Şimdi Ara

LG’nin iddialı televizyonu testte l 65” NanoCell Smart TV! (Tablo gibi Akıllı Televizyon!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• LG65NANO916NA 4K Çözünürlüğünde,65 İnç büyüklüğünde 10Bit Renk derinliğine sahip,günümüz teknolojisin bulunduğu yer itibari ile son kullanıcı için uzun ömür vaad eden,bulundurduğu teknolojiler ile nispeten ulaşılabilir fiyatta olan bir televizyon.

Görüntü kalitesi ise rakiplerini zorlayacak cinsten, 4K 10Bit,Dolby Vision IQ(Akıllı) 4:4:4 alt örneklemeye sahip görüntüleri oynatabilme kapasitesi ile dolu dolu özellikler sunuyor.

Hem oyuncular,hem sinema severler,hem de teknoloji meraklılarının sevebileceği bu televizyon,Yapay Zeka özellikleri ile de ön plana çıkmayı başarıyor.

Video içinde olumlu yönlerini yorumladığım gibi bana göre olumsuz yönlerini de belirttim.

Televizyonun Mottosu ise Sınırsız Eğlence ve ''Gerçek Sinema Deneyimi'' özellikler bakımından kağıt üstünde bu özelliklerin hepsini karşılıyor gibi gözüküyor,peki ya gerçek hayatta söylediklerinin arkasında mı?

Sizin düşünceleriniz nedir,lütfen yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Ürünü incelemek için;

LG65NANO916NA4KHDR SMART TV

Video içerisindeki müzik:
    Song: Egzod & EMM - Don't Surrender [NCS Release]

Music provided by NoCopyrightSounds

Free Download/Stream:https://ncs.io/DontSurrender

Watch:https://www.youtube.com/watch?v=MkMTJAGwLQc&feature=youtu.be

[Odul=10751]

• Ürünü çok beğendim.

• Bi rtings in reviewine bak, birde buraya ah be arkadaşım tamam çabalıyorsun ama şu işi biraz da tekniğe dayandırsan güzel olmaz mı.
  • Kim la sakallı? Mesutun yerine mi geldi?

• Bana göre tv’de önemli olan şeyler şunlar
    1) 120hz @ 4k panel, çoğu tüketici burada kandırılıyor 4k 120 diye satıp sadece 1440p’de 120 veriyor çoğu tv maaalesef 4k @ 120 hz’e dikkat edin rtings’te diye bir site var buradan araştırın mutlaka.
    2) hdmi 2.1 full
    3) 1000 Nit
    4) 12 bit renk derinliği

8k tv şuan gerçekten para tuzağı önemli olan ayırt edici olan şeyler bunlar tv 8k olup 120 hz oynatmadıktan sonra 1000 nit’e çıkamadıktan sonra renk derinliği en azından gerçek 10 bit olmadıktan sonra isterse 16 k olsun zaten. Zaten şuanda 4k’yi çok çılgın bitratelerle deneyimlerseniz ben zannetmiyorum kimse 4k ile 8k’nın ayrımını yapamaz.
  • Wifi şifresi gözüküyor silin onu :)

• Çok güzel, detaylı ve kavramlar hakkında bilgilendirici bir inceleme. Ağzına sağlık, bu formatta farklı incelemelerin gelmesini umarım.

• rtings incelemelerine göre kontrast oranı düşük.. düşük kontrast hdr nin gerektiği gibi görüntü vermesine engel, IPS panel ne yazık ki siyah renklerde başarısız olmasına olabilir.. ışık sızması elbette IPS panelin başka zayıf noktası.. inceleme için teşekürler ama teknik olarak inceleme çok zayıf kalmış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankaland -- 4 Aralık 2020; 19:40:27 >
  • sayın onurhan büyük ekranın göz sağlığı açısından zararlı olduğunu hangi bilimsel araştırmaya dayandırıyorsunuz??

• Büyük ekran göz sağlığını zararlı demek yanlış buradaki kıstas tv’nin zararlı ışınlarından daha az etkilenmek için tv izlenen mekanda loş bir oda aydınlatması kullanılmalı zifiri karanlıkta tv izlemek uzun kullanım sürelerinde gözleri yorar

• Oled gördükten sonra diğer tvler çöp gibi geliyor. Oled de cep yakıyor.
  • Esxici E kullanıcısına yanıt
    Suan icin Micro LED ler cep yakiyor. Micro LED leri gorunce OLED ler cop gibi geliyor :)

• Güzel inceleme olmuş, teşekkürler

• Başarılı inceleme, ayrıca kapaktaki pozlama çok dikkat çekici olmuş :)

• 65" gibi bir büyüklüğün izlenmesi gereken uzaklık bellidir. Tanıtımı yapan arkadaş haklı.

• Öyle deli gibi bakma içim gidiyor.

• ankaland kullanıcısına yanıt
    Video değiştirildi mi bilmiyorum ama video'da A7 işlemcisi kullanıyor diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: DigitalKral

Video değiştirildi mi bilmiyorum ama video'da A7 işlemcisi kullanıyor diyor.

ben yanlış anlamışım hocam, mesajımı okuyanlar kusura bakmasın lütfen..

• quote:

Orijinalden alıntı: Esxici

Oled gördükten sonra diğer tvler çöp gibi geliyor. Oled de cep yakıyor.

oledler çok güzel ama ekran yanığı, ölü piksel hataları ve fiyat üçlüsü birleşince güzellik puff oluyor..

• 2 haftadır lg 65nanocell916 kullanıyorum,,,youtube yada netflixte bazen donma yapıp tv kendini aç kapa yapıyor bu sorunla karşılaşan var mı arkadaslar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.