Şimdi Ara

PlayStation 5'in fiyatı 7.499 TL'ye düşürüldü!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
9.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PlayStation 5'in fiyatı 7.499 TL'ye düşürüldü!

Sony'nin yeni nesil oyun konsolu geçtiğimiz aylarda yurt dışında 499 dolar, ülkemizde ise 8.299 TL'ye satışa çıkmıştı. İlave gümrük vergisi sebebiyle fiyat beklenen daha yüksek açıklanmıştı. Ancak geçtiğimiz ayın başında ilave gümrük vergisi %50'den %20'ye düşürüldü ve yeni fiyatın ne olacağı büyük merak konusu oldu.

Ayrıca Bkz.PlayStation 5'in disksiz sürümünün Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu!

Geçtiğimiz saatlerde PlayStation Türkiye, PlayStation 5'in disksiz sürümü için fiyat ve çıkış tarihi açıkladı. Buraya tıklayarak o haberimize ulaşabilirsiniz. Ardından da Vatan Bilgisayar, PlayStation 5'in fiyatını düşürdü. Şu anda PlayStation 5'in normal sürümünün fiyatı Vatan Bilgisayarda 7.499 TL. 

PlayStation tarafından şu an için bir açıklama yok ancak büyük bir ihtimalle Vatan Bilgisayar'daki fiyat, PlayStation 5'in yeni resmi fiyatı. Buraya tıklayarak sayfayı inceleyebilirsiniz. Şu an için siparişe açık değil ancak "Çok Yakında" yazıyor.

PlayStation 5'in yurt dışı fiyatı ise 499$ veya 499€.

• Neredesiniz Sony'nin bir yerlerini yalayan youtuber ve influencerlar, sözde Playstation Türkiye Tr ye özel fiyatlandırma yapmıştı, seviniyordunuz :D Ula 8.300 den 7.500 e düşüş tek başına kur farkını koyarsan bile oluyor, vergi düşüşünü cebe mi indirdiniz ? 6.000 TL ye de disksiz versiyonunu satıyorsunuz. Yatacak yeriniz yok. Bir de bazı sivri zekalılar konsolun Tr ye gelişini 500 Eurodan hesaplıyor. Arkadaşım o fiyatın içinde avrupada alınan tüketim vergisi var, bayi karı cartı curtu her şeyi içinde fiyat. Playstation Tr toplu olarak malı gümrüğe 350 euro civarından sokmuyorsa ben bir şey bilmiyorum. Yazık, bu fiyatlara tr den alacagıma atlar ucaga gider yurt dışından alırım

Arkadaşlar yani şu ülke de almıyorum tepki gösteriyorum diyemiyor musunuz? Bu kadar mı sorunlu bu millet ya? Toplumsal reflekslerimize ne oldu? Arkadaşlar fiyat pahalı ben almıyorum deyip almayacaksınız daha sonra da toplantı da bu rakamlar ortaya çıkacak toplumsal refleksin farkına varıp fiyat düşürecekler.

Benim anlamadığım şu bu paraları kolay mı kazanıyorsunuz? Hani beynim basmıyor ben büyük ihtimal geri zekalıyım. Ben almıyorum almam da. Saat almaya niyetlendim 30 dolarlık saatleri 1500 TL'ye satıyorlar almıyorum dedim 2 senedir almıyorum. Almayacağım. Bu kadar sermaye köpeği olmamak lazım.

Ülke zaten kötü yönetiliyor bunda herkesle hem fikirim koyu muhalifim ama arkadaşlar çok tepkisizsiniz. Biraz tepkinizi koyun yani. Burası büyük bir forum hep beraber alacak adamları bulup örgütlenin Twitter da gündeme girin almayın, aldırmayın. Düşürmek zorunda kalacaklar.

Unutmayın para kazanmak için zamanınızı veriyorsunuz. Ortalama ömrünüz Türkiye'de 72 yıl. Bir şey almadan önce hep düşünün.

Umarım dediklerimi anlayabilmişsinizdir.

• Aman ne düşüş hemen gidip alalım!

• tam düşmemiş, ayağı takılmış o kadar

• hücum!!

• Hayırlı olsun ama halen daha pahalı bir fiyat :(
  • Bedavadan biraz pahalı.
  • Ooo bayağı ucuzlamış hemen eşe dosta düşmana haber edelim
  • 5, 10 tane alalım hemen çok güzel fiyat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vergi indirimi + dolar kurulunun düşüşü 800? indirim mi ediyormuş ? Yazıklar olsun !

• Tam düşecek, Sony elinden tutup kaldırmış biz enayileri bekliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrowMeister

tam düşmemiş, ayağı takılmış o kadar

Stoktaki ürünler olmuş olsa %50 vergi ile gelmiş o yüzden düşüş yansımamış derdim ama görselde çok yakında diyor.

• Bu mu düşmüş hali.

• Oyunlar pahalı

• Abi sakın şu saçma sapan fiyata kötünün iyisi falan deyip normalleştirmeye kalkmayın. Ne kurla ne de vergiyle açıklanamayacak seviyede yüksek bir fiyat

• hala cok fazla dijital 5.5 cd li 6 civarı olmalıydı. 500 dolar 3.5 milyar ederken hala devletın 2 katından fazla kazanıyor olması ne bileyim.

• Bu indirimle satışlar patlar artık:) İndirim yaptık indirim,gel vatandaş gel,yakında dolar çıkar bir daha bu fiyata alamazsın ha:D

• İhtiyacim yok ama dayanamadim kaptim bitane
  • Dik tutun üzerine oturun bu fiyata.

• Dolar neredeyse 6'lı rakamları görecek, vergi indirimi geldi ama 800 lira düştü fiyat he? Oldu o zaman aslan.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.