçuk. 247X4=988 YTL. Sıkı bir pazarlıktan sonra KDV dahil, 950 YTL'de kaldık.(Nasıl bir pazarlıksa :))(Söküp takma ve balans dahil, 1 YTL'lik 4 supap da promosyonu) O gün için dolar karşılığı 730 $.
Bahsettiğim lastiğin dünya piyasası 299,96 $. Üstelik 205/60R15 ebadı.(http://cgi.ebay.com/ebaymotors/4New-Nokian-Hakkapeliitta-2-Winter-Snow-Tires-205-60R15_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ66473QQihZ013QQitemZ230184348183QQrdZ1QQsspagenameZWDVW). 39 $ da gönderme ücreti. Toplamda 338,96 $. KDV de eklersek yuvarlak hesap 400 $. 950 YTL'nin o günkü karşılığı 730 $ idi. Arada 330 $'lık fark bu lastiği alacak kişileri başka alternatiflere yönlendiriyor. Nitekim öyle oldu. Kötü komşu mal sahibi edermiş, misali 400 $'a başka lastik almak durumunda kaldım ve aldığım lastiklerden de son derece memnunum. Nokian Tires olacağına başka bir Tires oldu. Fakat bu teknolojiyi Türkiye'de iki kat pahalı kullanmak durumunda kalıyoruz sanki. Uygun fiyata satsaydınız da (dünya piyasasına yakın) Nokian'ı alsaydım; buradan da size teşekkür etseydim olmaz mıydı? :))) Reklamın kötüsü olmazmış...