- x
dedektörle ilgili
35 Cevap42683 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1343 Mesaj
11 Aralık 2004; 10:35:44 

Arkadaşlar dedektörün nasıl yapıldığını gösteren bir site varmı?

1212 Mesaj
11 Aralık 2004; 11:23:04 

Birçok çeşit mevcut. Metal dedektörü,duman dedektörü vs...
Sizin sormak istediğiniz çeşit tam olarak ne?

1343 Mesaj
11 Aralık 2004; 12:19:05 

metal aramak istiyorum.Herhalde metal dedektörüdür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strom -- 11 Aralık 2004, 12:39:49 >

1343 Mesaj
11 Aralık 2004; 12:41:28 

lütfen söyliyeceğiniz siteler konuyla ilgisi olsun.Dedektör nedir diye aramıyorum.Nasıl yapılır diye arıyorum.

313 Mesaj
12 Aralık 2004; 6:54:43 

Sana şema bulmasına buluruz da, metal dedektörü yapmak pek kolay değildir.Hem devre olarak basit sayılmaz hem bobin hesaplayıp sarmayı bilmen hem de ayarlarını yapabilmek için radyo frekansı bilgisine sahip olman gerekir.Örnek şema aşağıda.Yinede yapmaya niyetli isen sana ileride yapabileceğin daha basit bir şema bulmaya çalışırım.
http://home.skif.net/~yukol/MetalE.htm

EPOX NPA+/A643000+/TWINMOS 1GB DUALKIT/120GB SEAGATE SATA NCQ/SAPPHIRE X800GT256MB/ASUS DRW-1608P/HYUNDAI Q910/ASUS TA-231 KASA/WDXF3200JB EXTERNAL HD/SONY CMT-SD3

1343 Mesaj
12 Aralık 2004; 12:34:13 

illede metal olması şart değil kolay bi şeyden başlasamda olur

1343 Mesaj
12 Aralık 2004; 12:41:39 

bir de türkçe bir site yok mu? Türkçe sayfa olursa sevinirim.

313 Mesaj
12 Aralık 2004; 20:01:19 

Senin işini görecek şemayı biliyorum ancak şema şu anda eskişehirdeki kitaplarımdan birinde bulunmakta.Buraya post etmem birkaç hafta vakit alabilir.

EPOX NPA+/A643000+/TWINMOS 1GB DUALKIT/120GB SEAGATE SATA NCQ/SAPPHIRE X800GT256MB/ASUS DRW-1608P/HYUNDAI Q910/ASUS TA-231 KASA/WDXF3200JB EXTERNAL HD/SONY CMT-SD3

1343 Mesaj
13 Aralık 2004; 16:17:09 

Nİtro nickli arkadaşım bunu daha kısa sürede gönderebilir misin?Ama gönderemezsen ziyanı yok bir kaç hafta bekleyebilirim.Ama acil olursa sevinirim.

1343 Mesaj
13 Aralık 2004; 16:29:47 

arkadaşlar dedektörle ilgili başka bilgisi olan var mı?

1343 Mesaj
18 Aralık 2004; 12:22:36 

Nitro devreyi inceledim fazla karışık görünmüyor.Bunun neresi zorki?

11 Mesaj
14 Ocak 2005; 23:43:30 

mail adresin varsa düzinelerce dedektör şeması var zamanında yapmıştım. fakat bazı devre elemanlarını türkiyede bulamayabilirsin.
çok lazımsa conrad sitesinde ucuza satılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atesali32 -- 14 Ocak 2005, 23:50:44 >

1343 Mesaj
15 Ocak 2005; 10:14:07 

Arkadaş biraz daha bilgi versene sana mesaj atamıyorum.Sen bana e-mailini at bende sana atarım.İlgin için sağol.

