Şimdi Ara

Resident Evil Village'ın PC sistem gereksinimleri belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Resident Evil Village'ın PC sistem gereksinimleri belli oldu

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Capcom'un yaptığı başarılı ve popüler video oyun serisi Resident Evil'ın yeni oyunu Resident Evil Village'ın PC sistem gereksinimleri belli oldu.

Ayrıca Bkz.Rainbow Six'in yeni oyunu Rainbow Six Quarantine'den 1 saatlik oynanış görüntüsü sızdırıldı

Oyunun Steam sayfasının güncellenmesi ile bilrikte oyunun PC sistem gereksinimleri belli oldu. Bu açıklanan gereksinimlerinin daha genel olduğunu söyleyebiliriz. Oyunun çıkışına yakın bir zamanda çok daha detaylı bir sistem gereksinimi paylaşılabilir. 

Ayrıca paylaşılan notlara baktığımızda oyunun ışın izleme destekleyeceğini de görebiliyoruz. Işın izleme için en düşük NVIDIA GeForce RTX 2060 veya AMD Radeon RX 6700 XT ekran kartına sahip olmanız gerekiyor. Resident Evil Village, 7 Mayıs 2021'de PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series, Xbox One ve PC için yayınlanacak.

Minimum:

• İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)

• İşlemci: Intel Core i5-7500/AMD Ryzen 3 1200

• Bellek: 8 GB RAM

• Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti with 4GB VRAM/AMD Radeon RX 560 with 4GB VRAM

• DirectX: Sürüm 12

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri: 

• İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)

• İşlemci: Intel Core i7 8700/AMD Ryzen 5 3600

• Bellek: 16 GB RAM

• Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1070/AMD Radeon RX 5700

• DirectX: Sürüm 12

Kaynak:https://www.dsogaming.com/news/resident-evil-village-pc-requirements/

• 10 yıl öncesi cpu ve gpu ların işlem gücü ile bugünkilerin arasında ki fark %100 ve üzerine çıktı ama oyunların grafikleri %50 yi bile bence bulmadı tek fark o zamanlar 1080p en yüksek çözünürlükken şimdi 4k ya geldi yani çözünürlük yükseldi ama donanımları zorlamaya devam ediyolar eskisinden çok daha gerçekçiliğe yaklaşamamış grafiklerle. Herkes milletin cebindekine gözünü dikmiş durumda tüm dünyada
  • nicedir ilk defa yeni çıkacak bir oyunun önerilen sistem (minimum sistem değil, uyanıklık yapıp sazanlık yapmasın birileri) gereksinimlerinde Core i7 4770 üzeri, hem de çok üzeri bir CPU listeleniyor. o.O

GPU'dan yana sıkıntı olmasa da (RTX 2080) yavaş yavaş i7 6700K'ya da veda etme vakti gelmiş de geçiyor demektir. =//

• HD 5770 kaldırır mI?

• 10 yıl öncesi cpu ve gpu ların işlem gücü ile bugünkilerin arasında ki fark %100 ve üzerine çıktı ama oyunların grafikleri %50 yi bile bence bulmadı tek fark o zamanlar 1080p en yüksek çözünürlükken şimdi 4k ya geldi yani çözünürlük yükseldi ama donanımları zorlamaya devam ediyolar eskisinden çok daha gerçekçiliğe yaklaşamamış grafiklerle. Herkes milletin cebindekine gözünü dikmiş durumda tüm dünyada

• quote:

Orijinalden alıntı: UnicornKnight

nicedir ilk defa yeni çıkacak bir oyunun önerilen sistem (minimum sistem değil, uyanıklık yapıp sazanlık yapmasın birileri) gereksinimlerinde Core i7 4770 üzeri, hem de çok üzeri bir CPU listeleniyor. o.O

GPU'dan yana sıkıntı olmasa da (RTX 2080) yavaş yavaş i7 6700K'ya da veda etme vakti gelmiş de geçiyor demektir. =//

Mass effect remastered icin resmi olarak onerilen Ryzen 7 3700x

Sacmaliktan ibaret tabii ki ama yazan bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tokatli6061

10 yıl öncesi cpu ve gpu ların işlem gücü ile bugünkilerin arasında ki fark %100 ve üzerine çıktı ama oyunların grafikleri %50 yi bile bence bulmadı tek fark o zamanlar 1080p en yüksek çözünürlükken şimdi 4k ya geldi yani çözünürlük yükseldi ama donanımları zorlamaya devam ediyolar eskisinden çok daha gerçekçiliğe yaklaşamamış grafiklerle. Herkes milletin cebindekine gözünü dikmiş durumda tüm dünyada

Bazi oyunlar haric dediginiz dogru. Msfs 2020 hicbir oyunda olmayan detaylara sahip mesela. Ama dediginiz gibi cogu oyun yerinde sayiyor. Mesela 2014'te cikan Alien Isolation'a tekrar basladim. Oyunda Planar reflection var ve RTX tum oyunlari oynamis olarak ben Aliendaki bu yansimalara hayret ettim. Resmen rtx yansimalar yapiyor oyun. Ve grafikler muhtesem dedigim gibi Cyberpunk i bile rtx oynamis olarak Isolation beni hala etkilemis durumda. Ve 2014 oyunu bu. Ve 4k 120 fps oynamama ragmen ekran kartimin yuzde 60 ini kullaniyor. Yani bunlari gorunce insan diyor ki yapimcilar ve gpu ureticileri artik anlasmanin topuzunu kaciriyor. Insanlari soyarsin da bu kadar abartmazsin.

