Şimdi Ara

## Asus P5K-E/WIFI-AP Satışa Sunuluyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
8.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus P5K-E/WIFI-AP Satışa Sunuluyor ##

Dünyanın en büyük anakart üreticilerinden biri olan Asus, Intel'in yeni nesil P35 yonga setini kullanan ürün gamını genişletmeye devam ediyor. P5K, P5K Deluxe, P5K Premium derken firmanın hazırladığı P5K-E/WIFI-AP modelinin de satışa sunulmak üzere olduğu anlaşıldı.

Intel'in P35+ICH9R yonga seti ikilisini kullanana anakart ayrıca stack cool adı verilen ısı iletim esaslı, kuzey-güney köprüleri ile voltaj regülatörlerini de kapsayan gelişmiş pasif soğutma sistemine de sahip. Sahip olduğu yonga seti itibariyle Intel'in satılmakta olan LGA775 formundaki güncel tüm işlemcileri ile uyumlu olan anakart ayrıca 22 Temmuz'da çıkması beklenen 1333MHz fsb'ye sahip Core 2 E6x50 serisine ve yıl sonuna doğru piyasaya giriş yapması beklenen 45nm üretim teknolojisine sahp Penryn işlemcilerine de şimdiden destek sağlayabilmekte.

1333/1066/800MHz fsb desteği olan anakart sahip olduğu 4 adet DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar DDR-2 1066/800/667/533MHz bellek desteği sağlayabilmekte. Asus'un P35 yonga setini kullanan anakartlarda özellikle üstünde durduğu ve bellek performansını arttırmaya yönelik Super Memspeed adlı teknolojiye de sahip olan anakart üzerinde 2 adet PCIe X16 slotu yer alırken dileyen kullanıcılar bu sayede AMD-ATi'nin Crossfire teknolojisinden yararlanabilme sansına da sahip olacak. Asus P5K-E/WIFI-AP'nin slot dizilimine baktığımızda, PCI Express x16×2 (x16 lane +x4 lane), PCI Express x1×2 ve PCI×3 slotlarına sahip olduğunu görmekteyiz.

Serial ATA II×6 (RAID 0/1), eSATA×2 ve IDE×1 konnektörlerine sahip olan anakartın diğer özellikleri arasında 8 kanal yüksek tanımlı ses (ADI/AD1988B) gigabit ethernet (Marvell/88E8056), Wireless LAN (IEEE 802.11g) ve IEEE1394 (Agere/FW322) dikkat çekmekte. Ayrıca anakartın giriş/çıkış kısmına baktığımızda fare (mouse) için PS/2 portu olmadığınıu görüyoruz. Yani bu anakart ile USB fare kullanılabilecek.

Asus P5K-E/WIFI-AP'nin fiyatı konusunda şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

• ps2 lerden biri gitmiş..ama ex-sata olayı harika
  • Müthiş kart fiyatı belli değilmi gerçi asusun anakartları gibi buda çok pahalıdır en az 250$ olacak bu kart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *AMD_ATHLON* -- 1 Temmuz 2007; 12:04:54 >
  • 250$ olsa bile yavaş yavaş fiyat düşecek..Aynı gigabyte ds4 modeli gibi 260dolardı şimdi ise 160dolar..
  • fx57:stack cool adı verilen ısı iletim esaslı, kuzey-güney köprüleri ile voltaj regülatörlerini de kapsayan gelişmiş pasif soğutma sistemine de sahip

süper
  • Nerdeeeeen nereye... Bu kart çıktığında 250$ dan da pahalı olur ama zamanında 386 bilgisayarlar 7000 Mark' tı
  • Çok Güzel Walla :D
  • Anakart güzelde fiyatı pek güzel olmayacak gibi. 1 PCI - 1 PCIX16 - Wi-fi eksiltsin 130 dolar vereyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: baro55

250$ olsa bile yavaş yavaş fiyat düşecek..Aynı gigabyte ds4 modeli gibi 260dolardı şimdi ise 160dolar..

160$ LİNK VERİRMİSİN. Ben 229$ a aldım 1 hafta oluyor.Ayrıca internette en ucuz 239$. Yalan yanlış bilgiler vermeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Balbes -- 1 Temmuz 2007; 13:52:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..Balbes!..

quote:

Orjinalden alıntı: baro55

250$ olsa bile yavaş yavaş fiyat düşecek..Aynı gigabyte ds4 modeli gibi 260dolardı şimdi ise 160dolar..

