Şimdi Ara

HP PHOTOSMART c6280, C7280, C8180 363 serisi yazıcılar test ve inceleme, sorunlar ve çözümleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
1
Favori
27.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: erkannhl

şunu sormak istedim sende HP PHOTOSMART C5180 vardı o bozuldumu yerine şimdi hp c6280 almışsın sorununa gelince bende de epson yazıcı vardı otoreset kartuşları kullanıyordum çok fazla foto çıktısı almaya başladım sedeki sorunlar bende de oluştu ve kırmızı renk hiç yazmamaya başlamıştı galiba yazıcının sağlığı için orjinal kullanmak gerekiyor

Bende c5180 vardı, hava yaptı bozuldu garantiye verdim yerine sıfır c6280 verdiler ama bundada bu sorun meydana geldi...

Millet çatır çatır DOLAN KARTUŞ kullanıyor hemde sorunsuz olarak, bizde şans yok bence..

Yakında 1. mesaja ilgili sorunları çözümleri, çıkabilecek problemleri falan detaylı yazacağım millet faydalansın.. Tecrübe ediniyorum ama zarar göre göre tecrübe ediniyorum.. offffffff :(

• Arkadaşlar 1. mesaja modellerin karşılaştırılmasını ekledim, birbirinden farklarını görmek için iyi oldu...

• Arkadaşlar,

Dolan KArtuş Kampanya yapmis, kartuş alana yazıcıyı bedava veriyorlar.
    HP 7160 ve Epson 4450. Detaylarwww.DolanKartus.com adresinde
  • j5780 a olmuyo bu dolan kartuş
  • selam bende c7180 var.malum sebeblerden dolayı dolan kartus alacağım.ebay da bayağı bi çeşit var.kararsız kaldım.tavsiyesi olanlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fz18

selam bende c7180 var.malum sebeblerden dolayı dolan kartus alacağım.ebay da bayağı bi çeşit var.kararsız kaldım.tavsiyesi olanlar...

Arkadaşım ebaydan almana gerek yok, bende ebaydan almıştım, ama o kadar uğraşma artık TR de her yerde satılıyor bu ürünler. 1 günde elinde.

Aşağıdaki dediğim kişiden al, boyalarıda ondan al. Garanti veriyorum...

http://www.cescesor.com/emarket/ProductDetails.aspx?ProductId=131459&CatID=6434&tabId=

Almamız gereken sarf malzemeleri, mürekkepler, fotoğraf kağıtları, doldurulabilir kartuş

2-Dolan kartuş, doldurulabilir kartuş (Bunlar hakkında önemli dikkat edilmesi gerekenler)
    (Şimdilik dolan kartuş alacaklara ilk uyarım boyalar bitmeden boya
    eklemeleri gerek, yoksa yazıcı resetleyici çiplerden dolayı bitmediğini anlayamıyor,
    boya varmış gibi davranıp içine havayı çekiyor, yazıcı hava yapıyor, sonrada kartuş
    kafaları boya gelmediği boş yere çalışıp zaman sıcaklıktan zarar görüyor, artı o hava yazıcı
    içindeki küçük çaplı boruları patlatıyor, yazıcının içine borulardan boya akıyor.. BİZZAT
    yaşadım bunları)

Dolan kartuşları(kolay dolum kartuşu) şuralardan alabilirsiniz;
    -@cescesor adlı arkadaşın sitesinden
    - gittigiyor.com/dolankartuş
    -http://www.dolankartus.com/kartus.htm tane 11ytl

3-Uygun fiyatlı kaliteli mürekkepler..
    -Aynı şekilde en kaliteli uygun fiyatlı boyaları da @cescesor dan alabilirsiniz..
    @cescesor un sitesinden vivera 363 mürekkepleri 115ml
    @cescesor un aşağıdaki ücretsiz boya kampanyasına katılınız..
    ÜCRETSİZ CESCESOR KARTUŞ DOLUM MÜREKKEBİ! - KULLANICI TESTLERİ
    http://forum.donanimhaber.com/m_22646088/mpage_1/key_//tm.htm

1-Kaliteli uygun fiyatlı fotoğraf kağıtları [hp advanced fotoğraf kağıdı(hp gelişmiş fotoğraf kağıdı)]
    Suya dayanıklı olan 363 kartuş kullanan yazıcılarınızda "hp advanced fotoğraf kağıdı" kullanın
    derim sadece hp nin bu kağıdı, suya karşı dayanıklı isterseniz, fotoğrafı suyun içinde bırakın,
    yada su ile yıkayın birşey olmuyor ama sadece "advanced " için geçerli bunlar. Diğer fotoğraf
    kağıtlarında en ufak nem yada su ile boya çıkıyor ve renkler birbirine karışıyor.
    hp advanced fotoğraf kağıdı (hp gelişmiş fotoğraf kağıdı)
    Suya dayanıklı kağıt, anında kuruyor, su dahi birşey yapamıyor.
    http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Pro 8ytl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 27 Eylül 2008; 17:16:50 >

