Şimdi Ara

## AMD'nin Sitesinde Intel Core 2 Duo Var ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD'nin Sitesinde Intel Core 2 Duo Var ##

Zaman zaman bu gibi enterasan enstanteneler ile karşılayabiliyoruz. Son olarak AMD'nin kendi web sitesi altında Intel'in mobil Core 2 Duo işlemcilerini kullanan Asus'un A8Jr modeli ile karşılaştık.

Açıkçası AMD'nin Asus'un A8Jr modelini web sitesine özellikle kullanılan Mobility Radeon X2300 grafik çözümünü vurgulamak için koyduğu aşikar ama hemen AMD logosunun altında Intel Core 2 Duo yazısını görebilmek ve bu işlemciyi kullanan dizüstü bilgisayarı alabilmek te ilginç doğrusu

İlgili link,
    http://ati.amd.com/buy/promotions/asusa8jr/index.html

• gerçekten ilginç
  • Hehe sanırım hemen editlemişler
    Tebrikler valla iyi yakalamışsınız
  • offf yarıldım yaaa..yoksa amd yi intelmi alacak..yavaştan alıştırıyorlar..
  • Yarılacak ne var anlamadım. Adamlar intele bile anakart üretmişler hemde kendi chipsetleriyle! Enteresanlık nerde anlamadım. 2300 dx10 destekli anakartı intel kullanıcılaı da alabilsin die yapıyor. On board ofis uygulamaları için. Amd çakallık yapmış sizde gülüyorsunuz.
  • ticaret böle bişi =)
  • Amd sayfasinin rekabet karsilastirmalari kisminda bir suru intel yazisi var... gorunce hangi islemci hangi islemciye cevap oluyor anlayabiliyoruz..

AMD Dual Core 90nm kullanimla bir islemci icinde olanlar sunlar;
    -Amd islemcinin icinde 233milyon transistor
    -2000mhz hypertransport
    -entegre bellek denetleyicisi
    -toplamda 20gb/s islem bant genisligi
    -3dnow,SSE SSE2 SSE3 3d ve multimedia komutlari
    -Nvidia, Ati, Via, SIS chipseti destekleri
    -maksimum 110watt guc gereksinimi var...(en assagi 35watt

65nm Intel'in icinde olanlar da sunlar..
    Max 230 milyon transistor
    800mhz FSB
    toplamda 6gb/s islem bant genisligi
    SSE, 2, 3
    sadece intel ve nvidia chipsetler destekli
    en assagi 95watt maksimum 130watt...

65 nm bosyer vermiyormu bu dual core islemcilere... intel hic biseyi sigdiramamis galiba..

AMD 65nm'ye inmesin bence... inese butun anakarti islemcinin icine adapte eder...
    Amd bazi konularda hakli ise istedigi gibi koyar sitesine "intel"'in adini..

saygilar sevgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 1 Haziran 2007; 17:41:52 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ste_ganos

Yarılacak ne var anlamadım. Adamlar intele bile anakart üretmişler hemde kendi chipsetleriyle! Enteresanlık nerde anlamadım. 2300 dx10 destekli anakartı intel kullanıcılaı da alabilsin die yapıyor. On board ofis uygulamaları için. Amd çakallık yapmış sizde gülüyorsunuz.

+1905
  • olur böyle vakalar, FX57 yakalar
  • quote:

Orjinalden alıntı: ste_ganos

Yarılacak ne var anlamadım. Adamlar intele bile anakart üretmişler hemde kendi chipsetleriyle! Enteresanlık nerde anlamadım. 2300 dx10 destekli anakartı intel kullanıcılaı da alabilsin die yapıyor. On board ofis uygulamaları için. Amd çakallık yapmış sizde gülüyorsunuz.

x2300 dx10 desteklemiyor.
  • amd kendini aşağılamak için koyacak değil ya onu
  • Bence çok normal. Adamlar ticaret yapıyor.

Değişik hiçbirşey göremedim.

Ama insanlar nasıl görmek isterse öyle görür.
  • Bu tür olaylar yurdumuzda garip karşılanabilir, daha bir çok normal şeyin garip karşılandığı gibi.

AMD gibi firmalar bu konularda bağnazlık yapıp intel gibi bir firmayı yok sayacak değildir. Kaldıki intel işlemciler için çipset üretmiş bir firmanın sitesinde intel yazmasından normal bir durum yok.
  • ticaretin tek kuralı vardır, daha çok satmak...
  • quote:

Orjinalden alıntı: safakhan

Bence çok normal. Adamlar ticaret yapıyor.

Değişik hiçbirşey göremedim.

Ama insanlar nasıl görmek isterse öyle görür.

bencede çok normal.. nesi garipki? AMD ekran kartı pazarına girdi elbette böyle şeyler olucakdır.
  • belki ikiside aynı firmadandır kimsenin haberi yoktur
  • adamlar burada sırf atiyi vurgulamak için göstermiş.yoksa amdyle ilgisi fln yok bence.
  • işlemci satamıyoz bari (mobil) ekran kartı satalım diyolar
  • quote:

Orjinalden alıntı: arkitrom

olur böyle vakalar, FX57 yakalar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.