1259 Mesaj
16 Ocak 2005; 1:44:41 

Selam arkadaşlar durdum durdum ilk mesajlarımı bugece atmaya başladım :) neyse ben zamanında definecilige merak sardıgım için Tees elektronik denen bir firmadan bir dedktör satın aldım 70 cm gösterir dediler , hatta işi bilen kişiler bu derinligi gösteren alet ıslak toprakta 1 metreyi gösterir demişlerdi neyse ben makineyi aldım nerdeeeeeee 70 cm anca 10-15 cm gösteriyor, sonra baktım olmayacak bende senin gibi araştırmalar yaptım bu makineyi güçlendirmek için tabii beceremedim çünkü bende o zamanlar bilgisizdim etrafımda yapacak elektronikçilerde yoktu definecilik işimizde böylece suya düştü ( tabi buarada çubuk yöntemiyle bir şeyler bulan kişileri gözlerimle gördüm ama bu çubuklar herkeste işlemiyor zannedersem biyoenerji ile alakalı )neyse konumuza dönersek eger maksatın define dedektörü yapmaksa internettede bulabilirsin bende kitaplar var ama baya eski ve fransızca benim işimi görmedi seninde görmez zannedersem ama çok istersen sana web kameramda gösteririm begenirsen sana kargo ile gönderirim tabii sen ödersin söyliyim :)veyahutta benim makina 3 -4 senedir yatıyor çalışıyormu çalışmıyormu bilemiyorum baya dandik bi şey en azından kataloglarda göründügü gibi bi şey degil:) bu aleti istersen sana 100 milyona satabilirim sana web camerada gösteririm hatta ve hatta içini açmak çok basit almanada gerek yok devre şemasınıda gösteririm maksat işin görülsün yoksa parasında deilim şimdiden başarılar ......

1 Mesaj
30 Kasım 2005; 11:45:30 

slm arkadaşlar ben bundan yaklaşık 3 yıl önce nokta dedektör merkezinden M-T-A103 Dedektör Aldım. verdikleri Derinlik Ölçülerinde Birşeyler Bulamadım.Uğur Elektronik Digital LCD Ekranlı Dedektör Yapmış Tanıtımı Çok Güzel Bir Anda Hayalini Kurduğum Metal Arama Dedektörü Dedim Kendime Fakat Sütten Ağzı Yanan Yoğuru Üfleyerek Yermiş Gittim Cihazı Yerinde Gördüm Ve Testlerden Geçemedi AT NALI Ve KÜREK ALTIN Olarak Gösteriyor.Anlaşılan Odur ki NOKTA VE UĞUR Elektronik Bu İşlerde Acemiler Şimdik MAKSEL ELEKTRONİK CİHAZLARINI test Edeceğim Çünkü Benim ARKADAŞIMDA ORİON MX-9005DİGİTAL LCD EKRANLI DEDEKTÖR Var.Çok Memnun. [font="Microsoft Sans Serif"]

1306 Mesaj
1 Aralık 2005; 9:50:29 

http://forum.donanimhaber.com/m_3925192/tm.htm

belki burda verilen linkler bir fikir verebilir. birkaçtane şemada var... .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elbombaci -- 1 Aralık 2005, 9:51:26 >

Profesyonel Metal Dedektörleri
www.lugatek.com/forum

3 Mesaj
7 Mart 2006; 1:44:19 

öncelikle herkese selam mert12 arkadsim bende bu define isine merak salanlardanım benimkisi hobi ama ugrastikca cok degisik seyler buluyorum ne gibi diceksin yani birsuru degisik isaret el degmemis magra falan filan ben bu siteyi dedektör almak için arastirma yaparken buldum iyide etmişim dedim kendimce yazdıkların beni çok etkiledi çünkü uğurelektironiğin çıkardığı Lcd göstergeli ddektörü almaya karar vermiştim ama su anda işin açı pek o kdarda hevesim kalmadi senden ricam bu konuda beni aydınlatman dedektör konusunda bilgin var galiba birde su senin arkadsının aldığı dedektör ne gibi işler yapıyo öğrenebilirmisin derinlik felan ne kadar cismi hangi şartlarda ne kadar derinlikten buluyo eğer bana yardımcı olmaya karar verirsen msn adresimi veriyorum ekle beni şimdiden tşk ler.. bekirbayam@hot..

her kim kazanmassa dünyada bir ekmek parası;odur dostunun yüzkarası,düşmanın maskarası...

