Şimdi Ara

## Herkes Gider Mersine Sparkle Gider Tersine ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
2.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Herkes Gider Mersine Sparkle Gider Tersine ##

Artan rekabet ve pazar koşulları üreticileri farklı çözümler hazırlamaya iterken firmalar yenilikçi düşünceleri de uygulamaya gayret gösteriyor. Son dönemde özellikle uygun fiyatlı ekran kartları ile ülkemizde de popüler olmayı başaran Sparkle çok ilginç bir ekran kartını gün yüzüne çıkardı.

Sparkle'ın hazırladığı yeni GeForce 8600GT modeli çok ilginç bir detaya sahip. Rakip firmaların benzer çözümlerinin aksine Sparkle yeni ekran kartı ile birlikte grafik işlemciyi (GPU) ekran kartıın yüzü yerine arka tarafına yerleştirmi uygun görmüş. Bu tip uygulamaya gidişin ndeni olarak kartın arka tararfının baktığı bölge soğutma ve hava sirkülasyonu açısından daha verimli. Zira bilidiği gibi işlemci soğutması ve yonga seti sıoğuyması vs.. gibi ekstra soğutma üniteleri arka tarafta önemli bir hava sirkülasyonu yaratabiliyor.

Sparkle da bu noktadan hareketle grafik işlemciyi daha etkili soğutabilmek adına gpu'yu kartın ön yüzü yerine arka tarafına yerleştirmeyi uygun gördüğü belirtiliyor. Kartın saat hızları, fiyatı ve piyasaya çıkıp çıkmayacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 14 Haziran 2007; 8:29:53 >

• Allah akıl fikir versin...
  • Sparkle çook ilginç bi firma
  • Bende dedim gpu yu koymayı mı unuttular
  • belki tutar
  • unuttularmı koymadılarmı gerçekten değişik olmuş
    quote:

Orjinalden alıntı: forious

Bende dedim gpu yu koymayı mı unuttular
  • daha neler denenecek merak ediyorum
  • Garip bir firma ama XFX kadar olamaz tabii ki...
  • piyasanın alem firmaları yaaa..
  • aslında akılcı bi hareket benim takdirimi kazandılar yani
  • Çok iyi bir fikir. (Bence)
  • riskli bir hareket. günümüzün kuzey köprüleri dev gibi artık, dolayısıyla ekran kartını takamama durumuyla karşılaşabiliriz ekran kartı soğutucu ve çipset soğutucu birbirine deyeceğinden.
  • Oldukça yaratıcı ve bir o kadar da mantıklı bir fikir aslında. Yanlız kuzey köprüsü soğutucusuna aşırı yakın olacağı için büyük soğutucular bu şekilde takılamaz sanırım bu karta.
  • sparkle soğutucu masrarıfından kurtulmak için böle bir adım atmış komşuda pişen bize de düşer hesabı yükü işlemci fanına atmışlar
  • Çıkmasın piyasaya, bilmeyen millet alır bu kartı, GPU 'yu göremeyince geri götürür aldığı yere, bir sürü olay..
  • Sapıttılar
  • Ön yargı ile yaklaşmanız yanlış arkadaşlar. Fikir güzel bence. Sonuçta CPU'nun etrafı daha serin ve bu serinlikten ekran kartının da yararlanması oldukça güzel bir fikir. Test sonuçlarını görmeden ön yargılı yaklaşmayın bence.
  • ya arkadaşlar şunu bilmiyorsanız söliğim dünyadaki tüm ekran kartları birtek firmadan çıkar yani asus 8800 gtx ilen xfx 8800 gtx nvidia firmasından çıkar ve bunlara firmalar türlü türlü soğutucuları ve bazı aparatları takarak son tüketicinin eline kavuştururlar yani bir asus firması hiçbir zaman 8800 gtx ekran kartı üretmez burda sparkle değişik bir harita izlemiş ama şunu söliğim performansa artısı yada eksisi olacağını hiç zannetmiyorum
  • çok değişik bir fikir erlade bunu ilk ve tek yapan sparkle firması..
  • gayet akıllıca bir çözüm. yenilikçi bir fikir.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.