Şimdi Ara

Logitech MX Keys, Türkçe tuş dizilimiyle Türkiye'de

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Logitech MX Keys, Türkçe tuş dizilimiyle Türkiye'de

Logitech’in iş ve profesyonel çalışma koşullarına göre tasarladığı Logitech MX Keys klavye Türkçe tuş dizilimiyle ülkemizde satışa sunuldu. Logitech bu klavyeyi “dünyanın en gelişmiş klavyesi” olarak adlandırıyor.

Logitech MX Keys özellikleri

Logitech MX Keys klavyeyi tasarım özellikleri ve çoklu cihaz özellikleri öne çıkarıyor. MX Keys tuş diziliminde Windows ve MacOS tuşları bir arada bulunuyor. Linux, iOS, iPadOS ve Android cihazlarda da kullanılabiliyor. Aynı anda 3 cihaza bağlanabilen MX Keys üzerine 3 cihaz arasında hızlı geçiş tuşları bulunuyor. Kutudan çıkan USB-A alıcı ile ya da Bluetooth ile bağlanıyor.

Logitech MX Keys’in tuşlarının orta bölümü oyuklu yapıda. Parmağınızı koyduğunuzda tuşun ortasına zahmetsizce basabilmeniz hedeflenmiş. Firma bu tasarımın yazmayı kolaylaştırdığını ve hata ihtimalini azalttığını söylüyor. Tuşlar sessiz yapıda. Ofis ortamında yazı yazarken yanınızdakiler rahatsız olmayacak.

Kablosuz çalışan klavyeyi pil ile değil dahili batarya ile kullanıyoruz. Bataryayı USB-C kablo ile şarj ediyoruz. Işıklar açıkken 10 gün, ışıklar kapalıyken 5 aya kadar kullanım sunuyor.

Klavyenin ışıkları beyaz renkte. Işık sensörü sayesinde ortamdaki parlaklığa göre ışığın şiddetini algılıyor. Klavyede el algılama özelliği mevcut. Elinizi klavyeye yaklaştırdığınızda ışıklar belirginleşiyor, geri çektiğinizde soluklaşıyor. Bu sayede yazı yazmadığınız zamanlarda klavye göz almıyor. Ayrıca pil tasarrufu sağlanıyor.

Ayrıca Bkz.WhatsApp, masaüstünde oturum açmak için biyometrik kimlik doğrulama isteyecek

Klavyenin tuşları mat yüzeyle kaplı. Tuşlar haricindeki bölümler metal yapıda. Standart kutudan dahili olarak avuç içi desteği çıkmıyor ancak satın alırken avuç içi desteği olan versiyonunu satın alabilirsiniz.

Logitech MX Keys fiyatı ne kadar?

Büyük enter ve Türkçe harflerle gelen Logitech MX Keys Türkçe klavye’nin avuç içi desteği olmayan versiyonunun Türkiye fiyatı 1299 TL olarak belirlenmiş ancak çeşitli e-ticaret sitelerinde 1040 TL’ye bulabilmek mümkün.

• Arkadaşlar firmanın ciddiye alıp Türkçe tuş takımı eklemiş olması güzel birşey bence, niye bu kadar eleştirdiniz anlayamadım. Normalde bu ürün Türkiye' de fazla satılmayacak öngörüsü ile gelmedi ülkemize geçen sene, ama getirmiş adamlar.

Fiyat konusuna girmiyorum, orası can yakıyor cidden ama Türkçe yapılmış olması güzel birşey. Adamlar yurtdışından aldığınız klavyenin Türkçe keycap versiyonuda mevcut ise talep etmeniz haline size sağlayacak kadar kullanıcı dostu bir firma. Niye Türkçesini almadın demiyorlar asla.
  • gereksiz. aynı anda 15 cihaza bağlansa ne olacak ki sanki.

• Fenomenon kullanıcısına yanıt
    vay salak logitech, herhalde yeni girmişler klavye işine, koskoca Yasin Özyılmaz bile söylüyor özelliğin gereksiz olduğunu. Bence dükkanı kapatıp gitmeliler.

• Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Siyasal İslam nasıl bir alakası olabilir?

• Bunun yerine alınabilecek çok daha iyi klavyeler var. Keychron, Ducky, Royal Kludge vs. çok daha mantıklı seçimler.

• 1 yıl önce her yer de stokları tükendiği için gidip microsoft sculpt ergonomic almıştım. klavye ve fare olarak güzel. fiyatı fazla ama olsun. benim gibi mekanik klavye sevmeyenler için ideal.

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt

işte bundan bir tane alınca iki tane de saraya alıyoruz ya, mevzuyu oraya bağlamış.