1 Mesaj
23 Mart 2006; 13:28:08 

dedektör ve arama konusunda yazışabileceğim arkadaşlar olursa bekliyorum.dedektör konusunda marka ve model konusunda denenmiş tavsiye edilebilecekler varsa yardımcı olmanızı bekliyorum

1 Mesaj
28 Mart 2006; 17:03:42 

arkadaşlar bende dedektör hakkında bilgi alacam olanlar varsa ve ya kullananlar versa iyi bir dedektör almayı düşünüyorum ama hesaplı olmalı ne öneriyosunuz.saygılar

2 Mesaj
4 Ağustos 2006; 18:28:13 

kaliteli dedektör almak isteyen bana yazsın kesinlikle 4metre algılar ve net olarak metal ayrımı yapar msn adresim hakann111@hotmail.com

dedektör hakkında define hakkında

1 Mesaj
7 Ocak 2007; 23:53:16 

Merhaba arkadaşlar. Yazılanlara şöyle bir baktımda kimi gerçekten uçmuş. Şunu açıkça belirteyim ki Türkiye deki satılan dedektörlerin çoğu çalışmaz veya aradığınızı bulamazsınız. Teknik dökümana yazmışlar geneli 3 metre 5 metre diye. Bir kere 5 metreye göstermesi için bobine 30-40 amper basmanız lazım. Bunuda sonuçta transistörle yapacaksınız ve güçlü akım kaynağı gerektirir. Öyle piyasaki devrelerle bu iş olmaz. Hesap ortada. Allah aşkına pilden kaç amper çekeceğinizi sanıyorsunuz. Piyasadaki dedektörlerin çıkış transistörleri BC veya BD tipi transistörlerle sürülmüş. Bunlarala sadece pilajda altın yüzük ve künye ararsınız. Biraz gerçekçi olmak lazım. Ben yurtdışından bir askeri tarama cihazının şemasını ele geçirdim onu yapmaya çalışıyorum. Fakat bobin hesabı yok. Bana bu konuda yardımcı olacak bobin konusunda uzman arkadaşlar benimle irtibata geçerse sevinirim. Sonrada bu şemayı çalıştırısam tüm severlerimle paylaşacağım.

160 Mesaj
8 Ocak 2007; 15:09:26 

merhaba arkadaşlar dedektörle ilgili metel dedektör başlığı altında bilgilerimizi paylaşmayı öneriyorum,konunun dağılmaması için.bende clone pı-m yaptım şu anda deneme aşamasındayım butun bilgilerimi metal dedektör başlığı altında yakında paylaşacağım.

1 Mesaj
17 Eylül 2007; 15:04:52 

arkadaslar jeofizik arastırmalarda kullanılan bir düzenek var magnetron ile yapılan bu düzenek calışırmı lütfen yardımm(magnetron ile dedektör yapımı )

0

Ekteki dosya (1)

50 Mesaj
11 Eylül 2008; 11:11:21 

Deliozan arkadaşım merhaba,
Sen bu mesajı yazalı epey zaman geçmiş, bende tesadüfen ulaştım yazına ve ilgimi çekti.
İnternette bu konu ile ilgili epey araştırma yaptım ama Magnetron konusunda microdalga fırınlar ve bazı radar sistemlerinden fazla bir bilgi edinemedim.
Senin bahsettiğin Jeofizik araştırmalar için kullanılan Magnetron konusunda öğrendiğin birşeyler varsa bizimle paylaşmanı rica ederim.
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar, sizlerde bildiklerinizi paylaşın lütfen. Bu tür bir cihazla yeraltı incelemesi yapmanın mümkün olabileceğini gördüm ama konu define aramaya gelince yardımı dokunurmu emin değilim. Fakat manyetşk alan konusu olduğuna göre ve elektronların çarpıoştırılmasına olanak verdiğine göre bu sistem define aramakda da kullanılabilir diye düşünüyorum.
Saygılar

[URL=http://img203.imageshack.us/i/img185.jpg/][IMG=http://img203.imageshack.us/img203/5225/img185.th.jpg][/IMG][/URL]

35½ Türkiye

493 Mesaj
11 Eylül 2008; 12:03:03 

quote:

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar, sizlerde bildiklerinizi paylaşın lütfen.

Olur..

Dedektörler maddenin manyetik ve elektrik alanları değiştirmesi/yansıtması ve dielektrik katsayıyı değiştirmeleri prensibine göre çalışırlar.

En basit dedektör, bir bobinle yapılmış basit bir osilatörden ibarettir. Bobin geniş tutulur. Böylece bobine yaklaşan bir madde bobinin nüvesi gibi etki yapar ve manyetik fluxu değiştirdiği için osilatörün frekansı değişir. Bunu tespit etmek kolaydır. Bunlara genelde BFO dedektör denir. Ama hemen her şey bu frekansı değiştereceği için, hemen her şeye öterler. Bunu engellemek içinde hassasiyetleri düşürülür. Böylece ancak çok güçlü dielektrik özelliği gösteren şeylere öter olurlar. Ama mesafe bir karış gibi değerlere düşer. Bu araçlar sıva altında su borusu bulmak, üst aramak gibi işlerde son derece iyi netice verir.

