Şimdi Ara

Milli Eğitim Bakanı: 'EBA kalıcı olacak'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Milli Eğitim Bakanı: 'EBA kalıcı olacak'

Koronavirüs pandemisiyle birlikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de eğitimler dijital ortama taşındı. Yakın zamanda hibrit eğitime geçtik ancak yine de eğitimin büyük bölümü dijital ortamdan sürdürülüyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitimin geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Selçuk, koronavirüs bitse de uzaktan eğitimin kalıcı olarak süreceğini duyurdu. Öğrenciler okuldaki eğitimi desteklemek için EBA’yı kullanabilecek. İçerikler sürekli güncellenecek.

Ayrıca Bkz.letgo'dan ikinci el araç alım satımına yönelik yeni hizmet: letgo oto+

Bakan, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Salgın bitse de uzaktan eğitim artık kalıcı olacak. EBA altyapımızı güçlendirdik. Bu süreç bize bazı dersleri uzaktan eğitimle verebileceğimizi gösterdi. Bu durumun devam ettirilebileceğini düşünüyoruz. Eğer salgın olmasaydı yıllar alacak bir deneme sürecini aşmış olduk.”

Kaynak:https://www.dw.com/tr/milli-e%C4%9Fitim-bakan%C4%B1-sel%C3%A7uk-uzaktan-e%C4%9Fitim-kal%C4%B1c%C4%B1-olacak/a-56957433
    Kaynak:https://www.sabah.com.tr/yasam/2021/03/23/son-dakika-milli-egitim-bakani-ziya-selcuk-sabaha-konustu-uzaktan-egitim-kalici-olacak

• Son sözleri büyük ihtimal.

• Zaten yok muydu,ben mi yanlış hatırlıyorum?

• Return to Monke kullanıcısına yanıt
    Eba vardı da canlı ders olayı yoktu

• Yeni Dünya düzeni artık böyle

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Para yine kazanılr , hatta memleket toprak kaybeder bir süre sonra tekrar geri alır ,
    ancak eğitim işi öyle değil arkadaş , nesillerin eğitiminde hasar/aksama vb meydana geldiğinde bunun telafisi yok o nesil bir dalga boyu gibi gelecekte seviyesi neyse orada kalır yükseltemez hiçbir şeyi.

online eğitim gayet pratik ,maliyetleri de inanılmaz düşürüyor .Hatta canlı öğretmene bile gerek olmayabilir .
    Ancak Okul , dersin ötesinde bir eğitim yerleşkesidir arkadaş ,
    O çocuk kantinde dahi bir davranış modeli öğrenir ,
    Umarım bu yanlışlıktan geri dönerler diyeceğim ama sanmıyorum , suyun ötesindeki asıl "ak saraya" boylu boyunca biat etmiş tamahkar bir yönetimin
    her konuda olduğu gibi bu konularda da hür hareket etmesi imkansız.

• Bir neslin gözleri bozuldu bu canlı dersler yüzünden.Peki bundan bahseden neden yok?

• PalaSakal P kullanıcısına yanıt

Elinizde veri var mı mesela son 1 yılda numaralı gözlük satışında dramatik bir artış mı oldu neye dayanıyor iddianız

• Proprietor P kullanıcısına yanıt
    uzun zamandır canlı ders üzerinden eğitim görüyorum, göz bozulması yaparmı bilmem fakat ciddi derecede yorgunluk yapıyor. monitör karşısında belli bir süre sonra beynim uyuşuyor, kalkıp 2-3 dk yürüyorum tekrar monitörün karşısına oturuyorum iyi güzel her şey normal ama 10 dk sonra tekrar yorgunluk hissi geliyor, kısaca eğitim online olmaz. online olucak eğitimler var, mesela çizim, dijital program eğitimi vs ama matematik,edebiyat gibi derslerde online ortam pek sağlıklı değil.he bu arada gözümde bozuldu, artık gözlük kullanıyorum :)

• monitörünüzün yeni teknolojiler olan yüksek çözünürlüklü bir monitör mü yoksa eski bir monitor mü yenilerde olan teknolojiler göze zararı düşürüyor

Bu arada sizin gözünüzün bozulması bir anlam ifade etmiyor normal okula gitseniz gözünüzün bozulmayacağını bilemezsiniz ben fen lisesi mezunuyum sınıfımın yarısı gözlük kullanıyordu o zaman uzaktan eğitim yoktu ama insanlar çok çalışıyorlardı yani gözü bozan tek şey bilgisayar değil diğer bir konu şu anki gençlik zaten bilgisayar başında geçirmediği zamanı telefon başında geçiriyor yani uzaktan eğitim olmasaydı bunlar ekranları bırakacak değildi kimse kimseyi kandırmasın

gözümün bozulmasını zaten buna bağlamadım, sadece söyledim, yazının sonunda yazmamdan bunu anlayabilirdiniz.monitörüm yeni fakat ekran bu, uzun saatler başında durunca beyin yorgunluğu yapıyor, telefon ile bilgisayar monitörü çok farklı deneyimler, ikisini karşılaştırmak saçma.ben kendi deneyimimi söyledim, kimseyi kandırmıyorum.artı olarak gençler telefon başında zamanını geçirmiyor, kendilerini geliştiriyorlar. şimdi bana tiktok vs gibi uygulamaları söyleyerek zırvalarsınız fakat o görünen tarafı. ülkenin bulunduğu durum ile gençler hergün kendini geliştirmeye çalışıyor çünkü burdan gitmek istiyor.

eğer yanıt vericekseniz bana verin, ortaya yazmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi th9 -- 24 Mart 2021; 3:4:26 >
    Veriler çok mu önemli, birileri çıkarıp senin yerine veri mi toplasın? akıl mantık biraz ya. birazcık akıl....... ehhh

• hayansame H kullanıcısına yanıt

Haklısınız böyle geri kalmış cahillerle dolu bir ortadoğu ülkesinde verinin bir önemi yoktur

• Madem uzak eğitim bu kadar faydalıydı binlerce okul neden kuruldu bütün Dünya'da? Haftada birkaç gün uzaktan ders olabilir ama uzak eğitim asla bire bir eğitimin yerini tutamaz. Uygulamalı dersler şarttır eğitimde.

• hayansame H kullanıcısına yanıt

cahilliğini bu kadar belli etme.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.