• ilgin için teşekkürler.
  • birolayd kardeş.... bende c6280 almayı düşünüyorum... ve oldukça fazla çıktı almak istiyorum... fakat senin yaşamış olduğun problemden sonra aklımda soru işaretleri oluştu..... senin sorununun üzerinden baya bir zaman geçmiş... bu zaman içerisinde nasıl bir gelişme oldu ... problemini çözebildinmi ? Kısacası ayda yaklaşık 150, 200 adet fotoğraf çıktısı alabilmek için kullanmış olduğun c6280 ve dolan kartuşların performansı sence yeterli gelirmi.... yoksa ben bu sevdayı rafamı kaldırayım... lütfen yaşamış olduğun tecrübelere dayanarak bana bir akılver...
  • arkadaş bende c7180 var yani senin almayı düşündüğünle aynı kalitede fotoğraf veriyo.canon veya epson almalısın bence.daha parlak fotoğraflar veriyo...
  • Benim ki TAMAMEN ŞANSIZLIK, fabrika hatalı ürün o yüzden öyle oldu. ilk c5180ni de kendim bozdum, gönderdim onu, yeni 6280 verdiler bozuk çıktı, yine gönderdim tamir edip gönderdiler...
    Elektronik biraz şans işidir, nedense bana hep böyle oluyor, gerçekten alıştım artık, örneğin bir tane örnek vereyim, AMD işlemcim tam 3 kere yandı garanti her gönderdiğimde yeni AMD işlemcisi veriyordu, sorun en sonunda anlaşıldı, anakartın biosunu almadan önce güncellenmesini istemiştim, eleman biosu yanlış güncellemiş, bana 6 ayıma mal oldu, 6 ay bunla uğraştım.. Allahtan alıştım, artık çok rahatça bekliyorum, tabi hakkımı ben sonuna kadar ararım, sadece daha olgun, mantıklı davranıyorum...

c6280 ile şuan hiçbir sorunum yok, sürekli boyaları kendim dolduruyorum.. Aylık 150-200 çok az, istediğin kadar fotoğraf çıktısı alabilirsin, aylık çok fazla çıktı alıyorum..
    HP çok pratik, ve yan ürünleri kolayca bulunuyor, ama CANON gerçekten daha kaliteli çıktı veriyor..
    Birde HPnin teknik destek çok iyi, garantiye vereceksen arıyorsun, adresi veriyorsun, evden gelip alıyorlar, sonra geri getiriyorlar eve.(Bunları kargo yapıyor ama parasını onlar ödüyor.)

HP yada CANON olsun ama ADF si olan modelden al, iyiki böyle almışım diyeceksin. Epsonun kalitesini bilmiyorum.

CANON pixma serisi inceleme, PIXMA MX850, PIXMA MP830
    http://forum.donanimhaber.com/m_24332657/mpage_1/key_//tm.htm

Şimdi HP nin modellerine baktım, ohaa fiyatları 2 katı artmış, dolar yüzünden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 13 Kasım 2008; 21:42:30 >

• fz18 ilgin için teşekkürler.... benim asıl öğrenmek istediğim.. birolayd adlı arkadaşımızın ilk kullandığı makina "HP PHotoSMART C5180" anladığım kadarıyla 40 - 50 fotoğraf çıktısı aldıktan sonra makina hata vermeye başlamış... daha sonrasında "hp c6280" almış ve bir kaç kullanımdan sonrada bu makinada problem çıkarmaya başlamış.... acaba bu iki makinada çıkan problemler dolan kartuş kullanılması ve mürekkebin kalitesiylemi alakalıdır??? yani dolan kartuş kullanılan makinalarda belli bir çıktı sonrası bu tarz problemler sıkça görülebiliyormu?? bunu soruyorum çünkü; dolan kartuşlar sayesinde gerçektende çok uygun fiyatlara renkli çıktı alabilmek artık hiç sorun olmayacak. ancak eger bu sitem kullandığımız makinaya zarar veriyor ve bir kaç baskı sonrası makina işlevini yitiriyorsa bu uygun fiyat avantajı ortadan kalkıyor... şu sıralar bende yaptığım işle alakalı olarak, çok sayıda renkli çıktı almak zorundayım ve eğer bu yöntem gerçekten işe yarıyorsa hp , epson veya canon hiç farketmez, bütçeme en uygun makinayı alıp ayda yaklaşık 200 renkli çıktı almak istiyorum... tam bu siteme(dolan kartuş) uygun bir makina almaya karar vermiştimki birolayd adlı arkadaşımızın yaşamış olduğu bu problemi farkettim. iki kez üstüste sorun yaşamasıda aklımda soru işaretleri oluşturdu. bu yüzden onun yada bu konularda benden daha deneyimli olan sizlerin görüşlerini almak istiyorum...
    Ben 1 yıl boyunca her ay yaklaşık 200 adet a4 buyutunda renkli çıktı almak için, dolan kartuş siztemini rahatlıkla kullanabilirmiyim???
    biraz uzun oldu ama sanırım derdimi anlatabildim ilginiz için şimdiden teşekkürler...