Bu durumda bakılır, frekansı düşük tutup bir şeyler yapabilir miyiz denir ve VLF dedektörler gerçekleştirilir. Bunlar bir verici ve alıcı bobinle çalışır. Verici bobinin oluşturduğu lan, metal tarafından bozulur ve alıcı bunu farkeder. Bu bir "sinyal gidiyoo, metalden yansıyıp geliyoo." olayı değildir. Değişimin nasıl olduğuna bakılarak (faz açısı vs.) değişime sebep olan metalin türü vs. tespit edilebilir. toprağın vs. yarattığı değişim elimine edilebilir. Ama mesafe en iyi durumda 1.5m'yi aşamaz. Sahada ise bu mesafe 50'cm'i zor bulur genelde.

Ama sahada metalin işi ne? Eski bir yerleşimde iseniz, metallerin çoğu zaten çoktan torpağa karışmış gitmiş olacaktır. Kalanlar, altın gibi değerli metaller olacaktır. Yada dağın başında olsa olsa bir mayın olacaktır. Bu düşünceden yola çıkara, endüksiyon dengesine bakan modeller geliştirilmiştir. Burada iki bobin arasındaki kuplaj takip edilir. Mesafe gene pek yüksek değildir fakat devresi basit, yapımı kolaydır, yanlış alarm verme durumu daha azdır (toprak-bobin mesafesinin azalması vs.) Ama bu hassasiyetten biraz fedakarlık edip koca bobinler yapıp aralarını uzak tutarak 7 metre derinliğe erişmek mümkün olur. Fakat bu 7 m derinlikteki hazineyi aramak için değil, mesela bir boru hattını izlemek için kullanılabilecek kadar ancak doğruluğa sahip olur.

Bir diğer yöntemde, bir bobine kuvvetli bir akım palsiyle yüklenmektir. Bu akım metal üzerinde bir gerilim oluşturur, Bu gerilim bir akım ve bu akımda tekrar bobin üzerinde bir gerilim. Bu ikisinin bileşkesi, bobin üzerindeki palsın formunu bozar. Pals endüksiyon denen bu teknikle yüksek mineral oranlı toprak/kumda da iyi neticeler almak mümkündür. Hassas bir işçilik, demiri diğerlerinden ayırmayı da mümkün kılar.

Şu mikrodalga kullanan sistemse, yer radarı olarak bilinir. Toprak altından yansıyan RF dalgalarını incelemek suretiyle çalışır. Toprağın altındaki formasyon değişimlerini gösterir, metali değil. Böylece su, lahitler, eski yapı kalıntıları, kayalık, mağara boşluğu vs. gibi yer altını görmenizi sağlar. Ama ahada bir lahit var şeklinde değil, burada toprağın diğer tarafından farklı bir şey var şeklinde elbette..

Arkeolojik araştırma için yer radarları son derece uygundur. Ama hazine aramak niyetinde iseniz, en uygun olanı VLF cihazlardır. Yoksa boş boş çook kazma sallarsınız. İyi bir yol, kaliteli bir endüksiyon dengeli (IB) dedektör ile VLF dedktörü birlikte kullanmak olabilir. IB dedektör ile kaba yapılan tayin, VLF ile doğrulanabilir mesela..

Bu tekniklerin dışında bir kaç yeni, ilginç teknik olsada hiç biri sizi tatmin edecek verimde değildir.

Hele şu çubuklar meselesi tamamen acayip bir şeydir. Bu çubuklar ve şahit denen çeküller aslında çalışır, iş yapar.. Şöyle ki, dünyanın manyetik alanı düz bir çizgidir aslında (kısa mesafe için) Eğer bu manyetik alanı toplayacak, dağıtacak bir metal varsa ortalıkta, bu çubuklar manyetik alanı takip ederken (hareket halinde) buna bir tepki verirler. Böylece yüz metre öteden metalin varlığını gösterebilmeleri mümkün olur. Fakat metal dediysek, bu metal bir araba, bir tank filan gibi külliyetli bir metal olmalıdır. Bir bileziği bulmalarını beklemek biraz zordur..

