Şimdi Ara

Apple, iPhone 15'e kadar akıllı telefonlarının kamera lenslerini güncellemeyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple, iPhone 15'e kadar akıllı telefonlarının kamera lenslerini güncellemeyecek

Apple ile ilgili öngörüleri ile tanıdığımız TF International analisti Ming-Chi Kuo yine Cupertinolu şirketle ilgili bazı bilgiler paylaştı. Deneyimli analist, Apple'ın 2023 yılına kadar akıllı telefonlardaki kamera lensleri konusunda önemli bir güncelleme planlamadığını söyledi.

Ayrıca Bkz.Windows 10'da silinen dosyaları kurtarmak daha kolay hale geliyor

Kuo'nun bahsettiği tarih iPhone 15'in çıkışına denk geliyor. Geçen yıl Apple, iPhone 12'nin geniş açılı modülünde 7P (yedi bileşenli) lens kullanmıştı. Şirket böylelikle 6P lens kullanan iPhone 11'e kıyasla önemli bir yükseltmeye imza atarak kullanıcılara daha iyi bir kamera konfigürasyonu sundu.

Apple, iPhone 15'e kadar akıllı telefonlarının kamera lenslerini güncellemeyecek

7P lens performansı arttırdı

iPhone 12'lerde yer verilen 7P lens, Apple'ın f/1.6 diyafram açıklığı kullanmasına ve düşük ışık koşullarında çekilen fotoğrafların kalitesini iyileştirmesine izin verdi. Görünüşe bakılırsa şirket sonraki akıllı telefonlarda 7P lens kullanmaya devam edecek.

Apple'ın telefoto dahil olmak üzere diğer kameralarda da bu uygulamaya geçeceği belirtiliyor. Yani şirket sonuç olarak tüm iPhone kameralarında 7P lense yer verecek. 2023 yılı itibarıyla sahneye çıkacağını varsaydığımız iPhone 15'te ne gibi bir kamera yükseltmesine tanık olacağımızı ise zaman gösterecek.

Kaynak:https://appleinsider.com/articles/21/01/08/apple-unlikely-to-upgrade-iphone-camera-lenses-until-2023-kuo-says

• Selamlar, haberin son paragrafında şöyle bir ifade var:

"2023 yılı itibarıyla sahneye çıkacağını varsaydığımız iPhone 15'te ne gibi bir kamera yükseltmesine tanık olacağımızı ise zaman gösterecek."

Varsayım olarak bahsediyorum, elbette 2023'te hangi modelin piyasaya sürüleceğini bilmek mümkün değil. Dolayısı ile varsayım olduğunu net şekilde belirttiğimi düşünüyorum.

Kolaylıklar.
  • Nasıl olsa biz kekolar almaya devam, 12 pro max var artık 13 çıksın diye sabırsızlanıyorum..

• Bu sitede asgari ücretle çalışıp 20 bin liralık iphone 12 pro max alan birini gördüm :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technotronic -- 8 Ocak 2021; 17:31:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Technotronic kullanıcısına yanıt

O arkadaşın telefonunu düşürüp kırdığını hayal etApple, iPhone 15'e kadar akıllı telefonlarının kamera lenslerini güncellemeyecek 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cem300 kullanıcısına yanıt
    Bizim kekolarla ne alakası var? Bütün satışın yüzde 1 i etmez bizde satılan iphone miktarı.

• cenkakay08 C kullanıcısına yanıt

Biz keko derken dünya geneli Apple, iPhone 15'e kadar akıllı telefonlarının kamera lenslerini güncellemeyecek 

Parası olan iphone alır zaten. Android kullanıcısı olarak yüzüne bakmam valla.

• cenkakay08 C kullanıcısına yanıt

Valla açık konuşmak gerekirse tercih meselesi kimi ios sever kimi android. Fakat apple'ın yaptığı sadece çakallık, şuan cihaza sunacakları (yüksek pil, yüksek hz, ufak çentik vs) o kadar çok şey varken sadece bir kaç yenilik ile milyonlarca satabildiğini bildiğinden bunu kötü yönde kullanıp uzun vadeye yayıyor. 12 de vermesi gereken yüksek tazeleme hızını 1 yıl gecikmeli verecek olması en basit örnek.

Valla ben telefonda teknolojiyi pek sevmiyorum zaten. En ağır kullandığım uygulama instagram. Arada foto çekiniyorum. Uzun ömür ve stabilite benim için yeterli.

• 2023 yılında iPhone 15 çıkacağından emin gibi yazmış editör arkadaş. Ya 12S, 13S, 14S gibi bir model çıkarsa? iPhone 15'in 2023 yılında piyasaya çıkacağından nasıl bu kadar eminsin?

• _magnetar_ kullanıcısına yanıt
    Selamlar, haberin son paragrafında şöyle bir ifade var:

"2023 yılı itibarıyla sahneye çıkacağını varsaydığımız iPhone 15'te ne gibi bir kamera yükseltmesine tanık olacağımızı ise zaman gösterecek."

Varsayım olarak bahsediyorum, elbette 2023'te hangi modelin piyasaya sürüleceğini bilmek mümkün değil. Dolayısı ile varsayım olduğunu net şekilde belirttiğimi düşünüyorum.

Kolaylıklar.

• Technotronic kullanıcısına yanıt
    KAÇAK değilse ben bir şey bilmiyorum
  • Önce 3.5mm jack'ı kaldır, sonra kutudan şarj cihazını çıkar.15te de aslında kamerayı telefondan çıkarsa isabet olur.Ayrıca satsın çevre dostu isimli duyarın arkasına sığınarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: macromedia21

Selamlar, haberin son paragrafında şöyle bir ifade var:

Kolaylıklar.

Başlığın bu şekilde atılmasına biraz takıldım aslında. Varsayım yapılmadan 2023 yılında çıkacak iPhone da denilebilirdi, çok da önemli değil. Eleştirimi dikkate alıp cevap verdiğiniz için teşekkürler. Apple, iPhone 15'e kadar akıllı telefonlarının kamera lenslerini güncellemeyecek 

• macromedia21 M kullanıcısına yanıt
    Selamlar. 7P Lens Performansı 'Artırdı' değil, 'arttırdı' olmalı. Son alt başlık...
  • shkoksal kullanıcısına yanıt
    Haklısınız, gerekli düzeltme yapıltı teşekkürler.

• iphone lens konusunda başarılı, çektiği fotolar diğer telefonlara göre keskin. lumia 1020 bunlardan çok daha keskin ve büyük sensörlüydü.

• O zamana kadar hayvan gibi para olur bence kimsenin alacak gücü yetmez

• Apple cimri davranıp i malzemeden ramden çalıyor. DXomark, 3dmark, Antutu ve batarya konusunda Android telefonları hep önde. Tüm bunlara rağmen çok daha pahalı ve büyük çentik var

• Aman değişmesin çok güzel zaten böyle

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.