Şimdi Ara

700 MB YETERSİZ ARTIK (OVERBURN DERSİ)!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yuh artık arkadaşlar! son zamanlarda indirdiğim divx'lerde cd'ye sığmama olayı abardı. 5-6 tane divx duruyor hard diskte yazamıyorum. Adamlar düşünmeden yazmış 710-720 MB'lık divx leri. Şimdilik dvd-rom da almayı düşünmüyorum. Ne yapacağım bunlarla ben.Sabit disk 40 GB yetersiz yani. 800'lük cd de yok ucuza.

EDİT: Kimse boyutuna bakarak indir demesin. Zaten zar zor buluyoruz doğru dürüst film p2p'de. Çare lazım bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hp640c -- 8 Aralık 2004, 1:26:38 >

• 720'yi bilmem ama 710'luk divx'leri overburn yaparak 700'lük cd'lere yazabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vozer

720'yi bilmem ama 710'luk divx'leri overburn yaparak 700'lük cd'lere yazabilirsin.

hemen anlatmaya başla. normalde 703 Mb ın bir bit üstüne yazmıyo overburnü nasıl yapacağım??
  • quote:

Orjinalden alıntı: hp640c

Yuh artık arkadaşlar! son zamanlarda indirdiğim divx'lerde cd'ye sığmama olayı abardı. 5-6 tane divx duruyor hard diskte yazamıyorum. Adamlar düşünmeden yazmış 710-720 MB'lık divx leri. Şimdilik dvd-rom da almayı düşünmüyorum. Ne yapacağım bunlarla ben.Sabit disk 40 GB yetersiz yani. 800'lük cd de yok ucuza.

EDİT: Kimse boyutuna bakarak indir demesin. Zaten zar zor buluyoruz doğru dürüst film p2p'de. Çare lazım bana.

yazıcının markası ne ?800 mb ı yazabilmesi için desteklemesi gerekir diye biliyorum!
  • daha önce yazdım 800 Mb cd. Lg marka yazıcım teknosadan almıştım GCE-8525B
  • İlk önce nero express'i açın, "more" deyin ve configure'ye basın. Orada Expert Features bölümünde Enable overburn disk-at-once burning'i işaretleyin. Maximum cd size'ı 84 - 85 olarak ayarlayın. (Default olarak 82 olması gerek orada)

Daha sonra yazacağınız filmi ekleyin listeye, yazma hızınızı seçtiğiniz yer gelince yine "More" deyin. "write methot"'un karşısını disk-at-once olarak değiştirin.

Hepsi bu kadar.

NOT: Overburn olayını fazla abartmayın. 720 mb filan yazmanızı tavsiye etmiyorum, sonuçta bu rakamı yazan arkadaşlar da var fakat her zaman cd writer'ınızı riske attığınızı unutmayın. 705 - 706 mb gibi 700'ün biraz üzerine çıkmış rakamları çekinmeden yazabilirsiniz. Bir de overburn ile 700 mb'dan fazla yazarken 8x - 12x gibi düşük hızlarda yazmak tavsiye ediliyor aksi taktirde yazdığınız cd'nin okunmama ihtimali artar.

700 MB YETERSİZ ARTIK  (OVERBURN DERSİ)!

700 MB YETERSİZ ARTIK  (OVERBURN DERSİ)!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vozer -- 8 Şubat 2005, 13:44:05 >

• Nero kullanıyorsan file -preferences'ten expert features'a gir enable overburn kutusunu işaretle
    ayarlarda joliet işaretli olsun , disc at once 16x olarak yazdır. . . eğer dosya diske sığımıyorsa hemen uyarı verir ... overburn yapılsın mı diye.... princo cd'lerde 720 mb'yi rahatlıkla yazarsın .. ama her marka aynı kapasitede olmuyor.
  • VOZER çok sağol. cennete gidecek adamsın valla.
  • Rica ederim umarım işine yarar.

Ben genelde 10 mb'a kadar boyutu aşan divx'leri bu şekilde yazıyorum. (Ben DMS Black kullanıyorum diğer cd'leri denemedim ama forumda yazan arkadaşlar var)
  • Yaradı bile. Aresten indirdiğim 709 Mb'lık Rocky 1 filmini sığdırdım Fly marka medyaya. Çok işime yarayacak bu. Zaten hepsi sınırdaydı 703-715 civarı. yalnız Pink Floyd The Wall var bir tek 729 Mb onu da idare ederiz bi şekilde. Tekrar eline sağlık
  • DMS nin 800 MB lık özel cdleri var , biraz pahalı ama bu tür durumlar için yardımı olur sanıyorum.
    Ayrıca filmleri ikiye bölmeyi de deneyebilirsin , bu işi kısa sürede yapan başarılı programlar var , örneğin 700 MB lık kısmını bir cd ye , kalan kısmını da başka verilerle birlikte başka bir cd ye kayıt etmek mantıklı olabilir (maksat cdler 5-10 MB için boşa gitmesin)
  • vcdgearda filmin başındakiyazıları kesip atarsanda olur diye düşünüyorum.
    tabi birde divx dosyalarını yaparmı bilmem.
    ben dat dosyalarını mpeg e çevirip ordan vcd gear la gereksiz yerlerini kesip atarak.gazetenin verdiği 4 cd lik delileri 1,5 cd ye sığdırdım valla.
  • Arkadaşlar hepinize bizi aydınlattığınız için teşekkürler
  • kasmaya gerek yok, piyasada 720lik cdler var bu işe özel. fiyatları 700ler ile aynı.aska,melody ve mercury'ninkileri gördüm. diğer markaların da vardır belki.
  • bilgiler için saolun...

faydali bir calısma...
  • peki overburn yaptıktan sonra sonra kayıt okumakta problem olmuyor mu? sanki bu konuda şikayetler var gibi net hatırlamıyourm ama...
  • Burdada anlatmışlar bi bakın isterseniz...

OVERBURNING İLE YAZIN YAZABİLDİĞİNİZ KADAR..

http://www.datamedya.com/overburning.php
  • dms lerin green lerle asus cd-rw ile sorunsuz 715 mb kadar over yapıyorum dms tavsiyemdir. ayrıca normalde 52x ilede yzyıyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: nakka

peki overburn yaptıktan sonra sonra kayıt okumakta problem olmuyor mu? sanki bu konuda şikayetler var gibi net hatırlamıyourm ama...

Her cd player okuyamıyor overburn'lü cd'leri. Yine çok nadir de olsa overburn yapılan cd'lerde dosyanın bu fazladan yazılan bölümünde sorun çıkabiliyor. (Zaten bu yüzden hemen hemen cd üreticilerinin tümü overnburn yapılan cd'leri ki bunlara 800'lük, 900'lük cd'ler de dahil cd writer'ınızın izin verdiği en düşük hızda yazmayı öneriyorlar)
  • originalliği tartışılmakla beraber piyasada bol miktarda 720 civarına çıkabilen Philipsler var..

HP nin sarf kategorisinde sattığı cdlerde de 760 ı vurmak mümkün.. 500 binliraya da 800 lükleri var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.