Peki nedir işin aslı astarı?

Siz hazine arıyorsunuz. Çubukla veya başka bir dedektörle.. Nerde arayacaksınız? Elbette şüpheli olan bir yerde, bir sit alanında, eski bir yerleşimde vs. vs. Orada bir dedektör ötünce, neye ötebilir ki? Kazanma şansınız yüksek elbette. Ama havaya bir kağıt uçak atıp, düştüğü yeri kazsanız da burada bri şey bulabilirsiniz zaten, nerdeyse o kadar şansınız olacaktır adeta. Eğer hassas, duyarlı bir dedektör alırsanız, her şeye öter, kazdığınız yerden kırık çömlek çıkar sadece. Sadece hayırlı bir şeyleri gösteren dedektör alırsanız, büyük ihtimalle pek çok gömünün vs. üzerinden geçer gidersiniz öylece..

1798 Mesaj
11 Eylül 2008; 14:19:04 

http://www.biltek.tubit...onik/dosyalar/14/14.pdf

bu sitedeki işinizi görmezmi acaba

Biz cix degilizki her mekanda sevgilimiz olsun,biz Adanalıyık bırakta kendimize göre bir şeklimiz olsun.

50 Mesaj
11 Eylül 2008; 14:19:11 

Skoylu arkadaşım,
Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.Yazını saklayıp gerektiğinde açıp okuyacağım.
Oyuna kaçmadan neyse onu açıklamışsın.

BİLÂL85 ilgin için teşekkür ederim.Fakat verdiğin linkteki dedektör şeması 3-5cm den 1lirayı algılayabilecek cinsten.Benim asıl merak ettiğim bu magnetron ile ne yapılır?nasıl yapılır? konusu.Skoylu'nun bahsettiği vlf cihaza ait bir kaç model şeması var bende ancak bunları yapmaya başlamadan önce araştırıp doğru olanı gerçekleştirmek istiyorum.
Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agenor -- 11 Eylül 2008; 14:23:26 >

[URL=http://img203.imageshack.us/i/img185.jpg/][IMG=http://img203.imageshack.us/img203/5225/img185.th.jpg][/IMG][/URL]

35½ Türkiye

493 Mesaj
12 Eylül 2008; 11:44:15 

quote:

Benim asıl merak ettiğim bu magnetron ile ne yapılır?nasıl yapılır? konusu.Skoylu'nun bahsettiği vlf cihaza ait bir kaç model şeması var bende ancak bunları yapmaya başlamadan önce araştırıp doğru olanı gerçekleştirmek istiyorum.
Selamlar

Magnetron olması şart değil. Transistör ilede yapılır, modern transsitörler GHZ2leri su gibi içmeyi bilir.

Ama yapılacak şey ne işe yarar.. O size ne gösterir:

0

Buyrun, ne anladınız bundan? Evet, bir şey analmadık.. Bu sadece, bu işaretli bölgelerde bir şeylerin zemin yapısını değiştirdiğini gösterir. Örneğin bir çölde veya plajda iseniz, belli bir derinliğe kadar toprak yapısı aynıdır. Böyle bir değişim orada bir şey var olduğunu gösterir. Bu şey, sadece, toprağın diğer taraflarından farklı bir şeydir o kadar. Bu şey, biraz daha ıslak veya kuru bir toprak, oraya gömülüp çürüyüp gitmiş bir kütüğün kalıntısı vs. vs. pek çok şey olabilir.

Bu aletler hazine bulmak için değilde, jeolojik ve arkeolojik araştırma için pratiktirler. Örnağin, adamaın evinin bahçesine birini öldürüp gömdüğünü düşünüyorsanız, bu aletle mezarın yerini kolayca bulabilirsiniz. Mezar toprağı diğer topraktan daha gevşek kalacağı için farklı pattern çıkarır. Örneğin, deprem sonrası yola bakarsınız, yolun altında gevremiş toprak olan yer var mı onu tespit edersiniz vs.

0

İşte o gevremiş yerler ile bir küp altın bu radarda aynı şeyi gösterir yani..