• quote:

Orijinalden alıntı: AREryilmaz

vay salak logitech, herhalde yeni girmişler klavye işine, koskoca Yasin Özyılmaz bile söylüyor özelliğin gereksiz olduğunu. Bence dükkanı kapatıp gitmeliler.

yav he he.

hiç yorum yapmayalım o zaman.

peki sana soruyorum kaç kişi çoklu cihaz bağlantı özelliği arıyor? belki 1000 kişide 1.

sana lazım oluyor mu? oluyorsa neden lazım oluyor?

bu klavye kaç adet satacak?

"koskoca şirket" yaptı diye eleştirmeyelim mi?

peki nokia neden battı?

"koskoca şirket telefon yapmayı bilmiyor muydu?"

failed apple product diye yaz google. apple'ın bile bir sürü başarısız cihazı var.

at gözlüğünü çıkar biraz.

• Sonunda geldi!

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

yav he he.

hiç yorum yapmayalım o zaman.

peki sana soruyorum kaç kişi çoklu cihaz bağlantı özelliği arıyor? belki 1000 kişide 1.

sana lazım oluyor mu? oluyorsa neden lazım oluyor?

bu klavye kaç adet satacak?

"koskoca şirket" yaptı diye eleştirmeyelim mi?

peki nokia neden battı?

"koskoca şirket telefon yapmayı bilmiyor muydu?"

failed apple product diye yaz google. apple'ın bile bir sürü başarısız cihazı var.

at gözlüğünü çıkar biraz.

Alıntıları Göster

Çoklu cihaz desteği olmayan klavye ne işe yarar hocam. PC tablet telefona aynı anda bağlamak varken kim neden tek cihaza bağlanmak ister.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fenomenon kullanıcısına yanıt

Bildiğimiz konularda yorum yapalım. O klavye oyun klavyesine benziyor mu mesela baktığında?

Şayet emsal fiyatta ekstra bir özellik olarak sunuyorsa bu çoklu cihaz fonksiyonunu kullanmayacağın bedava bir şey olur. Ama önünde iki, üç bilgisayarla çalışan ve kvmlerle uğraşmak istemeyen insanlar var. Bin kişide biri bile değildir tabi, ama bu klavyeden de milyon tane üretmeyecek zaten logitech.

Anladın mı?

• Arkadaşlar firmanın ciddiye alıp Türkçe tuş takımı eklemiş olması güzel birşey bence, niye bu kadar eleştirdiniz anlayamadım. Normalde bu ürün Türkiye' de fazla satılmayacak öngörüsü ile gelmedi ülkemize geçen sene, ama getirmiş adamlar.

Fiyat konusuna girmiyorum, orası can yakıyor cidden ama Türkçe yapılmış olması güzel birşey. Adamlar yurtdışından aldığınız klavyenin Türkçe keycap versiyonuda mevcut ise talep etmeniz haline size sağlayacak kadar kullanıcı dostu bir firma. Niye Türkçesini almadın demiyorlar asla.

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    Ülkenin çoğunluğu aradaki bağlantıyı çözmekte zorlandığı için bu noktadayız.

• ekuLoN kullanıcısına yanıt

Haaa, eyvallah. Ben de diyorum neden bu noktadayız acaba, demek bu sebeptenmiş.

• Sonunda kablosuz ve ışıklı bir klavye. Yine de Magic Keyboard'tan ucuz.

• Perşembe günü Magic Keyboard Space Gray modelini aldım. Gece kullanım deneyimi berbat ötesi, Yazı yazmayı geçtim Euro Truck oynarken bile hangi tuşa bastığımı bilemedim. Dün Vatan'dan bu klavyeyi çekinerek aldım. 24 saat geçti ve Magic Keyboard'un yüzüne bakmıyorum. Tuş basma hissiyatı dizilimi Magic Keyboard'u aratmıyor. Işıklandırma Macbook klavyesi ile senkronize çalışıyor. Özellikle sayısal kısımdaki hesap makinesi, ekran fotoğrafı ve kilit tuşları inanılmaz hoşuma gitti. Tek tuşta ekranı kitleyip çıkıyorum. Işıklandırma sensör bazlı çalışıyor, istemiyorsanız kapatmak mümkün. tek tuşla 3 cihaz arasında geçişi söylemiyorum bile. Günün sonunda aldığım karar, Apple Magic Keyboard'u kulağından tuttuğum gibi iade ediyorum. Logi Mx Master Klavyeyi yapanın ellerinden öpmek lazımdır. Apple'ın yapamadığını yapmış sonunda, özellikle Apple kullanıcılarının mutlaka deneyimlemesi gereken bir ürün olmuş. Bütçesi dahilinde olan kullanıcılar kesinlikle denemeden karar vermesinler. Şahsen bir Apple FunBoy'u olarak söylüyorum. Puanım 9,9/10 :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkcnr -- 30 Ocak 2021; 18:10:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: scientia

Sonunda kablosuz ve ışıklı bir klavye. Yine de Magic Keyboard'tan ucuz.

Magic Keyboard Space Gray ürüne 1599 TL verdim. Bu klavyeye 1040 TL. Çok huzurluyum :)

• brkcnr kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun. Güle güle kullan.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.