Şimdi Ara

2021'de geçerli olacak MTV tutarları açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
2.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2021'de geçerli olacak MTV tutarları açıklandı

2021 yılında uygulanacak Motorlu Taşıt Vergisi'ne (MTV) ilişkin tutarlar açıklandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının Resmi Gazete’de yayımlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile yeniden değerleme oranı yüzde 9,11 olarak tespit edildi.

Açıklanan tebliğe göre 2021 MTV ücretleri motor hacmi 1300 cm3 ve aşağısı olan araçlarda en düşük 109 lira, en yüksek ise 1261 lira olarak uygulanacak. Hacmi 1301 ile 1600 cm3 arasında olan araçlar için ise en düşük vergi 216 lira, en yüksek ise 2 bin 197 lira olacak. 1601 ile 1800 cm3 hacmi olan araçlarda vergi 387 lira ile 3 bin 881 lira arasında değişecek.

Ayrıca Bkz.Volkswagen, Türkiye'de kurduğu şirketi kapatıyor

2018 sonrası tescil edilen araçlar için 2021 MTV oranları

2018 öncesi tescil edilen araçların 2021 MTV oranları

Öte yandan engelli vatandaşların alabilecekleri araçlarda fiyat üst sınırı da yüzde 9.11 oranında artarak 303 bin 200 TL’den, 330 bin 800 TL’ye yükseldi.

Kaynak:https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/12/20201229M1-7.htm

• engellide ötv kdv dahil mi 330 000 oldu yoksa onlar haric fiyat mı 330 000

• Tabloya bakıp bakıp “ne kadar saçma” diyorum.
  • ugacomtr U kullanıcısına yanıt
    dahil hocam

• brscnk17 B kullanıcısına yanıt

highline golf bile aldırtmıyorlar...!

• Türkiye de yeni yıl demek zam demek.

• çok merak ediyorum 1300cc altında olup vergisi 109 tl olan araç hangisi el arbası felandır heralde.

• 23 yaşında broadwayimin vergisi toplamda 102 tl felandı 50 50 öderdimm

şimdi baktım onun bile vergisi 100 100 toplamda 250 lere çıkmış neredeyse

ehonomii çoh eyi yauuwww

Engelli vatandaşı taşımak, işlerini görebilmek için bu muafiyet tanınıyo hocam. Engellilerin akrabalarına ek gelir olsun diye değil. ( golf talebinize istinaden diyorum, malum golf engellinin hayatını kolaylaştırmaya değil, 5 yıl sonra değer kaybının düşük olması açısından ticarete uygun )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rwo

çok merak ediyorum 1300cc altında olup vergisi 109 tl olan araç hangisi el arbası felandır heralde.

Sulusu var kurusu var. Ne vereyim abime.

• quote:

Orijinalden alıntı: scherzz

Engelli vatandaşı taşımak, işlerini görebilmek için bu muafiyet tanınıyo hocam. Engellilerin akrabalarına ek gelir olsun diye değil. ( golf talebinize istinaden diyorum, malum golf engellinin hayatını kolaylaştırmaya değil, 5 yıl sonra değer kaybının düşük olması açısından ticarete uygun )

engellinin hakkı değil mi s seriese binmek? güvenlik sistemlerinin hepsine sahip olmak? Bakış açınız çok bağnaz geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: rwo

çok merak ediyorum 1300cc altında olup vergisi 109 tl olan araç hangisi el arbası felandır heralde.

corsa 1.2 ler vardı swing falan. Bizde vardı yıllar önce alınmış. suzuki swiftler de var diye biliyorum. albea sole mi ne vardı 1.2 çeşit çeşit geçmişte de düşük motorlu arabalar vardı.

• Tikveşli Hüseyin (Hüseyin Mutlu) videosunda İsveç'teki otomobillerin vergileri ve fiyatlarını paylaşmıştı. Kasko ve taşıt vergisi o kadar düşük ki, almayanı döverler cinsinden... Gele gele cumhuriyet tarihinin en pis dönemine denk geldik...

• Türkiye'de araç almak ve kullanmak 80 yıl önce de lükstü şimdi de lüks. Hiç gelişme olmamış.
  • rwo kullanıcısına yanıt
    Renault twingo :) Arkadaş yanımda, boğazına yapışmamak için zor tutuyorum kendimi :)

• 2016 model Hero Dash motora ödeyeceğim MTV 147 tl
    1998 model twingoya ödeyeceğim MTV 106 tl

@eScapeeXc

• Araba özel tüketim sayılmamalı, en azından ucuz küçük ufak arabalar, 50lik motor gibi muamele görmeli.

• Binemediğim motora vergi veriyorum. 100TL atıyosun 14 litre bile değil. akşama bitiyor.

• Araba yaşlandıkça vergisi düşer diyorlardı 2016 da aldığım arabamın hiç bir vergisini bir önceki yıldan az ödemedim.
    her türlü ayarlayan var.. engelli arkadaşlar ne yazık ki rant kapısına çevrilmiş..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.