Umut fakirin ekmek teknesidir. Ve insanlar umutlarına sım sıkı sarılmayı severler. Bu tip aletlerde bu umutları sömürürler. Bunların işe yaramadıklarını söylemiyorum. Ama vaat ettiklerini yapamazlar. Ama limitleri, neyin ne olduğu vs. bilinince araştırmaya yardımcı olurlar elbette.. Vaat derken.. Eğer alacaksınzı, hazine bulacaksınız, şöyle gösterir, böyle ayırır eder diyorsa, unutun.. Ne vaat edebileceklerini açık yürekle anlatıyorum. Eski bir dedektör yapıcısı ve bu işten baya bir ekmeğini çıkarmış birisi olarak söylüyorum..

Bunları da, aman uzak durun, boş verin diye değil. Limitlerini, etkilerini vs. bilinde, ona göre verimli kullanın diyerek söylüyorum. Kazmayı elinize alınca, en iyi durumda şansınız %10 artar en fazla.. Ne yok dediği kesin yok demektir, ne var dedikleri var demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skoylu -- 12 Eylül 2008; 11:46:54 >

138 Mesaj
16 Eylül 2008; 16:42:25 

Yardım isteyen arkadaş için belki geç kalmış olabiliriz ama ,şu anda dedektör yapımıyla ilgili bilgi veren paylaşım sağlayan güzel bir türkçe site var.Magnetron konusu ilginç ama radyasyon durumunun da bilinmesinde yarar var.
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/

Farkı yok,mantarlaşmış bir kayadan , derimin;
Yüzümde çizgi çizgi,imzası kaderimin...
NFK

20 Mesaj
4 Ekim 2008; 14:41:14 

arkadaşlar bu ekranlı dedektörler nasıl bilen varmı
piyasadaki cogu dedöktörker 50 cm kadar olan cihazlar 1 ile 8mt kadar diyorlar
tavsiye edeceginiz bir dedektör markası varmı

sıfat olarak insana degil kişilik olarak insana benze

1 Mesaj
14 Kasım 2008; 11:01:45 

arkadaslar noktanın M.T.A 106 MODELİNİ çok iddalı bir biçimde piyasaya sürdüler.Fakat MERT12 arkadasın dediği gibi AT NALI KONSERVE KUTUSU VE KÜREĞE cihaz ALTIN DİYOR.Ben Bunları Denedim.Nerde Diye Soracak olursınız ÜSKÜDAR daki satış yerlerinde.Şimdi GOLDEN KING DPR(RADAR) Diye Bir cihaz çıkartmışlar bu cihaz üç boyutlu olarak gösteriyormuş NEDEN MUŞLU olarak konuştum derseniz nokta dedektorde çalışan arkadasım (O.Ş.)var onunla bu cihazı konustum o da bana
dediğini aynen sizinle paylaşmak istedim. GOLDEN KING DPR(RADAR) gerçek radar değil bildiğiniz bir dedektör 3 boyutlu görüntüde 12 resimin ekranda dönmesiyle oluyor yani örnek vermek gerekirse ALTINA ,AT NALINA KONSERVE KUTUSUNA AYNI RESİMİ GÖSTERİYOR ÇÜNKÜ BUNLAR ALTIN OLARAK GEÇİYOR.SİZLERİ BEN CİHAZLAR HAKKINDA BİLGİ EDİNDİKCE BURDAN YAYINLIYCAM BELKİ AYDINLATICI OLMUŞTUR

244 Mesaj
16 Aralık 2008; 20:52:25 

amma attın be asıl ben çalışıyorum o firma da hehehehe ........................

6579 Mesaj
17 Aralık 2008; 14:57:19 

noktanın cihazlarından uzak durun golden king komedi zaten :)

4 Mesaj
1 Temmuz 2012; 12:26:52 

maksel dedektörleri kullanan yada tanıdığından duyan varmı.diğer bazı dedektörler gibi işe yaramazmı,kalitesi nedir?

1306 Mesaj
1 Temmuz 2012; 16:33:08 

makselin daha önceden bir VLF dedektörünü tamir etmiştim. 1TL tek parayı havaa 40cm civarlarından yakalayabiliyordu. Yani standart VLF derinliği. Tabii toprakta ne kadar iş görür bilemiyorum.

Profesyonel Metal Dedektörleri
www.lugatek.com/forum

1 Mesaj
12 Temmuz 2014; 21:44:17 

Nokda elektronik.ve ugur elektronik ve dunya dedektor ayni urunleri hikaye..uzak durun.maksel elektronigin urun leri delta pulse 3S ve garret 2500 harici kulanmayin..almayim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Elektronik » dedektörle ilgili
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.469