• birolayd kardeş benden hemen önce cevap yazmışsın, yeni farkettim... inanki içime su serptin... şimdi rahat rahat bir makina alabilirim.... inanki bu konunun başından sonuna kadar vermiş olduğun bilgiler benim için tam bir referans kaynağı oldu.... şimdi hemen bütçeme uygun bir makina alıp artık kendi çıktılarımı kendim alacağım.... sana ve bu konuya tecrübeleriyle renk katan tüm arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum...
  • şimdiden hayırlı olsun.evet bütçene en uygun olanını al ama kesinlikle acele etme.çıktıların olmazsa birazdaha pc de bekler en fazla.şimdiki aklım olsa alacağım makinenin tarayıcı çözünürlüğünden ziyade fotoğraf yazma kalitesine bakardım hp kullanıcısı olarak malesef bu konuda canon ve epson hp nin önünde.bendeki hp nin garantisi yok ama sorunuda yok.eğer kaliteli doldurulabilen kartus alırsan sorun yapmaz.bilhassa alacağın mürekkepler kendini ispat etmiş olmalı.ilerde aldığın modeli paylaşırsan sevinirim.
  • teşekkür ederim fz18... elbetteki makinayı alınca burda paylaşırım.. ben aslında c6280 de karar kılmıştım ama, senin uyarılarından sonra forum içerisinde yapmış olduğum aramada, fotoğraf kalitesi olarak canon ve epsonun daha kaliteli çıktılar verdiğini öğrenmiş oldum.. birolayd arkadaşımızın vermiş olduğu linkteki canon marka yazıcılar oldukça iyi, fakat anladığım kadarıyla dolabilen kartuşlarla en uyumlu makinalarda epsonlar.. canonların dolabilen kartuşları chipli değil ve orjinalden sökülüp, dolanlara takılması felan beni biraz aşar gibi geliyor... senin bana önerebileceğin fotoğraf çıktıları hp lere göre daha doyurucu ve fiyat olarakta öyle çok uçuk olmayan bir epson modeli varmı?
  • epsonların modellerini pek bilmiyorum.r360 ı bi araştır.internetten bi güzel araştır.acele etme.epsonun sana en uygun modelini bulacaksın.ben geçen ay bir kaç modeli internette incelemiştim.gerçekten hp den daha iyiler.malesef o modeller aklımda değil.olmazsa c5180 derim.c6280 le aymı kalitede belki tek farkı tarayıcısı olabilir. ama bendeki c7180 in de tarayıcısı yüksek hiç ihtiyaç duymadım.c5180 in tarayıcısı fazlası ile yeterli boş yere fazla para vermeyin derim.bu konuda exa pc de çalışan arkadaşın uyarılarını dikkate almadığım için sonradan pişman olmuştum.
  • Sakın c5180 almayın, hp alacaksan en düşüğü c6280 olsun. çift taraflı baskı, sdhc, menüsü biraz daha iyi ama çift taraflı baskı çok önemli..

ilk sayfaya bak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 16 Kasım 2008; 15:28:50 >
  • çif taraflı baskı yapma ihtiyacınız varsa elbette alınmalı ama benim gibi bu özelliği hiç bir zaman kullanmayacaklar için gereksiz.ben şahsen fark çok ise o parayı vermem ha aradaki fiyat farkı çok değilse elbette alınmalı.fazla özellik göz çıkarmaz.bide bu c6280 deki çift taraf yazma için ayrı bi aparat gerekiyomu bendeki c7180 e gerekiyo eğer o aparatı alıp takarsam bende çift taraflı bir yazıcıya sahip olmuş olurum.ama oda ayrı bi masraf.ihtiyacım olmadığından almADIM.
  • c6280 içim ek birşey almıyorsun, kendisiyle birlikte bütün olarak geliyor.

c5180 kullandıktan sonra c6280 kullanınca çift taraflı baskının çok önemli olduğu gördüm.
    Özellikle çok sayfalı kitap falan çıkartırken işkence haline geliyor.
    c6280 de ise tepsi taşsa bile sadece kağıtları oradan alıyorum, hepsini kendi yapıyor..

Çıktıyı veriyor, arkasına yazmak için tekrardan aynı kağıdı içine geri çekiyor, diğer tarafına
    yazınca diğer kağıda geçiyor, siz hiç bişi yapmıyorsunuz..
    Benim için çok önemli çift taraflı baskı.
  • Akşam üstü forumda bu başlığı üst sıralarda görünce bir göz gezdirdim. Yazıcımın başına gelenleri hatırladım. Şimdi sorunsuz kullanıyorum dedim ne güzel. Ama indirdiğim DVD filmleri DVD ye yazdırıp kapak bastırayım demeye kalmadı DVD yazıcı ne boş DVD leri ne de yazdırılmış olanları okumuyor. Zaten değiştirme zamanı gelmişti diyerek umursamadım. DVD kapak basayım dedim. Bir kapak bastım normal bir şekilde çıktı verdi ama sonunda "Mürekkep Sistemi Hatası" vermeye başladı. Mürekkepler doluydu. Bizim yazıcıya servis yolu tekrar göründü.

Bende de ne şans varmış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIG.NINE -- 16 Kasım 2008; 23:31:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: joe_black

Şansın dönmüş, bu gidişle abone olacağız teknik servise...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.