Şimdi Ara

iCloud, soyadı 'True' olan bir kullanıcının hesabını kilitledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
4.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iCloud, soyadı 'True' olan bir kullanıcının hesabını kilitledi

ABD'li yazar ve oyuncu Rachel True'nun, bir kodlama hatası nedeniyle iCloud hesabına erişimi kilitlendi. Rachel True, son altı aydır iCloud hesabına erişemediğini söylüyor ve bu duruma sebep ise yazarın soyadı olarak görülüyor.

Ayrıca Bkz.Apple Glass, otomatik olarak kendini temizleyebilir

6 aydır hesabına erişemiyor

Twitter'dan paylaşım yaparak altı aydır bu hata ile karşılaştığını belirten Rachel True, iCloud hesabına erişmek istediğinde,"iCloud yanıt vermeyi durdurdu. Bir hata bu uygulamanın düzgün çalışmasını engelledi. Bize iCloud hakkında tanılama ve kullanım bilgileri göndererek Apple'ın ürünlerini geliştirmesine yardımcı olun." hata bildirimiyle karşılaşıyor. Bildirimin detayında ise "lastName özelliğine 'true' değeri ayarlanamıyor" ifadesi yer alıyor.

Görünüşe göre yazılım, soyadı değişkenini bir String olarak kabul etmesi gerekiyor ancak soyadı True olduğu için değişkeni bir Boolean olarak atıyor ve işlemi başarısız kılıyor.

Sorunu Apple'a bildiren True, henüz problemin çözülmediğini belirtiyor.

Kaynak:https://appleinsider.com/articles/21/03/06/coding-error-locks-true-author-out-of-icloud

• Para verdiği bir hizmetin karşılığı alamıyor. Problem yaşıyor. Bildiriyor. İlgilenmiyorlar. Mağdur oluyor. Kişi daha ne yapabilir ki? Basit bir icloud olayı diyip kestirip atmak ahmakça olur. Basit bir şeyse daha basit ve hızlı bir şekilde çözecekler o zaman. 6 ay müşterini mağdur etmeyeceksin.
    Burda iki gün İnterneti kesilen üçüncü gün üçüncü dünya savaşı çıkarıyor. Kadın 6 aydır hesabına erişemiyor. Normal ve savunulması gereken bir durum değil bence.
  • iCloud, soyadı 'True' olan bir kullanıcının hesabını kilitledi iCloud, soyadı 'True' olan bir kullanıcının hesabını kilitledi iCloud, soyadı 'True' olan bir kullanıcının hesabını kilitledi 

• Şirketi satın almış gibi mesaj atmış, havalara bak :) Tamam basit bir hatayı aylardır çözememiş olabilirler de küçük dağları ben yarattım havasına girmeye gerek yok.

• Biyturs_OnSr kullanıcısına yanıt
    Milyar dolar kasasında para bulunduran, 350 dolar maliyetli ürünü 900 dolara satan bir firma eğer 6 ayda basit bir sorunu çözemiyorsa bu tepki gayet normal.

• Clusive kullanıcısına yanıt
    kesinlikle katılıyorum.

• Soyadini degistirmeyi deneseydi, cok lazimsa bu sekilde olurdu
  • Apple bazı işler için sanırım bir script kullanıyor. Siri'de de benzer bir problem var.

• Bazen çok basit şeyleri düzeltmesi çok anlamsız şekilde uzun sürebiliyor.
  • Öyle soyisim olmaz iCloud haklı ban sebebi.
  • Klasik apple saçmalıkları
  • Fark etmeden SQL Inject bulmuş. Aslında multi milyon dolarlık bi güvenlik açığı bu.
  • Biyturs_OnSr kullanıcısına yanıt
    Para verdiği bir hizmetin karşılığı alamıyor. Problem yaşıyor. Bildiriyor. İlgilenmiyorlar. Mağdur oluyor. Kişi daha ne yapabilir ki? Basit bir icloud olayı diyip kestirip atmak ahmakça olur. Basit bir şeyse daha basit ve hızlı bir şekilde çözecekler o zaman. 6 ay müşterini mağdur etmeyeceksin.
    Burda iki gün İnterneti kesilen üçüncü gün üçüncü dünya savaşı çıkarıyor. Kadın 6 aydır hesabına erişemiyor. Normal ve savunulması gereken bir durum değil bence.
  • Apple böyle ufak şeyler gözden nasıl kaçar 😅
  • babadol kullanıcısına yanıt

Tabi bende zaten telefonu yaptıktan sonra kendi kendine satılıyor, ar-ge, reklam, çalışan masrafı, harici giderler olmadığını sanıyordum. Tüh bak...

1 adet iPhone 12 Pro 400-475 dolar arası tüm parçaları ve montajı dahil maliyete sahip. Bunun diğer tüm maliyetleri eklediğinde 1.099$ üzerinden satılan iPhone üzerinden çok rahat bir şekilde 350-450$ kazanç elde edebiliyor. Bu eğer "çok az" bilginiz varsa ticaret konusunda mükemmel ötesi bir oran.

İnsanlar belirtmedi diye diğer ayrıntıları bilmeyecek değil diyeceğim ama insanlara durduk yere hakaret eden birisinin bunu anlayacak kapasiteye sahip olduğunu düşünmüyorum! :)

• Lütfen boolean bu sorunu (:
  • Virinom V kullanıcısına yanıt
    Yanlış, güvenlik açığı ile bug’lar çok farklı şeylerdir. Bug olması her koşulda bir güvenlik açığına işaret etmez.
  • Clusive kullanıcısına yanıt
    O zaman insanlara telefonun tüm maliyeti 350 dolarmış gibi algı oluşturmamanızı öneririm. Pek bir bilgim var ticaret hakkında ve rakamlar bana çok da mükemmel görünmüyor, sadece çok iyi, hatta premium segment ürün olarak düşünürsek normal. Size hakaret de etmedim.
  • Hesabına baktım güzel kadınmış

• babadol kullanıcısına yanıt

Bakın saygı çerçevesinde ne kadar da düzgün ve tane tane kendinizi ifade edebiliyorsunuz. Gayet hakaret etmiştiniz, gereken yapılmış zaten. Size göre hakaret olmayabilir, siz alışkın olabilirsiniz vs. genel görgüde hakarettir. İyi forumlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.