Yani su net ki mesela Cp 2077deki rtx yansima ile Aliendaki planar reflection in hicbir farki yok. Karsilastirin goreceksiniz. Ama Alien 4k 120 fps akarken cp 2077 4k da insana kufrediyor tam olarak. Boyle bir farki arkasinda ben sebep arar oluyorum ki rtx i begenen destekleyen biriyim. Cahil cuhela gibi rtx yalandir filan diyecek halim yok yani. Ama cok ilginc seyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 22 Mart 2021; 14:45:5 >

• Dante kullanıcısına yanıt

Alien grafik ve optimizasyon anlamında gerçekten çok başarılıydı. Yapımcılar artık kolaya kaçıyor. Optimizasyonu iyi yapsalar 1060 ile oynancak oyunun optimizasyonuna yeterli önem vermeyip 1070 ile oynamanızı öneririz diyorlar. Benim sistem eskidi. Sırf bu firmaların 2 yılda kart eskitmelerinden dolayı belki bir daha sistem toplamayıp direk geforce now veya alternatiflerine geçeceğim.

Bu arada Alien Isolation yapımcı olarak görev alan ışık teknolojı mühendisi ödül aldı

• quote:

Orijinalden alıntı: bro4ke053

Bu arada Alien Isolation yapımcı olarak görev alan ışık teknolojı mühendisi ödül aldı

Hakediyor gerçekten. Yani 2014 oyunu 2021'deki oyunları oynadıktan sonra bile etkileyici olmaya devam ediyorsa bu büyük başarı. Keşke rtx kadar planar yansımalar da gündemde olsa ama işte işin içinde para olunca nvidia'nın rtx pompalamasına maruz kalıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 22 Mart 2021; 17:49:6 >

Ben biraz eskiyim bu işlerde ve çok da takip edemiyorum artık ama takip edebildiğim kadarıyla da farkedip mukayese ettiğim şey şu oldu 2000 2010 arasında çıkan oyunlar grafik olarak oyuncuya evet öncekine göre çok daha iyi olmuş dedirtebiliyordu ve ekran kartınızın eskisini full ayarda oynatırken yeni çıkan oyunda orta ayarlara düşmek zorunda kalmasına hak veriyordunuz çünki grafikler bu farkı anlatıyordu. Fakat şimdiki oyunlarda o denli bir gelişme yok ama 1080 ti gibi bir kart yeni oyunlarda zorlanıyor ve benim gibi eski kafa biri bunu firmaların art niyetiyle açıklayabiliyo ancak

• quote:

Orijinalden alıntı: tokatli6061

Ben biraz eskiyim bu işlerde ve çok da takip edemiyorum artık ama takip edebildiğim kadarıyla da farkedip mukayese ettiğim şey şu oldu 2000 2010 arasında çıkan oyunlar grafik olarak oyuncuya evet öncekine göre çok daha iyi olmuş dedirtebiliyordu ve ekran kartınızın eskisini full ayarda oynatırken yeni çıkan oyunda orta ayarlara düşmek zorunda kalmasına hak veriyordunuz çünki grafikler bu farkı anlatıyordu. Fakat şimdiki oyunlarda o denli bir gelişme yok ama 1080 ti gibi bir kart yeni oyunlarda zorlanıyor ve benim gibi eski kafa biri bunu firmaların art niyetiyle açıklayabiliyo ancak

Var maalesef konsolda da aynı şeyi yapıyorlar. Bir nesil PS bir nesil Xbox öne geçiyor. Burada da insanlar birbirini yiyor. PS4'te Sony başarılıydı Xbox 360'da MS. Şimdi yine Xbox populer game pass olsun konsol gücü olsun. PS6 zamanında yine Sony atağa geçecek göreceğiz.

Herkes her şey anlaşmalı maalesef. Herkesin amacı cüzdanlarımız başka bir şey değil.

• istenen özelliklere bakarak ya optimizasyon çok iyi. yada cyberpunk gibi kandıracaklar

• RX 560 lı ve ryzen 3 1200 af li ben :D

• i7 4790'lı masum bne

• 1070 rakibi 5700 mü yazmışlar mantıksız. Aralarında baya fps farkı var dengi değil.

2070 ve 5700

1070 vs 580 gibi değerler olmalı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.