Şimdi Ara

CD Projekt'e Dava Açıldı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
2.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    New York'lu avukatlık bürosu Rosen Law Firm, Cyberpunk 2077 üzerinden CD Projekt'e dava açtığını duyurdu.

16 Ocak 2020 - 17 Aralık 2020 tarihleri arasında CD Projekt'ten menkul kıymet satın alanlar adına toplu dava açıldı ve menkul kıymetler kanunu altında CD Projekt yatırımcılarının zararının karşılanması amaçlanıyor.

Rosen Law Firm, CD Projekt'in Cyberpunk 2077 ile ilgili olarak yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğunu ve neredeyse oynanabilir durumda olmayan konsol versiyonlarını göstermeyerek yalan söylediğini belirtiyor.

CD Projekt CEO'su Adam Kicinski oyun çıkmadan önce bir yatırımcı toplantısı sırasında Cyberpunk 2077'nin standart PlayStation 4 ve Xbox One'da "şaşırtıcı bir şekilde iyi" çalıştığını ifade etmişti. Ortaya çıkan ise 720p 20-25fps çalışan ve bir süre hata içeren bir ürün oldu.

Davada henüz bir baş davacı yok. Rosen Law Firm, davaya katılmak isteyen CD Projekt hissedarlarının buradaki online formu doldurmalarını rica ediyor.

Bu, CD Projekt'in karşı karşıya kalacağı tek dava olmayabilir. Varşova'daki avukatlar ve yatırımcılar da şirkete karşı toplu dava açma hazırlığı içerisindeydi.

• Yatırımcıya yanlış bilgi vermenin, borsayı speküle etmenin suç olduğunu bilmeyenler de gelmiş buraya matmazel değerli firmamızı yıpratiyürler diyor. Okumanız vardır illaki, oradan oyun kötü çıktı diye değil yalan beyanlarla çıktığı için dava açıldığını anlamış olmanız gerekiyor aslında.

Her ne kadar bug dolu ve söz verdikleri şeylerin bazıları olmasa da bu davanın tamamen boş olduğunu düşünüyorum. Oyun deli gibi satmış ve oynayan oyunculardan "bug olmasa efsane oyun" yorumları geliyor. Yatırımcılarla ilgili olduğunu biliyorum ama şimdi düştüyse 1 sene sonra oyun adam olduğunda ve online eklendiğinde eski hype geri döner ve yine değer kazanır. Saçma sapan davalarla uğraştıracaklarına salsınlarda adamlar oyunu iyileştirsin aykü.

• Kuzgun leşe...
    Bilmedikleri projeye niye yatırım yapmışlar? Yatırım her zaman risktir, yapmasaydınız yatırım. Ağlamayın şimdi.
  • Boş iş, bir şey çıkmaz bundan. Yok yere firmayı yıpratacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 25 Aralık 2020; 9:31:29 >
  • Para kazanan birşeyden herkes para koparma peşinde, GTA'da zamanında çok fazla dava ile uğraşmıştı.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Haklı dava umarım kazanirlar da cd pr bbaşta olmak üzere diğer firmalarda bitmemis oyunlari yalan yanlıs bir şekilde satışa sunmazlar..
  • Adı üstünde yatırım garanti bir getiri bekliyorsan riske girmeyeceksin.ABD 'de böyle davalar çok yayın ya yerse ayağına açıyorlar.

• Her ne kadar bug dolu ve söz verdikleri şeylerin bazıları olmasa da bu davanın tamamen boş olduğunu düşünüyorum. Oyun deli gibi satmış ve oynayan oyunculardan "bug olmasa efsane oyun" yorumları geliyor. Yatırımcılarla ilgili olduğunu biliyorum ama şimdi düştüyse 1 sene sonra oyun adam olduğunda ve online eklendiğinde eski hype geri döner ve yine değer kazanır. Saçma sapan davalarla uğraştıracaklarına salsınlarda adamlar oyunu iyileştirsin aykü.

• Adamlar bir kere ertelemisti.
    Tüm sosyal medyada herkes firmanın üstüne gitmişti.
    Eee hadi çıkart,eee hadi bı oyun yapacaksın,eee hadi hadi diye diye
    Sonucunun böyle olması çok normal.
    Kusura bakmayın ama siz istediniz bunu.
    Fancilik kötüdür
  • Yatırımcıya yanlış bilgi vermenin, borsayı speküle etmenin suç olduğunu bilmeyenler de gelmiş buraya matmazel değerli firmamızı yıpratiyürler diyor. Okumanız vardır illaki, oradan oyun kötü çıktı diye değil yalan beyanlarla çıktığı için dava açıldığını anlamış olmanız gerekiyor aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Rabbit Slims -- 25 Aralık 2020; 10:47:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burada kusura bakmayın ama CD Project Red'i tutuyorum. Hissedalar "Hadi çıkartın, hadi çıkartın" diye diye, bitmemiş oyunu çıkarttırdılar. Ondan sonra zarardayız. Umarım CDPR bu işten zararsız ayrılır.Diğer türlü muhtemelen işten çıkarmalar olur, bunu da istemeyiz o kadar kişi işsiz kalacak
  • Adamlar yalan beyanla tüm dünyayı dolandırdı. Nasıl yalan beyanı göre göre boş dava diyebiliyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yatırımcılar sayesinde oyun bozuk ve eksik çıktı, şimdi de dava açıyorlar. Ne komik düzen amaCD Projekt'e Dava Açıldı 

• 720p 25 fps gayet iyi bence kasmadan oynuyorlarmış kaç senelik konsolla daha ne
  • her kötü çıkan ve vaad ettiğini veremeyen oyuna dava açacam ben de.
    ubisoft, bittin sen!

• 2030 da çıkar artık witcher 4

• Para koparmak için akbabalar toplanmış işte. Hiçbir şey kazanamazlar umarım
  • Umarım davayı kazanırlar, bu yalan furyasından canı yanan insanlar haklarını alırlar.
  • halen durumun ciddiyetini anlamayan, davadan bir şey çıkmaz diyen, GTA davaları ile kıyaslayanlar var.

arkadaş ortada ayıplı mal var, alenen yalan söyleme var. dava konusu kesinlikle haklı sebepten açılmış. CDPR'ı sevsem de burnunun sürtmesi gerektiğini düşünüyorum.

• Bi arkadaşta hissedarların hadi çıkarın hadi çıkarın diye bi haklarının olduğunu zannetmiş :)
    Hissedarlık öyle bişey değil.Karar yönetim kurulundan çıkar.İşi bilmeyenlerin ağzınamı bakıcaklar.
    Haksız diyenlerde var dava açanlar için burda firmanın alenen oyunu tamamlamadan yarım yamalak test etmeden piyasaya sürmesi var ve bu bir suçtur.
    Oldu olacak alfa sürümünü sürselerdi.
  • Hala anlamadınızmı adamlar hiç test etmemiş ve bi kez açıp "şaşırtırıcı derecede iyi çalışıyor" testlere gerek yok.Hemen piyasaya sürelim zaten verdik fanlarımıza ayarı verdik ayarı ön siparişlerde cukka ohh miss oynamayan oynamasın aga demek istemişler.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.