160$ LİNK VERİRMİSİN. Ben 229$ a aldım 1 hafta oluyor.Ayrıca internette en ucuz 239$. Yalan yanlış bilgiler vermeyin.

yanlis anlasilma var her halde bahsi geçen kart 965 ds4 170 dolar civar1
  • güzel kart
  • söylemişti dersiniz bu kart 315 $ olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Dünyanın en büyük anakart üreticilerinden biri olan Asus, Intel'in yeni nesil P35 yonga setini kullanan ürün gamını genişletmeye devam ediyor. P5K, P5K Deluxe, P5K Premium derken firmanın hazırladığı P5K-E/WIFI-AP modelinin de satışa sunulmak üzere olduğu anlaşıldı.

Intel'in P35+ICH9R yonga seti ikilisini kullanana anakart ayrıca stack cool adı verilen ısı iletim esaslı, kuzey-güney köprüleri ile voltaj regülatörlerini de kapsayan gelişmiş pasif soğutma sistemine de sahip. Sahip olduğu yonga seti itibariyle Intel'in satılmakta olan LGA775 formundaki güncel tüm işlemcileri ile uyumlu olan anakart ayrıca 22 Temmuz'da çıkması beklenen 1333MHz fsb'ye sahip Core 2 E6x50 serisine ve yıl sonuna doğru piyasaya giriş yapması beklenen 45nm üretim teknolojisine sahp Penryn işlemcilerine de şimdiden destek sağlayabilmekte.

1333/1066/800MHz fsb desteği olan anakart sahip olduğu 4 adet DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar DDR-2 1066/800/667/533MHz bellek desteği sağlayabilmekte. Asus'un P35 yonga setini kullanan anakartlarda özellikle üstünde durduğu ve bellek performansını arttırmaya yönelik Super Memspeed adlı teknolojiye de sahip olan anakart üzerinde 2 adet PCIe X16 slotu yer alırken dileyen kullanıcılar bu sayede AMD-ATi'nin Crossfire teknolojisinden yararlanabilme sansına da sahip olacak. Asus P5K-E/WIFI-AP'nin slot dizilimine baktığımızda, PCI Express x16×2 (x16 lane +x4 lane), PCI Express x1×2 ve PCI×3 slotlarına sahip olduğunu görmekteyiz.

Serial ATA II×6 (RAID 0/1), eSATA×2 ve IDE×1 konnektörlerine sahip olan anakartın diğer özellikleri arasında 8 kanal yüksek tanımlı ses (ADI/AD1988B) gigabit ethernet (Marvell/88E8056), Wireless LAN (IEEE 802.11g) ve IEEE1394 (Agere/FW322) dikkat çekmekte. Ayrıca anakartın giriş/çıkış kısmına baktığımızda fare (mouse) için PS/2 portu olmadığınıu görüyoruz. Yani bu anakart ile USB fare kullanılabilecek.

Asus P5K-E/WIFI-AP'nin fiyatı konusunda şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

benim kafama takılan konu şu; 2 tane pcı-ex slotunun birinin x4 hızında çalışması yani crossfire yaptığımızda bu 2 pcı-ex ka hızında çalışacak

• Crossfire icin benim bildigim en iyi secenen atinin RD580 ve RD600 chipsetleri. Sanirim 8x 8x olarak calisiyor kartlar. Her ikisininde 16x olarak calisabildigi bir chipset var mi bilmiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: zzakall

Crossfire icin benim bildigim en iyi secenen atinin RD580 ve RD600 chipsetleri. Sanirim 8x 8x olarak calisiyor kartlar. Her ikisininde 16x olarak calisabildigi bir chipset var mi bilmiyorum

Saydıkların kuzey koprüsü bunların CF ile baglantısı yok Ati crossfire 3200 yongası kullanılmakta bu yonga X8'er olarak CF yapmaya olanak saglamakta,örnegin eski,yeni 975X anakartlarda CF yapılabiliyordu,yeter ki bu yonga olsun.
    Yukarıdaki anakartta commando,P5B DLX gibi ikinci slot kullanıldıgında 8X/4V calışmakta bu yuzden bence verimsiz olur multi gpu sistemlerde.
  • ASUS her zaman diğer markalara göre biraz daha pahalıdır ancak ekran kartları olmasa da üst orta ve üst seviye anakartları bu fiyat farkını hak ediyor doğrusu...
  • şu anki fiyatı
    ASUS P5K-E WIFI-AP (Intel P35, GLAN, SATA, RAID, LGA775)
    191$+kdv
  • LİNK ??
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.