Şimdi Ara

M1 işlemcili MacBook'lar madencilerin yeni gözdesi olabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • M1 işlemcili MacBook'lar madencilerin yeni gözdesi olabilir mi?

Son dönemde ekran kartı ve dizüstü piyasasında kripto madencilik kabusu yaşanıyor. Kazım oranı yüksek olan ekran kartları ve dizüstü bilgisayarlar adeta yağmalanırken haliyle oyuncuların da eli boş kalıyor.

Apple M1 tehlikede

ARM mimarisi üzerinde özellikle grafik tarafındaki dezavantajlar nedeniyle kripto para madenciliği tercih edilmiyor ancak yavaş yavaş mobil cihazların güçlü grafik özellikleri kazanmaya başladığı bir gerçek. Bu da madencilerin gözünden kaçmıyor.

Ayrıca Bkz.iPhone 12 artık Unc0ver jailbreak kapsamında

Bir yazılım mühendisi Apple M1 yonga seti üzerinde Ethminer madencilik yazılımını çalıştırmayı başarmış. Haliyle Mac kitlesi kötü haber sayılabilir. İyi haber ise 2MH/s gibi çok düşük oranlarda kazım yapıyor ve tüm grafik kaynağını harcıyor olması. Bu da madencilerin pek dikkatini çekmeyecektir.

Ne var ki Apple M1 yonga setinin çok daha iyi performansa sahip versiyonları da gelecek ve Apple grafik tarafında sektörü şaşırtacaklarını açıklamıştı. Böyle bir durumda üzülen yine son kullanıcılar olabilir.

Kaynak:https://www.techpowerup.com/279142/apple-m1-processor-manages-to-mine-ethereum

• Neden kötü haber olduğunu birisi açıklayabilir mi? Bu haberi birkaç gün önce Hacker Newsten okudum, orada kimse kötü bir haber olduğundan bahsetmiyordu.

• Son kullanıcı için kötü haber demiş çünkü ekran kartlarında yaşanan tadarik sorununa bu üründe girecek. Kısaca almak isteyen bulamayacak. Neyse ki aç madenciler için ilgi çekici bir kazma yapamıyormuş.. Önce korkutan sonra güldüren finalde de -ben ne okudum lan? sınıfı bir haber
  • Ekran kartı bulamıcaz bu nasıl iyi haber olsun ?

• Pc sahiplerine iyi haber olur. Apple islemcileri madencilik icin hep ve baskin tercih edilsin :) .

• quote:

Orijinalden alıntı: WereChaos

Ekran kartı bulamıcaz bu nasıl iyi haber olsun ?

bu bahaneyle biraz oyun oynamaktansa üretim yapmaya odaklanabilirsiniz.

• Kötü bir haber göremedim.
  • Bu madenciler yecücle mecüc olabilir, adamlar donanım severlerin korkulu rüyası. Ellerini bir atıyorlar kurutuyorlar. Gpu, oyuncu laptopu, derken; yakında dost makinasıyla falan mining yapar bu herifler. İçlerinde hiç insan sevgisi yok herşeyi mh/s olarak görüyorlar. Marx görse şu hallerini tamam abicim herşey iktisadi değil der ve çekilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fhrstw -- 3 Mart 2021; 14:33:46 >
  • Mac fiyatlarıda artar o zaman.

• biraz da nvidia dışı ürün alın laptop alamıyoruz

• WereChaos W kullanıcısına yanıt

M1 işlemcili Macbook bir ekran kartı mı?

• Macbook mining yapabiliyormus.Benim alicsk param olmicak belki ama baska kullanmak isteyenlerin önüne miningciler geçicek
  • WereChaos W kullanıcısına yanıt

Mining yapmak için 2MH veren Macbook mu alınır Allah aşkına

• M1 işlemcilerin normalde ne kadar güçsüz olduğunun ve Apple'ın yazılım ve donanımı bir araya getirmek suretiyle ne kadar mucizevi işler yapılabileceğinin kapak gibi kanıtıdır bu da.

• tr de fiyatlar zaten belli, apple gönderim süreside bazi ürünler icin 2-3 hafta. Yani olması büyük bir kesimi etkilemez
  • Ps5te 98.76 MH/s diyorlar.
  • 200 mh bile olsa olacak iş değil.

• RockConn kullanıcısına yanıt
    2mh/s için haber yapmaya değmez.

• M1 işlemcili apple ortalama 16 bin tl karşılarmı mh oranları sanmıyıyorum 300-400 mh civarında olsa belki
  • Kaç paralık apple macbook 2mh mine yapıyor diye mi hepsi 5 senelik gtx 1060 20mh yapıyor fiyatı apple ın normalde 10da biri şimdi bile 5te biridir mantıklı değil kar zarar kurtarmaz 2mh ile hiç yapma daha iyi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.